2 VŠ - poplatky?

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 13.08.2007 20:16:08, Pavla, zhlédnuto: 428x, reakcí celkem: 8Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekčaute, chodím normálně na plný úvazek do práce, při ní si kombinovaně dělám 5. ročník VŠ, teď jsem se dostal ana druhou VŠ taky kombinově ..myslíte si, že se za to musí platit? za studium té druhé myslím? moc děkuji za odpověď Pavla..
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.08.2007 22:17:26, Radek) až tu první doděláš, za druhou budeš platit (ale poplatek za další studium je obecně nižší než poplatek za delší). Nebo se platí taky při překročení doby studia daného oboru o více než rok. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.08.2007 22:19:29, Radek) § 58 zákona o vysokých školách 111/1998 Sb. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.08.2007 08:17:42, Janina) ahojky tak jestli jsem to správně pochopila když jsem sama ukončila studium na vysoké třeba po třech měsících tak je pak budu při studiu jiné vysoké školy platit? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.08.2007 08:57:21, Martina) to Janina: Problém nastane, pokud stanovenou dobu studia na další státní škole překročíš o rok. Pak se začnou načítat všechna předcházející neúspěšná studia na státních VŠ. Soukromé se prý nepočítají. Utajit to nejde, školy mají přístup do databáze MŠMT, ve které je každý student evidován se všemi svými studijními excesy. Nevím, co nastane, pokud student neúspěšný na jedné státní vysoké škole, by - čistě hypoteticky - začal studovat dvě státní školy najednou. Ale určitě si musí rozmyslet, na které škole požádá o ubytovací či sociální stipendium. Znám případy, kdy žadatelé byli vyloučeni z přiznání nároku nakonec na obou školách pro snahu o podvod. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.08.2007 09:48:26, Radek) Janina: ne ne, to co jsem psal bylo po úspěšném absolvování. V případě neúspěšného ukončení studia se počítá ta doba studia (ty 3 měsíce) do doby po kterou můžeš studovat na tom novém oboru (tedy máš ještě 5 let + 9 měsíců a ne 5 let + 1 rok zadarmo na veřejných a státních vysokých školách na pětiletých mgr. oborech. Dá se studovat kolik chceš škol souběžně, ale jakmile jednu absolvuješ, už jsi "využila" tu dobu studia. Vskutku (jak píše Martina) se do toho soukromé VŠ nepočítají, protože tam platíš normálně, vždycky. Tohle je opatření vzniklé v r. 1999 aby se nepodporovali "věční" studenti, kteří zabírají na školách místo. Zdar reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.08.2007 09:54:45, Janina) Tak to jste mě uklidnili :) Děkuji za odpovědi. V těch jejich zákonech aby se čert vyznal :-) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.08.2007 10:09:59, Martina) to Radek: Díky za upřesnění, je to informace i pro mne. Jestli jsem vše dobře pochopila, tak pokud neúspěšný student na jedné VŠ začne studovat druhou školu, měl by si na začátku spočítat, jak dlouho mu bude dovoleno na nové škole studovat zdarma.
    Mám sestřenici na VŠE a tam je velmi odrazují před souběžným studiem na více fakultách současně. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.08.2007 17:55:43, Radek) Martina:
    1) joo, je to přesně tak.
    2) ad VŠE, no, to je fakt, ono totiž spousta lidí co se naučila dobře na přijímačky se dostane na více fakult, a pak nevědí a často mají ten úžasný nápad zkusit obojí. Ono se to moc zvládat nedá, plnit povinnosti v obou oborech (min. 40 ECTS kreditů za rok na každém ale aby se to stihlo tak 60), to zkouškový období bych nechtěl zažít ;-). Pak se lidi z jednoho odhlašujou, a oni z toho mají na dané fakultě zmatek a míň studentů než počítali.. tak straší s tím že se může stát že přesáhneš dobu studia a budeš platit. Ale nic víc v tom není. Když to člověk zvládne obojí ve stejný čas (třeba 2 Bc. obory za 4 roky), tak se nic neplatí. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Poplatky na VŠ - Ostatní
  2. Poplatky za studium - Ostatní
  3. Ukončení studia a přechod na jinou VŠ - případné budoucí poplatky - Informace o studiu
  4. Poplatky spojené se studiem - kombinovaná forma - Univerzita Karlova
  5. poplatky za studium druhého bakalářského studia - Ostatní
  6. poplatky za studium na VS - Ostatní
  7. poplatky - Ostatní
  8. Poplatky za studium - Informace o studiu
  9. Poplatky za delší studium - Ostatní
  10. dataz: Poplatky za VŠ - Vysoká škola polytechnická Jihlava

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.