Studium psychologie


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 12.09.2007 17:22:21, Lucie Kutkovičová, zhlédnuto: 9578x, reakcí celkem: 17Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj,chtěla jsem se zeptat,kde všude se dá studovat psychologie a jaké jsou tam příjímačky?Myslím tedy jestli má někdo zkušenosti,jestli jsou lehké nebo těžké.Jsem ze zdrávky a ted studuju VOZŠ ale psychologie by mě zajímala víc.Děkuju za odpověd...:)

Email: lucinka.aaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.09.2007 19:51:28, Verunka) Ahojky. Psychlogie magisterská prezenční se dá studovat na Karlovce v Praze na FF, v Olomouci na FF a v Brně na FF...potom také na fakultě sociálních studií v Brně,ale to je nějaké kombinované a nebo při peďáku taky kombinované a jen myslím bakalářské. Jinak já jsem měla přihlášku na všechny 3 první zmíněné VŠ na FF. V Praze mi to přišlo hodně těžké, protože jsem věděla, že mě asi hned po gymplu s malou praxí nevezmou, navíc to bylo hodně přísné a trochu divadélko u ústního kola..v Praze se dělají příjmačky na 2 kola (písemné- test psychologie, zsv či biologie a test studijních předpokladů, a pak ústní kolo..pokud máš ale minimum bodů z ústních jako jsem měla já, tak už tam moc šancí u ústního není). V Brně se také dělají dvě kola, první je písemný test všeobecných studijních předpokladů a druhé kolo je psychologický a biologický test. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.09.2007 19:57:48, Verunka) Já jsem se dostala do Olomouce a tam mi přijde šance asi největší. Opět je to na dvě kola. První kolo jsou obesné studijní předpoklady v rámci SCIA, pokud si o tom slyšela..a na základě výsledku se pak můžeš dostat k druhému kolu-ústní, kam berou asi 200 lidí.Z nich pak vyberou ke studiu cca 45, V Olomouci mi to na ústních přišlo super, neměla jsem ani terému, prtože byli moc příjemní (komise), nakonec jsem ráda, že jsem se dostala do Olmíku a ne do Prahy, už kvuli tomu přístupu u příjmaček:)Jinam jsem se na psychologii nehlásila, než na tyhle tři "hlavní".No a co se těch příjmaček týče, je dobré si sehnat nějaké testy z psychologie a z biologie a pak určitě i nějaké cvičné testy SCIO. popřípadě třeba nějaký kurz.také chtějí vidět nějakou tu praxi, seminárku, přečtenou literaturu apod. Ale ze zdrávky máš celkem vysoké šance.Přeju hodně štěstí :) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.03.2013 01:11:27, Kamil) A že máš tak hrozný hrubky, to neva??? Divím se, že tě vzali. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.09.2007 14:05:30, Lucie) Ahoj děkuju za odpověd,ted alespon vím,že do Prahy bych to studovat nešla:)tak to zkusím za rok do Olomouce.Tak hodně štěstí při studiu:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.02.2010 17:35:11, monika) Ahoj,
    já mám zkušenosti, hnusné zkušenosti... Byla jsem 2 roky na MUNI na oboru Psychologie. Myslela jsem si, že škola bude OK, že mě bude bavit, skákala jsem radostí, když jsem zjistila, že mě přijali. Avšak lituji, že jsem tam dávala vůbec někdy přihlášku. Vyučující a zkoušející jsou tvrdí, nelidští a zlí. I když jsem byla naučená, často se mi i ostatním spolužákům stávalo, že pan zkoušející měl ten den špatnou náladu a třebas nás vyrazil ze zkoušky jenom kvůli našim blond vlasům (asi jej nasrala nějaká blondýna :( ( Jo. Není to jenom moje zkušenost. Byli tam i takoví chlápci, kteří nás vyrazili ze zkoušky, a o nichž jsme se pak dozvěděli, že dostali výpověď, tak si to na nás vylili, protože jsem byli mezi posledními, které musel ten týden ještě odzkoušet. A že moje kámoška kvůli tomuhle vylítla po třetím semestru, protože vyčerpala počet zkoušek u předmětu, a pak se chtěla zabít, to už nikoho nezajímá. A to přitom nebyla žádná sušinka. Já jsem z téhlé hnusné školy taky vylítla, za půl roku po ní. Lituji, že jsem tam byla. Oni na MUNI rádi - přímo na tomhle oboru - vyhazují, aby zmenšili počet studentů. Kvůli penezům se státního rozpočtu. A nechávají si tam protekční spratky.... Měla jsem spolužáka, který se pyšnil, že absolvoval na jedničku zkoušku u své tetičky. Jo, prostě nádhera. Jestli se tam dostaneš, nemusíš tam vydržet, ač se budeš učit jako divá. Zkus to na UK v Praze. Tam si podávám tento rok přihlášku. Pochybuji, že tam zažiju hnusárny jako na MUNI. A že se říká, že je velká šance dostat se do Brna na MUNI na Psychologii, tak tomu by lidé neměli věřit. Je to jenom fáma, aby se lidi nehlásili na UK. Protože UK je v Čechách i ve světě víc vážená a je tam lepší výuka. Taky se traduje, že lidé doporučují Brno jen proto, že sami nezvládli přijímačky, které jsou moc a moc těžké, tak chtějí, aby i jiní byli smutní, že zbytečně jeli do Brna a tamprd... Mě se sice tehdy povedly, ale lituji toho. Kdybych tehdy věděla, co vím teď, že mi Brno ukradne zbytečně 2 roky života, vyhozený peníze z okna, nervy, slzy.... Ne, Brno už nikdy. A to nejsem žádná zamindrákovaná krá...
    A ještě jedna věc - lidé, kteří chtějí studovat Psychologii (netýká se to tebe) jenom proto, že si někde přečetli, jaký může být průměrný plat v tomto oboru - tak ať raději toto studovat nejdou, protože studium je těžší, než si představují. Existují lepší obory s lepším platovým ohodnocením. A je větší šance se tam dostat!!! A třeba jsou tam lepší podmínky pro studenty.
    Pokud přemýšlíš o UPOL, také dobrá volba. Držím palce. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.04.2010 20:42:45, Amisika) Platy v psychologii, třeba v poradnách apod. jsou spíš směšné, ať si nikdo nedělá iluze. V ped-psy poradně je nástup nějakých 13 tis., po opár letech se dostanete na 20 (vše hrubýho). Pak jsou obory podnikání, kde jdou udělat slušné peníze - ale to je všude.
      K přípravě jsem našla spoustu testů zadarmo na http://www.psyx.cz/vedomostni-testy.php a materiály na http://psychoweb.cz
      Jo a Olomouc je příjemná - v Brně učí doktorandi, co o tom vědí nic a v Praze jsou nafoukanci. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.04.2010 22:04:13, bobina) Předpokládám, že Monika zapomněla zmínit důležitou věc, že studovala psychologii na Filosofické fakultě MU. Házet psychologii na FF a na FSS do pytle s nápisem "Brno nikdy" mi přijde hloupé a nesmyslné. Na Fakultě sociálních studií je výuka, přístup, prostředí i vyučující kvalitnější (viz srovnání Hospodářských novin, kde se dostala na 1. místo ze všech(!) fakult které vyučují psychologii http://domaci.ihned.cz/c1-34596920-novy-zebricek-univerzit-v-psychologii-vitezi-opet-brnenska-fss
      L ze tam studovat prezenčně jednooborovou psychologii nebo i dvouoborovou v kombinaci s některým jiným oborem, co se vyučuje na FSS (např. žurnalistika, sociologie, gender...)nebo na FF (např. pedagogika). Sama studuju psychologii na FSS a jsem tam moc spokojená, ačkoliv je to bakalářské studium, tak je tam i navazující magisterské, které je jednooborové, čili z toho člověk vyleze stejně, jako kdyby studoval na magistra rovnou. Vučující jsou příjemní, zkoušky probíhají většinou písemně, mám-li mluvit za sebe, tak bych jinam nechtěla, líbí se mi tam a baví mě to tam. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.11.2011 20:57:54, Ewelinne) Nemáte někdo zkušenost se studiem psychologie na pedagogické univerzitě JIhočeské univerzity? Jaká je úroveň studia? reagovat zde
    Email: evca.kotarovaseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.05.2013 15:03:33, Hanka) studium ujde. sice berou převážně z protekce ale jsou to otevřené dveře do psychologie, jak říkala jedná vyučující.
      jistě si tam dej přihlášku, čb jsou krásný město a je tu spousta pěknejch kluků reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.01.2014 20:26:47, iveta) Ahojda, chtěla bych se zeptat, jak obtížné jsou přijímačky na obor psychologie na JU..popř co jsi studovala za SŠ, děkuji :-) reagovat zde
        Email: ivetaplskova8gmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.04.2012 22:16:05, Pavlina) Dobry den,dnes byl spusten novy web ,ktery se bude zabyvat psychologii. Za vase pripadne prispevky dekuju. http://www.nasepsychologie.diskutuje.cz/ reagovat zde
    Email: Talonaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.05.2013 15:00:03, Petr) Na Brno bych se vyssss. Dělal jsem přijímačky na UPOL a MUNI. Vzali mě loni na oboje, vybral jsem si UPOL Psychologii a musím jenom chválit. Co se o Olomouci říkalo,je pravda :D Brno ani omylem!!!! Fuj! reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.05.2013 16:51:29, Alča) Máš pravdu - UPOL je skvělá. Sestřenka je na psýche už druhej rok. Moje ségra se hlásí tenhle rok a co povídala o Brnu - strašný. Když byla ubytovaná na přijímačky do Brna na penzionu,tak se tam náhodou potkala s klukem,co tam bydlí na jako na privátě a ten říkal,že má 3 kámoše co studují Psychologii (různý kombinace) na FSS a je to prý ztráta času. Ségra si porovnala info s nadšením od sestřenky a je jasný, že pokud se bude rozhodovat,tak vybere UPOL. FSS je na sračinu,když budu ještě slušná. Žádná pořádná praxe,takže se člověk nezaučí, jako dobrovolníka ho nikdo taky nechce a odpadovost prý taky docela velká. Těžko říct jestli námahou studia nebo pochopením oboru k ničemu
      FSS S12
      UPOL :D:D:D reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.01.2014 00:36:06, g4bk4) Fakt ses dostal na obojí a vybral sis Olmík? No super, jsi dobrej!.. A připadaly ti přijímačky do Olomouce těžší? Já už jednou byla na FF MU, ale musela jsem odejít a teď právě přemýšlím, kam si všude dát přihlášku. Na MU to bylo hodně o samostudiu, na UPOL je prý osobnější přístup,je to pravda? reagovat zde
      Email: gjoazaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.05.2015 17:36:28, Zdena) Ahoj, má tady někdo zkušenosti s nultým ročníkem Amos psychologie? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.07.2015 10:57:48, jacc ca) Nabízím kvalitní přípravu z psychologie na přijímací zkoušky či maturitu. Jsem čerstvým absolventem psychologie, mohu nabídnout i řadu dalších potřebných informací. Možnost intenzivního studia přes skype i vypracování bohatých a přehledných studijních materiálů na míru.
    Cena: 100-200
    Kontakt: jaccobo1seznamcz, skype: jaccoboss reagovat zde
    Email: jaccobo1seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.08.2015 22:37:04, Jakub Stam) Nabízím kvalitní přípravu z psychologie na přijímací zkoušky či maturitu. Jsem čerstvým absolventem psychologie, mohu nabídnout i řadu dalších potřebných informací. Možnost intenzivního studia přes skype i vypracování bohatých a přehledných studijních materiálů. Cena: 90-200. kontakt: jaccobo1seznamcz, skype jaccoboss
    reagovat zde
    Email: jaccobo1seznamcz

Podobné příspěvky:
  1. FF - Psychologie, archeologie - Masarykova univerzita
  2. MU Brno - Psychologie (KS) - zkušenosti, poznatky atd? - Masarykova univerzita
  3. Psychologie dálkově? - Informace o studiu
  4. Studium psychologie v zahraničí - Studium v zahraničí
  5. studium psychologie - Ostravská univerzita
  6. Studium psychologie prezencne po 26 - Pražská vysoká škola psychosociálních studií, s.r.o.
  7. PSYCHOLOGIE NA UPOL - Přijímačky, přípravné kurzy
  8. Psychologie - kombinovaně - Přijímačky, přípravné kurzy
  9. kombinované studium psychologie na UP - Ostatní
  10. Nabízím materiály z PSYCHOLOGIE (přijímačky i státnice) - Přijímačky, přípravné kurzy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 12.03.2024 23:05:05.