...

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 15.01.2006 12:06:58, Zuzana, zhlédnuto: 55x, reakcí celkem: 7Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekMyslite ze by mne stacilo nejakejch 60 bodu pro prijati na Ekonomiku na Masarikovu univerzitu? S11

Email: misofzoznamsk
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.01.2006 15:01:48, Lenka) ahoj Zuzko a na kterej obor se k nám chceš hlásit? 60 bodů by mělo stačit skoro na všechny obory. Důležitý je ale percentil. U některýho testu je 60 bodů opravdu hodně, jinde třeba ne. Musíš to brát po decilových hranicích:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.01.2006 00:29:14, Radek) Pravda, pravda. 60 bodů je hodně (z 80), testy stud. předp. nejsou žádná legrace, no tedy vlastně jsou;-), ale ne tím že by byly nějak zvlášť lehké a stihnutelné - viz naše podsekce Přijímačky na VŠ - tam skoro dole.. Statistiky dle oborů najdeš na jejich stránkách - ESF - vyděl si u tvého uvažovaného oboru sloupec dostavilo se / poslední sloupec (řádně přijatí) a budeš mít procento úspěšných, pak se mrkni na tu stránku s variantami pro minulý rok (odkaz v "Přijímačky na VŠ") a tam najdeš ty decily o kterých mluví Lenka. Kdyby brali 10 % nejlepších, byl by potřeba ten počet bodů jako je napsáno u decilu d9 u variant. Myslím že těch lidí berou o dost víc než 10 %.. Samozřejmě ale nelze přesně usuzovat z minulých výsledků na budoucnost - kdoví kolik se bude hlásit a jak na tom budou;). reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.01.2006 14:00:53, Lenka) Ahoj, já jsem z ESF, berou i lidi, kteří jsou mezi 20% těch nejlepších, ale záleží na oboru. Třeba na Podnikové hospodářství (Bc.) brali od 92.. to je kousek od práv - 94.. jak na který obor, ale zhruba na všechny je to od 80 nahoru... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.01.2006 15:24:52, Radek) Oprava mých chybek: vydělit řádně přijatí / dostavilo se (samozřejmě). A dále jsem si uvědomil, že ty výsledky u loňských variant jsou vlastně za celou školu (určitou variantu psali lidé kteří se hlásili na rozdílné obory). Čistě teoreticky můžeme tedy srovnávat počty bodů z variant s procentem úspěšnosti jednoho oboru POUZE ZA PŘEDPOKLADU že uchazeči z toho urč. oboru (na ESF) jsou v průměru "stejně dobří v TSP" jako uchazeči o jiné obory MU. Prostě, matikář by řekl že nemůžeme srovnávat hrušky s jabkama. Ale to nic nemění na tom, že 60 bodů je fakt hodně:D, tedy pokud to nebude jako loni na Podnikovém hospodářství;). Takže vlastně kdoví - no a jsme tam kde jsme byli.. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.01.2006 16:23:23, Radek) Ještě pro zvídavce jak to vlastně na MU počítají: is.muni.cz A ještě taková perlička: loni na Podnikovém hospodářství přijato 121/1030 = 11,75 % uchazečů, tito dosáhli (dle informací Lenky) percentilu 92 (rozuměj celoškolský) tedy v 8 % nejlepších celoškolských uchazečů. 11,75 > 8 ==> statisticky se ukazuje že uchazeči o tento obor byli lepší než průměrný uchazeč o MU. Samozřejmě to platilo loni, a letos je letos..takže stejně je to na nic, ale aspoň si můžem říct: Jó, statistika, ta dokáže divy.S10
    PS: Lenko, máš ještě nějaké další percentily? radekvejskacz Dík (jen pro mou zajímavost) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.01.2006 20:14:42, Lenka) pro Radka: To mi promiňte, ale já se své milované almy mater a celé naší univerzity musím zastat. TSP nejsou zaměřeny ani tak na to, jestli zvládnete Einsteinovu teorii(pro zájemce o fyziku), jste schopen chápat chemii atd... Nejsou zaměřeny na jeden určitý obor, jsou všeobecné a stejné pro všechny uchazeče - měří studijní předpokĺady a ty může mít stejný matematik,právník i lékař. Prostě je to bráno jak IQ test, lidi, co mají vysoké IQ na MU tedy mohou studovat všechno a právě proto, že jsou inteligentní, si dávají přihlášky na obory, který chtějí studovat. Proto si myslím, že ty přijímačky jsou dobrý, nerozdělovala bych je podle oborovýho zaměřený. Máte tak porovnání všech uchazečů a upřímně jsou to jedny z mála přijímaček, o kterých si myslím, že vybírají lidi podle tanlentu a ne podle toho, jestli si daná osoba našrotila děják nebo věčně stejné zadání matiky na VŠE... a ty percentily zjistím a pošlu Vám je:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.01.2006 21:16:53, Radek) Já jsem nikdy MU za jejich způsob hodnocení ani výběru uchazečů nekritizoval, plně ho respektuji, ba co víc, to hodnocení s těmi percentily považuju za nejvíc spravedlivé co může být (protože eliminuje nespravedlnost způsobenou "těžkou" variantou). Tu VŠE bych ale také neodsuzoval - prostě potřebuje takové studenty, kteří umí z matematiky konkrétní věci ze střední školy, na které se hned v prváku navazuje.. Prostě každý způsob má své - VŠE by také mohla dávat zkoušky na slovní hříčky, osobnosti z jaderné fyziky, ale to je jejímu zaměření mnohem vzdálenější než ta matika. (Nepotřebuje někoho kdo má talent na rozeznávání slov). To píšu jen abych ji obhájil - já osobně bych nechal školy ať dělají zkoušky dle svého. Ad percentily: dík, budu rád. reagovat zde

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.