maximální déka studia - prezenční a kombinované

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 19.09.2007 20:42:20, míša, zhlédnuto: 765x, reakcí celkem: 9Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj,
zapsala jsem se na navazujici magisterske prezencni studium ale zaroven jsem na materske dovolene - staram se o rocniho syna. Urcite nesplnim nutny pocet kreditu, chtela jsem se jen udrzovat ve znalostech a sem tam dojit na nejakou prednasku s tim, ze na konci roku bych byla vyloucena... nejde mi o titul, jen se neco noveho dozvedet. Ale napadlo me, ze kdyz bych pak nekdy v budoucnu chtela studovat kombinovanou formou nejaky jiny obor,od prvaku, jestli bych nemela problem s maximalni delkou studia. Je delka kombinovaneho studia omezena podle toho, kolik roku jsem uz prostudovala predtim? Pokud ano,radeji nynejsi studium ukoncim,abych si rok usetrila, abych jednou kvuli tomu nemusela platit, ze maximalni delku studia presahuji. A kdyz si ted - v zari studium ukoncim, pocita se jen tech par dnu jako prostudovanych ci je to jako cely semestr ci jako cely rok?Dekuji mnohokrat!!!
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.09.2007 20:54:23, Radek) Počítá se to na dny, když se odhlásíš, určitě se ti tam nebude počítat třeba celý půlrok nebo tak, ale jen ta doba kdy jsi byla studentem. Kombinovaná nebo prezenční - všechno se počítá dohromady. Standardní doba studia prodloužená o rok. Kdybys takhle odstudovala ten rok (což myslím že kdybys nesplňovala požadavky, mohli by tě vyhodit už po půlroce - tj. po prvním semestru), musela bys příště odstudovat ten obor tak jak se má (tříletý Bc. za tři roky apod.) - při překročení se platí poplatek který vychází něco přes 3000 za měsíc. Takže pokud víš že to teď nepůjde zvládnout, je asi docela rozumný tvůj nápad to nyní ukončit a pak to zkusit třeba kombinovaně a navážno.
    Přeju každopádně zdar, pozdravuj mimčo:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.09.2007 21:04:59, miša) Ty jo tak rychla odpoved, moc dekuju! Tak ja se odhlasim, i kdyz to bude vypadat, ze si ze studijniho delam saskarny. Je fakt, ze kdyz sem tam na nejakou prednasku stejne dorazim, asi to tem ucitelum stejne vadit nebude, ze uz nejsem oficialne v rocniku a nemam tam co delat... Jen budu muset nechat zrusit pridavek na me, ale alespon si nebudu pripadat divne, ze zadam o pridavek jak na syna, tak i na me:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.09.2007 21:30:10, Káťa) Ahoj, nějak nechápu, jak to myslíte s tou max. délkou studia. To znamená, že když si udělám jednu výšku, že kdybych pak chtěla jít studovat ještě další, to znamená, že už bych si ji musela platit? Děkuji.:D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.09.2007 07:09:25, Radek) Káťa: ano, když po dodělání jedné nastoupíš na stejný stupeň studia na jiné, budeš platit poplatek. Ale jiný (menší), protože jsi tu školu předtím v pořádku dodělala.
    Je to všechno v § 58 zákona o vys. školách (111/1998 Sb.). Konkrétní výši poplatků vypočítává vždy daná škola či fakulta. Jestli to nemá na internetu, tak by mělo jít se zeptat na studijním oddělení. Jde o veřejné vysoké školy. Soukromé totiž platíš normální školné po celou dobu studia a tyhle "doby studia" se jich tedy vůbec netýkají. Je to prostě takové omezení té státní podpory studia na VŠ. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.09.2007 08:45:43, Káťa) Ty brďo, tak to jsem vůbec netušila. Díky moc Radku za odpověď.:D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.09.2007 13:53:07, Lena) Radku prosím tě jsem líná něco hledat, tak se tě zeptám. Maximum co můžeš studovat na veřejné škole bez poplatku se počítá pět nebo šest let? Děkuji předem za informaci :-) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.09.2007 18:26:08, Radek) Lena: tak to potěší takový líný lidi tady mít.. ;-)
    no tak dobře,
    pokud máš magisterské studium pětileté, bezplatných je 6 let.
    pokud seš na medicíně na MUDr. což je šestileté, můžeš 7 let.
    Pokud seš na bakalařském studiu které má trvat 3 roky, můžeš bezplatně studovat 4 roky.
    Pokud si po bakalářském dáš dvouleté navazující magisterské, může ti trvat 3 roky.
    Prostě je to vždycky o rok déle než je standardní délka studia.
    Ahoj:)
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.09.2007 23:02:36, Lena) Víš mám po noční, tak odtud pramení moje lenost, a protože seš šikovnej, pilnej a chytrej tak jsem se zeptala. Děkuji za vyčerpávající odpověď a dobrou noc :-) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.09.2007 01:05:55, Radek) Lena: to je ok..
    a teď sis docela šplhla ;) reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Výběr VŠ kombinované studium - Výběr vysoké školy
  2. Maximální délka studia, studium z minulosti - Informace o studiu
  3. Prezenční nebo kombinované studium na VŠEM a MBA pro absolventy? - Informace o studiu
  4. KREDITY NA MU-kombinované st. - Informace o studiu
  5. Jaký obor AJ kombinovaně, nav. mag.? - Ostatní
  6. přestup z kombinované na prezenční? - Ostatní
  7. Prezenční nebo dálkové sudium - Mendelova univerzita v Brně
  8. Navazující magisterské kombinovaně LF MU - Přijímačky, přípravné kurzy
  9. Kombinované studium na ČZU - Ostatní
  10. VŠ kombinovaně nebo jen rok na jazykovce ? - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.