Žurnalistika

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 28.09.2007 23:09:14, Margotka, zhlédnuto: 4642x, reakcí celkem: 36Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekChtěla jsem se zeptat studujících tento obor, která škole je podle nich lepší, jesli UK, MU či Palackého v Olomouci. A jak to studium hodnotí? Přemýšlím, právě nad tímto oborem, tak byste mi dost pomohli. A zkoušeli jste nějaké ty přípravné kurzy? A pomohli vůbec? Děkuji za odpověd.

Email: ma.r.gotkacentrumcz, ICQ: 202275745
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.09.2007 11:30:25, Bobina) Ahoj, jsem v prváku na žurnalistice na MU. Nemůžu sice posoudit, která škola je nejlepší, ale můžu ti říct, jaký je to na MU. Myslím, že studovat žurnalistiku na MU má výhodu v tom, že kromě žurnalistiky studuješ ještě jeden obor, což ti dává možnost se specializovat(např. psát o mezinárodních vztazích, psychologii, sociologii, politologii...) Upřímně řečeno: pokud neseženeš práci v oboru žurnalistika, máš v záloze ještě jeden obor, kde se můžeš uplatnit. Studium žurnalistiky se na MU dělí na tři specializace - žurnalistika, mediální studia a digitální média, jednu z nich si během studia vybereš.
    Přijímačky byly loni formou SCIO testů (OSP a ZSV), letos to předpokládám bude stejné. Já jsem se na ně připravovala tak, že jsem si od Scia objednala jednu sadu testů a doma jsem si to vyzkoušela, což mi dost pomohlo + jsem maturovala ze ZSV. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.10.2007 21:15:57, Lucka) Ahoj Taky se letos chystám na přijímačky na žurnu a řeším stejný problém jako ty... co jsem měla možnost se optat, tak žurnalistika na UK má ten správnej zvuk - spousta lidí na to pak slyší, prostě prestiž je prestiž:) ... ale jak už psala Bobina, tak na MU ti toho zase více dají - studium je prý kvalitnější než na UK.. no a "Olomóc"...:) ... tu prý jedině jako "tu třetí možnost" ... ale jen dávám dál, jak jsem koupila :) Znáš to: "Nepodléhej davu, měj jen vlastní hlavu"
    Jo, a přijímačky na UK - to je kapitola sama o sobě... jestli ty udělám, tak si sama sobě snad postavím pomník... reagovat zde
    ICQ: 338447218
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.10.2007 08:36:39, Margotka) Bobina: Mě by stačilo, kdyby byla sportovní žurnalistika a jsem spokojený člověk:) Chtěla jsem se ještě zeptat, jak velký důraz se dává na to, jestli ten člověk má publikované články. Já sice dělám redaktorku na jednom webu, ale to přece jenom pořád není tištěná podoba.
    Lucka: No já ať udělám přijímačky kamkoliv, tak sama sebe budu považovat za svatou:D reagovat zde
    Email: ma.r.gotkacentrumcz, ICQ: 202275745
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.10.2007 15:47:18, Lucka) Taky sportovní žurna?? tyjo, tak to je skvělý, protože to je taky můj vysněnej obor :)
    no, na UK chtějí ukázky vlastní tvorby.. ale nevím, jestli to musí být předtím někde publikovaný.. ale to chtějí až v 2. kole S06 .. takže to bych řešila až po úspěchu v kole prvním ;) reagovat zde
    ICQ: 338447218
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.10.2007 17:25:04, Margotka) Lucka: Ty jo koukám, že jsi na tom podobně:) A sport obecně? Já jsem závislá na fotbale, takže to je moje cesta, jíž bych se chtěla obírat:) No já řeším všechno a nic :D A Ty máš publikované články? reagovat zde
    Email: ma.r.gotkacentrumcz, ICQ: 202275745
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.10.2007 23:05:20, Bobina) Margotka: Důraz na to, jestli někde publikuješ, myslíš, jako při přijímačkách? Při přijímačkách se o tohle vůbec nezajímaj, jen uděláš testy a hotovo, během studia máš povinnou praxi v médiích (noviny, rozhlas, televize), ale jestli se někde angažuješ mimo ( na netu nebo kdekoliv jinde), je to tvoje věc, myslim, že je to nezajímá. Maximálně se zeptaj, kdo někde publikuje, ty zvedneš ruku a tim to končí. Přímo obor sportovní žurnalistika na MUNI neni. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.10.2007 23:10:13, Bobina) ale je tam volitelnej předmět sportovní žurnalistika, což jsi asi měla na mysli :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.10.2007 23:14:04, Margotka) Bobina: Stejně mi to přijde zvláštní, že člověk se svým způsobem chce živit "psaním" a přesto po něm nikdo nechce, zdali vůbec psát umí... A jak jsi zatím spokojená s MU? Mě tam děsily ty přijímačky v tom, že jsou tam scio, co mi přijde na obor žurnalistika trochu nelogické... reagovat zde
    Email: ma.r.gotkacentrumcz, ICQ: 202275745
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.10.2007 10:51:07, Bobina) Nj, je to zvláštní, ale já to beru jako výhodu... Já třeba nikde nepublikuju, takže bych v Praze neměla šanci... navíc je to možná taky tim, že ten obor (mediální studia a žurnalistika) není jen o žurnalistice, teda myslim v prvním ročníku. Tu žurnalistiku si vybereš až ve druhým ročníku, nebo si můžeš vybrat mediální studia nebo digitální média a přijde mi blbost, aby po lidech, který si tu žurnalistiku třeba nevyberou, požadovali při přijímačkách, aby uměli psát nebo někde publikovali,což myslim vysvětluje i ty scio testy, který mi určitě přijdou zvládnutelnější než přijímačky v Praze (máš na ně tři pokusy, víš, co tam přesně bude, můžeš se na to připravit). V praze, aby ses dostala na žurnalistiku, tak už musíš být žurnalista :)
    Jinak jsem na MU zatim spokojená (studuju tam teprv tři týdny, takže uvidíme...). reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.06.2008 22:33:54, Ondra) No myslim, ze publikace na UK vubec nejsou stezejni.. Ale asi zalezi na porote.. Ja sel dneska a mel jsem Köpplovou, Trampotu a jeste kohosi a dostal jsem 35 bodu za to, ze jsem Trampotovi rekl nejaky zblept o skolskem zakone a zbytek casu jsem se bavil s Köppelovou o tom, co chci delat a ze je super, ze jsem cetl Jablko se kouse od Ivana Jelinka... Prislo mi to docela v pohode, no nevim, mam 99 bodu, tak jsem na hrane...S12S14:D reagovat zde
    Email: fatahcentrumcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.06.2008 09:29:50, lucka) ahoj, no, já dělala druhý kolo v pondělí, taky u Köpplový, Trampoty a toho třetího :)Přišli mi fajn, vytáhla jsem si EU, ale nejdřív jsme mluvili tak obecně o tom, proč chci studovat žurnu, proč v Praze a tak...dostala jsem 45 bodů. v součtu mám 112, takže myslím, že jsem přijatá... a jak jsem psala hned ve druhém příspěvku, jdu si postavit ten pomník:D tak držím palce, doufám, že budeme spolužáci ;) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.06.2008 13:57:58, Violka) Kdo nebyl u Osvaldové,tomu se to mluví:)Ta nějakou žurnalistickou praxi docela řešila.A řekli ti,že jsi asi přijatá?Jeden kluk ze skupiny,kde jsem byla, měl 116.Ale nechci tě děsit:)Nevíš,kolik tak měli bodů lidi ve tvojí skupině?Docela by mě zajímalo,kde asi bude ta hranice...23.6. je ještě daleko. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.06.2008 17:10:59, Zdeňka) Co si představujete, že budete po vystudování žurnalistiky dělat? Chci říct, že na to, abyste mohli dělat novináře, vůbec nemusíte mít VŠ.. kamarád má jen maturitu a vzali ho jako sportovního redaktora do novin.V požadavích na místo redaktora obvykle nikde není podmínkou mít VŠ, ani do televize ani do rádia... Tak proč to studovat a nejít to rovnou dělat? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.06.2008 11:40:34, Lucie) Zdeňka: tak to teda nesouhlasím..pracovala jsem v ČRo a tam snad každý musí mít VŠ. Je pravda, že už se hodně méně kouká, jestli přímo žurnalistiku, ale nějaký titul určitě. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.06.2008 12:21:36, lucka) Violka: No, u mě ve skupině jsem byla jediná, která dostala za ústní 45 bodů. Jinak jedna slečna a jeden kluk po 40, jinak to bylo slabší. V pondělí šli spíš ti, co byli v tý druhý polovině, takže ti, co byli za mnou.. a co jsme se tak bavili, tak nikdo nešel přes 110. A ti co byli přede mnou, ti mě fakt netankujou:) Loni PRÝ brali od hranice 90bodů, ale to mi přijde na letošek hodně nízký, to mělo docela dost lidí, i když je pravda, že ne všichni na ústní přišli, takže i to bude asi hrát roli. A kolik si měla ty??
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.06.2008 12:22:27, lucka) Violka: No, u mě ve skupině jsem byla jediná, která dostala za ústní 45 bodů. Jinak jedna slečna a jeden kluk po 40, jinak to bylo slabší. V pondělí šli spíš ti, co byli v tý druhý polovině, takže ti, co byli za mnou.. a co jsme se tak bavili, tak nikdo nešel přes 110. A ti co byli po písemným přede mnou, ti mě fakt netankujou:) Loni PRÝ brali od hranice 90bodů, ale to mi přijde na letošek hodně nízký, to mělo docela dost lidí, i když je pravda, že ne všichni na ústní přišli, takže i to bude asi hrát roli. A kolik si měla ty??
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.06.2008 12:58:41, Eqw) Vloni brali na Bc. žurnu od 88 b. (ofic. info, které viselo na stránkách fakulty). reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.06.2008 13:14:04, lucka) No, dokonce...:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.06.2008 19:31:29, Violka) Lucka : U mě ve skupině byla v pondělí z těch 14 lidí asi třetina,co měla nad 70 z písemných. Jinak z ústních jsem měla 40 bodů,dohromady mám 109,ale Moravec se na to nějak netvářil a říkal,že prý musím doufat...Letos prý hodlají brát míň lidí než loni,asi 70 nebo 80.Těžko říct,kde bude ta hranice,ale řekla bych,že určitě vyšší než loni...Ale nejspíš jsi opravdu za vodou:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.06.2008 23:36:46, lucka) Violka:Já myslím, že ty se 109 body jseš tam taky Loni brali taky 80 lidí a každýho, kdo měl stejně jako 80., letos to má být stejný. Jedna slečna, co tam studuje nám tam říkala, že ti největší frajeři mají 125-130bodů, ale že to jsou vážně ti best, a že hranice 105-110 bude jistotaTakže myslím, že joo:)
    BTW: Víš, jakej já jsem měla vítr z tý Köpplový:)Ale nakonec byla fajn:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.06.2008 11:25:54, Violka) Lucka : Tak dík za ujištění:)A neříkala ta slečna,co tam studuje,jaký to tam je?Budu se totiž asi muset rozhodovat,kam půjdu,tak abych si nevybrala žurnalistiku na FSV a neskončila špatně.Ale to asi ani nejde:)Jinak myslíš,že po skončení ústních vyvěsí v budově FSV zase seznam podle pořadí,ale bez hranice pro přijetí?I to by bylo zajímavé.Osvaldová nakonec taky nebyla nejhorší,čekala jsem,že to bude horší,když jsem ji uviděla poprvé:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.06.2008 13:20:48, lucka) No, slečna vypadala spokojeně, takže se jí tam asi líbí. Pokud nebyla nasazená přímo vedením fakulty, aby zlepšovala jejich renomé:D
    S tím seznamem, to nevím, já se výsledky dozvěděla přes telefon, jsem mimopražák, takže jsem volala... a byly to nervy:)
    No, už se nám to blíží, v pondělí to bude jasný na 100%, kdo tam je a není.
    Jinak mě vzali ještě na Muni na mediální studia v kombi s evropskýma studiema, ale protože jsem ze severu Čech, tak i kvůli vzdálenosti jdu do Prahy reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.06.2008 19:53:04, Violka) Oni ti přes telefon řekli, že jsi přijatá?Body se přece říkaly rovnou,museli jsme to všichni podepisovat...Prahu sis rozhodně vybrala dobře,Brno znám a Praha mi přijde stokrát lepší!A hezčí:)!A jak říkáš,žurnalistika v Praze má prostě zvuk:)Tak kdybysme se v září neviděly,přeju hodně štěstí:)! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.06.2008 22:20:34, lucka) Nee, přes telefon mi řekli, že postupuju do druhýho kolane, to že mě vzali:) Jj, taky jsem pak po pohovoru podepisovala ty lejstra,takže vím jenom body.. ale já si vážně myslím, že 112 (respektive u tebe 109) je na 90% vstupenka na žurnu :)Takže doufám, že se potkáme u zápisu:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.06.2008 11:05:46, Violka) Joo,jsem fakt tam:)!Já mám takovou radost:)!A ty samozřejmě taky,takže gratuluju:)!!! reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.05.2010 00:04:40, Míša Adámková) Ahoj, tak kdyz jste se uz uspesne dostali jak to po tech dvou letech hodnotite? stoji ta skola za to...a hlavne prijmaci pohovory, jake otazky si tam tahate,myslim okruhy o co šlo?jsem z toho docela nervozni a potrebuju poradit. dik, mejte se Míša reagovat zde
      Email: Blaqi89hotmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.06.2008 21:52:09, Kacka) Jee, to jsem to tu objevila az ted :) Prave jsem se dozvedela, ze jsem se taky dostala, juchu! Lucku si z ustnich pamatuju (nebo aspon myslim, sla jsi az skoro posledni a rikala jsem Ti, ze ta kombinace na MUNI je dobra :) A to se Osvaldka ani Moravec moc netvarili, ze mi 103 bodu bude stacit! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.06.2008 22:06:27, Violka) Taky gratuluju:)!Ty jsi byla taky u Moravce a Osvaldové?Který den?Já v pondělí ráno. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.06.2008 01:31:05, Kacka) Ja taky v pondeli rano s vama obema :) Sla jsem jako ctvrta, cerne saty s sirokou sukni, bryle (a nic jsem neumela, nejvyznamnejsi znameni :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.06.2008 10:55:11, Violka) Tak to si tě samozřejmě pamatuju,ty šaty jsem ti chválila!A měla jsi tu českou zahraniční politiku,že jo:)?Jé,tak to budeme asi spolužačky:)!Nechceš mi poslat ICQ,můžeme někdy pokecat:)! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.06.2008 10:48:38, lucka) jéé, tak ahojte spolustudentky:)já jsem byla Vltavě, takže výsledky mi volali naši. Kačku si vybavuju, byla jsi to ty, jak si nás uklidňovala, že loni brali i lidi s 90 bodama a pak si dodala: "No, ale loni byli všichni takový hloupější.":)? akorát Violku neumím zařadit Určo jsem tě tam viděla, ale te´d netuším. Jinak já jsem ta co šla skoro úplně poslední a četla si tam deník Sport a hledala jméno šéfredaktora, protože "co kdyby náhodou" :D reagovat zde
    ICQ: 338447218
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.06.2008 11:47:19, Violka) No jo,letos se hranice pro přijetí na ž. zvedla o 12 bodů!Přitom třeba na práva v Brně i Praze hranice klesala12 bodů mi přijde opravdu hodně,čím to asi bude:)?No, já šla hned jako druhá a pak už jsem se tam moc nezdržovala,takže jsme se možná mohly minout...Ale myslím,že ne,někoho s deníkem Sport si velmi matně vybavuju:)Já měla na zádech veliký zelený batoh,bílou halenku a béžové kalhoty:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.06.2008 12:10:39, Ee) Dovoluji si poupravit informaci :) Hranice na práva v Praze byla naprosto stejná jako loni...S06 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.06.2008 00:53:46, Kacka) 2 Violka: Hej, tak to jsi jiste ta kratkovlasa bruneta, ktera mela v portfoliu fotky Moravce :-D Moje icq je jedna pet devet dva jedna sest dva nula ctyri, urcite napis! :) Plati i pro Lucku SportLady :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.06.2008 10:53:18, Violka) NeeJsem ta,co se s ní bavila u toho otevřeného okna!Říkalas mi,že se tě ptali na to,co se stalo na hranicích Slovenska a Ukrajiny:)!Je to ICQ číslo správně?Kdyžtak to prosím ještě zkontroluj:)Dík:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.07.2008 11:14:41, Marika) Ideální je Praha. O Olomouci jsem neslyšela nic dobrého, prý je to flákárna... reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Žurnalistika UPOL - Univerzita Palackého v Olomouci
  2. FSS-Mediální komunikace a žurnalistika - Masarykova univerzita
  3. mediální komunikace a žurnalistika - Masarykova univerzita
  4. Fakulta sociálních věd - Žurnalistika - Univerzita Karlova
  5. Přijímačky FSV UK žurnalistika - Přijímačky, přípravné kurzy
  6. Žurnalistika-percentil - Univerzita Palackého v Olomouci
  7. UK- Mgr. mediální studia nebo žurnalistika? - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.