Překladatelství


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 05.11.2007 10:31:56, Kateřina, zhlédnuto: 1720x, reakcí celkem: 9Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj mám takový dotaz,chtěla bych studovat angličtinu-překladatelství ale vůbec nevím kde lze jazyk studovat,NEVÍTE NĚKDO?Našla jsem ji spolu s dalším jazykem ale bohužel přijímačky jsou jak z té angličtiny tak i z toho druhého jazyka a já se učím jen angličtinu.Pak jsem našla akorát Mgr.studium tlumočnictví ale vůbec ne Bc.Děkuji za odpovědi
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.11.2007 06:59:52, Ingrid) Tak zkus jít na to Mgr., možná za pár let Bc.nebude dost stačit.....:)je to celkem lehkej obor, nemusíš se bát, že bys na to třeba neměla... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.11.2007 11:52:48, Radek) Ahoj, zkusím uvést to málo co vím.. Na FF UK v Praze byl dříve pětiletý obor Překladatelství a tlumočnictví (různé jazyky), teď to nahradili bakalářským studiem Mezikulturní komunikace, s tím že na to bude navazovat pak nějaký obor buď se zaměřením na překladatelství, nebo na tlumočnictví.
    Pak je ještě na FF OU v Ostravě obor Angličtina. Přímo v názvu to není, že by to bylo překladatelství, ale v akreditaci na stránkách mšmt o tom něco je.

    Pak jsou takové ty běžné obory Anglický jakyk a literatura - většinou na filozofických nebo pedagogických fakultách. To člověk buď studuje na učitele, nebo na filologa (učí se takové ty reálie, literaturu apod.)
    A další skupinou jsou obory které spojují angličtinu a ekonomiku. Takové ty angličtina ve sféře podnikání, nebo "v hospodářské praxi" apod.
    přeju zdar při tvém průzkumu reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.01.2008 11:45:09, Brigitka) Primo ajina se zamerenim na tlumoceni a preklad (jednooborova) se ted druhym rokem otvira v Olmiku - www.anglistika.upol.cz reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.01.2008 18:56:48, Lucka) Ahoj je to v Praze na FF,obor mezikulturní komunikace-angličtina,přijímačky jsou z AJ,zkus se podívat na:www.ff.cuni.cz:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.02.2008 16:52:32, Terka) Když se budeš hlásit na fildu UK, lze studovat POUZE dvouoborově. Neznamená to však, že bys musela volit dva jazyky. Můžeš si vybrat něco jiného:-) Seznam předmětů, které lze dvouoborově studovat nalezneš na stránkách fakulty. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.02.2017 13:49:30, ADAM778) Je pravda, že kdybych nevystudoval překladatelství, měl bych to horší na trhu práce. Přesvědčil jsem se o tom, když jsem se ucházel o práci pro významné agentury a dali mi šanci jedině tady: www.prekladysro.cz reagovat zde
    Email: adam.siwseznamcz, Web: http://www.prekladysro.cz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.02.2017 18:32:57, x) Čili jestli tě správně chápu, chtěl bys varovat před prekladysro.cz, že vezmou kohokoliv bez ohledu na jeho kvalifikaci, hlavně když bude levný? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.02.2017 13:49:31, ADAM778) Je pravda, že kdybych nevystudoval překladatelství, měl bych to horší na trhu práce. Přesvědčil jsem se o tom, když jsem se ucházel o práci pro významné agentury a dali mi šanci jedině tady: www.prekladysro.cz reagovat zde
    Email: adam.siwseznamcz, Web: http://www.prekladysro.cz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.02.2017 11:39:05, Jana) Já tento obor vystudovaný nemám, ale dlouhou dobu jsem žila v Anglii. Když jsem se vrátila do Čr, zkoušela jsem se prosadit u různých agentur. Nejdřív mi poslali 1 stránku na přeložení. Reakce od různých agentur byly pozitivní, ale já si nakonec vybrala http://www.prekladysro.cz/ reagovat zde
    Web: http://www.prekladysro.cz/

Podobné příspěvky:
  1. Prekladatelstvi/anglistika amerikanistika - Informace o studiu
  2. překladatelství - Přijímačky, přípravné kurzy
  3. Tlumočnictví, překladatelství - Univerzita Karlova
  4. překladatelství aj - Informace o studiu
  5. Přijímačky na obor Angličtina pro mezikulturní komunikaci - Překladatelství a tlumočnictví - Přijímačky, přípravné kurzy
  6. překladatelství, tlumočnictví - Univerzita Karlova
  7. Tlumočnictví,překladatelství-angličtina - Přijímačky, přípravné kurzy
  8. překladatelství a tlumočnictví AJ-ČJ - Univerzita Karlova
  9. UK Translatologie, překladatelství - Přijímačky, přípravné kurzy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.