Studium při zaměstnání


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 06.11.2007 22:06:49, Kateřina, zhlédnuto: 1368x, reakcí celkem: 9Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj,
chtěla bych zkusit kombinované studium na ČZU při zaměstnání na plný úvazek, již mi bylo 26 let. Poradíte mi prosím někdo ohledně placení daní, nebo ev. školného, změnilo by se pro mne něco?
Moc díky
Káča


Email: vydrychkaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.11.2007 22:12:50, Katka) dle zákona o dani z příjmu odst. 35 ba) písmeno f)

    f) 2 400 Kč ročně u poplatníka po dobu, po kterou se soustavně připravuje na budoucí povolání studiem nebo předepsaným výcvikem, a to až do dovršení věku 26 let nebo po dobu prezenční formy studia v doktorském studijním programu, který poskytuje vysokoškolské vzdělání až do dovršení věku 28 let. Dobou soustavné přípravy na budoucí povolání studiem nebo předepsaným výcvikem se rozumí doba uvedená podle zvláštních právních předpisů14d) pro účely státní sociální podpory.
    V komentářích k tomuto odstavci se podle některých autorů nerozlišuje jestli jde o prezenční nebo kombinovanou formu.. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.11.2007 08:15:01, Káča) Hezké ráno, děkuji moc za odpověď, takže to se mne netýká...mám tedy s případným studiem při zaměstnání spojeno nějaké jiné papírování? Ještě bych potřebovala vědět jak je to se školným. Platí se jen při prodloužení délky studia nebo by se to týkalo i mne?
    Dík reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.11.2007 09:18:37, Katka) já studuji při zaměstnání výšku kombinovaně a nic se pro mě nezměnilo..žádné papírování..jen ten den si vezmu v práci dovču nebo neplacené volno, když máš zkoušky nebo přednášky..Je možné, že se se zaměstnavatelem dohodnete, že jde o zvýšení kvalifikace a sepíšete smlouvu..podmínky v případě smlouvy bych ti napsala, kdyby jsi se se zaměstnavatelem takto dohodla.. Podle mě pokud např. nastupejš na bc. 3 rok tak rok si to můžeš ještě prodloužit co už je po 4 roce by sis měla platit.. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.03.2012 21:30:29, Romča) Dobrý večer,chtěla jsem se zeptat.Studuju prvním rokem VŠ v kombinovaném studiu a je pravda, že veškerou dovolenou vyčerpám na zápočty a zkoušky.Je nějaká možnost si zažádat v práci o nějaké úlevy?Každou hodinu, když máme školu dřív si musím naddělávat.umí mi někdo poradit?Předem děkuji Romana reagovat zde
      Email: rslav33seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.11.2007 08:38:48, Bára) Katka už tu asi všechno řekla. Já jsem také na čzu kombinovaně a bylo mi 26 let (už dávno;o). Žádné papírování s tím není spojeno. Nejdůležitější je opravdu ta dohoda se zaměstnavatelem. Jestli on studium respektuje...s chutí do toho!;o).Nemáš žádné povinnosti, ale - bohužel - také žádné výhody;o). reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.02.2012 09:50:21, Petr) Dobrý den,
    přemýšlel jsem o možnosti studia na VŠ , rád bych si rozčířil obzory ,zároveň také zvýšil kvalifikaci a měl tak možnost většího výběru na trhu práce, neboť doba je zlá. Zásadní komplikaci vidím ve věku (je mi 45let),takže přichází v úvahu jen studium při zaměstnání a jěště by se mi líbilo , kdyby šlo o státní školu , kde předpokládám se neplatí školné (jsem sám se synem a korun není mnoho ). Existuje nejaká možnost ? Předem díky za reakce.
    Petr reagovat zde
    Email: sarkapetrseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.02.2012 18:43:50, Adéla) V podstatě každá škola nabízí studium v kombinované formě (výuka probíhá několikrát do měsíce) a věk rozhodně není na překážku, naopak lze při studiu využít zkušenosti získané z praxe. Ve třídě máme spoustu lidí tohoto věku. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.02.2012 19:25:40, Melinda) Pokud jsi nikdy nezacal studovat VS tak bys statni mel mit zatim zadarmo. Jsou ruzne obory a pri kombi studium se jezdi do skoly ruzne - nekde je to jenom patek, jinde zase pa-ne. Vetsinou se podavaji prihlasky do konce unora, tak jeste letos muzes stihnout prijimacky i studium :)
      Mozna jedinou komplikaci (v Tvem veku) bych videla tu, ze muzes mit problemy s ucenim. Mozek nez se nauci znova se ucit chvilku to potrva.
      Hodne stesti ;) reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.02.2012 07:46:32, Petr) Mne docela nakoplo ,jelikož se učím se synem (pravda jedná se o SŠ ), ale jak bych to řekl : "leze mi to tam úplně samo " , i když se náročnost asi nedá porovnávat. Rozhodně díky za info . Petr reagovat zde
        Email: petrsarkaseznamcz

Podobné příspěvky:
  1. psychologie při zaměstnání?lit. před přijímačkami? - Informace o studiu
  2. Studium a zaměstnání... - Informace o studiu
  3. Dostávají organizace příspěvek na zaměstnání praktikanta? - Masarykova univerzita

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.