Zdravotní pojištění a VŠ

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 07.11.2007 22:38:14, unhappy, zhlédnuto: 1396x, reakcí celkem: 4Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekDobrý den, pokud předčasně ukončím studium na veřejné VŠ (špatně jsem si vybral) a příští rok se zapíši na jinou VŠ (po určitou dobu tedy nebudu studentem!), získám od data zápisu na jinou VŠ opět status studenta? Jedná se mi o to, zda-li za mě stát od data zápisu na jinou VŠ bude opět hradit zdravotní pojištění? A ještě se chci zeptat na to samé v případě VOŠ, pokud bych nastoupit pouze na VOŠ, ať již soukromou nebo státní? V jiném roce, než-li jsem maturoval. Mockrát děkuji za odpověď
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.11.2007 01:23:35, Aja) O pojištění mi ani nemluv. Ted mi pojištovna poslala, že nemám zaplacený pojištění a přitom jsem studentkou jak má být - ZŠ, gympl, VŚ pěkně za sebou. Prostě je změna, hlásí si to každý sám. Asi je nejlepší si zajít osobně na pojištovnu a poptat se, tam by ti přece jen měli poradit nejlépe. :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.11.2007 11:08:29, Radek) Aja:
    dík za zkušenost, dřív to opravdu bylo v pohodě a škola to za studenty zařizovala, jen se myslím na začátku studia podepsal nějaký papír.
    Takže těm co to budou muset řešit:
    Jestli se to teď musí hlásit, tak člověk musí zajít do zdrav. pojišťovny a vyplnit formulář Ohlášení změn (bývá i na internet. stránkách zdr.pojišťovny). Je tam jen jméno, nějaké údaje, to že člověk teď bude hradit pojištění sám, nebo že ho bude hradit stát (přihl. na úřadu práce), nebo že bude v zaměstnání, apod. Datum a podpis. Na podatelně si to vezmou a je to.
    unhappy:
    ten status studenta je vázán prostě na studium na vysoké resp. vyšší odborné škole, je to do 26 let. Takže až zase budeš student, není problém, zajdeš na zdr. pojišťovnu a ohlásíš změnu - stejným způsobem jak psáno výše. Jestli s sebou člověk musí mít potvrzení o studiu nevím, ale ona si to ta pojišťovna může ve škole sama ověřit.zdar reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.11.2007 11:17:46, Radek) www.vzp.cz/cms/internet/cz/Platci/formulare/Formulare-pro-pojistence/ - formulář "Oznámení pojištěnce" pro VZP (když je člověk u VZP:).. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.11.2007 17:02:55, Radek) ještě taková poznámka, přemýšlel jsem o těch informačních tocích - jak se pojišťovna může ptát na škole, když neví na které (v tom formuláři se to nevyplňuje).. Takže to bude buď potvrzení o studiu, a nebo to škola dá vědět státu že tam jsi a ten pak ví že musí za tebe platit zdravotní pojišťovně..- a škola jak se dozví jak jsi to měl předtím se zdr. pojištěním? - podle přihlášky - uvědomil jsem si že je na přihlášce na VŠ kolonka "odkud se člověk hlásí" - tak z toho se dá usoudit na změnu v tom zdr.poj.. tak to dobře vyplň..
    No každopádně když přijdeš na pojišťovnu s formulářem a potvrzením o studiu, tak to tam s úředníkem určitě vyřešíš. ;) reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Student 26 let, úřad práce a zdravotní pojištění - Ostatní
  2. Zdravotní pojištění - Ostatní
  3. Pojištění - Informace o studiu
  4. Kombinovaná forma studia - zdravotní sestra - Masarykova univerzita
  5. zdravotní pojištění - Ostatní
  6. medicina, zdravotni sestra nebo fyzioterapie? - Výběr vysoké školy
  7. Práce v kriminalistické laboratoři jako zdravotní laborant? - Informace o studiu
  8. Zdravotní laborant X Analýza biologických materiálů - Výběr vysoké školy
  9. Sociální pojištění - Ostatní
  10. Co je lepší: Biochemie vs. Zdravotní laborant - Informace o studiu

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.