Vseobecna sestra

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 13.01.2008 00:17:50, Cepina, zhlédnuto: 3936x, reakcí celkem: 9Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhojka. Rada bych studovala Bc. Vseobecnou sestru a to v jižních čechách. Chtela jsem se zeptat, jestli je toto studium obtizne, jestli se da v pohode zvladnout, nemam totiz zdravku. Studujete nekdo v Českych Budejovicich? Budu rada za kazdy prispevek.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.01.2008 16:13:35, Martina) Ahoj pokud máš kladný vztah k lidem, baví tě biologie, a nedělá ti problém vidět krev a ostatní podobné věci, neměla bys mít problém. Počítej , ale do budoucna s tím, že např. stlaní postele odběr biologického materiálu bude tvůj denní chleba.Řekla bych ,že oproti zdravce jsou sestry bakalářky více vybavene teoreticky. (dle známé). Přeji hodně štěstí a pevné nervy. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.04.2010 17:34:53, Džina) No, ono to není tak jednoduché, jak popisuješ. Samozřejmě Tvé zmíněné faktory pro práci zdravotní sestry platí, ovšem nevztahuje se to jen na kladný postoj k lidem. Podtrhla bych to, že v prvních třech letech ( je to obor bud Bc. na 3 roky, nebo lépe Mgr. na 5 let ), je studium úplně obtížnostně srovnatelné s klasickým oborem Všeobecné lékařství na LF. Školu máme každý den od rána do večera, předmětů je v letním semestru asi 17, takže za celý akademický rok absolvuješ zhruba 30 předmětů, z toho je dost skutečně těžkých, příkladem fyziologie, patologie, farmakologie, neurologie, klinická chemie atd.. Povinná prázninová praxe, pochopitelně neplacená Ti zabere i 6 nebo více týdnů týdnů. Hodně se vychází z toho, že vysokoškolská zdravotní sestra bude mít postupem času daleko více kompetencí, než měla dosud. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.05.2010 17:19:58, Pavlína) Tak s tímto naprosto souhlasím. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.06.2010 16:09:45, olsi) Zdravím, nevím sice kde Tvůj obor studuješ avšak vím zcela určite že srovnatelný z všeobecným lékařstvím není. Ano stejné předměty možná máte ale u názvu to tak končí. Nic ve zlém ale tak to je. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.06.2010 22:58:53, Džína) Studuji v Liberci. A nejraději mám kecaly, kteří mluví do něčeho, o čem nevědí. Netvrdila jsem, že studium Všeobecné sestry a Všeobecného lékařství je zcela totožné. Avšak velice srovnatelné ( bavím se i o navazujících studiu Mgr. Všeobecná sestra ) a na tom si trvám. Vyzkoušela jsem oboje, a proto jsem oprávněna srovnávat.
          Navíc, v mnoha případech studuje Všeobecná sestra 4 roky střední zdravotnickou školu + 5 let Mgr. studium, což je 9 let. Oproti tomu studovat na lékaře stačí 6 let, sice jsem nezapočítala atestaci, nicméně i zdravotní sestry se musí vzdělávat celý život.
          Příště prosím pis opravdu podmětné a Tebou ověřené příspěvky. Žvanit umí každý a tak to i bohužel vypadá S04 reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.06.2010 00:07:52, olsi) nevim jestli je muj prispevek podmetny ale overeny jiste je. a naopak ja mam nejradsi "kecaly" kteri tvrdi jak strasne tezke to maji a ze kazdy uznava jen lekare kdyz pritom oni studuji temer "stejne". Bavim se samozrejme taktez o navazujicim mgr. studiu, a myslim, lepe receno vim, ze drtiva vetsina predmetu je nekolikanasobne (!) obsahlejsi. Navic nikdo jiny nez student LF nepochopi to jak silene te ti ucitele drti....nikdo. Vyhozeni od zkousky je jeste jedna z tech velice dobrych variant a to i kdyz to je nanekolikrat. Dokonce i zubari jsou toho klasickeho mecikeho deptani a vyhazovani velice usetreni. Psala si doslova ze "studium úplně obtížnostně srovnatelné s klasickým oborem Všeobecné lékařství na LF". At uz by pripadne vase studium bylo jakkoliv srovnatelne, tak obtiznostne rozhodne ne. Navíc formulace "uplne obtiznostne srovnatelne" mi prijde dosti odpovidajici pouziti slova totozne. Nemam proti vam nic, prace sestry je nemene dulezita nez prace lekare a bez sester by se to vsechno sesypalo. Slo mi pouze o tu jedinou vetu a sice s tou obtiznosti. Protoze zrovna toto srovnani mi prijde s mirnou nadsazkou temer komicke...Taky si psala ze sis vyzkousela oboje, tim si myslela vseobecne lekarstvi a nyni vseobecnou sestru? Pokud ano tak bych rad vedel proc si nakonec studium lekarstvi, a kde, predcasne ukoncila?
            PS: Vseobecna sestra jde studovat i kombinovane coz jiste neco vypovida o narocnosti oboru. Dale je jiste na povazenou ze teoreticke predmety typu anatomie, histologie, ci fyziologie medici studují 2 případně 3 semestry a vy je máte jen semestr jeden. Zajímavé, když je to studium tak velice "obížnostně srovnatelné". Mohlo by me napadnout ze to vsechno stihnete v tom jednom semestru ale z vlastnich zkusenosti vim ze to neni v lidskych silach.
            PS2: predmetu sice mate velice mnoho, coz je u mediku taky pravidlem, ale je to spise kvuli tomu aby se to vsechno stihlo do tech tri let nacpat za cenu "osekani" nadbytecneho uciva. Toto nerikam jako vytku, nechapu proc by se sestry museli ucit anatomii 3 semestry ale at mi nikdo nerika ze to je "uplne srovnatelne".
            PS3: Srovnavat atestaci lekare s recenym "celozivotnim vzdelavanim sestry" mi uz nestoji ani za komentar.

            tot asi vse a timto take koncim, jelikoz diskuse typu "ktera skola je tezsi" (navic pokud jsou diskutujici z podobneho oboru) nema nikdy zdarneho konce a lide se neshodnou. vse pisu z vlastni zkusenosti, takze nejde o nejakeho "kecala" ktery se rad zapojuje do diskusi na netu. Takoveto diskuse jsou mi vice nez-li cizi ale kdyz jsem uvidel Tvuj prispevek mel sem nutkani pridat svuj nazor.

            S pranim uspesneho dostudovani se (ne)tesim na nase mozne budouci shledani v chodbach zdravotnickych zarizeni :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.06.2010 21:56:17, Džína) Mám několik výhrad. V první řadě chci podotnout, že jsem rozhodně neměla v úmyslu tuto diskuzi nějak názorově vyhrotit.
    Ano, je pravda, že obor Všeobecná sestra se dá studovat kombinovaně. Ovšem za jedné podmínky! Je nutné absolvovat střední zdravotnickou školu + 2 roky praxe ve zdravotnictví a zároveň i ve zdravotnictví pracovat.
    Chceš snad říci, že obor Všeobecná sestra je jediný, který se dá studovat kombinovaně? Že jsi to konstatovat tak pohrdavě. Naopak, kolik existuje oborů, které se kombinovaně studovat nedají? Snad jen kromě Všeobecného a Zubního lékařství, dobře uznávám.
    Věřím tomu, že jsou studenti oboru Zubního lékařství oproti Vám ušetřeni, s tím souhlasím.

    Mě trošku mrzí, že celý Tvůj příspěvek vedl k tomu co nejvíce tento náš obor - Všeobecná sestra shodit. Chci ale připomenout, že valná část našich profesorů učí zároveň i na LF. Nějaké prezentační výúkové texty má tedy podobné s oborem Všeobecné lékařství. Rozhodně netvrdím, že nám nezmírní u zkoušky nebo to takto probíhá ve všech předmětech.
    Zdůrazňuji další věc. Ve škole sedíme každý den téměř od rána do večera. Ve srovnání s ostatními fakultami začínáme semestr o týden dříve, končíme daleko později a ještě máme prázdninovou praxi 7 týdnů! :( Což znamená, že z hlavních prázdnin nám zbydou zhruba 3 týdny. Opravdu jsme ještě tak velcí flákači?
    Je fakt, že oproti nám máte mnohem více předmětů nebo některé obsáhlejší. Ale na druhou stranu, my máme více těch praktičtějších předmětů, kde se učíme např. zavádět nasogastrickou sondu nebo práci s přístroji na ARU a JIP.

    A co ostatní fakulty? Nechme ted srovnávání oboru Všeobecné lékařství a sestra. Myslíš si, že studium na takové VŠE nebo dalších ekonomických a humanitních fakultách je větší záhul, než to naše :D Víš, dost mě mrzí, že na takovéto obory se člověk kouká s respektem, kdežto na ten náš s despektem.

    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.06.2010 11:24:52, olsi) V prve rade nechci nikoho shazovat. Proto jsem taky do meho prispevku zaclenil vetu o tom jak vas obor respektuji a ze je velice dulezity. Je valna vetsina skol ktere jsou mnohonasobne mene obriznejsi nez Vase skola. Vseobecna sestra JE obtizna, mate mnoho praxe a tim padem mene volneho casu. Ale rikat slecne ktera se chce hlasit na Vseo sestru ze je to to same jak lekarstvi mi prijde ponekud dosti prehnane. Ma reakce byla ciste jen na to (coz sem i zminil) ze jsi rikala ze vas obor je naprosto srovnatelny s vseobecnym lekarstvim. O to jedine mi slo ;) Konstatovani bylo trochu pohrdave, priznavam, avsak proto, ze tvuj prispevek byl nadmiru utocny. Navic rikat ze na sestru musis studovat 9 let mi prijde ponekud ucelove. Bez stredni skoly (at je to gympl nebo cokoliv jineho) te na lekarstvi taky nepusti. Tim padem bych mohl rict: stredni skola+VS+atestace a na lekare studujes 4+6+5-6....15-16 let. Je ciste nahoda ze zrovna vseobecna sestra ma odpovidajici obor na stredni skole a muzes ho, rekneme "pripocitat" do vzdelani. Dale rozdil mezi celozivotnim vzdelavanim a atestaci. U atestace se bezne stava ze te (i nekolikrat) vyhodi a nemuzes stale samostatne vykonavat pravoplatnou praxi lekare. Atestace je vec navic. Lekari maji atestaci a k tomu se musi celozivotne vzdelavat. To jsou dve odlisne veci a na to bych nezapominal. Bez atestace ses temer na urovni stredni skoly. K tomu se vztahuje i dalsi vec a sice to ze mate vice praktickych veci (pristroje na ARU, sonda apod.). Samozrejme! jelikoz pokud vyjdes i treba Bc. studium jako sestra, ses uz zaclenena do provozu kliniky a mas temer dokonale vzdelani pro tuto praci. U nas se tolik praktickych veci neucime (nerikam ze to neni chyba...bohuzel) proste proto, ze kazdy lekar se to nauci az po promoci pri sve specializaci. Atestace je druha a mnohdy narocnejsi vysoka skola s tim ze u ni musis pracovat. Pokud ziskam titul MUDr. kazda vseobecna sestra je na tom ve zdravotnickem zarizeni na zacatku mnohem lepe nez ja.

    PS: Pripominam ze nechci nikoho shazovat ale proste se to neda takto srovnavat. Sestra je odlisne povolani a je naprosto spravne ze i studium je odlisne. Sestra potrebuje vice praktickych veci a mene teorie. My zname strasne moc veci ale po skole nenapichnem ani zilu.To se zmeni az po urcitem case v zamestnani. Ale zase vsechny ostatni teoreticke predmety jsou neco jineho. Skripta, ci ucebnice pro sestry jsou vicemene mensi vycuc z ucebnic nasich. Myslim ze povolani jsou proste jina a tak to je spravne. Ja jen reaguji na to ze v tom tvem prvnim prispevku si vicemene rekla ze obiznostne je jedno jestli jdes na sestru nebo na lekarstvi s cimz rozhodne nesouhlasim. Vetsina kamaradek ktere ukoncili (ci "byly ukonceny") medicinu sli na sestru, nebo kamaradky ktere si na medicinu netroufli sli studovat sestru. Obecne je mnoha lidem jasne ze tyto obory nejdou takto srovnavat. sestra ma byt pripravena do praxe na plneni jinych ukolu a drive.

    PS2: Jeste jsi neodpovedela na otazku ohledne tveho studia mediciny :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.09.2020 01:15:18, panda) Zdravím,
    studuji také sestru na LF UK v Praze, zatím Bc.. Jestli je studium náročné? Na náš obor berou cca 40% a dokončí necelá polovina (osobně nám to říkal jeden z našich hlavních vyučujících). Takže dávačka to minimálně u nás nebude, ale věřím, že na některých fakultách možná i jo. Říká se, že na tento obor se dá třeba snadno dostat do Ústí na Labem a dostuduje prý většina.
    Co se týče předmětů - jasně, obtížnost třeba anatomie pro nás a pro mediky bude jinde, nicméně nás opět jeden vyučující varoval, že v klinických oborech někteří vyučující rozdíly nedělají. Tak nějak mi z toho nepřímo vyznělo, že kvůli tomu tam byli mezi vyučujícími nějaké rozepře. Ale snad už se to trochu srovnalo - zjistím později :). Jinak pokud mám správné informace, co se týče počtu předmětů za semestr, tak jich máme oproti medikům asi dvojnásobek, takže pochopitelně ani nemohou být stejně obtížné. Pokud vím, tak na 1. LF na všeobecné lékařství berou cca 30% a nevím kolik to dokončí - jestli polovina? Netřeba diskutovat o tom, který obor je obtížnější - spíš si říkám o kolik. Upřímně by mě zajímalo, jak by to hodnotil někdo, kdo přešel třeba po 2. letech z lékařství na sestru.
    Spíš začínám mít dojem, že ty nároky ve škole a následné uplatnění znalostí v praxi jsou poněkud v nepoměru. Chvíli jako sestra pracuji a prošla jsem různá oddělení - internu, JIP, LDN, ordinace. Možná jsem měla jen smůlu na konkrétní oddělení, ale nabyla jsem dojmu, že sestra je především lékaři vnímána jako více, či méně kvalifikovaný "poskok", který pouze vykonává několik jednoduchých úkonů, které vždy určuje lékař. Když to řeknu trochu nadsazeně, tak krom výměny pleny nemůže sestra samostatně rozhodnout v podstatě o ničem. Mnoho lékařů se netají s tím, že sestry a ostatní nelékaře vnímají jako póvl a tak k nim i navzdory jejich vysokoškolským diplomům přistupují (na vlastní kůži jsem zažila). Celkově mi systém vzdělávání sester a jejich následné rozkastování v praxi připadá trochu podivné. Sestra s Mgr. má naprosto stejné kompetence jako sestra se SŠ. Sestra s VŠ stále v praxi provádí hygieny, stele lůžko, někde i supluje práci uklízeček, přestože tyto úkony představují náplň práce zdravotnického personálu, kterému stačí základní vzdělání.
    reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. VOS vseobecna sestra - Ostatní
  2. Všeobecná sestra - studium, jak probíhá? - Masarykova univerzita
  3. Všeobecná sestra vs. všeobecné lékařství - Masarykova univerzita
  4. Bc.všeobecná sestra - Výběr vysoké školy
  5. Obor Všeobecná sestra - Ostatní
  6. Kombinovaná forma studia - zdravotní sestra - Masarykova univerzita
  7. Diplomovaná zdravotní sestra - Ostatní
  8. medicina, zdravotni sestra nebo fyzioterapie? - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.