Máte zkušenosti s VŠEM či BIVŠ?Prosím písněte sem.

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 13.01.2008 13:38:04, Miloš, zhlédnuto: 4168x, reakcí celkem: 8Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekTak nějaký titul z ekonomie už pár let mám,ale docela bych doplnil vzdělání v marketingu/managementu, či IS/IT/ICT v ekonomii,a to formou navazujícího magisterského (či MBA),v kombinované formě pouze-a ideálně Praha. Zatím přemýšlím o VŠEM(Konkurenceschopnost a management nebo MBA) a BIVŠ (Informační technologie a management).Pokud máte relevantní info o tom, jak to vypadá s úrovní výuky a náročností na těchto školách,prosím, podělte se:-)...nerad bych něco jako Univerzitu J.A.Komenského, kterou můj kolega v případě zameškané zkoušky řeší telefonickým pokecem se zkoušejícími=náhrada zkoušky, o takovou úroveň nestojím (a titul s pověstí obdobné školy je mi taky na nic).Díky!
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.01.2008 20:46:27, kellys) No,UJAK docela diferencuje, na Andragogice tomu tak je, ale ekonomický směr by to Tvému kolegovi netrpěl, mám v práci kolegy na obojím, a vím, že zkušenosti jsou rozdílné...i když je zřejmé, že na soukromé jsi student=klient=sponzor, a tak je to mírně řečeno jistota; na druhou stranu, kdo se chce něco naučit, naučí se na veřejné i soukromé, a kdo chce opsat, proleze taky reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.02.2008 15:56:25, Veronika) Dělám na UJAK ekonomický směr a procházka růžovým sadem to rozhodně není. Od zkoušek se neormálně vyhazuje, nad učením všichni z ročníku trávíme hodně času. Tudíž souhlas s kellys, pokud chceš, naučíš se i na soukromé, a už vůbec nejde o to, o jakou školu jde, protože na soukromých vesměs učí profesoři z UK, VŠE atd. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.02.2011 22:36:45, 558) UJAK dokoční i cvičená opice, je dobře že už ve Starým Hrozenkově zrušili navazující mag. obory. Jde jenom o to zaplatit školný a pak to jde prakticky samo. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.09.2010 12:33:00, Martin) Ahoj, reaguji sice trochu pozdě, ale třeba to někomu pomůže. Mám za sebou Bc. na klasické státní škole obor Informatika a výpočetní technika a na BIVS jsem si dodelaval Ing.
    Já osobně to vidím takto:
    Na státní škole byl totální nezájem učitelů a personálu (studijní oddělení) s čímkoli pomoci, udělat hodiny zajímavé a aspoň trochu prakticky zaměřené, či využitelné.

    Na BIVS bylo studium lehčí v tom, že člověk studuje 90% předmětů spjatých s praxí, případně nové přístupy a než biflování je to spíště o rozšíření obzorů. Za mne určitě vyhrála BIVS. Informatika je zde pojata spíše z byznys a procesního pohledu (což ale já osobně považuji za plus)
    Pokud někdo chce jít studovat Informatiku jako takovou a jít např programovat nebude to ale rozhodně pro něj .... reagovat zde
    Email: jurecinmailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.04.2012 09:59:48, Petr) Protože teď řada maturantů řeší, kam na soukromou VŠ. Chtěl bych varovat, abyste nechodili na VŠEM. Může se zdát na první pohled líbivé školné, ale věřte, že na konci studia budete oproti ostatním VŠ v minusu a hlavně, budete neustále rozdýchávat aroganci této školy.
    Student má řadu povinností (což je samozřejmě správné), problém ale je, že škola nemá vůči studentům povinnosti žádné. Student musí vše odevzdat v krátkém termínu, který se mnohdy změní v průběhu „hry“, stejně jako se mění podmínky studia, apod. Nikdo Vám nedá nikdy vědět, co přesně se změnilo, jen přijde strohý mail, že si máte přečíst to a to. Problém je, že Vás škola neustále zahlcuje spamy. Takže z 50ti přijatých e-mailů se vás týká jen jeden. A nikdo nemá samozřejmě čas pročítat 49 mailů, které jsou úplně mimo. Navíc stránky VŠEM jsou velmi rozsáhlé, nepřehledné, mění se neustále „cesty“ dokumentů, takže vyznat se v nich je opravdu nadlidský úkon. Dokonce ani studijní oddělení vám není schopné říct, co kde hledat. A když dáte vyhledávat podle slov, nikdy už na vyhledaném odkazu dokument nenajdete. To ale není nic proti termínům. Studijní oddělení má sice také termíny, do kdy by mělo reagovat, do kdy by mělo schválit téma seminárky, bakalářky, diplomky a dalších dokumentů. Ale realita je, že třeba projekt bakalářky, bez kterého se nehnete, má být schválen studijním (ještě není dán vedoucímu práce) do 14ti dnů, ale realita je, že přijde až za cca 2 měsíce. Pak se jim tam nelíbí formální úprava a student musí opravit a poslat zpět do 3 DNŮ. Když to nestihne (zrovna byl víkend), tak je nahraný. Závěrečné zkoušky mají být ohodnoceny do 14ti dnů, ale realita je dvojnásobek. Bohužel pak se student nestihne přihlásit na další termín, takže se dostane do skluzu se studiem. Dalším výborným podvodem na studenty je limit odhlášení ze zkoušky. Protože jsou termíny velmi rychle rozebrané, tak si studenti dělají plán a přihlásí se na různé termíny dopředu. A když poté potřebujete zrušit termín (klidně 2 měsíce dopředu) a odhlásíte se (10x), tak dostanete 5 bodů (za 10 vás mohou vyloučit) a nesmíte chodit na zkoušky! Takže se dostanete do skluzu a platíte a platíte. Velký hit jsou teď také prezentace seminárních prací. Ačkoli jste hodnoceni lektorem známkou 1, klidně vás několikrát vyhodí od prezentace z protichůdných důvodů. Na to existuje krásný argument: „na akademické půdě může mít komise jiný názor než předchozí komise“. Takže vy něco opravíte podle výtek jedné komise a příště vás vyhodí jiná komise za to, že jste to opravili. Krom toho, že na jiných školách žádná prezentace není (jděte tam), stačí poslat práci a ta je hodnocena, tak tady se necháte šikanovat a ještě za to platíte. Jedná se o velmi propracovaný systém VŠEM, kdy ačkoliv máte již všechny zkoušky i ohodnocené práce, musíte platit za prodloužení, kvůli opakovaným prezentacím. Tohle píšu za všechny moje spolužáky, kteří se shodují na tom, že už by na VŠEM nikdy studovat nešli a většina z nich bude po bakaláři pokračovat jinde. Ne kvůli tomu, že by byly těžké zkoušky, těžké studium, ale kvůli nekonečné šikaně a tahání peněz, a také kvůli nerovnoprávnosti, kdy dochází ke zvůli ze strany školy. Oni nemusí nic a vy jste za vše popotahováni. Protože ti chytří už dávno z VŠEM odešli, mohu doporučit VŠE – distanční studium, VŠFS nebo UJAK (ten má nejhorší jméno, ale studium je v pohodě).
    reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.04.2012 13:19:39, Rudolf) :D to jsou nesmysly:D naprosto mimo!!! reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.05.2012 14:20:06, Mobilwin) Naprosto souhlasím!
      Je nehorázné co student za školné dostává. Sice je to nejlevnější škola na trhu, ale odpovídá tomu realita! Nejvíce mě dostalo asi to, že hledli IT managera na svůj web a kamarád šel na pohovor z hecu, jelikož v tom dělá 10 let a s VŠ a AJ mu nabídli 25tis!:-) To davají juniorovi bez praxe na helpdesku - proto to takto vypadá ten jejich IS! Nesnáším tuto školu, jejich pravidla, aroganci, neochotu a celkově nedoporučuji nikomu. reagovat zde
      Email: mobilwinseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.07.2012 12:58:44, Miloouš) Z VŠEM jsem po první trimestru utekl mílovými kroky. Naprostá arogance př vyučování - např. neslyšíte, tak si dojděte na ušní na třídu zhruba 80 lidií, stejné problémy s měněním pravidel hry apod. Co bylo naprosto tragické bylo prostředí, je fakt, že to bylo ještě v době kdy vyučovali v hotelu Krystal, ale už jen to je dostatečně vypovídající. Jednoznačně VŠEM nebrat. Nakonec jsem šel do VŠFS. Sice co semestr, tak narazím na zbytečný předmět s podivným výkladem či učitelem, ale pořád je to stokrát lepší než VŠEM. Pokud bych šel studovat hned po maturitě, šel bych na VŠE, ještě lépe bych se snažil dostat na školu mimo ČR. Jako distanční studium je VŠFS ideální, dle mého jako jediná soukromá univerzita má budoucnost a je o ní dostatečně slyšet. Navíc na ni učí z valné části kvalitní profesoři. Samozřejmě můžu jmenovat jména tragédů jako Mihola, V.ladimír Novák apod. Snad jen ta cena a někdy zbytečný předmět, či hodinama poddotovaný předmět. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Prezenční nebo kombinované studium na VŠEM a MBA pro absolventy? - Informace o studiu
  2. Upřímná recenze na VŠEM - Vysoká škola ekonomie a managementu, a.s.
  3. Podniko.-Finance-Mezinárodní obchod-ZČU,výhody a nevýhody? zkušenosti ?? - Výběr vysoké školy
  4. Prodám Skripta VŠEM v dobrém stavu, max podtržení v textu anebo netknuté: - Ostatní
  5. Zkušenosti na VŠEM- ANEB PROČ JSEM SI VYBRALA TUHLE ŠKOLU - Ostatní
  6. VŠEM nebo VŠFS? - Výběr vysoké školy
  7. Studium na VŠEM - Informace o studiu
  8. Máte někdo zkušenosti? - Akcent College
  9. Hodnocení VŠEM - Výběr vysoké školy
  10. Studium na VŠEM - rozhodně nedoporučuji !!!!!! - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.