Která fakulta je lepší ?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 15.01.2008 17:59:54, Jimbo, zhlédnuto: 5324x, reakcí celkem: 26Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj. Nemohl byste někdo napsat zážitky nebo postřehy od přátel z VŠE fakulty: mezinárodní vztahy-mezinárodní obchod x financí a učetnictví x fakulta podnikohospodářská (tam je asi jenom jeden program) jako výhody, nevýhody, proč byste tam nešli, jestli jsou mezinárodní vztahy proti zbylým 2 fakultám lepší... když už jsem u mez. vztahů - učí se tam vlastně matematika?? dík moc za nějakou reakci :)
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.01.2008 15:53:06, Zuzka) Ahoj, bohužel nevim která je nejlepší, ale na podnikohospodářské f. už jsou 2 obory ( ten novej je Arts management a myslím, že ani v přijímačkách neni matika ale všeobecnej rozhled). reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.01.2008 16:30:54, Radek) Matematika je na všech těchto fakultách stejná. Viz pes.vse.cz - předměty - 4MM101
    já tě nebudu nikam manipulovat a přiklánět - každá z fakult má svou nezpochybnitelnou kvalitu v tom, na co se zaměřuje. Takže jde hlavně o tebe, co by tě víc bavilo za oborové předměty - mrkni na stránky fakult na studijní programy (studijní plány - plán E). FMV má nejintenzivnější výuku jazyků, to je jasné. Část předmětů je celoškolsky povinná - takže si tak jako tak vychutnáš Účetnictví, Matematiku, Statistiku, Ekonomii, Marketing a podnikovou politiku (ekon.), Jazyk(dosadit) pro ekonomy - pokročilá úroveň I-IV., Finance podniku, apod. Užiješ si od všeho trochu.
    jdi hlavně podle sebe;) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.01.2008 20:50:36, Jimbo) Jasný... tohle jsem tak nějak chtěl slyšet... tak teď se tam už jenom nějak dostat :) docela jsou ty čísla děsivý na tu VŠE celkově někdy i kolem 30%. Tak dík moc! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.01.2008 22:11:52, asd) 30%? pokud se nepletu tak berou mnohem vic ( ted bohuzel nemuzu ta vysledky z lonska najit, pise mi to ze stranka byla smazan) Nicmene prumer byl pres 45%, s tim ze na fin. a ucto to teda bylo min (mozna jeste mez. vztahy to uz si nepamatuju) ale jsou fakulty a obry kde berou i k 80% a pocitam ze letos to bude zase vic, ostatne jako na vsech skolach reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.01.2008 22:05:12, marek) no která z fakult je lepší, těžko říct, spíš co tě baví, fakulta mezinárodních vztahů má určitě dobrou pověst, ale co jsem slyšel, tak studium je hodně náročné. já tedy studuju na podnikohospodářský ten zmíněnej Arts Management a zatím si nemůžu stěžovat, matika tu vůbec není a ani nebude a ty celoškolský ekonomický předměty máme dost zkrácený. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.01.2008 18:59:09, peta) no jo...berou čím dál víc(letos prý vzali o tisíc studentů víc, ačkoliv na to nejsou kapacity:)) a pak zkrátí zkouškový na 3 týdny aby nás co nejvíc vyházeli...:D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.01.2008 11:05:22, michal) Tak co jsem zaslech co se tak povida, tak pri je ted ta strategie takova, ze se vezme desne moc lidi (a je pravda ze kapacity se tezce nedostavaj), ale vecina se necha dojit az do druhaku a vyhazou se az na konci 4. semestru (pri nejak kvuli dotacim). Nicme, je parvda ,ze alespon to bc. mi dnes pripada uz jako maturita, ma to proste kazdy :( Jak rika jeden muj obilebny pan profesor, i ten pan na hrade :) VS je jen pro ty nejlepsi a tak by to melo zustat... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.01.2008 17:00:27, Martin) Tak jestli k tomu můžu něco přidat tak podle většiny lidí, co znám tak většina na VŠE akorát nadává a někteří dokonce odcházejí na jiné školy. Kamarád přestoupil z VŠE na brněnskou ESF MU a říká, že je tam hlavně mnohem lepší přístup ke studentům a není to tam tak "masové" jako právě na VŠE... takže pokud bych ti já mohl doporučit tak se možná hlaš na jinou ekonomickou školu v Praze nebo zkus třeba brněnskou. Jinak přeji dobrý výběr. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.01.2008 14:45:34, HEdvika) pro MARKA - MArku, prosím tě, marně sháníme na stránkách fakulty informace o programu Arts MAnagement - respektive jde nám o nabazující magisterské studium kombinované, nevís, bude se letos vůbec otevírat? nikde ho v nabídce nevidíme...
    DIKY reagovat zde
    Email: hedunapostcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.01.2008 15:48:58, Marek) pro Hedviku: ahoj, já tedy studuju bakalářský, ale pokud vím, tak přihlášky na kombinovaný navazujicí studium Arts Managementu je nutný podat do 20.4.2008 a přijímací zkoušky se konají 19.8.2008, takže otvírat se letos určitě bude. když zadáš na stránkách podnikohospodářské fakulty odkaz "pro zájemce o studiu" a pak "navazující magisterské" tak tam najdeš i přijímací zkoušky z minulýho roku, stejně jako loni i tento rok budou brát 50 lidí na navazující magisterský a 100 lidí na bakalářský studium. přijímačky se dělaj z všeobecnýho přehledu a jazyka (aj nebo nj). no to je asi všechno, snad jen, že tenhle obor můžu vřele doporučit. reagovat zde
    Email: prokupekmarekcentrumcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2008 01:41:15, Radek) asd:
    je pravda že jsou letošní statistiky těžko k nalezení. Ale nakonec jsem objevil: počty přihlášek 2007: www.vse.cz/zpravodaj.php?ID=51 , předpokládané počty přijímaných: www.vejska.cz/profiles/radek-lexa/files/pocty-prijim-vse-07.doc , minimální počty bodů v testu (pro přijetí): http://prijimacky.vse.cz/body07.doc

    peta, michal: myslim ze zadna "strategie" vyhazovani neexistuje. Vyloucen ze studia je clovek, ktery nesplni predepsany pocet kreditu dle studijniho a zkuseb. radu, predmety si clovek vybira a zapisuje sam. Jednotlivy vyucujici hodnoti vysledky svého predmetu, na základe ziskaneho poctu bodu v testu resp. urovne znalosti daneho studenta u jeho zkousky. Takze dost tezko muze byt nejaka strategie dostat studenty pryc :)

    Martin: já vím o tisících studentů kteří na VŠE zůstávají, resp. kteří na ní nenadávají. Kdo chce, může školu opustit a jít jinam, to je každého věc.:)

    zdárek reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2008 18:16:50, Martin) ->radek: Takže říkáš, že to není na VŠE tak špatné? Letos taky dávám přihlášku a přemýšlím, že to tam napíšu, ale jsem úplně zmatenej potom z názorů, že úroveň VŠE není moc valná. Jak se tam líbí tobě? Je to někdy opravdu tak lehké studium jak jsem někde slyšel "nejtěžší gympl v Praze" ? Nebo jsou jak už to kolikrát bývá hlasy těch, co se nedostali? Napiš dyžtak dojmy ze školy, zda by sis jí vybral znovu kdybys volil školu reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2008 18:57:45, Radek) pokud jde o ekonomické školy, tak VŠE rozhodně valná je. Mám za to že povídání o "nejtěžším gymplu" pocházejí většinou z více technických či matematických oborů a škol. VŠE je velká škola - s několika fakultami a mnoho obory. Jiné ekonomky jsou jen "fakulty".. oborů a předmětů ke kterým můžeš přičichnout není tolik. Mám za to, že učitelé těch základních předmětů jsou velmi protřelí a jsou kapacitami ve svých oborech. Byla to první ekonomka po 89, koncentroval se zde ekonomický výkvět. Studijní programy obsahují všechny celoškolský základ, který vyučují vždy odborníci z té které fakulty/katedry která se na to zaměřuje. To dá všem studentům školy širší rozhled, stejně tak po Bc. volená vedlejší specializace (jakoby studuješ ještě druhý obor). Kdo chce prolézt s nejmenším úsilím, pracovat při škole, může -když to zvládne, kdo chce nasát mnoho a mnoho vědomostí z různých oblastí, VŠE super. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2008 19:05:33, Martin) Dik moc Radku... no hele já si taky něco takovýho myslel. Přece jenom je to prostě prestižní škola...takže spíš pomluvy. Ještě kdybych se tam přece jenom přes zájem nedostal...i když si myslím že čísla přijatých nejsou malá, takže doufám že se dostanu, přesto...dosahuje alespoň přibližně úrovně VŠE ještě jiná ekonomka...třeba ta v Brně...nevíš náhodou z doslechu nebo třeba už si někde podobný příspěvek viděl...chtěl bych si dát přece jenom ještě přihlášku jinam kdybych nebyl přijat. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2008 19:08:31, Radek) Závěr tedy: nevylučovat VŠE ze svého rozhodování jen kvůli nějakým povídačkám. Podívej se na obory, vyber si který bys chtěl (to je asi to nejtěžší - takhle po SŠ, já vím), a zjisti si o něm co nejvíc - a zda ho mají třeba i na jiných školách. Musím ale říct že docela s nelibostí v posledních dvou letech sleduju "zeštíhlování předmětů" kvůli přechodu na evropský systém kreditů. Z 2 semestrů matematiky udělali jeden - a musí se zvládnout téměř všechno co bylo předtím v těch dvou. Podobně došlo ke spojování u dalších předmětů, některým aspoň nechali původní hodinovou dotaci. Předmětů je méně a jsou náročnější na zvládnutí. To není argument proč nechodit na tu školu, ale spíš upozornění s čím počítat. Rovněž oproti starým časům pozoruju, že přibylo práce během semestru - různé seminárky, úkoly, průběžné testy.. Myslím že někteří co mluví o "nejtěžším gymplu" by se pěkně zadýchali:) zdar ti! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2008 19:19:51, Radek) Já si netroufnu hodnotit jiné VŠ (resp. fakulty jako celek). Na to toho vím moc málo. V Brně je z doslechu dobrá ESF MU. Ale jak říkám rozhodni se podle oboru který chceš, co TOBĚ bude nejlépe vyhovovat. Samotný název (image) školy ti neřekne zda se v praxi dobře uplatníš, zda budeš šťastný.
    Nejtěžší ekonomka (ekonomic. teorie) podle mě bude FSV UK.. - když se člověk podívá na to co berou v matematice.
    Srovnávání je těžký, není v podstatě nikdo kdo studoval víc VŠ. Já vystudoval Ing. na VŠE finance a spokojenost - šťastná volba (pro mě). Uplatnění záleží na člověku samotném. Co si vybereš za obor ty, je na tobě. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2008 19:47:56, Radek) ale to už jsme byli moc vážní, znáš tenhle: Víš proč matfyzáci nemají jarní prázdniny? (pointu najdeš když to zadáš do vyhledávání třeba google.cz)
    Pak je ještě třeba jeden fakt hroznej.. jak se ježibaba a Sněhurka hlásí na VŠ..
    To je prostě jen tak pro zasmání, rozhodně to neplatí absolutně.:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2008 20:38:27, Petr) Pravda prace behem semestru lehce pribylo, ale porad je to lehka skola (coz nerikam ze je spatne) ja osobne mam zkousky za dva tydny hotove bez veci namahy a jedu ( zatim :) ) na vyznamenani. Co muzu soudit tak mi opravdu prijde v mnohem lehci, nez jine skoly (zejmena ty brneske), soudim tak podle toho co se na nich uci kamosi z gymplu, treba takove mikro je nesrovnatelne..cili bych to zaz uplne jako pomluvy nevidel,i kdyz je otazka jestli musi byt skola nutne tezka aby byla dobra. Jinak co se tyce tech skola tak v brne podle zkusenosti od pratel doporucuju ESF MU a nebo PEF MZLU, u ni je problem to ZL v nazvu :), ale pri se to snzai zmenit :)Ale kvaltitativne, i statisticky co do poctu nezamestanych, nastup. platu, jmena u personalistu (co jsem tak zaslech, cili tohle neni stat. podlozeno) atd. jsou na to bud stejne nebo lip nez VSE. Ostatne z PEF ted bude ten nas novy IS... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2008 21:42:25, Radek) nesrovnatelné mikro.. tyjo, asi si seženu jejich učebnici - pro srovnání :)
    Jinak Brno samozřejmě respekt. Dík za názor.
    VŠE lehká podle mě není.. ale přeju ti všechno dobré, a abys větší problémy nepoznal. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2008 10:33:39, Petr) No takhle, lehka samozrejme nemyslim tak, ze by se clovek k titulu prochlastal, ale kdyz ma clovek nejake to logicke uvazovani tak rozhodne nebude mit se zvaladni problemy. Ale samozrejme bych taky VSE z rozhodovani kam pujdu nevylucoval (vzdit tam studuju :) ), nejlepsi je podat vic prihlasek a pak se uvidi. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.05.2008 10:28:34, Katka) Ja bych se jen rada zminila o PEF MZLU v Brne.hrozne me stve,jak se porad tahle fakulta podcenuje,a to je z jedineho duvodu,a to ze je soucasti zemedelske a lesnicke univerzity.kolik lidi sem uz prestoupilo z masarycky,protoze na zemedelce je to vice zamereno na praxi,coz studentovi do budoucna muze vic dat.ale jak bylo receno,kazdemu vyhovuje neco jineho a musi si opravdu najit to co mu sedne.moc by me zajimalo co snizuje kredit ekonomky na zemedelce a uz vubec nechapu proc by se mel menit nazev,kdyz jde o nejstarsi ekonomku na Morave.a pokud si snad nekdo mysli ze je to tam prochazka ruzovym sadem,tak vitej hrdino:-) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.05.2008 11:28:57, vcvc) Katko, ono je možné, že am ti lidé z masaryčky přestupují, protože na ESF nezvládali. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.06.2008 23:03:45, Zuzka) to vcv: mno, samozřejmě jsou tu i tací, kteří přestupují na PEF z ESF kvůli tomu, že to tam nezvládají, ale co jsem mluvila já s těmihle "přestupivšími", tak přestoupili právě z těchto důvodů. A když jsme jednou srovnávali skripta, náplně předmětů - tak kamrádka z ESF mi ukrutně záviděla praktičnost PEFky...toť moje názory a zkušenosti. Ale nikomu nic neberuS13 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.06.2008 23:07:46, Zuzka) ještě - těmi důvody jsem myslela to,co myslela Katka (zapáleně jsem to tam zapomněla připsat):) tedy zaměření na praxi reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.06.2008 23:14:28, vcvc) Ad "praktičnost předmětů")Tohle je vágní. V jaké praxi chceš ty předměty využít? Například účetní Big4 je jedno jakou školu člověk vystudoval, všechny praktické znalosti ho doučí ve firmě. Naopak si myslím, že na bakaláři je dobré získat co nejširší rozhled, užší specializace až na magistru. Asi bys byla překvapená překvapená koho by si ti nejlepší zaměstnavatelé (řekněme ve financích, businessu) vybrali, kdyby byli dva uchazeči - první absolvent teoretické fyziky a druhý absolvent financí a účetnictví - ceteris paribus. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.07.2008 00:18:50, Ivana) Halo halo!!!!
    Není tu někdo, nebo neznáte někoho kdo nastupuje do prváku na ARTS MANAGEMENT a chce bydlet na koleji?? Sháním nějakýho partáka:o)) reagovat zde
    Email: wochomuuurkaseznamcz

Podobné příspěvky:
  1. VŠE nebo soukromá VŠ, která škola má hlubší zaměření v oboru, možnost studia v zahraničí? - Výběr vysoké školy
  2. Která škola je lepší???? - Ostatní
  3. Jaká fakulta VŠA je lepší? - Výběr vysoké školy
  4. VŠE- fakulta managementu vs. národohospodářská fakulta - Vysoká škola ekonomická v Praze
  5. Která je ta správná? - Výběr vysoké školy
  6. Která škola je narocnejsi co se tyka studia? - Ostatní
  7. Co je lepší: Biochemie vs. Zdravotní laborant - Informace o studiu
  8. Která škola je lechčí - Výběr vysoké školy
  9. Soukromé VŠ lepší než státní? - Informace o studiu
  10. Která škola je dobrá záchrana - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.