religionistika-uplatnění v oboru

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 16.01.2008 16:45:11, Haní, zhlédnuto: 3734x, reakcí celkem: 11Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj lidičky. Již léta se zajímám o světová náboženství, a tak bych chtěla studovat religionistiku, jenže nevím, jaké bych po studiu měla uplatnění. Můžete mi prosím někdo pomoci??? Moc dík:)
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.09.2015 11:36:12, Otisk) Ahoj,
    také jsem vstudoval religionistiku, vlastně pořád ještě studuji. Ztotžňuji se zdejšími názory. Pět let studia religionistiky, zvláště pokud je člověk aspoň částečně podporovaný rodinou, se dá užít k rozvoji dalších dovedností například ve formě brigád, kdy si člověk nabere dostatečnou praxi a může po škole hledat seriozní zaměstnání, ve kterém bude odvádět kvalitní výkon jednak tím, že má určitou praxi, druhak tím, že je vysokoškolsky vzdělaným člověkem. Já třeba vystudoval střední školu grafiku. Během studia VŠ jsem si mohl dovolit různé výpomoci v grafice, jednorázové brigády a zkrátka nabrat spousty zkušeností, takže když teď končím, nemám jen "titul", ale také hromadu praxe.
    Moje kolegyně z ročníku, která je nyní magistrou, tak během svého studia psala do novin a nyní má vysokou školu, praxi a nyní i práci v novinách.
    Religionistika je skvělá věc. Dá vám rozhled, rozšíří obzory, změní názor na svět a celkově velmi duchovně obohatí a dopomůže k porozumění lidské společnosti, která je v drtivé většině ve svých morální pravidlech formována různými druhy náboženství. Nemám rád lidi, kteří ten obor odsuzují, jen protože neexistuje široké uplatnění jako "religionista" - ze vzdělání naše společnost učinila hmotnou komoditu, kterou když nedokážete obrátit v prachy, je k ničemu. Vzdělání je však hodnotou samo o sobě a o religionistice to platí dvojnásob. V otázce uplatnění je ovšem třeba přemýšlet během celého studia, co by jste chtěli dělat a snažit se o praxi. Baví vás psát? Piště! Pořád, sloupky atd. Baví vás grafika? Dělejte si doma weby, posílejte práce. Budujte si praxi, na což vám dá škola spoustu času. A až z ní vyjdete, budete velmi dobře vzdělaný člověk, s možností uplatnění a zejména hromadou "Vytáhni v hospodě" mouder :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.08.2012 19:13:23, Vojta) Tesat do kamene. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2012 11:10:14, xy) Přesně tak. Jde o to něco praktického umět. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.01.2012 12:52:27, Arwen) Autor příspěvku nechtěl říct, že student religionistiky vstoupí na úřad práce a všichni se na něj sesypou s prosbami, jestli by nebyl tak milostiv a nešel k nim pracovat. Myslel tím, že pokud někdo vystuduje například religionistiku, český jazyk a literaturu, historii nebo třeba anglickou filologii, má široké spektrum profesí, ve kterých by se teoreticky mohl uplatnit. Například takový historik může pracovat v nakladatelství, může učit dějepis, dělat odborného poradce (například při natáčení filmů, psaní knih), dělat odborného pracovníka v nějaké vědecké instituci, pracovat v médiích (například v redakci nějakého historického časopisu, kterých jsou mraky), nebo si například může přibrat další obor a věnovat se dějinám umění, dějinám prakticky čehokoli a tak dále. Jednoduše řečeno absolvent humanitních oborů nemusí zůstat ve "svém oboru", ale může zasahovat do x oborů dalších, jelikož humanitní obory jsou navzájem dosti propojeny. Například filosofie prostupuje takřka všemi obory, což souvisí s tím, že se od nich odpojila relativně nedávno. To velmi zjednodušuje hledání práce, i když samozřejmě nezaručuje, že ji takový člověk najde (to nemá zaručeno ani student "praktického" oboru). Ona většina studentů humanitních oborů si umí sakra dobře spočítat, že například pokud půjdou studovat na filosofii, asi těžko je někdo zaměstná jako filosofa - tomu se dá vyhnout hned několika cestami. Například si přibrat druhý a slibnější obor, spokojit se se zaměstnáním v jiném odvětví, nebo jít humanitní obor studovat z nějaké "praktické" střední školy, které v naprosté většině poskytují i nějakou praxi. Když se tak občas ptám svých bývalých spolužáků, kteří studují nějakou humanitní školu, čím by chtěli být v budoucnu, téměř nikdo není tak naivní, aby řekl, že bude stoprocentně pracovat například jako filolog, jelikož jim je zkrátka jasné, že proto, aby se uplatnili na takovém postavení, by museli velmi zapracovat (bakalářský titul z české filologie asi nikoho moc zajímat nebude).

    Mimochodem mě zase docela pobavil "překlep" podmět/podnět. reagovat zde
    Email: arweeeenemailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.01.2012 18:00:30, Marie) Reaguji na část Tvého příspěvku, kde přesvědčivě, ale zcela nesmyslně tvrdíš, že absolventi nepraktických ( teoretických ) oborů mají s hledáním práce menší problémy, než absolventi praktických oborů. Je to nesmysl a docela jsem se při čtení příspěvku pobavila, stejně jako má příbuzná, pracující jako personalistka nadnárodní firmy.
    Osobně studuji obor Všeobecná sestra, či-li praktický obor. Myslím, že s tímto oborem mám velký rozsah na uplatnění. Pochopitelně nemáme pouze odborné předměty, jako je Patofyziologie, Farmakologie, Neurologie, Genetika, aj., ale i spoustu neoborových předmětů - Management, Právo, Účetnictví, Psychologie, Ekonomie. Podstatnou část studia ( včetně letních prázdnin a dalšího volného času ) máme i odbornou praxi. A právě tady se láme chleba. Narozdíl od studentů Religionistiky, Filosofie a dalších oborů máme praxi, které si každý zaměstravatel cení. Něco praktického jsme se během studia naučili, tudíž umíme pružně reagovat na nové podměty a situace. Ono pracovat s umírajím, psychiatrickým, onkologickým, agresivním či jinak postiženým pacientem člověka dost ovlivní a posune dopředu. Tím chci říci, že pouze neteoretizujeme a samozřejmě to vše zaměstnavatel vidí.
    reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. uplatnění personalistiky - Výběr vysoké školy
  2. PORODNÍ ASISTENTKA - studium a uplatnění - Ostatní
  3. uplatnění s oborem Sociální patologie a prevence - Informace o studiu
  4. Výběr VŠ + oboru - Výběr vysoké školy
  5. info o oboru Verejna sprava na UPOL - Informace o studiu
  6. Uplatnění v oboru "Pozemkové úpravy a převody nemovitostí" - Výběr vysoké školy
  7. uplatnění biologie Přf UK - Univerzita Karlova
  8. Matematická lingvistika uplatnění - Výběr vysoké školy
  9. Chemie vs Biologie - uplatnění - Výběr vysoké školy
  10. VFU-Uplatnění - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 22.04.2024 09:07:32.