Má to smysl?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 18.01.2008 08:29:47, Hanka, zhlédnuto: 353x, reakcí celkem: 11Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekZdravím všechny současné, budoucí i přítomné studenty. Po dlouhém přemýšlení jsem se konečně odhodlala sem napsat a nejsem si jistá, jestli už nejsem "za zenitem". Je mi téměř 30 let a mám dvě děti (10 a 7 let).Už delší dobu uvažuji nad tím, jít studovat na VŠ. Zajímá mně, jestli tady není maminka s podobným osudem, která už buď studuje a nebo se chystá studovat. Nejsem si jistá, jestli pro mně není příliš pozdě a jestli se dá skloubit studium s výchovou dětí tak, aby tím netrpěly.Má někdo zkušenosti? Děkuji moc za případné rady.

Email: hanninkapseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.01.2008 09:29:28, Radka) ahoj, já studuji dálkově VŠ nemám děti, ale hromada mých spolužaček děti má a pokud si dovolím tvrdit tak se to na rodině podepíše!! bývají nervozní, na rodinu a děti nemají hlavně v době zkoušek čas jako nic moc..prosím zvaž to, jestli nepočkat až děti povyrostou..neodrazuji tě, to určitě ne..ale třeba já studuji ekonomku a hromada seminárek ti zabere moc čas po večerech a pokud uděláš s dětmi úlohu a pak začneš dotahovat tvoje resty po nocích ze školy věř, vydržíš max 1 rok pak odpadneš..mě teď skončilo zkouškové chodím do práce noci b ezesný z nervů jak zkoušky dopadnou a padala jsem na hubu řádně a to je mě 27 a jsem svobodná .. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.01.2008 09:35:58, Lidka) Ahoj Hanko!
    Reaguji na tvůj dotaz, z vlastní zkušenosti můžu říct, že se to zvládnout dá.
    Důležitá je organizace času a rozhodně je dobrá pomoc nejbližších, ať už partnera
    nebo popř. rodičů atd. Já ve 40.letech studuji VŠ Ekonomickou v Brně už poslední rok
    a i při dětech to zvládám.Podstatné je jak moc studovat TY sama chceš, motivace je to nejdůležitější.
    Hodně překážek a problémů může během studia nastat, ale vše se dá zvládnout.
    Rozhodně se studuje v dnešní době mnohem snáz než dříve, máme hodně
    výhod - internet, přístup k st.materiálům na školách, pomoc studijního oddělení atd.
    Také je tu možnost přerušení studia, posunutí různých termínů zkoušek.....
    Držím ti palce, ať se rozhodneš správně a přeji hodně studijních úspěchů!
    Lidka:)
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.01.2008 09:57:16, Linda) Ahojky,tak když jsem přečetly ty dva názory, tak přidám i ten svůj. Na školu se dostat jsem zkoušela asi sedmý rok. Co proto udělat, aby se tam člověk "za zenitem" dostal je potřeba taky zjistit a také je potřeba vědět na jakou školu má, jestli se zaměřením na humanitní obory nebo třeba matematické obory. Někde berou pomalu bez přijímaček,ale pak to zvládnout je nad lidské síly. Dále když jsou děti menší jako v tvém případě, tak vědět že čas musíš rozdělit mezi ně, zaměstnání a školu. Domácnost buď ošidit nebo zaúkolovat někoho jiného. To je totiž asi jediné, co se dá relativně bez bolesti ošidit, no a ještě sebe(myslím tím koníčky atd.)Je to prostě náročné rozhodnutí. Já jsem se dostala na školu, když mám už děti větší, tak je to lehčí, protože už mají hodně svých zájmů. Ale stejně jedu občas na doraz. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.01.2008 10:01:22, Linda) A další věc je ta, že pokud schválí reformu o školství tak jak schválili reformu o zdravotnictví tak bych se vůbec nedivila, kdyby do pěti let se vysoká škola platila a předpokládám, že v částce min. 10tisíc Kč za rok. Milá Hanko máš tedy o čem přemýšlet, ale zase jsi mladá a člověk přeci jenom vydrží víc. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.01.2008 10:19:08, barus) ja sice osobni zkusenost nemam, jen jsem chtela rict, ze student ve 30ti urcite neni za zenitem :) Kazdopadne bych se pridala k nazoru, ze zavisi na tom, jakou VS si vyberes. Takovy matfyz se da teoreticky studovat dalkove, ale schudne to je asi jen pro genialni jedince navic bez zavazku :(. Naopak dalkove studium ucitelstvi pro 1. stupen nebo ekonomie nepruchozi urcite neni. A souhlasim s tim, ze to chce mit obetaveho manzela nebo nekoho, kdo s detmi napise ukoly a nebude vyzadovat, aby se byt leskl od podlahy az ke stropu. A kdyz jsou deti samostatne a travi cas v krouzcich atd., tak to urcite tez pomuze. Ja osobne bych to asi zkusila a pripadne studium docasne prerusila, nez deti o kousek vyrostou, kdyz by bylo videt, ze se to zvladnout neda. Osobne nejsem moc priznivce toho 100x premyslet, zda neco zvladnu nebo ne, to se zkratka musi prubnout :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.01.2008 11:51:28, schenni) Ahoj, určitě HODNĚ záleží na oboru, ale taky na celkové náročnosti školy. Některé to dálkařům ulehčují (oproti lidem z prezenčního studia. Taky záleží jestli si uděláš obor ze své praxe, nebo něco nového. Já myslím že pokud v tom už pracuješ a jen si doděláš vejšku, neměla bys mít takový problém... lidi z praxe často opravují kantory (ti někdy bývají více za zenitem, co se týče aktuálních znalostí:( ). Mamka třeba studovala sociální práci a když si vzpomenu na to období, všechno klapalo nez problémů a ze zkoušek mívala jedničky s výjimkou ruštiny, ze které dostala dvojkuS13 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.01.2008 12:57:20, Hanka) Děkuji vám všem za reakce i názory. Pravdou je, že ambice a i vlastní zkušenosti mám dosti veliké. Jde spíše o to, že jsem před lety dala přednost manželství, které nevyšlo a teď mně mrzí, že jsem to neudělala jinak....No, ale nejsme tady v psychologické poradně. Jinak chtěla bych zkusit psychologii na UP v Olomouci.S15 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.01.2008 13:12:04, barus) Hanka: tak v tom pripade myslim, ze nemas celkem co resit, to se urcite prihlas ... tam bude tezky se dostat, takze bych to zacala zkouset co nejdriv. Ale az se tam dostanes, tak to urcite zvladnes . Navic mas velkou motivaci a duvod udelat zivotni zmenu, takze jenom smele do toho. Ja bych na tvem miste nevahala :):):). reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.01.2008 13:26:02, Hanka) Děkuji moc barus, je strašně fajn tohle od někoho slyšet. Nechci něco udělat neuváženě. Přijde mi tohle rozhodování složitější než tehdy rozhodnutí, jestli se vdát ve 20-ti letech:D Takže teď zapojím všechny smysly a především mozek a půjdu do toho. Jen se musím pořádně připravit, ať se neztrapním S08, to by bolelo :D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.01.2008 13:29:30, Hanka for Lidka) Děkuji moc Lidunko, pravdou je, že mně drží nad vodou i fakt, že my ženský musíme zvládnout úplně všechno!!!:D:D Jako motivace se to dá také použít :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.01.2008 17:54:22, Hanička) ahojky, známá studuje ve Zlíně dálkově speciální pedagogiku a jede na červenej titul :-) A co říkala, tak tam zkoušky lidem dost dávají, že tam chodí třeba policajti, jen aby měli titul u zkoušky nic neřeknou a normálně prolezou. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Uplatneni architektu - ma smysl studovat? - Výběr vysoké školy
  2. Má POLAC smysl pro budoucí povolání? - Policejní akademie České republiky
  3. Mám průměr 4,1 má smysl jít na VŠ? - Výběr vysoké školy
  4. ZČU Americko - britská studia, má to smysl? - Západočeská univerzita v Plzni

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.