Psychologie


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 03.02.2008 17:04:54, Marta, zhlédnuto: 311x, reakcí celkem: 4Reagovat na příspěvek
Ahoj všichni,mám takový dotaz,chci se hlásit na obor psychologie na UK FF a neví někdo co jsou pohybové a konfigurační vztahy?Dělá se z toho písemný test a patří to do TSP ale já vůbec nevím co to je,nejsem z gymplu.Děkuji za odpovědi:)
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.02.2008 15:09:59, Boubel123) To jsou číselné řady, prostorová představivost atd. Doporučuji sehnat si testy studijních předpokladů a na nějaké ty příklady se podívat. Já to podcenila a zkazilo mi to písemný test. Navíc je na to málo času. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.02.2008 18:48:36, Marta) Boubel123:Ahoj dík za radu:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.07.2014 12:13:19, Nikola) Ahoj. Letos jsem se hlásila na UK FF a právě na pohybových a konfiguračních vztazích jsem nejvíce pohořela. Nevíte někdo o nějaké dobré knížce s touto problematikou? Pokud možno i s návodem, jak k řešení dojít. Nevím totiž, jak se do toho správně "dostat". reagovat zde
    Email: Nikoplaseznamcz, ICQ: 474305710
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.07.2014 15:32:24, Inkvizitor) Podstatou těchto testů je především to, že by se nemělo "učit, jak na ně", protože by měly testovat schopnost korektní práce s jazykem resp. se symboly na základní úrovni. Tedy pokud se budeš hlásit na seriózní vysokou školu, která nezadá vypracování testů firmě, která současně prodává i kurzy "jak se může b|bec v našich testech jevit chytřejším", přímočaré "učení se na testy" neexistuje.

      To ale neznamená, že máš vhazovat flintu do žita, prostě musíš udělat to, že se zaměříš na cílený rozvoj schopností, které tyto testy hodnotí. Tedy připrav se, následuje stručný návod v bodech:
      1. Nauč se číst. Tím nemyslím jen to, že nekriticky přejmeš ***ost napsanou výše (ve skutečnosti se jedná o test založený mj. na "pojmových a konfiguračních vztazích), tím myslím i to, že se donutíš poněkud brzdit a nečíst vše jako beletrii. Odborné texty je třeba číst slovo od slova (skutečně gramotný člověk beletrií "letí" a text si do značné míry "domýšlí").

      2. Schopnost číst soustředěně využij na četbu autorů vyznačujících se bohatostí jazyka. Takto nenásilně, i když časově náročně, se ti nad Jiráskem a Čapkem samovolně zlepší schopnosti, které jsou testovány testem pojmových vztahů.

      3. Vyšší úrovní rozvoje schopností práce s pojmy je kritické studium filozofie. Ovšem pozor, nikoliv žvanilů typu Heideger, Patočka, Komárek nebo Kohák, mám na mysli skutečné filozofy klasické (Aristoteles, Kant) nebo analytické (Wittgenstein, Russel, Peregrin).

      4. Co se týče konfiguračních vztahů, testované schopnosti nejlépe rozvíjí tzv. rekreační matematika. Dnes už nejde o tak populární záležitost, takže nových textů moc nenajdeš, ale třeba najdeš nějakou starší knížku v knihovně. No a pokud jsi z nějaké střední školy, kde byla výuka matematiky redukována až na úroveň "pro mentálně retardované" (tedy takové školy, kde je vážným problémem i směšně jednoduchá jednotná maturita), můžeš se poohlédnout v antikvariátech nebo v knihovnách po knížečce Matematika kolem nás od Zdeňka Opavy. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. PSYCHOLOGIE - Přijímačky, přípravné kurzy
  2. Materiály k přípravě na VŠ - PRÁVA/PSYCHOLOGIE/NSZ - Přijímačky, přípravné kurzy
  3. Psychologie-písemné zkoužky - Přijímačky, přípravné kurzy
  4. Časová náročnost presenční psychologie - Informace o studiu
  5. PSYCHOLOGIE NA UPOL - Přijímačky, přípravné kurzy
  6. přípravka psychologie - Přijímačky, přípravné kurzy
  7. Studium psychologie - Informace o studiu
  8. Kombinované studium na ICV Psychologie na UP - Informace o studiu
  9. Psychologie dálkově? - Informace o studiu
  10. Vypracování otázek z testu Mikroekonomie + Psychologie - Zkoušky, zápočty, státnice

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 16.04.2024 23:05:58.