Pro studenty soukromých vysokých škol


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 15.03.2008 12:44:13, Eli, zhlédnuto: 13913x, reakcí celkem: 76Reagovat na příspěvek
Ahoj všem! Ráda bych se studentů soukromých VŠ zeptala na něco, co mi už delší dobu vrtá hlavou: jak náročné máte studium? Máte kromě přednášek i semináře? Musíte něco dělat do školy i v průběhu semestru (např. číst něco na semináře, jestli je máte, a potom o tom s vyučujícím diskutovat)? Z čeho se pak učíte - vystačíte s dobrými poznámkami z přednášek nebo je vyžadována i znalost z knih? Máte pocit, že vám ta škola něco dává? Nebo naopak dojem, že jediné, co si odnesete, bude (více či méně zaplacený) diplom?

Proč se ptám: taky studuju soukromou a o každém zkouškovém mě znovu a znovu zaráží, jak nízké nároky na nás kladou. Chápu, že není v zájmu školy vyhazovat studenty, kteří si to platí, ale stejně. Docela by mě proto zajímalo, jestli jsme výjimka nebo jestli je to tak prostě všude. Díky všem, kteří se podělí.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.03.2008 16:19:11, CeCa) a jakou školu studuješ?? já nic nestuduju, ale jen tak pro zajímavost.. díky ;) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.01.2011 14:30:40, honza) V roce 2013 se začne platit školné i na veřejných VŠ a budeme moci říkát, že se kupuje vzdělání i na veřejných VŠ a bude.... reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.01.2011 14:46:16, Petr) Jen doufám, že díky zavedení školného zmizí menší státní univerzity nebo alespon nesmyslné obory s mizernou úrovní..
        ...pokud se člověk bude mít rozhodnout zaplatit státní VŠ, kde s ním budou jednat jak s hadrem za cenu snad kvalitnějšího vzdělání (u mnohých VŠ ani toto není pravda)
        nebo zaplatí na soukromé, kde ho toho možná naučí mín na perspektivním oboru a budou jednat s ním jak s člověkem, tak já si raději vyberu soukromou.... (hypoteticky řečeno, VŠ už mám totiž za sebou :-D )

        reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.03.2008 17:02:14, Kája) Nevím co studuje Eli, ale já studuji VŠEM a mám úplně stejný názor reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.03.2008 19:20:26, Eli) Nejsem si jistá, jestli sem chci jméno té školy vylepit, protože jinak je výuka kvalitní - tedy co se týče vyučujících. O kvalitě vzdělání se - když se na zkoušku naučím ze čtyřiceti stránek přednášek a ještě dostanu jedničku - mluvit bohužel nedá. Nerada bych té škole dělala špatný obraz jen kvůli tomu, že je to tam stejné jako na každé jiné soukromé.

    Letos končím bakaláře a mám pocit, že ve výsledku je naše vzdělání stejně trapné, jako včerejší Nikol Štíbrová v Uvolněte se, prosím, která je údajně taky na soukromé a nebyla Krausovi schopná říct, o čem se učila v politologii, ze které měla zkoušku S15

    Kájo, dík za názor. Spolužáci na mě většinou koukají jako na exota, když jim řeknu, co si myslim a je milé vědět, že to někdo vidí stejně S06 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.03.2008 14:58:37, zuz) No tak to Uvolněte se prosím jsem viděla taky a fakt jsem z tý holky nemohla.Udělala si pořádnou ostudu a to nejen sobě, ale i soukromým školám!S12S05 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.03.2008 18:35:26, Luci) Ahoj Eli, chodím na UJAK VD a mám podobný pocit. Neberu to ale jako nevýhodu, protože nejsem moc vysazená na sezení nad knihami. Na jednu stranu si někdy říkám, že je to škoda jen tak projít, ale na druhou stranu mám čas na spoustu jiných věcí, můžu v klidu pracovat, chodit s kamarády ven a tak. No a když se chci něčemu ve škole věnovat víc, je mi to, myslím, umožněno. Záleží na každém, s čím školu dokončí. Nemyslím si, že je přínosné, když se nazpaměť nadrčím něco, k čemu mám odpor - a právě v tom často spočívá "náročnost" veřejných škol. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.08.2008 13:50:03, jaja) Tak to meles pekne kraviny. Ja studovala verejnou VS a ze bych travila mladi nad knihami nebo ze by mi profesori neumoznili pri studiu pracovat - nehrozi. Je fakt ze je rozdil mezi medicinou a dejme tomu filozofii - dokonce jsou rozdily i mezi obory - ale pokud te to bavi - jde to samo. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.10.2008 16:02:03, dáda) Já studuju dálkově ČZU, ale od druháku nestíhám, myslíš, že je dobré přejít na UJAK? Myslíš, že je lepší UJAK oproti MUP? Skripta sháníš? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.03.2008 19:16:51, Tom) A proč jste šli na soukromou a ne veřejnou? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.03.2008 20:34:16, Lucy) Já si na soukromou školu nemůžu stěžovat. Není to uplná flákarna ale pokud se chci věnovat danému předmětu do hloubky tak je mi to poskytnuto a navic jsou vyučující mnohem víc vstřícnější.Jinak taky vidím přínos v tom že se můžu věnovat jiným věcem než škole...nejsem zvědavá na to se učit nějaký blafy nazpamět..důležitý je abych věděla kde to najdu.Navíc u nás učí většina lidí z veřejných škol a nároky jsou většinou stejné jako na jejich kmenových školách. Takže nad knihama určitě netrávím mládí ale škola mi určité vědomosti dává. Jen by teda zajimalo co studuje ELi... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.03.2008 10:12:47, Paja) Ahoj Eli, napis mi prosím jméno školy, kam chodíš. právě takovou to školu hledám. nemám moc času. chodím do práce a musím se starat o rodinu. děkuji reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.06.2008 10:29:59, rany) Ahoj,
    studuji jednu právní sopukromou školu. O výuce si myslím, že je kvalitní. Na zkoušky toho máme hodně (příprava ze zápisů z přednášek + doporučená literatura, judikatury atd.)Jen systém hodnocení od některých vyučujících není asi uplně adekvátní.Jdete na písemnou zkoušku, odpovíte panu profesorovi na všechny otázky, vedle sedící člověk na jednu otázku vůbec neodpoví, při hodnocení zjistíte, že on má za 1 a vy jste neudělal.Chcete tedy vysvětlení a dozvíte se, že jste sice vše napsali a správně,ale pan profesor přeci nemůže dát jedničku každému a proto takto rozhodl,protože on přeco rozhoduje.Toto mě přijde jako velmi nestandartní věc. Mam z tho tedy pocit, že tedy nejde o to kdo co umí. Nevím jestli to takhle chodí i na veřejných školách, doufám, že ne, protože se letos snažím o přestup z této neprůhledné džungle.:( reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.06.2008 17:28:42, Tom) rany: Na jaké právní soukromé studuješ, jestli to není tajný? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.06.2008 09:47:42, cut) soukromá VŠ? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.06.2008 10:39:19, Réťa) A co říkáte na VŠMIE v Praze?? POtřebuju získat titul a chci to dělat při práci.
    Jak neudělam aspon bakaláře, tak letím z velmi dobře placený práce...:( reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.06.2008 13:52:52, John) Jen tak mezi námi - jestli chceš chodit do školy jen kvůli titulu, tak se na to radši vykašli reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.06.2008 08:53:03, Lucie) Naproto souhlasím, takový "studenti" dělají soukromým vš špatnou pověst, přitom já sama na soukromý vš jsem a jsem ráda, protože tam je taková rodinná atmosféra, pohodový lidi a hlavně se dostanete snáz k věcem, o který se na veřejný perou davy např. o program Erasmus.... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.06.2008 11:17:56, Andrea) Jenže bohužel život je o něčem jiném. Nyprostá většina lidí navštěvujících soukromou VŠ je tam jen kvůli titulu, jelikož jsou dnes úplně jiné pracovní podmínky než kdysi. Stručně jasně-vypracovali jste se, ale za Váma stojí absolvent VŠ, který vás vykopne z místa, pokud nebudete mít ten titul taky. Takže co vám zbývá? Titul. Tak to je. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.06.2008 10:25:22, Ala) To Eli: napiš jméno této školy reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.06.2008 10:45:58, renata) To Andrea - 1/dříve to bylo opravdu jiné a to podstatně horší!!! Když měl někdo titul a i když nic neuměl,tak se dostal do vyšší platové třídy a basta.
    A to nepočítám tisíce blbečků , kterým dopomohla ke kariéře jen rudá knížka a neuměli se ani podepsat.Takže buď lidi zapomněli anebo to nezažili?!?!?!
    Naopak si myslím , že teď je větší možnost se vypracovat i bez titulu ( možná ne ve státní správě a ve velkých gigant. společnostech - nechci generalizovat).
    2/ na soukromou nechodí jen lidi , co potřebují titul.UŽ jeden titul mám a teď navštěvuji ještě soukr VŠ - a to proto , že mě něco zajímá a chci se něco dozvědět - a studium na VŠ považuji za dobrou možnost.
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.06.2008 23:36:32, JanaK) Ahoj všichni,velmi zajímavé názory, je mi 29let, mám 2letou dceru a od října se chystám studovat Mezinárodní obchod na MUP, a to ze dvou důvodů:1.mám pocit, že stagnuji, takže bych se ráda znovu vzdělávala, 2.Andrea to napsala přesně-mám super pozici ve středním managementu, kam jsem se vypracovala ve 25letech, ovšem nechci čekat na to, až se budu chtít po mateřské vrátit do práce a budu poslouchat, že jsem neflexibilní matka a ješte k tomu bez VŠ... reagovat zde
    Email: janakratochvilcentrumcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.06.2008 23:40:51, Veronika) To JanaK: Já se letos také chystám na MUP - mezinárodní obchod-kombin. studium. Ale mám trochu strach z matiky, stoprocentně si budu muset sehnat doučování a snad nás tam nebudou dusit jako na VŠE. Pracuju v advokátní kaceláři, za chvíli mu bude 25let a asi si pěkně máknu nicméně jsem rozhodnutá to dokázat:)
    Tak hodně štěstí, pravděpodobně se tam potkáme :-) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.06.2008 19:23:48, Alena) Ahojky,nemáte někdo zkušenosti s MUP obor Veřejná správa - formou kombinovaně?Díky za reakce reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.06.2008 08:09:17, Alena) TO Jana: mohla by jsi o MUP napsat něco konkrétněji?Díky moc reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.06.2008 11:41:08, Alena) TO Jana: Tak mysliš, že se studium při práci na této VŠ dá zvládnout? A ty studuješ jaký obor, přímo v Praze nebo na nějaké pobočce? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.06.2008 07:39:22, Alena) TO Jana: Se zaměstnavatelem to nebude problém. Není to zase každý týden. A přímo jaký obor studuješ? Mam drobet strach jen z jazyka. JO, a zkoušky máte jakou formou - ústně nebo písemně? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.06.2008 08:41:22, Jitka) Ahoj,také uvažuji nad MUP-pobočce v HK. Zajímalo by me ale, jestli někteří zaměstnavatelé hledí na to zda máš vystudovanou soukromou nebo státní školu. Já totiž mám vystudovanou i soukromou střední školu a teď kdybych ještě třeba vystudovala vysokou sokroumou, tak nevím jak by na to koukali.S13 Ale to je asi různé. Já teď studuji na vysoke škole v Pardubicích prvním rokem-ekonomiku,ale bohužel mě to nejde a proto mě to ani trochu nebaví:-)Když jsem koukala jaké předměty se tu studují na MUP,tak mě to docela zaujalo.Jen to školné.............a najít si zaměstní kde studium budou tolerovat.Čas od času někde narazím na diskuze o MUP,zatím jsem na nějaké stížnosti na tuto školu neslyšela. reagovat zde
    Email: jitkadokoupilovaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.06.2008 09:21:06, IRES) Ahoj všichni, já studuji na MUP obor International Relations and European Studies a musim školu jenom chválit. Lidé jsou tam perfektní, vždy vyjdou vstříc. Možná to je tím, že za nás platí S06 ale každopádně MUP je jedna z nejlepších vysokých soukromých škol, takže mohu vřele doporučit! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.06.2008 10:50:14, Káťa) A co Vysoká škola finanční a správní v Praze? Chystám se na kombinovaný navazující... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.06.2008 08:00:41, Alena) TO JANA: Veřejnou správu by jsem chtěla také zkusit. A jakym rokem ji studuješ? A co výuka cizího jazyka? Neni to náročné? Písemné zkoušky se mi zdají lepší nebo ne? Jinak díky za info. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.06.2008 17:16:13, Anča) Zvažuji mezi UJAK (vzdělávání dospělých) a MUP(angl.studia). Zatím se mi zdá, že MUP má lepší ohlasy,ale zrovna ten můj obor je úplně nový, tak nevím. Jaké máte zkušenosti a názory vy? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.06.2008 06:57:57, ztrom) Nevíte prosim kolik procent přihlášených berou na VSEM a VSMIE (asi úplne vsechny?) a nemáte nekdo skusenosti se studiem na techto skolach(dálkove)? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.06.2008 20:15:42, Alena) TO Jana: No,já jsem se právě koukala na stránky MUP a tam bylo, že se vyučuje jen angličtina, tak mi to docela leželo v hlavě, protože už se x let učim němčinu a z angličtiny znam jen málo. Tak to do rozřazovacího testu asi nenapíšu nic :) A dá se ta angličtina pro začátečníky zvládnout? Z toho mam docela strach,aby jsem na tom nepohořela. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.06.2008 07:34:21, Alena) TO Jana: Tak když s tim máš zkušenosti,tak by to nemuselo být tak strašlivý. No, a co ostatní předměty? Jaké máš na ně názor, na náročnost a zvládnutí? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.06.2008 13:06:20, Máří) Ahoj, já jsem absolvovala jak státní školu tak MUP tak můžu srovnat. Chodila jsem dříve na ZČU, kde se ke studentům obecně chovali hrozně, bylo to tam takzvaně "o ksichtu", pokud jste se nezalíbili včas těm správným profesorům, tak jste měli smůlu. Běžné bylo vyhazování od státnic po třech letech snažení a 30ti absolvovaných zkouškách. nyní mám před státnicemi na MUPu, školu můžu jenom doporučit, nejenomže tam učí ti nejlepší odborníci ze všech prestižních státních VŠ (VŠE, FSV UK, FF UK, ZČU, Masarykova univerzita), ale jejich přístup je velmi vstřícný, ale bez toho aby snižovali nároky na studenty. samozřejmě některé předměty nejsou tak těžké, ale ty stěžejní, ze kterých jsou vlastně potom státnice není snadné absolvovat. Na některých předmětech je kromě testu pak ještě ústní pohovor. Můj osobní názor je, že MUP je zatím nejlepší soukromá VŠ v ČR. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.01.2012 23:36:48, Jakub) Nestudoval jsem na žádné státní VŠ. Šel jsem hned na MUP. Proč? Žádná jiná škola Vám neposkytne takovou šanci vycestovat na program Erasmus. Já byl v Turecku na Ege University, což je podle žebříčků (je na Vás jak moc jim věříte) člen TOP 100 Asie a je hodnocená vejš než VŠE. Mimochodem, žebříčky nehodnotí znalosti studentů, ale publikacni cinost jejich kmenových lektorů nebo jak se o nich mluvi na internetu (webometrics a 4icu). Už proto jsou české soukromé v nevýhodě - jsou malé a učí tam externisti. Zkoušky na té škole byly srovnatelné se zkouškama na MUP (kde mimochodem dostáváme mnohdy stejný testy jako na VŠE či UK). V dnešní době je zaměstnavateli vcelku jedno jestli jste přišli ze zemědělky, MUP nebo VŠE. Pokud nemáte praxi během studia nebo něco dalšího co vás vystrčí před ostatní, stejně o dobrou práci po škole nezavadíte. Jaký já budu mít plusy z MUP? Erasmus, díky němu mluvim velmi obstojně anglicky a učim se Turecky. Görüsürüz. reagovat zde
      Telefon: 723814402, Email: jakub-zizkacentrumcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.06.2008 16:05:55, mupstudent) "bez toho aby snižovali nároky na studenty."

    Hmm?? Nesuhlas. Viete, ze teraz v priebehu skuskoveho na natlak skupiny studentov vyhodili 2 vyucujucich, ktori mali naroky na skuske na studentov (chap nechceli to dat studentov, ktori sa neucili). Tito napisali staznost a tesne pred opravnymi terminmi vyucujuci obdrzali vypoved. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.06.2008 16:07:51, mupstudent) Inak ta skola (MUP) ma svoje kvality, ale na statnu skolu z hladiska kvality vystupov (studenti a ich vedomosti) proste nema. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.06.2008 20:09:40, Míša) Já jsem chodím na FF UK a i tam mi přijde, že po nás nic nechtějí, jsou tam zmatky, někteří vyučující se chovají jako nevychovaní spratci... Tak je asi jedno, jestli se jedná o soukromou školu nebo o státní, vždy asi záleží na jaké lidi konkrétně člověk narazí. No a třeba ti to jen přijde, že toho chtěj po vás tak málo.:) reagovat zde
    Email: misha.ttseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.06.2008 08:37:31, Lucie) Já naprosto souhlasím s Mišou! ani státní škola vám nezaručí, že výuka bude kvalitní...všechno záleží na lidech a na přístupu....myslím, že kdyby soukromé vš byly tak špatné jak někteří tvrdí tak by neměly akreditaci.
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.06.2008 09:13:44, Tom) mupstudent: kteří dva učitelé odešli?

    Míša: jaký obor studuješ a kolik ti zabere tak příprava? promiň že jsem tak zvědavý

    Lucie: akreditace je hlavně o personálním zajištění výuky, a o sylabech předmětů. Nezkoumají jaké jsou nároky u zkoušek. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.06.2008 22:05:39, Alena) TO Jana: Děkuju moc za informace. Přihláška už nejspíš do Prahy doputovala,tak jsem zvědavá,co se bude dít dál. Když už se na to dám,tak určitě čas pro studium obětovat budu.Asi by jsem v opačném případě byla proti sobě.Přeju úspěchy ve studiu. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.06.2008 11:07:40, Darina) to Jana: ahojky, měla bych na Tebe prosbičku. Letos nastupuju s kolegyní dálkově na MUP - Veřejná správa. Kolegyňka je takový plašan, že chce mít učebnice už dopředu :o) Nemohla bys, prosím poradit, které a od jakých autorů si pro první ročník obstarat? Moc děkuju reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.06.2008 22:26:51, Alena) TO JANA: Ahojky,tak ještě mi nic nedorazilo. Nepamatuješ si za jak dlouho se ti ozvali???Školný je tučnější,ale to se nějak zvládne, hold se bude muset něco omezit :-) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.07.2008 08:13:40, darina) to alena: ahojky, mně přišel od nich dopis cca do 14 dní ode dne podání přihlášky, tak vydrž :o) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.07.2008 18:53:24, maky) Nechystáte se někdo letos na UJAK do Prahy - vzdělávání dospělých? Já sem tam dneska vezla přihlášku. A můžu říct že prostředí školy a lidi fakt super. Nenastupujete letos taky někdo? Nebo máte nějakou zkušenost? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.07.2008 20:38:49, Alena) TO Jana:Tak dnes mi přišel z MUP dopis. Chtěla jsem se zeptat,jestli jsi si platila školné na celý rok nebo jen polovinu.No, zajímalo by mi, kdyby jsem si zaplatila na celý rok a první semestr neudělala, jestli mi peníze vrátí. No,asi to spíše vidim zaplatit jen polovinu. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.07.2008 15:27:34, Renina) TO Jana - Letos jsem úspěšně zvládla 1. ročník na MUP. Škola a studium je na vysoké úrovni, vstřícnost ke studentům je výborná, obsah přednášek kvalitní. Mohu posoudit soukromou i nesoukromou školu a musím napsat že žádné " úlevy" a podobné věci v učivu na soukromé VŠ jsem neshledala, nároky na zvládnutí učiva jsou mnohdy i vysoké, ale zvládnout se dají velmi dobře. Mohu to posoudit sama za sebe, studuji dálkově, pracuji, mám 2 děti a je mi 36 let. Sice jsem se učila po nocích, ale zvládla jsem oba semestry - veškeré zkoušky na první pokus. Tuto VŠ mohu doporučit, myslím že kvalitou u nás patří mezi jednu z nejlepších, školné zase tak závratně vysoké není, dnes již je to spíše ten nižší základ. Ušetřit se na něj dá :) Přeji hodně zdaru a úspěchů. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.07.2008 17:44:27, Renina) Omlouvám se vzkaz nebyl pro Janu ale pro Alenu :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.07.2008 18:20:55, Martina) Renina: Nezbývá než říct klobouk dolů, všem kdo studuje při práci a dětech. Ono, ale zase záleží jakou má práci a jaký obor!! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.07.2008 07:47:34, Lena) Lidičky mám velmi triviální dotaz. Co je to za školu MUP? Dík za odpověď, neznalec:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.07.2008 11:32:33, clotri) Metropolitni univerzita PrahaS13 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.07.2008 07:42:15, Alena) TO Jana:Tak fajn, asi to budu platit taky radši po půl roce.Viz výše jsi psala, že učebnice nejsou potřeba, že má škola dobrý extranet, platí to i pro jazyk? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.07.2008 07:45:23, Alena) TO Renina: Děkuji, že jsi napsala taky své zkušenosti s touto školou. Již jsem vyzpovídala Janu, tak jsem ráda, že znam alespoň dva názory. A jaký obor studuješ a na jaké pobočce?Tak to jsi dobrá, že jsi se do toho takhle při rodince pustila, ale asi když člověk chce,tak to opravdu jde. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.07.2008 11:04:28, Milan) Nedávno jsem se dozvěděl od kámoše, že studenti soukromých škol mohou jednu zkoušku skládat třeba dvanáckrát ]. Je to pravda? Prý si prostě zaplatí další termíny. řekněte, jestli s tím máte nějakou zkušenost. Mně to přijde dost neefektivní, nemotivující atd. A to se říká, jak jsou studenti soukromých škol motivovanější. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.08.2008 17:34:02, fero) Na matfyzu kdysi působil doc. RNDr. Demuth. Přednášel konstruktivistickou logiku (to je logika, která neuznává důkaz sporem). Tento pán měl tři význačné vlastnosti:
      1. hrb,
      2. uměl psát oběma rukama najednou,
      3. po prvním termínu následoval už jen druhý, ale ten se mohl opakovat spočetně mnohokrát. I když se šuškalo, že po čtyřicáté to vytrvalcům dává :D reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.08.2008 08:48:56, renata) Jo , jo i na veřejných se dá zkouška uchodit - konkrétně na VŠE . Já bych na to nervy neměla. Ale mám kolegy , kteří to "uchodili" a posedmé už se to povedlo. Záleží na zkoušejícím. Ale je to šílený , asi bych to vzdala a řekla , že na to fakt nemám... reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.08.2008 22:43:57, Lena) Ten příspěvek o tom starém pánovi byl velmi roztomilý a jinak Reno, víš když máš jeden předmět, kvůli kterému nemůžeš dál, tak si myslím, že je škoda to hned vzdávat. Stejně jen praxe ukáže na co máš a na co ne. ;) reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.08.2013 15:05:04, Ulrich) Posedmé se to už povedlo? Takže při jednom pokusu na zkoušku vyplácal 7x6 kreditů? 6 kreditů počítám proto, že méně úspěšné a těžké předměty bývají za více kreditů.
          Tak to je borec, ztratil 42 kreditů, rezervních měl jen 36 a k tomu to měl sedm semestrů v řadě, hmm. Zajímavá story, vlastně spíš až taková lehce pohádková.S06 reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.10.2008 19:05:31, Katka) Já sama chodila na soukromou vysokou a měli jsme tam pravidla pro zkoušky jako ve většině ostatních škol, jeden řádný termín a dva opravné, když jsi to nedal, zapsat znovu, pokud zase ne, tak po mimořádném neúspěšném termínu letíš.. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.03.2012 10:01:37, Terka) Taky chodím na soukromou školu.. (vš obchodní v praze), zkoušky nejsou zadarmo, jak si někteří myslí, opravdu se musíte učit a pokusy na zk jsou 3, max.4 podle učitele, a pak komise... pokdu neprojdete u komise.. čus.. :)) ale jinak kvalitní kantoři.. :)) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.09.2008 17:27:12, Alena) TO Jana:Ahoj,pokud by jsi náhodou vešla do této diskuze,určitě se ozvi.Pokud by jsem mohla,potřebovala by jsem se ti poptat na nějaké věci ohledně studia na MUP (jak už předtím).Děkuji reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.10.2008 23:02:04, Ani) Ahojky, chtěla bych se zeptat na studium UJAK, resp. průběh zkoušel u prof. Častorála, dr. Vacínové a doc. Havlíka. Moc díky... Mám nervy na dranc :( reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.10.2008 15:54:54, NS Nails) Milá Ani,

      mám pocit, že obě studujeme pravděpodobně Management-řízení lidských zdrojů, na tvou otázku bych také velmi ráda znala odpověd.Jelikož mám 15.11 zkouška Management.Pokud se Ti někdo vyjádří - dík za odpověď na e-mail. reagovat zde
      Telefon: 608833054, Email: nsnailsseznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.10.2008 19:43:03, maty) Vacínovky jsou obě super baby, nepotopěj. Jsou fakt skvělý, neboj reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.11.2008 10:54:17, winie) Test rozhodně nebyl těžký, chce po studentech jen to, co předem avízoval, ale podmínky udělení zápočtu a to je podle jeho slov 100% úspěšnost v testu + zpracované a odevzdané otázky písemnou formou je podle mého názoru skutečně extrémní požadavek S05S05S05!!!
      Vzalo mi to trochu chuť na další studium, protože si nejsem jistá jestli dokážu být vždy 100%. Mimochodem jsem předpokládala, že na vysoké škole, která se ve svém oboru zabývá lidskými zdroji a jejich motivací, se s takto zkostnatělým přístupem nesetkám a naopak bude podporována vlastní invence studentů a nikoliv citace a perfekcionismus....
      reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.12.2009 14:26:02, Anna) Studuji na MUP a je to vážně velmi těžké reagovat zde
    Email: fany.kikiseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.01.2010 17:07:51, Janina) Eli, pokuď zde ještě zabrouzdáš, napiš prosím jméno školy (město), teď jsi dostudovala, tak snad se nebude nic tak hrozného dít. Dík. Možná pomůžeš hodně lidem, kteří si netroufnou studovat, mají kolem 40 let, v práci je do studia nutí, ikdyž mají praxi i 15 let. Bohužel titul pro práci nejen st.úředníka je nutný, ikdyž určitě ti titul nezvýší výkonnost, ale dnešní Češi (a platové tabulky) pachtí po titulech. J. reagovat zde
    Email: tamadiseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.09.2010 03:22:54, Eva) ...už několik let mi vadí, že se všechny soukromé školy hází do jednoho pytle. Myslím si, že VŠFS, MUP, VŠMIE.. jsou opravdu jen o tom.. si ten diplom zaplatit. To už je vidět třeba jen na přijímacích zkouškách - kde stačí se zapsat a zaplatit. Ale myslím, že se to nedá srovnávat třeba s UJAKem (i když ten už se taky horší) nebo dokonce s PVŠPS (kde je jsou přijímačky - test inteligence, všeobecných znalostí a pak ještě dva pohovory). Já studuju jak soukromou, tak i veřejnou školu... a vůbec se to nedá srovnávat.

    Na veřejné profesoři neodpovídaj na emaily, jsou nepříjemní.. a přijde mi, jako kdyby si hráli na velké pány, jen proto, že učí na UK a UK má přece dobré jméno. Ale už je vůbec nezajímá.. aby to "dobré jméno" i skutečně naplňovali.

    Na soukromé škole nám vycházejí vstříc, dá se s nimi mluvit. Většina přednášejících jsou špičky ve svém oboru... a rozhodně to není jen zaplacený titul... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.11.2012 13:36:44, Michal) S tímto příspěvkem naprosto souhlasím. Ty stejné pocity mám ze studia na VŠO Praha, kde je ten přístup někde jinde, než na zkostnatělých státních školách "zadarmo". Lidé by se měli zbavit předsudků a pochopit, že věci zadarmo ve výsledku zadarmo nebývají. Soukromá vysoká škola je způsob, jak si ušetřit stres a přesto mít možnost budovat úspěšnou kariéru - už třeba tím, že souběh studia a práce bývá častější. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.05.2012 21:10:28, natany) Ahoj lidičky, máte za sebou někdo státnice z MUP? Jak to tam probíhá a je to velikej dril jako u zkoušek? :( Díky za info. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.08.2013 15:57:46, Rejnok) Domnívám se, že ve srovnání s vysokými školami (i tak to je obor od oboru) je studium na soukromé VŠ v něčem jednodušší a v něčem složitější. Mám možnost pro srovnání a na státní bylo přemrštěně teorie po které se děsně šlapalo. Na soukromé se zase méně drtila teorie a neustále po nás chtěli nějaké projekty a assignmenty. Ale jak říkám. Jde o obro od oboru a škola od školy. Plošně to asi hodnotit nelze. reagovat zde
    Web: http://newtoncollege.cz/
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.08.2013 17:56:11, Inkvizitor) Dosti primitivní astroturfing. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.04.2014 22:46:54, Honza) Ahoj, pro svoji závěrečnou práci bych Vás rád poprosil o vyplnění krátkého dotazníku na téma internetová videa a reklama v nich. Dotazník je na cca 5 min.
    Předem všem moc děkuji
    http://internetova-videa-a-reklama.vyplnto.cz/ reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.05.2016 20:48:43, Adela) Studuji na CEVRO Institutu a že by to byla brnkačka se říct nedá. Ale zas mám pocit, že po nás chtějí fakt jen smysluplné věci, co se budou v praxi hodit, ne jen učení pro učení. Podle toho jsem se vlastně i rozhodovala, kam jít studovat. Vybírala jsem si školu podle toho, jak budu moct studium využít v profesi. reagovat zde
    Email: dobrojeprisjetitigmailcom

Podobné příspěvky:
  1. Úroveň soukromých škol.. - Výběr vysoké školy
  2. studium 2 skol - Ostatní
  3. prezenční studium dvou vysokých škol - Výběr vysoké školy
  4. Placení vysokých škol - Ostatní
  5. Žebříček soukromých vysokých škol - Ostatní
  6. Nabízíme ubytování pro dva/ě studenty/ky v Karviné - Ubytování a stravování
  7. Studium dvou vysokých škol. - Informace o studiu
  8. Studium dvou škol? - Ostatní
  9. Studium více vysokých škol najednou - Informace o studiu
  10. Studium 2 škol.. - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 12.03.2024 23:05:05.