Správný zápis titulů u jména

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 20.03.2008 07:32:43, Jana, zhlédnuto: 46698x, reakcí celkem: 86Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj, jestliže mám vystudován bakalářský obor + navazující magisterský obor + vyšší odbornou školu, píšou se tituly takhle:
Mgr.Bc. Jana Novotná, DiS. ???
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.09.2010 09:15:08, Pavel) Tato úvaha je vcelku logická, nic méně, je to jenom úvaha. Kolik existuje na netu všelijakých doporučení psaní titulů, která řeší mj. i tyto věci, ale všechno jsou to jen doporučení. Žádný právní předpis to nepřikazuje, nezakazuje .... Já sám jsem držitelem titulu Bc. a DiS. a nyní studuji navazující program, který je jiný než byl bakalářský, takže se taky těším na 3 tituly :-) reagovat zde
    Email: pravo520emailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.09.2010 03:10:12, magor) Absolvent navazujícího magisterského studia snad může použít jenom vyšší titul (Mgr.), a to i v případě, že se bakalářský obor lišil od navazujícího magisterského - titulem Mgr. navázal na Bc. a bez Bc. by na navazující jít nemohl, tak proč by si měl psát oba??
    Jak by k tomu přišli ti, co studovali 5leté nebo 6leté magisterské studium? Jejich dosažené vzdělání vyjádřené titulem Mgr. přece ukazuje dosažení stejného stupně vzdělání jako Mgr. u toho, kdo byl nejprve bakalář.
    To by taky všichni absolventi VŠ mohli uvádět, že absovovali ZŠ a že mají maturitu.
    Nemluvím o případech, kdy někdo studoval na stejném stupni ve více oborech (Bc. v jednom a také Bc. a navaz. Mgr. v jiném oboru apod.).



    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.09.2010 18:55:51, Pavel) Řiďme se zákonem a ne vlastními úvahami. Neexistuje žádný právní předpis ani prováděcí vyhláška, který řeší metodiku psaní titulů. Platí tedy určité zvyklosti, např. když si absolvent právnické fakulty (Mgr.) dodělá rigorozní řízení, tak použije místo Mgr. titul JUDr. a ne oba dva. Když bakalář ekonomie studuje navazující obor ekonomie, tak použije pak jen Ing. Pokud ale například bakalář ekonomie studuje navazující obor např. právní specializace nebo politologie (tudíž jedná se o jiný obor), tak může použít Mgr. et Bc. nebo jen Mgr., vždycky je to o zvyku. Latinská spojka "et" se může a nemusí použít. Platí další zvyklost, že titul získaný dříve je co nejblíže jménu, tj. Mgr. Bc. a nikoliv Bc. Mgr. Existují i další kombinace, bakalář ekonomie a pak absolvent právnické a lékařské fakulty - MUDr. et Mgr. et Bc. nebo MUDr. Mgr. Bc. U titulu DiS. není problém, ten se dává za jméno. reagovat zde
    Email: pravo520emailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.09.2010 10:23:09, Elis) Já se přiznám, že nyní mám dva tituly, tedy respektive jeden titul nahradil druhý. Titul příliš nepoužívám. Jsem ráda, že jej mám (tedy podařilo se mi dostudovat). Titul používám na průkazce MHD, v knihovně a to je snad vše. Nevyžadovala jsem to a zjistila jsem, že titul mám uveden i na výplatní pásce ze zaměstnání. Ale například na dveřích do práce jej nemám. Jsem v zaměstnání kvůli něčemu jinému a ne proto, abych byla oslovována titulem.:D reagovat zde
    Email: eliskasommerovaatlascz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.09.2010 16:43:22, jurec) titul Bc. se před Mgr. či Ing. může zapisovat pouze v případě, že má člověk Bc. na dvou školách a ještě navazující Mgr či Ing.(tedy dvakrát vystudioval Bc, jednou navazující Mgr.) , případně jednou vystudoval Bc. studium a také jendou Mgr. či Ing. studium (nikoliv však pouze navazující). V podobě Mgr. Bc. se to nepoužívá vůbec.
    Pokud bych používal svůj Bc. a Ing. z obdobného oboru (a nejsem přesvědčen, že u rozdílných oborů je je nějaký rozdíl) najednou dopouštěl bych se neoprávněného použití titulu což je i postihnutelné (mimo to, že to vypadá opravdu, ale opravdu divně..... :) reagovat zde
    Email: jurecinmailcz


Podobné příspěvky:
  1. Uznatelnost titulu Bc. - Ostatní
  2. Zápis do studia FPH a FMV - Vysoká škola ekonomická v Praze
  3. CZU - zápis - Ostatní
  4. Jak probíhá zápis na PEF? - Česká zemědělská univerzita v Praze
  5. Zápis - Česká zemědělská univerzita v Praze
  6. z titulu DiS na Bc. - Ostatní
  7. Zápis - Česká zemědělská univerzita v Praze

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 14.05.2024 14:12:28.