přijímačky fhs uk


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 25.06.2008 09:14:58, Majkula, zhlédnuto: 3284x, reakcí celkem: 36Reagovat na příspěvek
Ahojky, nemáte čistě náhodou někdo jakékoliv zprávy z letošních přijímaček na bakaláře fhs uk? Nikde se nemůžu ničeho dohledat a výsledky budou až 7.7.:(

Email: market.drbohlavovaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.06.2008 09:54:23, katka) co ccheš vyhledávat, když výsledky budou až 7.7. ;) prostě musíš počkat.. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.06.2008 13:01:49, aliwe) neboj...berou tam temer kazdeho. problemem ale je vydrzet az do bakalare (skonči asi 10%) S04 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.06.2008 13:28:22, Evik) Bohužel berou právě jen "téměř" každého :( Letos snad berou 800 lidí, ale nevím, kolik se hlásilo...loni snad brali 600 a hlásilo se nějak 1200 lidí, což jde, ale stejně...neví někdo, kolik se teda hlásilo letos lidí?
    to aliwe: Taky jsem slyšela, že hodně lidí odpadne v průběhu studia. Nevíš (nebo někdo jiný), čím by to mohlo být?
    Ještě 10 dní a pak se ukáže...mám strach! :(S05 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.06.2008 15:03:31, šušu) Hodně lidí tam jde třeba na rok jen kvůli statutu studenta a pak odejdou jinam, tto dělá velkou část těch, co odpadnou :D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.06.2008 15:19:36, Evik) Tak to beru :) Já to mám přesně naopak-na fhs bych už chtěla zakotvit :D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.06.2008 16:49:20, aliwe) Nechci děsit, ale za 4 roky studia (už mám Bc. skončeno) se každý semestr měnila studijní pravidla a to i zpětně. Navíc na každé státnice musíš načíst asi tak 20 odborných knih, ale máš na to semestr. Stejně tak překlad odborného textu není žádná legrace. V samotném desateru se píše, že skončit za 3,5 roku je příkladem dobrého kurikula. Ale končí se tak za 4-5 let. Takže potřebuješ skutečně pevné nervy, dostatek času a téměř fotografickou paměť. Na druhou stranu mám pocit, že mi škola dala hodně. Umět už na bc. vést vlastní výzkum (povinně na bakalářku), číst odborné texty a být navyklý na vysokou laťku není marné. Pro zajímavost, jsem úspěšně složila všechny příjmací zkoušky na navazující studium, kterých jsem se účastnila. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.06.2008 16:52:25, majkula) tak to nevím kolik berou, ale taky jsem podělaná strachy:( reagovat zde
    Email: market.drbohlavovaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.06.2008 12:10:02, Evik) Tak na každý škole se něco najde...ale když je snaha, tak se to dá zvládnout-ne? To jsi šikovná, že ses dostala na všechny navazující, na který ses hlásila ;) Ještě se zeptám, jaký jsou na fhs předměty (například). A jak je to s docházkou? Zapisuje se na seminářích? A bývá pátek volnej? S15 :D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.06.2008 16:10:37, aliwe) Určitě se to zvládnout dá (ale snahu o samé jedničky jsem taky dávno vzdala:)...já bych jen netvrdila, že takto vysoká úmrtnost na této škole je dána jen odchodem studentů na jiný obor, kam se dříve nedostali. Náročnost je trochu vyšší, ale na druhou stranu i na prezenčním nemáš už od prváku povinné předměty (jen doporučené), ale zkoušky. Rozvrh si stanovuješ úplně samaS06 a taky se výběr předmětů neomezuje jen na fakultu nebo UK...v nabídce máš i předměty z jiných škol, ale pokud se Vás sejde alespoň 5 z FHS a chcete chodit na jakýkoli kurz, např. na AMU, a domluvíte se tam na zápočtu, započítá se i na FHS. Být zcela pánem svého času je super, ale často se kvůli této volnosti studenti na školu úplně vykašlou a pak se nestačí divitS15 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.06.2008 17:26:30, jalea) skonci 10% co se tvarite blbe to je prece nadhera-podivejte se na umrtnost na jinejch vejskach S09 reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.07.2009 10:23:40, Jiri Palicka) Jestli skonci jen 10%, pak by me zajimalo jakto ze loni udelalo bakuli jen 250 lidi:))))))))

      Muzes prosimte uvest zdroj svych informaci???
      reagovat zde
      Email: osiriseemailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.07.2008 17:49:28, Evik) Koukala jsem na ty předměty a skoro u každýho je, že je maximálně pro 5 nebo 25 studentů-zbudou tam ještě nějaký slušný?

    to jalea: Nikdo se netváří blbě...a nejsem si jistá, zda jsi to pochopila správně-aliwe psal/a, že skončí (školu dokončí!) 10 procent lidí a ne že 10 procent odpadne v průběhu studia! A to je podstatnej rozdíl! S13 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.07.2008 08:16:41, aliwe) Jen klid...kapacita 5 lidí je u externích kurzů, kapacita 25 u kurzů, které se vyučují na FHS. Vždy to bylo tak, že první den registrace si všichni zapsali takových 20 předmětů (co kdyby) a pak až zjistili, co obsahují povinné zkoušky. Takže se týden před koncem registrace všichni odepsali. Problém kapacity je pak hlavně na jazycích, protože kurzů je strašně málo a jen AJ (a pak čínština, starořečtinaS12, ale vše se dá řešit výjimkou, když máš skutečný zájem. Obecne máš za semestr asi deset předmětů (včetně DK). Kdybys měla další konkrétní dotaz, napiš mi ICQ. reagovat zde
    ICQ: 492642774
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.07.2008 10:39:14, jovovitch) už jsou výsledky :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.07.2008 10:52:48, majky) a kde si je nasla prosimte??:( ja uz marne hledam jakou dobu... Ach jo.. a s timhle ja chci na vysokouS15 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.07.2008 11:18:10, jovovitch) prostě se mrkneš do ISu, přes e-přihlášku reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.07.2008 11:51:16, Evik) Tak jak jste dopadli/y? Já jsem přijata...naštěstí! :)

    to aliwe: S dalšími konkrétními dotazy se určitě ozvu později. Moc děkuju za nabídku ;) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.07.2008 22:26:00, Evik) Přišel těm, co jsou přijatí na FHS UK ten mail s informací o "předletní škole"? Mně totiž ne, ale kamarádce ano...chci zjistit, zda jsem jediná, komu to neposlali...díky za odpovědi! S15 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.07.2008 23:10:18, Eliška) Ahojky, dneska jsem sem dávala příspěvek a myslím, že někdo z vás by mi mohl poradit. Koukala jsem na výsledky na bakalářský obor Marketingová komunikace a PR a chybí mi pár bodů. Nevíte, jestli se dávají nějaké body za maturitní vysvědčení s vyznamenáním nebo jazykové certifikáty? Díky moc za odpvoědi!!! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.07.2008 12:39:30, Evik) Nikdo se nepochlubí, jak dopadl? S09 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.07.2008 22:52:54, jovovitch) tak ,lidi, nevím, jestli mám jít na fhs jako na druhou školu.. dozvěděla jsem se, že má škola číslo jedna je trochu nuda (pokud mě vezmou) během studia... tak vážně nevím S13
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.07.2008 18:32:53, Andy) Tak me na fhs taky vzali, ale byla jsem 880. tak fakt nevim kolik brali lidi, ale asi hodne!! Kazdopadne tam stejne nepujdu, to uz radeji na PF do Olomouce. Mejte se:) reagovat zde
    Email: andy.bemailcz, ICQ: 339
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.07.2008 16:01:12, lenochodka) Ahoj, byl jste nekdo na ty predletni skole?
    Ja byla pryc a prosvihla to a ted by me dost zajimalo, co se tam resilo.. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.07.2008 18:14:18, elis) ahoj, taky by me to zajimalo, protoze v tom mailu psali, ze reknou, co mame nacist.. nevite nekdo?? diky:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.07.2008 08:55:42, Josh) Já se dostal a na předletní škole byl.Po tom,co jsem se dozvěděl,že bych musel číst Bibli(a ještě nějakou knížku od nějakýho Němce,kde je Bible podrobně rozebírána) a Ilias a Odyssea,tak na tu školu nejdu.Asi jsem čekal něco trochu jinýho.Moje chyba, reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.08.2008 09:19:58, aliwe) Koukám, že Pinc nezklamal...tohle doporučoval už před 4 lety a fakticky ty knihy při studiu vůbec nevyužiješ, jen si u něj (proděkan) uděláš očko. Pokud nepotřebuješ patřit mezi oblíbence, vykašli se na to. Nejlepší, co můžeš udělat, je začít načítat si knihy na povinné úvody (psychologie, ekonomie, sociologie, antropologie, historie a filosofie), které se dělají v průběhu prváku. Nebo načíst nějakou důležitou knihu, za kterou pak dostaneš dva kredity;) reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.08.2008 15:04:26, Jance) můžeš napsat nějaký tituly, který by bylo dobrý přečíst? :) Dík reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.08.2008 15:49:16, aliwe) Úvody jsou z těchto titulů : Plháková - Učebnice obecné psychologie, Holman - Ekonomie, Murphy - Úvod do sociální a kulturní antropologie, Giddens - Sociologie. Na historii je zapotřebí nastudovat výběr z textů (najdeš v ISu) a filosofie je ústní zkouška asi z 12 knih (dělá se v 3.semestru), které načítáš během prváku z nabídnutého seznamu. Doporučuji např. Vernant - Počátky řeckého myšlení, Fernau - Od Olympu k Akropoli a hodně ceněné jsou knihy od Sokola. Z DK se výborně čte a později využiješ např. Mausse - Esej o daru, Macek - Jagellonský věk v českých zemích, Friedman - Svoboda volby. Pro inspiraci se můžeš podívat na http://www.volny.cz/nesmyslno/S06 reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.08.2008 08:54:17, Josh) Takže povídáš, že se na tý škole obejdu bez toho aniž bych za celý studium přečet Bibli?Ten jeden řikal, že náš první referát bude o nějaký knížce,která rozebírá Bibli,tak netušim,jak bych to napsal, aniž bych to přečet. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.08.2008 22:30:08, aliwe) Předpokládám, že myslíš knihu od Tresmontanta : Bible a antická tradice. Je to ale jen jedna z poměrně dlouhého seznamu knih na filosofii, na které se dělají referáty (za každý semestr čtyři). Bibli na škole nečetl skoro nikdo a alespoň za mě rozhodně povinná nebylaS13. Knihovna v Jinonicích je otevřená každou středu, tak si jí můžeš půjčit a podívat se na to. A podle mého osobního názoru číst Bibli jako učebnici je nesmyslS15 reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.08.2008 09:42:42, Jance) díky moc za informace. Jdu na kombinovanou formu studia, myslíš, že se to dá všechno stihnout? :) reagovat zde
            Email: holasov8seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.08.2008 00:54:20, Josh) To od Tresmontanta to nebylo. Už si to jméno nepamtuju,ale znělo německy a začínalo na S,myslim. Já se právě bojim tý Bible.Tu fakt číst nechci.A jak je to dlouho co si tam studovala? reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.08.2008 01:29:52, twin) a proč nechceš číst Bibli? Vzhledem k tomu, že na FHS je dost podstatná právě filozofie, a k tomu by člověk Bibli asi přečíst měl, např. k pochopení různých názorů a směrů. Většina středověké filozofie vychází právě z Bible. A mimo to, dokážu si představit i nudnější knihy. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.08.2008 07:59:41, aliwe) Já se nechci hádat, ale vím jen o jediném člověku, který měl kromě mě v literatuře k FA Bibli. A samozřejmě jen několik jejich knih. Bible určitě je knihou knih, ale pokud chce Josh jiné zaměření než filosofie, nemyslím, že by jí musel bezpodmínečně číst. Filosofie už na FHS není tak těžká jako kdysi a měl by si docela vystačit s Platónem, Descartesem a Kantem, které doporučuje i Novotný.
        to Josh : Skočila jsem letos v červnu. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.08.2008 11:17:34, fero) Nestuduješ náhodou "humanitní vzdělanost"? K té prostě bible neoddělitelně patří. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.08.2008 12:49:01, aliwe) Já se nepřu o to, zda Bible je nebo není součástí humanitní vzdělanosti. Ale FHS jsem vystudovala a absolutní většina mých spolužáků Bibli nečetla. Ano, u mnoha filosofů i u historických knih se setká s některými jejími částmi, ale povětšinou daný biblický příběh autor i převypráví. Nebo si to prostě student dohledá.
        A k Tvojí narážce..Bible je součástí evropských dějin a podle této logiky by jí měl pak dokonale znát každý, ne? reagovat zde

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.