SOCIOLOGIE A EKONOMIE


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 07.07.2008 22:52:32, Andrea, zhlédnuto: 3480x, reakcí celkem: 13Reagovat na příspěvek
Ahoj,:)
Chtela sem se jen zeptat, zda ma nekdo z Vas zkusenost studovat dve vysoke skoly najednou?
Jedna se mi o fakultu filosofickou- obor sociologie a a fak. ekonomickou(oboji v Plzni. Da se oboji zvladnout?, nemam predstavu, jak tezka a narocna je ta sociologie- nestuduje ji nekdo? Za jakoukoli odpoved budu vdecna, diky moc:)
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.07.2008 10:59:45, Martina) Zkušenost ze studia dvou vysokých škol mám, ale jedna z nich je soukromá - kombinované studium, což je přece jen o něčem trochu jiném. Rozdíl, i když podstatný, je pouze v tom, že na soukromé škole se lze na termínu zkoušek dohodnout i individuálně a čas je tam vnímám trochu jinak.
    1. Pokud máš obě studia prezenční, je důležité zjistit co nejdříve jednak kompatibilitu rozvrhu a také to, zda-li je rozvrh striktně daný nebo si určitou část můžeš navolit sama. Vyšší procento volitelnosti bych očekávala na ekonomii. Na většině škol prváci dostanou rozvrh sestavený a teprve později si ho dělají sami; ovšem jen někde.
    2. Zjistit přesné podmínky pro postup do dalšího semestru a vyššího ročníku, pokud se jedná o souběžné studium dvou fakult jedné univerzity. Některé školy při takovém souběhu umožňují postup dál při zisku nižšího počtu kreditů na každé z fakult, než jaký určují stud. předpisy. Tzn., pokud je určeno pro postup z 1. do 2. semestru např. zisk 20 kreditů, může při souběhu studia pro postup stačit zisk jen 10 nebo 15 kreditů na každé z fakult. Nevím, jestli mi teď přesně rozumíš. Počítej však s tím, že se Ti možná ve zkouškovém období zdvojnásobí studijní povinnosti a pak přesnou znalost předpisů oceníš.
    3. Náročnost studia sociologie nemohu posoudit, neboť neznám. Doporučuji prostudovat studijní plány obou oborů a rozpis zkoušek na jednotlivé semestry. Určitě objevíš i styčné předměty, které by pak stačilo udělat jen na jedné fakultě a na druhé si je nechat uznat. Informace o struktuře stud. oborů jsou běžně dostupné na webech drtivé většiny škol.
    Takže, hlavně se dobře rozhodni. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.07.2008 11:00:23, papája) co nenajdeš na FF obor sociologie a FEK jsou společné předměty,to je jako kdybys chtěla najít a kompletně zmapovat všechna tělesa ve vesmíru,protože tyto obory se od sebe diametrálně liší.

    Už vím čemu se říká "rada nad zlato",hustovýstižný Martino:)
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.07.2008 11:37:34, fero) Tzv. filosofická fakulta na ZČU je dost podřadný ústav. Velká část lektorů tam přešla z bývalé katedry marxismu-leninismu VŠSE (Demjančuk, Demjančuková a jiní). Studenti si tuhle fakultu volí především proto, že tam není nic zavánějící matematikou (pár jich znám). Takže dost bídná úroveň ústavu - pedagogů i studentů.

    Ekonomická fakulta ZČU jde dost nahoru s úrovní výuky, v důsledku je taky náročnější. Dá ti dost práce sama o sobě, ale ta práce se vyplatí. Budeš umět něco, s čím se můžeš reálně živit.

    Takže radím, vybodni se na pseudofildu a plně se věnuj ekonomce.
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.07.2008 14:54:37, papája) právě o to ji jde a to chtěla vědět, nebude mít ze studia dvou VŠ dvě hlavy, ale jednu a čtvrt, takže FF se k FEK zvládnout dá. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.07.2008 15:16:15, Martina) to Papája: Je to pár měsíců, co jsem četla statistiky, které říkaly, že 80% studentů, kteří nepromyšleně a souběžně zahájí studia 2 vysokých škol, je obě nikdy nedokončí. Z těch zbylých 20% jen část stihne obě školy skončit současně. Typické je ukončení druhého studia o 1 až dva semestry později.
    Proto ta moje zmínka o zjištění podmínek postupu do dalšího semestru, příp. ročníku.

    Je rozdíl, trvá-li celé zkouškové období 4
    nebo 6 týdnů a děláš jen 5 zkoušek, nebo jich máš 10.
    Ke studijnímu programu: Jeden, příp. dva cizí jazyky jsou povinné nejen na humanitních školách, ale též na ekonomii. Stejně tak může být na ekonomii ve volitelných předmětech filozofie. Informatika se v nějaké podobě vyskytuje ve většině bakalářských programů. Na FF UK byla ještě před pár lety (možná stále je) součástí přijímacího řízení na sociologii zkouška z matematiky a během studia se vyskytly předměty blížící se spíš matematice a statistice než humanitním vědám.

    Moje souběžné studium trvalo naštěstí jen dva roky, protože ve druhém ročníku bakalářského studia druhé VŠ jsem úspěšnou státnicí a obhajobou ukončila magisterské studium na soukromé VŠ. Nejsem si jistá, jestli bych takovou rošádu se souběhem studia znovu podstoupila.
    Považuji za zásadní mít alespoň základní povědomí o studijním programu a struktuře studia. Nelze-li skladbu studijního oboru zjistit z webu školy, měly by být dostupné (většinou za poplatek) tištěné materiály na studijním oddělení. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.07.2008 23:37:41, Martina) to Andrea: Prošla jsem oba tvé studijní programy na ZČU a zjistila jsem, že nejspíš budeš muset při event. souběhu všechny předměty poctivě odstudovat. V prvním semestru to vypadá na 10 zkoušek. Nejeví se ani teoretická možnost uznatelnosti např. jazykových zkoušek.
    Z dosud publikovaných názorů se přikláním spíš k "ferovi". Ale pokud po sociologii hodně toužíš, co zkusit přesun na kombinovanou formu studia. Podle vyvěšeného rozvrhu na webu fakulty obnášejí konzultace 7 sobot od 20.9. do 22.11. Zatímco prezenční studenti musí uzavřít zimní semestr nejpozději do poloviny února, dálkaři mohou tyto zkoušky dělat až do 30.září; alespoň na "civilizovaných" školách. Studijní a zkušební řád ZČU se mi otevřít nepodařilo. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.07.2008 08:06:33, papája) to Martina:přijímací řízení na FF - obor Sociologie B6703 obsahuje:zákl. spol. věd, všeobecný kulturní přehled, otázky ze základů matematiky(na běžné středokškolské úrovni)a otázey testující znalosti angl. jazyka čili z tohoto kdo má alespoň základní povědomí o přijímacím řízení na FEK, tak ikyby jses na hlavu stavěla, tak nenajdeš takřka nic společného a to samé platí i o strukturách studijních programů pokud nepovažuješ např. ZZD(
    základy zpracování kvantitativních dat)pouze 1.rok v ZS, AOS(angličtinu pro sociologii)pouze 1.rok vLS, NSM(německé soc. myšlení)pouze 2.rok v ZS za Mikroekonomii,Makroekonomii,Hospodářskou angličtinu, Hospodářskou němčinu atd. a takhle bych mohl ve výčtu předmětů pokračovat do aleluja, nelze srovnávat nesrovnatelné a společný průnik zde nenajdeš. Skladbu studijního plánu najdeš následovně:FF-katedra sociologie-studijní plán bakalářského studia sociologie-vizualizovat a je to:)A co se týče o přijímacím řízení na FF UK tak je hezké, že máš přehled i tam Martino. Mimochodem pokud chce někdo studovat dvě VŠ měl by vědět co od toho očekávat, a mně by zajímalo jak je to konkrétně u tebe. Předem dík za odpověď. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.07.2008 00:58:01, Martina) to Papája: Před několika měsíci jsem dokončila kombi.mag. studium ekonomicko-právního oboru na soukromé VŠ a ekonomie mne živí. Na své druhé VŠ - FF MU jsem úspěšně postoupila do třetího ročníku bak. kombi. stud. Školu ani obor blíž neuvádím, protože se chci vyhnout zbytečné polemice o jejich úrovni či neúrovni. Ani jedna z těchto škol si nezaslouží veřejné zostuzování.
    Proč jsem volila soukromou VŠ? Po nástupu do zaměstnání ve státní správě jsem zjistila nutnost získat vysokoškolské vzdělání, nejlépe v oblasti ekonomie. Přihlásila jsem se na FF UK, protože to byla poslední pražská veřejná VŠ, která nabízela dálkové studium čisté ekonomie. Bohužel, na jaře onoho roku ministerstvo školství FF UK odebralo (podle všeho navždy) akreditaci jak na samotný obor, tak na kombinace oborů - např. sociologie-ekonomie. Katedra ekonomie byla na FF zrušena.
    Mimopražské školy jsem vyloučila, neboť konzultace dálkového studia probíhaly formou dvou a vícedenních soustředění, a to jsem nemohla tehdy absolvovat. Takže jsem musela hledat v Praze.

    Na FFMU studuji svůj "srdeční" nefilologický obor, který možná někdy v budoucnu využiju i pracovně. Žádné studijní úlevy nemám a na každou konzultaci (čtyři pátky za semestr) i zkoušku si beru dovolenou.
    Svým studiem dvou škol nejsem v našem ročníku nijak vyjímečná. Několik spolužáků studuje i na jiných fakultách MU, většinou v prezenční formě. Dálkové studium druhé školy volili proto, aby se vyhnuli komplikacím s kolizím rozvrhu. Většina fakult MU dává velký prostor pro invidividuální tvorbu studijního programu, ale mnoho vyučujících nemá pro studium dvou někdy dost odlišných oborů pochopení. Do třetího ročníku nás postoupila jen třetina z původního počtu zapsaných.

    Studium dvou škol zvládnout lze, ovšem s tvrdou studijní disciplínou. Já jsem si musela přesně naplánovat, kolik čeho každý den přečtu nebo kolik stran seminárních prací napíšu. A večer se donutit všechno splnit, neboť jinak by mi nezbyl čas na jiné radosti života. Ale stejně jsem se každé zkouškové období proklínala. Teprve teď se konečně zabývám jen tím, co mne opravdu baví. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.07.2008 13:26:46, papája) to Martina:o víkendu jsem byl v Krkonoších u rodičů a dnes jsem se vrátil a bleskově se mrknul sem na diskuzi. Mám neodkladné povinnosti, ale rád Ti odepíšu zítra. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.07.2008 13:50:17, papája) to Maritna:soudě z tvých poměrně neobvykle bystrých přízpěvků mně moc zajímala skutečnost, proč právě ty studuješ dvě VŠ a je dobře,že jses podělila. Když někdo studuje dvě VŠ nebo jednu VŠ a paralelně pracuje, to chápu ikdyž je to pochopitelně pro někoho velké sebeodříkání a pořádná dřina. Ale kdo pracuje a paralelně studuje dvě VŠ je totálně odzbrojující!(snad jsem to z toho dobře pochopil aspoň to z toho tak vyznívá).Fláknout jsem název školy by byl hazard, ale že jses takhle sem rozepsala je obdivuhodný a pro hodně lidí určitě mega přínosný, to je jasný. Jseš přesně ten typ člověka "který zvládne všecko", "toho chci kolem sebe" nebo "toho já chci" reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.07.2008 17:42:09, Martin) No, je to docela odvaha. Ja delam postgradual a letos jsem se prihlasil na dalsi (bc) studium, navic do jineho mesta, takze jsem v celku zvedav, jak to zvladnu. Ale rikam si, co se zbytecnymi vikendy, ze? Uvidime. JE pravda, ze uz jednu skolu mam dodelanou, tak to beru, ze me to spise zajima a chtel bych se v tom zdokonalit...Kazdopadne bychom se meli vzajemne podporit!!! Drzim Vam palec:-) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.07.2008 14:54:27, Andrea) Diky,..vsem:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.03.2009 03:27:11, ja) haha:) jestli chces stihnout sociologii v plzni a jeste pri tom neco tak si to rozmysli. to neni humanistika..jestli to letos dokonci deset studentu, bude to zatracene moc reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Ekonomie a filozofie - Ostatní
  2. Andragogika+Sociologie - Univerzita Palackého v Olomouci
  3. SOCIOLOGIE na ZCU- prijimacky - Západočeská univerzita v Plzni
  4. UK Sociologie a sociální politika vs. Politologie a mezinárodní vztahy?? - Univerzita Karlova
  5. Ekonomie + právo, Praha vs. Brno - Výběr vysoké školy
  6. Sociologie ZCU - Přijímačky, přípravné kurzy
  7. Studium sociologie na Fakultě sociálních věd UK - Informace o studiu
  8. AZ-smart - ekonomie a management - Ostatní
  9. Obor s matikou ale bez ekonomie - Výběr vysoké školy
  10. MUNI, ESF-obor ekonomie - Informace o studiu

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.