FSV nebo FSS ???

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 14.07.2008 01:15:23, dana, zhlédnuto: 462x, reakcí celkem: 7Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj,
nemáte náhodou někdo zkušenosti s oborem "Veřejná a sociální politika" na FSV v Praze? (Je to nový obor, otevírali loni teprve poprvé.) Moc mě to lákalo, je to zvláštní kombinace, nikde jinde se to takhle neučí. Dostala jsem se tam, ale zároveň taky na "Sociální politiku a sociální práci" na FSS v Brně, což jsem nečekala... (obojí je kombinovaná forma). Kdybyste mi někdo mohl napsat pár zkušeností - ať už z jedné, nebo z druhé školy - budu vděčná. A mimochodem, nemá někdo z vás zkušenosti, jestli je v lidskejch silách chodit do práce a dělat k tomu dálkově (kombinovaně) dvě školy?
Díky za reakce.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.07.2008 03:49:28, Tom) V lidskejch silách to je, ale hodně záleží jak velký ty síly jsou :),a na jednotlivých oborech jak jsou časově náročný, jak se překrývaj, co už znáš takže se nemusíš učit, jak jsou vstřícní učitelé a jaká je časová flexibilita aby jsi zvládala povinnou docházku a zkoušky na obě / aby se nepřekrývaly, jestli se píšou hodně práce nebo je jen třeba se nadrtit na zkoušku, atd. atd. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.07.2008 07:45:37, Lucka) asi taky hodně záleží, jak často je tam docházka, jestli přes týden nebo o víkendech, jak moc Ti jdou vstříc, když Ti bude něco krýt apod. A taky odkud jsi, protože oboje je na druhém konci republiky... Osobně mám na FSV jeden obor kombinovaně a k tomu ještě jinde jako denní a chodím na poloviční úvazek do práce..a dá se to. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.07.2008 13:49:07, Martina) Studovala jsem při plném pracovním úvazku v zaměstnání dvě vysoké školy, souběh studia trval jen dva roky. Jedna ze škol byla soukromá v Praze - tu jsem už dokončila, druhá FF MU - jdu do třetího ročníku. Vše platí tak, jak psali Tom a Lucka.
    Hodně záleží na souladu termínů konzultací a zkoušek, což může být problém právě u MU. Zkouškové období zimního semestru tam končí 15.února. Studenti kombi.formy mají právo plnit studijní povinnosti za zimní semestr až do 30. září příslušného roku; na některých fakultách bohužel jen teoreticky.
    Skutečnost zjistíš až na místě a každý vyučující je jiný. Takže i "dálkařům" se může stát, že pokud nestihnou všechno udělat do 15. února, další šance v běžném školním roce už nedostanou. Znamená to opakovaný zápis předmětu někdy později, ovšem se všemi sankcemi s tímto souvisejícími.
    Jinak, na MU existuje vynikající podpora studia e-learningovými metodami. Moje přítelkyně, studující na FFUK stejný studijní program, nevychází z úžasu, když zjistí, že několikasetstránková nedostupná kniha je k mání naskenovaná ve výukovém programu FFMU.
    Přerušit studium po prvním semestru jde na většině škol; dříve je to možné jen z velmi vážných a doložitelných důvodů. Jsem přesvědčena, že studovat dva velmi podobné obory na různých školách, bude o trochu jednodušší, než dva obory odlišné. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.07.2008 14:34:09, Klára) Ahoj...já jsem se dostala na FSS, obory soc. politika a soc. práce + mediální studia a žurnalistika ( eventuelně bychom mohly být spolužačky:)) hledám teˇnějaké informace o tom, jak moc je studium náročné. Tak držím palce k správnému rozhodnutí a možná, že se potkáme:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.07.2008 16:27:47, Martina) to Dana a Klára: Buď v rozhodnutí o přijetí na fakultu nebo nejpozději u zápisu byste měly obdržet dvě přístupová hesla do informačního systému MU. Primární heslo je do základního inf.syst. - isu.muni.cz; to druhé sekundární heslo bude k e-learnigového programu FSS MU a aktuálním pro Vás se stane až po zápisu do jednotlivých kurzů.
    Pokud už primární heslo máte, doporučuji se do isu.muni.cz přihlásit. Hned na první straně nazvané "Osobní administrativa" jsou velmi viditelné odkazy na diskusní fóra jednotlivých fakult a zároveň na diskusní fórum univerzitní. Jedny z nejčastějších dotazů se týkají právě souběhu studia a uznávání zkoušek. Pokud už přístupy máte, zkuste se zeptat přímo na fóru. Vždy někdo odpoví. Jednu nevýhodu však fóra mají. Nejsou anonymní a pokud se tazatel nedočká kvalifikované odpovědi od spolužáků, reagují občas přímo odpovědní zaměstnanci nebo vyučující. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.07.2008 16:56:40, Martina) to Dana a Klára: Omlouvám se, jestli jsem se svými informacemi trochu mimo. Na webu FSS MU je nějaká informace o tom, že zápis do kombinovaného studia je až na konci srpna. Bohužel Vám škola rozhodování nijak neulehčí. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.07.2008 10:47:15, Miska) Za zkoušku nic nedáš. Pokud bych si vybírala, tak asi dle prestiže university. UK je u nás asi nejlepší a když řekneš, že si studovala na Univerzite Karlove, tak to zni. Jinak ty obory zni podobne, tak bych se podivala na stranky skoly a pokud to jde, tak bych si prohledla predmety studia, sylaby apod. Ale proč nezkusit obě najednou? reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. VSFS nebo MUP nebo CZU - Vysoká škola finanční a správní, a.s.
  2. FIS VŠE - Matematické metody nebo Statistické metody nebo Statistika a ekonometrie? - Vysoká škola ekonomická v Praze

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.