MatFyz

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 17.07.2008 12:21:58, Katka, zhlédnuto: 5347x, reakcí celkem: 24Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj mám takový malý problém. Mám ráda matematiku i fyziku a studuii gymnázium. Nedávno jsem začala uvažovat o vysokých školách zaměřených právě na tyto předměty. ale upřímně jsem dost v koncích. Ráda bych zkusila třeba ten MatFyz,ale myslím že nejsem tak uplné geniálni:-D chápete jedničky z mat a fyz sice mám,ale to snad není vsechno. Studujete tady nekdo MatFyz a nepovazujete se za genia? prosim napiste. A co ekonomie,nebo jsem uvažovala i o stavebce? Kdybyste někdo dřív měli podobný problém prosím reagujte moc by mi to pomohlo. díky Katka

Email: misicka.xxxcentrumcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.07.2008 13:05:02, nejlonka) no, pred 10ti lety jsem resila uplne stejny problem :D, takze docela chapu tvoje rozpolozeni, i kdyz poradit asi moc neporadim, protoze ja si to nakonec uzavrela tak, ze kdyz nemam ocividny talent, tak ten matfyz a matiku obecne prenecham jinym a z dilematu chemie nebo matematika tak vyhralo to prvni. Nikdy jsem nelitovala, jak jsem se rozhodla, ale na druhe strane kdyz jsem mela moznost pozorovat matematiky, se kteryma jsem bydlela na kolejich, tak mi pripadlo, ze par geniu tam sice bylo, ale prevazovali spis ti negeniove, kteri pokud studium nedavali, tak to bylo v mnoha pripadech spis proto, ze nepochopili, ze o co mene maji prirozeneho nadani, o to vice musi pocitat ve volnem case. Z toho jsem mela dojem, ze kdybych na tu matiku byla byvala sla, nebylo by to byvalo uplne marne, protoze pocitat vydrzim dlouho. Jasny ale je, ze se clovek musi predem smirit s tim, ze premiant tam asi nebude:D Nakonec mi ta matika nedala a na matfyz jsem se ted po 10ti letech prihlasila znovu a to dilema mam opet na stole , i kdyz trochu v jine podobe, protoze ted me obavy, ze matiku jako takovou fatalne nezvladnu, sice castecne opustily, ale protahlo se mi jine studium, ktere jsem doufala, ze uz budu mit touto dobou hotove, a tedy psat zaverecnou praci, pripravovat se na statnice a do toho se ucit na zkousku z matematicke analyzy bych asi nechtela :D. Ale v zari to budu muset rozseknout . Posledni dobou jsem par diskuzi o matfyzu nacetla a pamatuju si, ze zaver byl casto takovy, ze kdyz se na matfyzu rozhlidnes, tak uvidis spoustu lidi, kteri proste drou a drou az ten matfyz vydrou ... takze clovek si asi musi zvazit, jestli se mu chce studiem takto probijetS15. V dalsim prispevku poslu par odkazu na nejake blogy, kde lidi psali sve zazitky z matfyzu, treba ti to pomuze udelat si o tom obrazek Ale kdyby se tu nasel primo nejaky matfyzak a prihodil svuj vlastni nazor, byla bych tez vdecna :):):) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.07.2008 13:39:04, nejlonka) Tady nejake ty odkazy
    1. tenhle me pobavil obvzlast :D
    http://www.borber.com/blog/jak-jsem-se-stal-informatikem-pocatky-a-rok-na-matfyzu

    2. http://adam.gyzamb.cz/sl/archiv/sl01/02/jak_jsem_se_stal_matfyzakem

    3.
    http://kryl.info/oskole.html

    4. tohle bylo taky vtipne :D
    http://vorner.pretel.cz/matfyz1.html

    5. http://majkiii.signaly.cz/0711/pujdu-studovat-matfyz

    6. http://www.abclinuxu.cz/blog/nadrazi_perdido/2006/6/matfyz-nebo-cvut

    7. http://www.mirecekp.net/k-pobaveni/pohadka-z-uceben-matfyz/

    8.
    http://weblog.anicka.net/node/61

    9. http://jindra.bloguje.cz/590258-kdo-jsem.php

    10.
    http://www.forum.matfyz.info/

    11.
    http://fo rum.lide.cz/forum.fcgi?akce=forum_data&forum_ID=25760&auth=

    12.
    http://michal.bdnet.cz/matfyzak. html

    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.07.2008 16:46:50, petr) Před lety letoucími jsem pár semestrů na matfyzu strávil. Stejně jako ty na gymplu za jedna z matiky i fyziky. Na matfyzu byla laťka podstatně výš a zjistil jsem, že už zdaleka nepatřím mezi ty dobré. Navíc matiky byla přednášena přísně vědecky a bez ohledu na požadavky praxe.
    Pak jsem zjistil, že kolegové z ČVUT ovládají ty samé partie matiky jako já matfyzák. Neumějí sice každou větu dokázat, ale (na rozdíl ode mě) velmi dobře počítají. Tak jsem se na celý matfyz vykašlal.

    Vysokoškolské vzdělání dodnes nemám. Kdybych nešel jako idealista na matfyz, ale jako realista na ČVUT, už bych byl dávno inža. Takhle nejsem nic.
    Matfyz nezavrhuji, ale doporučuji opravdu jen špičkovým studentům. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.06.2013 14:03:33, Karolina) Pokud nejste geniální a nemáte namířeno do Cernu, ale chcete mít "pouze" dobré uplatnění na trhu práce a ovládat nějaký zajímavý obor lidské činnosti, tak tam nechoďte. Budete se učit nazpaměť matematickou teorii, a to konkrétně i na oboru fyzika. Potom vás čeká extrémně přísné hodnocení, kdy ani splnění zkouškové písemky na 75% není dostačující na to, abyste nevyletěli. Na jiných školách za splnění 75% obvykle dostáváte dvojky. Mnozí učitelé ve svých 40 letech ještě neopustili brány Matfyzu a nemají žádnou jinou pracovní zkušenost. Často ani nemají děti nebo nanejvýš malé, a tudíž jenom s obtížemi dokážou pochopit osobnost studenta, chybí jim určitý odstup a nadhled, který člověk získává v praxi. Přitom ukončení studia s titulem Mgr. není žádné terno, budou si vás plést s tělocvikářema a učitelkama z pajdy. O aplikacích teorií na reálný svět nebudete vědět nic. Tohle píšu jako zkušený vysokoškolský učitel z techniky, který má s Matfyzem velmi konkrétní , i když ne přímo osobní zkušenost. Dokonce si myslím, že fámy a hlášky ve stylu"co umí fyzik" a že "fyzik vydělává 17000Kč hrubého" mohou mít opodstatnění v tom, že touto školou projdou čistí teoretici a studenti - experimentátoři - jaksi poučky nazpaměť nezvládají a školu opouštějí, zklamaní a s pocitem "***ů". Přitom může jít o ty nejcennější lidi z hlediska technologického pokroku. reagovat zde
      Email: widlak3seznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.06.2013 14:55:27, Inkvizitor) Píšeš nesmysly, které dokonale ukazují to, že jsi ani v nejmenším nepochopil ani smysl matfyzu a dokonce ani smysl aplikovaného výzkumu. Ba co víc, evidentně si spoustu věcí vymýšlíš.

        ad matematická teorie nazpaměť - Nesmysl. Ve skutečnosti se učí "matematická střeva" vhledem. Důvod to má velmi dobrý, totiž vyšší fyzika je do jisté míry postavená na vyšší (a tím myslím skutečně vyšší) matematice a bez dobrého pochopení základů je člověk jen počtářem. Něco jako dělník u linky. Navíc ono to ani dost dobře nejde naučit zpaměti, protože je vyžadována např. schopnost dokázat neznámé tvrzení.

        ad na jiných školách dostáváte za 75% dvojky - Zavádějící. Záleží na způsobu sestavení konkrétního zkušebního nástroje a na požadovaném minimu. Během svého studia medicíny jsem prošel několik předmětů, kde byla hranice pro "E" skutečně u 75% - v jednom případě se však jednalo o test sestavený tak, že se "sám od sebe" napsal na zhruba 50%. U jiných zkoušek se jednalo o kritické znalosti a 75% byla minimální akceptovatelná retence znalostí pro to, aby se z dotyčného nestal vrah.

        ad mnozí učitelé nemají jiné pracovní zkušenosti - No a co? MFF není učiliště ani škola zaměřená primárně na aplikovaný výzkum. U pracovníka zabývajícího se např. teorií složitosti, algebraickými strukturami nebo třeba fyzikou supermasivních černých děr by byla taková "chmelová brigáda" ztrátou času. Navíc nemáš pravdu ani v "nevystrkování nosu", protože pobyty na jiných pracovištích jsou nezbytnou podmínkou kariérního růstu.

        ad budou si plést s tělocvikářem - nic ti nebrání ušetřit si pár tisíc, napsat dobrou diplomku a přihlásit se na rigorózum. Prof. Hořejší to svým doktorandům doporučuje, protože RNDr. se zatím nikde neprodává.

        ad aplikace teorií na reálný svět - Omyl, ve skutečnosti je tomu právě naopak a absolventi typicky fyziky mají velmi dobrý přehled o tom, "jak věci fungují". Spíš mám pocit, že požaduješ "ready-to-use" absolventa, což je u poměrně obecného studia pochopitelně nesmysl.

        ad studenti-experimentátoři - Tak tohle je už vrchol hlouposti. Ve skutečnosti je smysluplný experiment jen takový, který je podložen dobrou teorií (které ty ve své naduté tuposti říkáš poučky). Exeriment metodou pokus-omyl má své místo během psychomotorického vývoje, ve vědě pak skončil zhruba s přerodem alchymie v chemii.

        ad fámy o výdělku fyzika - přímo fyzikem sloužit nemůžu, ale dle průzkumu REFLEX 2010 je průměrný plat absolventa 4-5 let po promoci téměř 44 tis. (pro srovnání - u lékařů je to o téměř deset tisíc méně, plus ještě poznámka k existenci nemalého počtu studentů učitelských oborů, kteří svými tabulkami průměr MFF snižují). Co se týče zaměstnanosti fyziků, tak ta je v průměru špatná, ovšem MFF je na tom výrazně lépe (7% vs. 2%). Kvalitně se fyzika učí na MFF a PřF UPOL, ovšem na UPOL je již od počátku poměrně úzce specializovaná (tedy zaměřená na praxi), což vadí uplatnění v příbuzném oboru; výuka fyziky na MU, UJEP, OSU, SLU,... je pak celkem tragická..

        pozn. pod čarou: Fyzika mě zajímá, na MFF mám řadu známých, ovšem vystudovaný mám naprosto jiný obor. Ovšem pohrávám si s myšlenkou kombinovaného studia na MFF - i když bych si přiladal jako sběratel akademických titulů :D



        reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.07.2008 16:53:38, Martin) Především na matfyzu se studuje věecká matematika. To platí ať už budeš studovat matematiku jako obor kdekoli (budeš ji axiomaticky budovat, každou větu bdueš muset umět dokázat, a to i u studia učitelství matematiky). Vysokoškolská matematika je úplně jiná, takže známky z gymnázia nejsou tak vypovídající... Matematika na technických a ekonomických fakultách vlastně není matematika, ale jen intruktivní počítání příkladů, nesmíme zapomínat, že ekonom či technik využívá matematiku jen jako nástroj, takže ji ani nepotřebuje axiomaticky vybudovat. Umí leccos spočítat, ale nemí to třeba dokázat... ví jak a neví proč. Takže je na tobě, jak se rozhodneš. Ale matfyz jedině pro ty nejlepší... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.06.2013 14:15:03, Karolina) K tomu jenom tolik: Máš 100% pravdu. Jenže - z oblasti Čech a Moravy nevzešla jediná osobnost, která dokázala posunout teoretickou matematiku dále. V dnešním 21 století je pravděpodobnost, že kdosi provede zásadní matematický objev, téměř nulová. Jinými slovy - matematika jako nejstarší vědní obor je tak daleko a do té míry předbíhá ostatní obory, že se tam nějaký kvalitativní posun nedá očekávat. Kdo byl génius dříve, ten se věnoval matematice, poněvadž k ní nepotřeboval nic jiného než svůj mozek. Posun ve vědě se dá očekávat v jiných oborech s využitím matematiky, kde matematika slouží skutečně jako obvykle jeden z nástrojů - v součinnosti s výpočetní technikou a náročnými experimentálními systémy a aparaturami. Teoretický matematik mívá uplatnění jediné - zase zpátky na Matfyzu jako učitel. A kolikrát normálně počítat ani neumí, v tomhle směru mám zkušenost osobní. reagovat zde
      Email: widlak3seznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.06.2013 15:25:07, Inkvizitor) ad "z oblasti Čech a Moravy nevzešla jediná osobnost, která dokázala posunout teoretickou matematiku dále." - Nepravda. Namátkou Petr Vopěnka (alternativní teorie množin), Otakar Borůvka (po něm pojmenovaný algoritmus hledání minimální kostry grafu), Jaroslav Kurzweil (zobecnění Lebesgueova integrálu známé jako Henstock-Kurzveilův integrál), Petr Hájek (logika, teorie množin - pojem polomnožiny), Vojtěch Jarník (nejznámější je algoritmus hledání minimální kostry grafu - Primův-Jarníkův algoritmus). Z dalších známých českých matematiků nelze nezmínit např. J.Nešetřila a J.Matouška, jejichž kniha Úvod do diskrétní matematiky (její anglický překlad) je světově široce používanou učebnicí pro úvodní kurz diskrétní matematiky.

        ad "matematika jako nejstarší vědní obor je tak daleko a do té míry předbíhá ostatní obory, že se tam nějaký kvalitativní posun nedá očekávat." Další nepravda. Jen velmi rámcově nastíním témata, kde probíhá intenzivní výzkum s možnostmi bezprostředních aplikací: fraktální geometrie, neceločíselný diferenciální počet, dynamické systémy, teorie kódování, teorie složitosti, rozšíření "nad" teorií grafů (známé jsou např. Petriho sítě - stále vývoj např. pro potřeby systémové biologie), vývoj algoritmů numerické matematiky, metody řešení diferenciálních rovnic (zejm. parciálních - každá řešitelná třída je dobrá),.... Problém je, že matematicky nedostatečně vzdělanému (a to se dnes bohužel týká i většiny absolvetů technických VŠ) se matematika může jevit jako uzavřená. A pak čumí jako puci, když se jejich "naklikaná" simulace chová zcela jinak, než jak se chová systém ve skutečnosti.


        ad "Teoretický matematik mívá uplatnění jediné - zase zpátky na Matfyzu jako učitel."
        Nebo na dobrých technických vysokých školách, kde z pochopitelných důvodů není příliš chuti obsazovat místa vlastními absolventy. Nebo kdekoliv, kde uplatní schopnost přesně a abstraktně myslet. Ostatně ono je to pro tebe možná překvapující, ale kde jinde než ve vědě by asi tak měl skončit absolvent oboru vychovávajícího vědce? Výuka je na MFF (a na dobrých VŠ obecně) jen menší částí práce zaměstnance, základem by měla být vědecká práce.

        ad "A kolikrát normálně počítat ani neumí, v tomhle směru mám zkušenost osobní." Stejně hloupá připomínka jako "inženýr a ani si neopraví ledničku/auto/psa/...". Počtařina je mechanická činnost, rutina, kteou normální člověk deleguje na stroje nebo na ty, co nic jiného neumí. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.07.2008 17:29:24, nejlonka) Petr,Martin: same optimisticke nazory, i kdyz asi veskrze pravdive, koneckoncu jsem pred lety uvazovala presne takhle. Me se ted mluvi asi o neco snadneji, protoze vim, ze v mem pripade uz o nic nejde - kdyz by to nevyslo, svet by se nezboril, protoze VS uz jsem vystudovala. Takze to beru tak, ze za pokus nic nedam (krome poplatku za studiumS15S15). Na pekne znamky jsem si mohla hrat na svem prezencnim studiu, na matfyzu, navic v kombinovane forme by mi i stacilo prolezt s odrenyma usima a vubec by mi to nevadilo, protoze cele to studium uz by bylo jenom bonusem navic, nedelala bych to, proto, aby ze me v zivote neco bylo ani pro pocit dulezitosti, ze jsem studovala MFF, ale proste proto, ze me to zajima:-):-):-). Kazdopadne jestli uplynula diskuze uz stihla Katku odradit, tak bych ji hlavne doporucila, aby nechodila na tu ekonomku, protoze tam si te matematiky moc neuzije, aspon myslim :). Ja na gymplu taky porad vymyslela, kde tu svoji matiku uplatnit a okoli mi soustavne predhazovalo ekonomku, a to tak, ze jsem si nasugerovala, ze tam opravdu pujdu, tak jsem se prihlasila do nejakeho volitelneho seminare ekonomiky a na zacatku ctvrtaku jsem se lekla, ze jsem si vybrala cosi, o cem porad mluvili ostatni, ale co sama vlastne nechci, tak jsem tu ekonomiku bezela prehlasit na seminar z fyziky:D No, to rozhodnuti Katce vubec nezavidim ... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.07.2008 20:31:53, Katka) nejdříve bych vám vsem moc chtela podekovat za nazory :) mozna ze mi to i pomohlo udelat si obraz. Jen me trosku vyvedlo z miry ze ekonomka tak zklamala. byl to trosku muj unikovej plan. O ČVUT jsem také uvažovala ale zase si říkam ze kdyz tam tak leda na stavitelstvi a architekturu ale bojim se ze na to nebude stacit me umelecke nadani. docela vám vystudovaným závidím
    :D dik nejlonko take jsem se pobavila :D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.07.2008 20:31:55, Katka) nejdříve bych vám vsem moc chtela podekovat za nazory :) mozna ze mi to i pomohlo udelat si obraz. Jen me trosku vyvedlo z miry ze ekonomka tak zklamala. byl to trosku muj unikovej plan. O ČVUT jsem také uvažovala ale zase si říkam ze kdyz tam tak leda na stavitelstvi a architekturu ale bojim se ze na to nebude stacit me umelecke nadani. docela vám vystudovaným závidím
    :D dik nejlonko take jsem se pobavila :D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.07.2008 20:51:22, nejlonka) mam kamaradku, co studuje obor matematika-ekonomie a kdyz jsem ji onehda vykladala, ze jsem sveho casu planovala jit na ekonomku, abych jakoze uplatnila matematiku, tak se mi pomalu smala na cele kolo a vyznelo to tak, ze to bych tomu teda byla byvala dala. Ona ma mezifakultni studium - ekonomii na ESF MU a matiku na PrF MU, takze cast jejich spoluzaku jsou cisti ekonomove, takze to vidi, kolik ekonomove te matiky maji resp. spis nemaji a muze srovnavat. Ale podle toho, jak to licila, to skoro vypadalo, ze i my na chemii meli te matiky vic:) ... tak kdybys mela pocit, ze te ekonomie fakt zajima, ale chces i tu matiku, tak muzes na tuhle dvouoborovku, ale o te tady na vejska.cz uz par diskuzi najdes a kdyz si to prectes, tak uvidis, ze to taky ma dost uskali, takze vazne tezko radit, kazdopadne preji stastnou volbu. Ja kdyz si s odstupem casu vzpomenu, na jake vsechny skoly jsem se hlasila nebo o nich uvazovala, tak me jimaji mrakoty, a nekdy si rikam, jak strasne malo chybelo k tomu abych slapla vedle a ze ta volba nakonec dopadla dobre povazuju za mensi zazrak:):D. Tak to holt je, na gymplu je ta predstava o vsem dost mlhava a internet tenkrat taky nebyval co dneska, takze clovek tezko lovil zkusinosti od starsich kolegu ... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.07.2008 23:20:50, Lenka) připadá mi to jako bych původní článek psala já asi před dvěma rokama ( snad až na tu fyziku). Po dlouhé konzultaci s internetem jsem našla IES FSV - ekonomka s těžkou matikou, nastupovat budu až letos takže nemůžu hodnotit, ale snad jsem se rozhodla dobře. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.07.2008 03:45:31, kline) myslim, ze pokud jde o MFF, tak te to musi hlavne opravdu zajimat, abys tam vydrzela. Kdyz tam budes makat, tak myslim, ze se to da zvladnout, ale to bohuzel zjistis az tam, jestli na to mas nebo ne. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.07.2008 12:42:19, Petra008) Nemáte tu náhodou někdo zkušenosti s MFF (matika) kombinovaným studiem? Budu vděčná za jakékoli informace - třebas i o studiu obecně, nemám totiž vůbec tušení, na co se mám připravit. Předem děkuju. :) reagovat zde
    Email: petruchainmailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.07.2008 12:59:32, nejlonka) Petra008: pridavam se k dotazu :D. Co jsem se zatim snazila zjistovat, tak to bohuzel vypada, ze kombinovane studium je v podstate samostudium. Zadne specialni konzultace ci vyuka o vikendech se nekona. Jako student kombinovaneho studia mas akorat pravo vsude chybet a jestli chces na nejaky seminar ci prednasku chodit, tak jedine spolu s prezencnimi studenty, pokud na to nekde najdes casS15, cili se docela hodi bydlet v Praze, coz teda bohuzel neni muj pripad, takze mi to zrovna moc do karet nehrajeS15. Tady jsem nasla sdeleni studentum kombinovaneho studia primo na strankach matfyzu, ktere jen potvrzuje, co jsem prave napsala http://www.karlin.mff.cuni.cz/katedry/kma/index.php?lan=cz&pid=kombi
    Ale psala jsem si s nejakou pani ze studijniho a bylo mi receno, ze je v kombinovane forme mozne pozadat o individualni studijni plan s rozlozenim rocniku ... nicmene to je jen teorie, otazka jak to funguje v praxi S15 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.07.2008 13:04:11, nejlonka) Petra008: jeste teda dotaz na Petru, ty uz jsi rozhodnuta, ze k zapisu ted v zari pujdes? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.07.2008 13:19:01, Petra008) nejlonka: Mně řekli na studijním v podstatě to samý. Že si lze domlouvat konzultace s vyučujícím, pokud nemůžeš chodit "do školy". A kdosi mi tvrdil, že kombinovaní od nich dostávají práci na doma, ale ta prý bývá dost hardcore, takže je snad jednodušší na ty přednášky chodit. Pořád doufám, že se tu vyskytne někdo, kdo to zná z praxe. S15 A k tomu zápisu - ještě nejsem úplně rozhodnutá, ale tak na 70% půjdu. Aspoň se s tím asi zkusím porvat, no. Co ty? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.07.2008 13:49:01, nejlonka) no, me rozhodnuti se kvantove meni kazdy den :D . Obecne na to asi fakt neni ted pro me nejvhodnejsi doba, chtela jsem zadat o odklad, jenze mi bylo sdeleno, ze nic takoveho neumoznuji, jen me "utesili" tim individualnim studijnim planem S15. Takze ted tak nejak vyckavam a doufam, ze do zari se moje situace nejak vyvrbi a budu vedet vic. Ty jsi z Prahy? Pracujes nebo studujes? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.07.2008 13:55:45, Petra008) máš e-mail? Moje adresa je někde výš - abychom tu nezahltily forum nesouvisejicim balastem ;) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.07.2008 13:59:06, nejlonka) jo, to je fakt, nebudem tu spamovat:) - uz jsem ti napsala na mail reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.07.2008 14:16:41, Tereza) Pár lidí z matfyzu znam - samozřejmě, že jsou to kluci, a říkali, že ta umrtnost na matfyzu je obrovská, že opravdu i ti talenti musí hodně dřít aby uspěli a opravdu ten 2. a 3.roční, že jsou jatka. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.02.2014 22:29:29, eva) Tak většinou o těžkou školu není takový zájem a pokud tam berou bez přijímaček, tak se tam nahrnou studenti, kteří na to nemají, když nejsou ani příliš pilní, tak ta úmrtnost je veliká. Ale podle mých informací takoví končí s prvním ročníkem, nenechají je tam do třeťáku "hnit" na to je MATFYZ řekla bych fér.:) reagovat zde
      Email: eva.fenklovaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.02.2016 12:51:30, Alex) Pokud by někoho zajímal další názor, tak zde přidávám svůj.
    Jsem v prvním ročníku na MFF, obor obecná fyzika (pro ty, co chtějí rýpat, tak mám první zkouškové za sebou a všechny zkoušky na první pokus, nedělám ze sebe všeználka, jen chci pomoct těm, co se rozmýšlí, zda na matfyz jít, nebo ne).

    Oproti gymnáziu je vysoká škola, pravděpodobně jakákoliv, dost velká změna. Na gymplu nás bylo ve třídě 30, v ročníku 120, přesto nás skoro všichni znali osobně, hlavně po těch čtyřech letech u maturity to bylo znát, na vysoké se nic takového nedá očekávat. Jste prostě jenom další člověk, takových nás nastoupilo necelých 200 (na obecnou fyziku, o dalších oborech toho moc nevím).

    Rozhodně ale nemůžu říct, že by se přednášející nebo kdokoliv jiný choval nějak nadřazeně. Když někdo projeví zájem o věc, tak je to dobře, když je někdo tišší, nevadí, pokud se musíte doma dlouhé hodiny učit, ale baví vás to, dobře pro vás, možná to dotáhnete dál, než všichni ostatní. Každý je jiný a každý chce od studia na matfyzu něco jiného.

    Pokud chcete titul, rychle a jednoduše vystudovat, nevíte, co studovat,... tak jste na MFF špatně.
    Pokud máte o věc zájem, tak to zvládnete (nemyslím ten zájem, kdy celé dny ležíte v knihách a vzděláváte se, prostě stačí, když ve studiu fyziky/matiky/informatiky vidíte smysl).

    A o té "úmrtnosti" - naprostá většina lidí odejde sama (opět můžu mluvit jenom o obecné fyzice). Z těch, co odejdou, jich tak 97% odejde, protože je to nebaví, nechtějí se zabývat něčím, v čem nevidí smysl,... Jenom pár lidí je na tom tak špatně, že po prvním (a jakémkoliv dalším) semestru nemá požadovaný počet kreditů. Takové lidi jde spočítat na prstech jedné ruky (např. do druhého semestru může jít i ten, kdo nezvládne udělat nějakou tu zkoušku, ale samozřejmě si ji musí udělat později znovu).

    O učení důkazů a formulí nazpaměť - to je taky špatně. Neříkám, že všechno chápu, to v žádném případě, ale teoretický základ z matematiky je dost důležitý. Hodně člověku usnadňuje pochopení věcí. Někdy se hodí vědět, "proč to tak je" a ne jenom že "to tak je". Studium MFF je o tom "proč", ne o výrobě lidí-strojů, kteří perfektně ovládají nějaké postupy, ale nechápou je, jen slepě následují instrukce.

    Pokud chcete přemýšlet (a ano, je to místy i namáhavé), tak je matfyz pro vás možná (svou roli samozřejmě hrají i jiné faktory) tím pravým. Hodně štěstí reagovat zde
    Email: hanihaemailcz

Podobné příspěvky:
  1. Matfyz - uplatnění - Výběr vysoké školy
  2. FIT, FEL, Matfyz - zkušenosti - Výběr vysoké školy
  3. Matfyz: Finanční matematika vs Obecná matematika - Univerzita Karlova
  4. MatFyz - Výběr vysoké školy
  5. MatFyz X VŠE - Výběr vysoké školy
  6. matfyz - Informace o studiu
  7. Matfyz nebo FAV? - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.