Kolik?

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 17.07.2008 16:08:59, UPS, zhlédnuto: 593x, reakcí celkem: 14Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekChtěl bych vědět, kolik vás měsíčně stojí studium na vysoké škole. NAši jsou ochotni něco mi platit, ale jinak se budu muset postarat sám. Chci vědět, jestli se to dá utáhnout.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.07.2008 17:28:12, lili) to asi záleží na tom, co studuješ....jestli máš čas při studiu pracovat, jestli budeš potřebovat kupovat drahé učebnice..(někde je seženeš v knihovně a někde je nepotřebuješ(např. moje sestra si vše hledá na netu, což ale třeba já bych nemohla..))..takže to fakt záleží...;)...ale určitě se pokus, je škoda nestudovat kvůli financím, holt budeš dřít bídu...ale nebudeš sámS11 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.07.2008 20:21:38, saša) No, já mám ted kvůli tomu odklad a rozvažuji jak dál..Naši mi neplatí nic, za ubytování dám 1500 (každý kdo nemá místo bydliště v okresu školy má právo na ubytovací stipendium), za jídlo ty 3000, a to si myslim, že se stravuji fakt levně, kupon na dopravu, musim mít léky, které nehradí pojištovna, takže měsíčně 350kč, kredit 200 na měsíc, něco do školy, na brigádu se dostanu málokdy, většinou víkendy, takže to uáhnu jen tak tak,cca 6000 měsíčně, žádný volný čas, to ani nevim, kdy jsem si naposledy koupila něco nového na sebe, když ušetřim, nebo mám dobře placenou brigádu, tak ty prachy dám třeba za lístek do divadla, na koncert nebo tak, abych se i odreagovala..ted mě to nějak přestalo bavit, pořád škola a brigáda, vše co jsem vydělala šlo na tyhle náklady, ve zkouškovém období to bylo nejhorší, málo času na brigády a už ale zase docházely peníze.. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.07.2008 20:43:56, Malkin) No já jdu z Přerova do Prahy a jsem domluvenej s našima na 6000,- měsíčně + bych měl dostat stipko...záleží do jakého města jdeš..jak je to daleko..ceny kolejí atd reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.07.2008 08:21:34, janča) Jinak pokud rodiče mají na to, aby vám přispěli, aspoň trochu, a nedělají to, tak porušují zákon a měli byste na ně zatlačit více. Opravdu makat od nevidím do nevidím celý rok není extra příjemný způsob jak vystudovat reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.07.2008 09:43:44, katka) No, já jsem v Plzni, platím 2200kč měsíčně za ubytování (v soukromí)+ 500 dojíždění domů+ 200 kupon na dopravu v Plzni + jídlo atd...Ale ještě je spoustu dalších výdajů, jako doprava na autobus do Plzně, jídlo, učebnice, kopírování textů do školy, když si chci zajít zaplavat nebo na kafe...jsou to třeba drobnosti, ale postupně se to nasbírá a penízky se rozkutálí ani nevim jak...:( naši mi platí dost, aby mi zbylo i něco pro sebe, na brigádu přes školu nechodím, doteď jsem neměla kdy, ale tenhle rok už mám volnější rozvrh, tak si začnu sama přivydělávat... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.07.2008 14:30:17, Tereza) Opravdu hrozně záleží na místě studia. Praha je nejdaržší - ubytovaní, lítačka nebo šalinkarta ,jak chceš. Pokud nemáš dost peněz je dobrý bydlet na koleji a po vícero lidech a nejezdit tak často domů. To mě vždycky stálo dost peněz a navíc jsem pak nemohla chodit o tom víkendu na brigády. Je taky dobrý vyřídit si různý slevy na vlaky, autobusy atd. Podle rozvrhu se rozhoduj pro brigádu. Pokud maš volnější školu, tak si zkus najít nějakou stálejší brigádu třeba někde v kanclu atd - jsou vuci studentum flexiblni a vetsinou vic plati. Pokud mas skolu vic nahustenou - je doobry chodit do hypernov a podobnych marketu - tam je jim jedno jestli prijdes 1 do tydne nebo do mesice a navic mužes delat vikendy a svatky -coz se hodí kdyz mas v tydnu hodne skoly. A neboj hodně studentu ma hluboko do kapsy, ale o tom ten studentsky život je.:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.07.2008 19:11:26, Janča) Hm, no, nevím, o čem ten studentskej život je....většina lidí, co znám a nebyla líná najít si brigádu, bídu s nouzí netře. A jsou to i lidi z mediny či matfyzu reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.07.2008 19:27:44, Míla) Ahoj, mě kolej vyjde na 2700, cesty domů dvakrát do měsíce na 1200 (mám to daleko :o) ), skripta a tak - to si sem tam něco okopčím, jinak půjčuju z knihovny, jídlo 2000 a oblečení a zábava další 2000 (do toho počítám i paušál a tak :o) ) Od našich mám každý měsíc 7500, občas mi koupí jídlo, zaplatí paušál, sem tam podstrčí něco babičky. Bídu s nouzí netřu, brigádu sem tam stihnu, něco se dá vydělat přes prázdniny a pak z toho přes rok čerpat, když je třeba :o) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.07.2008 19:28:40, Martin) Já za studií taky hopsal jak fretka, ze školy do práce, večer studium... Takže nevím, co pořád všichni mají se studentským životem... Podle mě je to blbost a říkají to lidi, co nikdy nic na VŠ nestudovali. Většina mediků nestíhá brigády (krom pár geniálních), takže to pořádně promyslete. Matfyzáci stíhali. Oni se učí pořádně hlavně o zkouškovém, během roku spíš počítají příklady. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.07.2008 12:58:23, bára) asi záleží, kdo co studuje, je rozdíl třeba pedák a lékařská fkulta, já studuji antropologii - osteoantropologii na MU a brigády taky moc nestíhám, výdaje mám kolem 6000-7000kř a to šetřim kde můžu, ono taky záleží, kdo jak tu školu bere, já se třeba chci věnovat vědecké práci a prostě na to dám spoustu volného času + na překladech z odborných knih ze 2 jazyků..takže takové to, nechápu kdo tře bídu s nouzí, jak píšu, záleží na obtížnosti oboru, být někde na pedáku apod. tak si vyskakuji..a je sice hezké, že by rodiče měli platit, ale ne vždy to platí, u nás je otec k ničemu, ani alimenty nikdy neplatil, matka ho dala k soudu, do ted se ještě nic nevyřešilo, pak se stará ještě o 2 malé sourozence, takže mě na škole držet nemůže, sem tam něco pošlě, ale z toho si tak akorát zaplatim cestu domů, abych je taky viděla.. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.07.2008 13:00:47, bára) a právě mám kamarádku, která studuje lékařskou fakultu a ta si o brigádách může jen zdát, opravdu je pořád v knihách, sem tam si někam odskočí, ale z toho si fakt nic nezaplatí, stipendia jsou u nás směšná, v porovnání třeba se zhraničím, pak když člověk dostuduje, tak perspektiva také žádné, vysokoškoláci u nás moc placeni nejsou, takže zadlužit se někde je taky blbost.. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.07.2008 08:42:41, Martin) Myslim, ze s penezma ma problem asi kazdej. Rekl bych, ze tak 6000Kc je minimum, se kterym bys mel pocitat. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.07.2008 17:19:49, Ariana) Já překládám na volné noze a bez studia to stačí úplně v poho. Teď ale začnu studovat a možná dokonce 2 obory, tak nevím, co to udělá. Ale vřele doufám, že to přežiju slušně. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.07.2008 19:14:26, Tereza) Na vysokou jsem šla ve 22 a před tím jsem již 2roky dělala na plný úvazek v práci. Po nástupu na VŠ - dělám biologii na UK chodím taky na brigády a je to tozdíl oproti chození do práce na plny úvazek. Mimoto velice záleží na typu brigády jakou i člověk najde.
    Takže ano stále říkám, že je to studentský život. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Kolik je pokusů na Státní bakalářskou zkoušku ? - Zkoušky, zápočty, státnice
  2. Kolik zkoušek? - Ostatní
  3. PEF CZU - kolik bodů loni stačilo? - Ostatní
  4. kolik bodů na mezinárodní obchod na VŠE - Přijímačky, přípravné kurzy
  5. 2 dotazy: Finance nebo Účetnictví a daně;kolik můžu podat přihlášek na báňskou ? - Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.