Statni maturita

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 20.07.2008 08:37:04, Adela, zhlédnuto: 968x, reakcí celkem: 26Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekChtel jsem se zeptat, jestli jste nekdo podstoupili testovani ke statni maturite. Me uz statni maturita ceka a mam z toho strach. Studuji na obchodni akademii a myslim, ze bych nezvladla vyssi uroven ani z ciziho ani z ceskeho jazyka. Jak jste uspeli a z jakych jste skol? Myslite, ze je statni maturita spravedliva? Desim se, ze by povinnou byla i matematika. Ach jo.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.07.2008 09:26:04, Milan) Řekl bych, že to nikdo netvrdí. Ale pravda je, že obecně lze říci, že vystudovat gymnázium je už sama o sobě prestižní záležitost. Jedná se o školy, na které se konají nejnáročnější přijímací zkoušky, maturitní zkouška je tam rovněž nejnáročnější, pokud se dělalo národní srovnávání, tak gymnazisti dopadli nejlépe atd. Takže já bych chtěl, aby moje dítě rozhodně chodilo na gymnázium. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.07.2008 09:09:58, Aneta) Chtěla bych reagovat na předešlou odpověď - NEJEN absolventi gymnáziím mají přehled, myslím, že přehled mají všichni, když chtějí, a NEJEN gymnazisti disponují určitým a jsou perspektivní... z tohohle příspěvku vyplývá, že gymnazisti jsou nej a ti co jsou na SOŠ jsou níže, což není pravda reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.07.2008 16:02:56, mish.a) Ráda bych taky připojila svůj názor. předesílám, že jsem studentka osmiletého gymnázia. Myslím si, že státní maturity jsou určitě krok vpřed, jen jsou ještě v tuto chvíli nedotažené. V případě, že by byly kvalitní a na bázi víceúrovňové nebo by se získávalo jakési skóre, měly významnou funkci při přijetí na VŠ. Např. ve Francii téměř nemají přijímačky a pohlíží se pouze na výsledek maturity.
    Také si myslím, že státní maturity jsou naopak velice spravedlivé. Nikdo přeci nikoho nenutil, aby šel na OA. Každý jsme na škole, kterou jsme si vybrali a následně nás tam přijali. Jinými slovy...Když si vyberu střední uměleckou průmyslovku, tak předpokládám, že mi nižší úroveň např. z matematiky bude stačit, protože v tomto oboru nebudu matematiku potřebovat ani na VŠ, ani při následném působení v oboru atd...
    Já jsem na gymplu, ale vím, že se matice taky věnovat nebudu a nestěžuji si na ministerstvu školství, že se ji musím učit. Já vím, dotáhla jsem to do absurdity, ale s tím jsem taky na gymnázium šla, že holt budu muset některé předměty tzv. přetrpět.

    A k tomu uplatnění po gymplu. Tak za 1) určitě není gympl na nic, protože většina lidí, která tam směřuje, tak ví, že půjde na VŠ, takže proč se řádně nepřipravit...
    Za 2) naprosto souhlasím s Martinem. V poslední době je trend být flexibilní, mít přehled, což absolventi gymnázií učitě mají. Navíc disponují i určitým intelektem, a tak jsou do budoucna perspektivní. Navíc dnes vás zaměstnavatel, pokud je inteligentní stále posílá na nejrůznější školení pro zdokonalení se v oboru....
    Tak to je asi tak ve zkrtce, co jsem chtěla říci. Jsem ráda, pokud se mnou někdo vydržel až do konce :D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.07.2008 15:34:18, Martin) No, od základní úrovně nečekejte žádné zlepšení. Víceméně se testuje učivo ZŠ. Třeba v matematice trojčlenka:). Je to hrůza. Vyšší úroveň je zase nastavena pro gymnázia, takže testuje skutečně gymnaziální látku, což je pro gymnazisty dobrá zpráva! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.07.2008 14:37:31, Martin) Jinak si myslím, že ten problém je v těch soukromých školách, a to je orientace na zisk. Ale je to krátkozraké. Dokud budou přijímat 100% a vpoiuštět 95%, tak reputaci rozhodně nezískají. Předně dají ten diplom každému a zaměstnavatel nebude vynakládat úsilí na to, aby zkoumal, jestli zrovna tenhle absolvent to má oprávněně či nikoli (na SVŠ jsou jistě i pracovití studenti, nadaní pro daný obor). Tím, že řada absolventů bude práce v oboru neschopných poroste spíše špatná reputace těch škol. Takže dobrá SVŠ bude vypadat tak, že si přísně vybere ty nejlepší a těm poskytne tvrdou a náročnou přípravu. Pak se takoví absolventi dostanou do elitních pozic a škola začne budovat svou dobrou pověst. Dříve ne. reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. Státní bakalářská zkouška - Zkoušky, zápočty, státnice
  2. Maturita - Ostatní
  3. Kolik je pokusů na Státní bakalářskou zkoušku ? - Zkoušky, zápočty, státnice
  4. Maturita - sloh - Ostatní
  5. VŠ - soukromé nebo státní? - Ostatní
  6. Státní vs.Soukromé - Ostatní
  7. Přechod ze soukromé školy na státní - Informace o studiu
  8. Nejlehčí státní VŠ? - Výběr vysoké školy
  9. Soukromé VŠ lepší než státní? - Informace o studiu
  10. španělština na DELE B2, C1, základní, všebecné státní zkoušky - Zkoušky, zápočty, státnice

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 14.05.2024 14:12:28.