Kolik zkoušek?

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 27.07.2008 12:45:00, Milan, zhlédnuto: 4907x, reakcí celkem: 33Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekKolikrát na Vašich školách můžete skoádat zkoušku? U nás je to 2x a pak děkanský, takže 3x, jinak si musíte zapsat předmět znovu (což lze ale jen jednou, navic se vam prodluzuje studium, protoze nedodrzite navaznost predmetu). Kolega, co studuje na soukromé škole mi řekl, že může zkoušku skládat kolikrát chce, když si jí zaplatí. Je to možné? Ví o tom někdo něco?
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.07.2008 12:47:52, Hanka) U nás to je 2x a pak znova zapsat (ale pouze jen 1x), tzn. další 2x zkoušky a když ji neuděláme, tak letíme :D ale slyšela jsem od známých, že třeba na VŠB to můžou skládat víckrát. Ohledně těch soukromých škol - není to nemožné že... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.07.2008 12:53:25, Pepa) to Milan: Vysokoskolsky zakon to snad primo neupravuje (v jeho zneni jsem to nenasel), tj. zavisi ciste na studijnim a zkusebnim radu dane skoly (ktere schvaluje ministerstvo). Mozne to tedy asi je - ani v tom nevidim nejaky problem. Je lepsi nekoho nekompetentniho vyhazovat i kdyz mnohokrat, nez je pustit na prvni nebo druhy termin.

    Berte to takhle - zkousky na ridicak muzete taky delat neomezene dlouho, a nediskvalifikuje vas to. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.07.2008 12:59:23, Milan) Zkoušku na řidičák můžete dělat jen 3x, pak si znovu musíte zaplatit kurz. Na veřejné škole vás nikdo nepustí, když to neumíte. Prostě vás vyhodí, v tom je asi ten rozdíl. A podle mého názoru to rozhodně více motivuje studenty se učit. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.07.2008 13:03:01, Milan) Ono také něco může být ve zkušebním řádu a něco jiného je praxe. Takže má tady s tím někdo zkušenost, že by si za VŠ zaplatil další termín? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.07.2008 13:04:01, Lucka) na VSE 1x, ve vyjimecnych pripadech 2x a pak zapsat predmet znova.. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.07.2008 13:05:01, Pepa) to Milan: S tim ridicakem je to dobry priklad - myslim, ze vetsina skol se tohoto modelu drzi. Tj. max 3 krat zkouska, pak se musi opakovat cely predmet. Rozdil je v tom, ze statni skoly casto studenta kvuli chybejicimu predmetu vyhodi, coz mi prijde nesmyslne, zvlast pokud se jedna napr. o nejaky predmet ve 4. nebo 5. rocniku (znam i takove). Vyhozeni bohuzel nemusi byt jenom otazka kompetence, ale tez osobnich sympatii (nebo spis antipatii). reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.07.2008 13:06:49, Ariana) Nevíte někdo prosím, jak je to na FF UK? Abych věděla, do čeho jdu. :-) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.07.2008 13:11:25, Zuzana) Na PedF UK to bylo dvakrát, jeden termín řádný a jeden opravný. Na FF UK je to podobné. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.07.2008 13:16:13, Milan) Sympatie a antipatie asi hrají roli všude, ať u u školy státní či soukromé, ne? To tak je i v zaměstnání, a většinou u soukromníka hrají role sympatie a antipatie (hlavně se neznelíbit šéfovi). To se tu neřeší. Jinak, samozřejmě, jestliže ti chybí předmět nebo neuděláš zkoušku, tak nemůžeš jít dál, to je přeci jasné... To jsou pravidla hry a vcelku spravedlivá (neumíš, tak jdi). Ono je to snad na soukromých školách jinak? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.07.2008 13:20:52, Hanka) Chtěla bych jen podotknout - ohledně řidičského průkazu se to změnilo, nový zákon zní tak, že závěrečné zkoušky můžete dělat kolikrát chcete, ale max. do půl roku od započetí výuky v autoškole. Bylo to tak kdysik, že jenom 3x, nyní je to takhle, přímo mi to říkali u zkoušek... :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.07.2008 13:25:47, Olga) Tak nám tedy říkali něco jiného. Ale už je to také nějaký pátek. Ale to dává smysl, nicméně řidičák a VŠ diplom je přeci jen něco trochu jiného:). reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.07.2008 13:30:06, Hanka) To určitě je to něco jiného, jen jsem to dodala :) mě to říkali loni v listopadu...ale vím že známí to měli taky na 3x reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.07.2008 13:33:45, Ariana) To Zuzana: díky :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.07.2008 13:58:51, Pepa) to Milan: Na Vas bych pri zkousce zrovna nechtel natrefit podle nazoru, ktere tu predvadite.

    Predevsim pane Milane, pravidla hry se ridi zakony, a v nasich zemepisnych sirkach navic plati, ze co neni zakazano, je dovoleno. Vysokoskolsky zakon toto neupravuje, je tudiz na jednotlivych skolach, jak se k tomu postavi. Jak jsem jiz podotkl, studijni i zkusebni rad jednotlivych skol schvaluje MSMT CR, cili vse se deje v ramci statniho dozoru jak pro statni, tak i pro soukrome skoly. Pokud se vam to nelibi, kontaktujte sveho zakonodarce at predlozi nejakou novelu vysokoskolskeho zakona.

    Nevim, co mate apriori proti soukromym skolam, to jsem tu ani nediskutoval, ale jestli jste zastancem metod vyhodit studenta i v poslednim rocniku kvuli neprofilovemu predmetu, tak byste tu mohl zminit kde ji prosazujete, abych sve okoli od takove instituce zdaleka odradil. Jak jsem pochopil, mate nejakou zkusenost spise se statni skolou.

    Moderni trend je kreditni system, navic CR se ho zavazala v mezinarodnich smlouvach zavest. V praxi to znamena, ze zkousky musite vykonat do doby nez jdete k zaverecnym statnicim, a v jakem poradi je vykonate je druhorade (s vyjimkou navaznych predmetu). reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.07.2008 14:04:06, Milan) Aha, my si nerozumíme. Nehovořím o neprofilových předmětech. Myslel jsem tím ty stěžejní předměty. Když na technice někdo neudělá zkoušku z jazyka, tak ho hned nevyhodí, že - to chápu. Jinak je stanovená jistá posloupnost předmětů (asi nebudu plnit Matematiku II před Matematikou I a musím je splnit v daném pořadí). Samozřejmě všechny školy to mají ve studijních řádech. I v té škole, kde kolega studuje to je, tedy dvakrát a pak komise. To je u nás standard. Ale on říká, že to v praxi vypadá jinak - prostě si zaplatí další termíny. Proto se ptám, jestli o tom někdo ví a má s tím zkušenost, že to tak skutečně chodí. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.07.2008 14:11:53, Pepa) to Milan: Jak jsem jiz naznacil, pokud to neodporuje zakonu, pak je to mozna praxe. Zaplatit za dalsi termin (libovolny v poradi) je samozrejme mozne, ma to dokonce oporu ve studijnich radech, a to i verejnych skol, kde opakovani zkousky muze byt zpoplatneno. Pokud nema skola ve zkusebnim radu specifikovan pocet opravnych terminu, pak je vsechno OK. I kdyby nemela, tato praxe nicemu neodporuje.
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.07.2008 14:15:14, Milan) Vy to nechápete... to je v rozporu s tím, co ta škola má ve svém řádu a co tedy akreditovala a nechala ministerstvu schválit. Takže znovu, zažil to někdo? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.07.2008 14:16:24, Milan) Já osobně na veřejné škole nezažil, že bych si mohl zaplatit další termín... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.07.2008 14:24:20, Pepa) to Milan: Nejak vam to nepali.

    Tak predevsim - akredituji se studijni programy, nikoliv vnitrni predpisy skoly. Vnitrni predpisy ministerstvo pouze registruje (bere na vedomi). Pri procesu registrace se kontroluje, zda je vnitrni predpis v souladu se zakonem, jinak k tomu nemaji co dodat.

    Zakon umoznuje neomezene mnozstvi terminu, nebot to nijak neupravuje.

    Byt vami bych tuto kauzu dale nerozmazaval, to je jako kdyby vam nekdo zakazoval jist psy. Sice neobvykla praxe, nicmene take to nikde neni zakazano. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.07.2008 14:32:15, Milan) Pepo: Takže jsem pochopil, že jste student SVŠ a tato rpaxe je běžná... to znamená, že když budu chtít, můžu si zaplatit třeba 20 termínů jedné zkoušky. Myslím, že je naopak dobře, že se tu o tom mluví. V tom případě chápu, proč některé soukromé VŠ naberou 100% uchazečů a dokončí 95%. Jen mi vrtalo hlavou, jak je to možné. Teď je to jasné:). A asi je dobře, že se o tom bude vědět. Mě to je vcelku jedno, máte pravdu, já studuji na veřejné škole. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.07.2008 14:40:50, Pepa) to Milan: Mirite vedle, ale to svedci spis o vasi predpojatosti vuci soukromym skolam. Co se tyce me, mam dva doktoraty z ceskych verejnych skol. Nicmene neco malo vim o pravu, rozhodne asi vice nez vy.

    Nabirani 100% uchazecu neni az tak neobvykla praxe ani ve verejnych skolach - praktikuje to napr. Matfyz, a tato fakulta je vedecky velmi kvalitni. O statistice dokoncenych studentu na soukromych vysokych skolach take nic moc nevite, takze pokud tu hazite nejaka hausnumera, mohl byste alespon uvest z jakych zdroju vychazite (snad Ustav pro Informace ve Vzdelavani, nebo data z MSMT)?

    Bohuzel jedine co jste tu predvedl, je ze ve vasem pripade pravdepodobne udelala verejna skola chybu tim, ze vas prijala, nebot kritickym myslenim nutnych pro vedeckou cinnost zrovna neoplyvate. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.07.2008 14:48:20, Pepa) Jinak pane Milane, o kvalite soukromych skol soudim z toho, ze vybiram pracovniky do nasi firmy. Mohu rici, ze nektere z nich maji velmi vysoky standard soude podle jejich absolventu, kteri u nas pracuji. Z tohoto titulu bych si nedovolil pausalizovat - ale snad z toho komplexu jednou sam vyrostete a budete si rikat co jste to byl za ucho.

    Jak toho ti lide dosahli, jestli delali jeden nebo deset terminu, je mi srdecne jedno. Dulezity je vysledek, ne proces, jak se k nemu doslo. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.07.2008 15:06:29, Lucka) Ariana: já jsem na FSV UK a máme pokusy 3.. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.07.2008 15:09:42, Ariana) Lucka: dík :) Dobrá zpráva, dva nebo tři pokusy, každopádně je víc pokusů a to je super. :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.07.2008 15:32:33, Venca) Ja jsem na MUP a celkem jsou čtyři pokusy. Prvni dva jsou zdarma a třetí a čtvrtý jsou zpoplatněny plus na čtvrty musi mit člověk nějaky važny duvod jako nemoc atd. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.07.2008 15:34:14, Ariana) Venco, a jaké to na té MUP je? Také o ní uvažuji jako o 2. škole a moc, moc mě to zajímá. :-) Předem díky. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.07.2008 19:32:53, Milan) to Pepa: Vycházím z údajů ÚIV, kde se říká, že průměr je 30% úmrtnost u nás i v zahraničí (čili české školy nejsou nijak drasticky přísné). Pak mám několik výročních zpráv ze soukromých škol a tam uvádějí kolem 5 - 8%, což je dost podivné, ne? Jinak, ano i na MFF a ČVUT naberou téměř všechny, ale během prváku a druháku to proberou, což není případ soukromých škol (dokončí naprostá většina), takže to nesrovnávejte. Ale jinak jste mi to osvětlil. Pokud si člověk může termín koupit, tak už chápu. Toť vše. Až si budu chtít ke svému titulu udělat ještě další při práci, zamířím na soukromou vysokou školu.. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.07.2008 20:32:14, REP) Pepa: Já kdybych vybíral zaměstnance do firmy, tak bych chtěl, aby úkol splnili napoprvé a výborně! V Německu či Británii se dívají i na známky a chtějí znát studijní průměr. Jestliže člověk nemá zodpovědnost a silnou vůli a neváží si ani času učitele, tak takového zaměstnance bych do firmy nechtěl! Já beru VŠ jako zaměstnání a na výkonu poznám, jestli to bude dobrý pracovník či nikoli. To, co říkáte je hloupost. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.07.2008 00:48:41, petr) REP: Názor leccos vypovídá o vás i firmě kde pracujete. Nicméně myslím, že Pepa pracuje ve zcela odlišné firmě, a hledá zcela odlišný profil uchazečů než vy (pokud vy jste někdy byl za hr a nábor lidí zodpovědný, o čemž si dovoluji silně pochybovat).
    I tak, vaše metoda je pořád lepší než žádná. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.07.2008 00:56:09, Pepa) to Milan: Tak nam tady dejte link na udaje UIV, ja mam jine informace. Ze by nic takoveho nebylo?

    to REP: Mate pravdu, ale jenom do urcite miry. Kdyz prijimame lidi do firmy v USA, tak tam se divame prakticky jenom z jake skoly jde, na vysvedceni ne - znalosti musi prokazat bez "bumazky". Asi v 95% pripadu se vysledek pohovoru shoduje se znamkami, ale pak je tu tak 5% vyjimek ktere nelze tak jednoznacne kategorizovat. Mozna meli spatne znamky kvuli nemoci, rodinne situaci, co ja vim. Ale ten know-how je vic verit nasemu kolecku nez transcriptu. Kdyz je potreba, zadame doporuceni.

    V CR je situace dramaticky jina. Ze skol se da verit jenom MFF UK, zbytek je takovy mix.
    Moje zkusenost je, ze zrovna ti schopnejsi maji tendenci narazit, bud je to zavist, nebo primo zlovule, ktera v CR dodnes na statnich skolach buji. Koneckoncu to co tu predvadi Milan svedci o tom, ze i mezi studenty panuji nejake nesmyslne predsudky, ktere nemaji zadnou oporu ve svetove praxi.
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.07.2008 09:20:58, Milan) to pepa: Já si na světovou praxi rozhodně nehraju. Mě jen zajímalo, jestli je skutečně možné na soukromých VŠ zkoušet jednoho člověka kolikrát, a to za úplatu. To se mi potvrdilo, čili to stačí. Vzhledem k tomu, že to je v rozporu s řády těch škol, tak to jistě bude zajímat i akreditační komisi.

    Nyní ke zdrojům:

    1/Analýza - ukazatele hodnotící přístup, účast a výstupy z terciárního vzdělávání, ÚIV, říjen 2007 ("Míra přežití v terciárním vzdělávání typu A se pohybovala v rámci zemí OECD v roce 2004 na úrovni 71 % těch, kteří do terciárního vzdělávání vstoupili. Míra přežití v terciárním vzdělávání typu A se v České republice pohybovala na úrovni 65 % (v krátkých programech, tedy 3 až méně než 5letých, dokonce 74 % a v dlouhých programech – 5 až méně než 6letých – se jednalo o 60 %).") - najdi si na webu

    2/Informace o stavu soukromého vysokého školství v roce 2004, zpracovala Akreditační komise MŠMT ("V roce 2004 se studijní neúspěšnost (na SVŠ) nejčastěji pohybovala mezi 0 až 5 %)"

    3/Strategie rozvoje terciárního vzdělávání pro roky 2000 - 2005, Rada vysokých škol (uvádí též čísla co jsou v 1)

    4/výroční zprávy jednotlivých soukromých škol (viz jejich webové stránky), tam je úmrtnost tak kolem 5%

    Pro mě jsou to jasné zprávy. Na SVŠ to dají každému.
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.07.2008 14:33:08, Luky) Na čvut a čzu, kde jsem ted, tak to jsou 3 pokusy reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.07.2008 14:40:11, Tommy) Jsem student soukromé VŠ a opravdu tu je možnost zaplatit si více termínů. Kolik stojí pokus na normální zkoušku nevím, nikdy jsem tuto možnost nevyužil, za další pokus při bakalářských zkouškách se platí 10000 Kč. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Kolik? - Ostatní
  2. Uznání zkoušek - Ostatní
  3. termíny opravných zkoušek - Zkoušky, zápočty, státnice
  4. Kolik je pokusů na Státní bakalářskou zkoušku ? - Zkoušky, zápočty, státnice
  5. Správné odpovědi z přijímacích zkoušek na PF UK - Přijímačky, přípravné kurzy
  6. 2 dotazy: Finance nebo Účetnictví a daně;kolik můžu podat přihlášek na báňskou ? - Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava
  7. Přestup a uznaní zkoušek na jinou VŠ - Informace o studiu

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.