Proč SVŠ ano či ne?

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 28.07.2008 09:27:41, Milan, zhlédnuto: 532x, reakcí celkem: 59Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekZávisí na tom, co od studia očekáváte. Pokud se chcete něco naučit, tak jedině na VVŠ. a proč? Odpověď najdete v těchto dokumentech. Pro mě je to důkaz, že na SVŠ to dají každému.

Viz následující dokumenty:

1/Analýza - ukazatele hodnotící přístup, účast a výstupy z terciárního vzdělávání, ÚIV, říjen 2007 ("Míra přežití v terciárním vzdělávání typu A se pohybovala v rámci zemí OECD v roce 2004 na úrovni 71 % těch, kteří do terciárního vzdělávání vstoupili. Míra přežití v terciárním vzdělávání typu A se v České republice pohybovala na úrovni 65 % (v krátkých programech, tedy 3 až méně než 5letých, dokonce 74 % a v dlouhých programech – 5 až méně než 6letých – se jednalo o 60 %).") - najdi si na webu

2/Informace o stavu soukromého vysokého školství v roce 2004, zpracovala Akreditační komise MŠMT ("V roce 2004 se studijní neúspěšnost (na SVŠ) nejčastěji pohybovala mezi 0 až 5 %)"

3/Strategie rozvoje terciárního vzdělávání pro roky 2000 - 2005, Rada vysokých škol (uvádí též čísla co jsou v 1)

4/výroční zprávy jednotlivých soukromých škol (viz jejich webové stránky), tam je úmrtnost tak kolem 5%

Pro mě jsou to jasné zprávy. Na SVŠ to dají každému.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.07.2008 21:04:34, george) to Mikes: Jak uz jsem tu pracne rozebral, k te kategorii 0-5% patri komorni skoly jako je Mezinarodni baptisticky teologicky seminar apod. Ostatni jsou v te kategorii 85% a mene (nekdy i podstatne). Navic jsou to stara data, ale budiz.

    Tady Pavel zminuje, ze jedna velka skola tu ma nejake neobvykle vysoke procento uspesnosti, ale konkretne ji nezminil, a pravdepodobne se stejne jedna o ojedinely pripad.

    Cili pratele, pokud mate dojem, ze nejaka konkretni skola je prodejnou diplomu, sem s tim. Ale hazet spinu na dalsich 43 nebo kolik jinych skol mi prijde nevhodne. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.07.2008 21:03:35, Pavel) Georgi, ale meziroční neúspěšnost není 19%, ale 0-5% u 11 škol! A co mi povíš na tu výroční zprávu? 92% prošlo? Na největší SVŠ? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.07.2008 21:00:55, Olga) Ale vy pořád počítáte s těmi 4mi školami, co mají větší procento úmrtnosti (možná meziroční). Ale tady je většina SVŠ s minimální neúspěšností. Nezapomeňte, že dvě největší SVŠ mají přes 1/3 všech studentů soukromých VŠ. A ty do té vaší skupiny nepatří... tak nás nemaťte. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.07.2008 20:56:46, Mikes) No, tak jsem se zamyslel nad pocty. Rekneme, ze bude mezirocni neuspesnost 5% (horni hranice u 11 SVŠ, jsme pesimiste). V prvnim rocniku nastoupi k studentu. Kazdy rok jich ubyde 5% (ale k nejvetsimu ubytku jak vime dochazi jen na zacatku, ale budme pesimisti). Cili 95% proleze kazdy rok.

    1.rocnik k studentu
    2.rocnik (k*0,95)studentu
    3.rocnik (k*0,95)*0,95 studentu = k*0,9025 studentu

    To znamena, ze do tretiho rocniku (v Bc zaverecneho, vetsina SVŠ ma jen Bc) postoupi 90% studentu... tak si Georgi rikam, neco pravdy na tom bude, ze se moc nevyhazuje.

    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.07.2008 20:55:35, george) to Olga: Za prvne, mit dojem, ze nizsi procento absolventu = lepsi skola, je naprosty nesmysl. V tomto ohledu bych nesoudil, ze VSMIE je nejaka lepsi skola, to muze vypovidat o necem uplne jinem.

    Tech 50% jsem spocital z tech vasich dat. Pokud je mezirocni studijni neuspesnost 19%, pak mezirocni studijni uspesnost je 81%, a prekrocit 3 roky je (81%)^3, coz je v radu tech 50%. reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. Proč nejít studovat VŠCHT, názor, hodnocení, studium - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
  2. Zkušenosti na VŠEM- ANEB PROČ JSEM SI VYBRALA TUHLE ŠKOLU - Ostatní
  3. Proc studovat medicinu????? - Ostatní
  4. PROC? - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 18.05.2024 16:30:38.