Proč SVŠ ano či ne?

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 28.07.2008 09:27:41, Milan, zhlédnuto: 532x, reakcí celkem: 59Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekZávisí na tom, co od studia očekáváte. Pokud se chcete něco naučit, tak jedině na VVŠ. a proč? Odpověď najdete v těchto dokumentech. Pro mě je to důkaz, že na SVŠ to dají každému.

Viz následující dokumenty:

1/Analýza - ukazatele hodnotící přístup, účast a výstupy z terciárního vzdělávání, ÚIV, říjen 2007 ("Míra přežití v terciárním vzdělávání typu A se pohybovala v rámci zemí OECD v roce 2004 na úrovni 71 % těch, kteří do terciárního vzdělávání vstoupili. Míra přežití v terciárním vzdělávání typu A se v České republice pohybovala na úrovni 65 % (v krátkých programech, tedy 3 až méně než 5letých, dokonce 74 % a v dlouhých programech – 5 až méně než 6letých – se jednalo o 60 %).") - najdi si na webu

2/Informace o stavu soukromého vysokého školství v roce 2004, zpracovala Akreditační komise MŠMT ("V roce 2004 se studijní neúspěšnost (na SVŠ) nejčastěji pohybovala mezi 0 až 5 %)"

3/Strategie rozvoje terciárního vzdělávání pro roky 2000 - 2005, Rada vysokých škol (uvádí též čísla co jsou v 1)

4/výroční zprávy jednotlivých soukromých škol (viz jejich webové stránky), tam je úmrtnost tak kolem 5%

Pro mě jsou to jasné zprávy. Na SVŠ to dají každému.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.04.2011 19:04:46, mejla) Nechápu, proč vytahuješ tři roky starou diskuzi. Pokud máš potřebu něco světu sdělit, reaguj na aktuální témata. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.04.2011 11:14:33, STAVITEL) Studuji na soukromé vysoké škole, kterou si musím hradit, neboť si mi nepoštěstilo být mezi 9% uchazečů přijatých na vysokou školu státní (konkrétní obor). Způsob přijímání na státní vysoké školy zde komentovat nebudu, to by asi bylo téma pro další samotnou diskuzi. Pokud se někde projeví nějaká aféra ve věci udělování titulů a pod., vždy jde o školu státní. Na soukromé vysoké škole kde studuji já, přednáší i profesoři (ne všichni jen asi 20%) ze škol státních, stejnou materii a i zkoušky probíhají stejným způsobem jako na školách státních. Často za přítomnosti profesorů ze škol státních. Závěrečná zkouška je konána pod dohledem zástupce Ministerstva školství. V čem je tedy soukromá vysoká škola horší než státní? Z nedostatku argumentů, skutečných argumentů a nikoliv pomluv či domněnek, vyplývá, že jediným prohřeškem soukromých vysokých škol je jen to, že existují. reagovat zde
    Email: takymamemailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.07.2008 14:42:18, Marek) Závěr celé té diskuze je, že to co se nezdálo Milanovi ani vám, nestojí za řeč. Meziroční mortalita 8% je naprosto v normálu, ať se vám to líbí nebo ne. Mě se taky nelíbí teploty nad 30 stupňů, ale nic s tím neudělám.

    Sorry, ale tato vámi přefouknutá bublina splaskla. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.07.2008 14:10:44, Rendy) 15%? To jsou ti, co si studium prodlouzili, ale nevyhodili je. Tak to neuvadejte jako umrtnost. Asi se to neda takto pocitat, protoze nejvyssi bude umrtnost v prvnich rocnicich, pak uz moc ne. Takze nasobit ta jednotliva procenta nelze (nebude to rozhodne 8% v kazdem rocniku!), tak jak to delate vy a jeste nekdo!

    To jste tu udelali chybu vsichni, kdo o tom diskutujete (od Milana az po vas). Kazdopadne asi se shodneme na tom, ze o ta cisla se opirat nejde, chybi totiz udaje o tom, kolik studentu bylo prijato prave do rocniku, ktery absolvoval (ja je tedy nikde nenasla). Ale kdyz se podivam na pocet studentu (4766) a pocet absolventu (1148, a predpokladam, ze zatim absolvovali jen slabsi prvni rocniky + je to nepresene, ale v kazdem rocniku bude asi 1000 studentu (5-lete studium)), tak mi to prijde nepomerne hodne absolventu. Ale je mi to vcelku jedno.

    Navic to, ze se nejaka skola jevi jako kvalitni neznamena, ze neprijme vsechny a neda to vsem. I presto muze prosperovat a to jak ma zpracovane webovky se mi velmi libi. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.07.2008 13:18:36, Marek) Nezlobte se Rendy, ale akorát se chytáte do vlastních lží. Tak především, váš příspěvek je prvním, který poukazuje na jednu konkrétní školu, všechno předchozí bylo napsáno obecně. Není úlohou přihlížejících této diskuzi jako já, abych si to snad sám domyslel, nebo našel bez konkretizace té dané školy. Nyní jsem se tedy podíval do vámi zmíněné zprávy, tam je jasně napsáno, že meziroční úmrtnost je 15%, což mi nepřijde nic divného. I kdyby to byla ta úmrtnost 8%, to pak absolvuje pouze 65% přijatých.

    Naopak, VŠFS vypadá jako životaschopná instituce, a váš komentář je naprosto mimo realitu. reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. Proč nejít studovat VŠCHT, názor, hodnocení, studium - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
  2. Zkušenosti na VŠEM- ANEB PROČ JSEM SI VYBRALA TUHLE ŠKOLU - Ostatní
  3. Proc studovat medicinu????? - Ostatní
  4. PROC? - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 22.04.2024 09:07:32.