Jaká je fyzioterapie na FTVS UK?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 28.07.2008 10:26:33, Kristýna, zhlédnuto: 16886x, reakcí celkem: 15Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj, ráda bych se zeptala, jak jste spokojeni se studiem fyzioterapie na FTVS? Je to můj sen od základky, ale bohužel se ke mně v poslední době dostalo hodně nespokojených hlasů. Pokud mi někdo můžete napsat něco víc o škole a výuce, budu moc ráda. A také jsem se chtěla zeptat, jestli se v předmětech jako různá měření, počítají příklady a tak a jesli je to hodně složité. díky. S11

Email: imperfect.escapecentrumcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.07.2008 12:07:01, Olga) Já bych to nedramatizovala. Pokud někoho vyhodí, tak za to vždyyycky může ta škola, že? Jdi na FTVS UK, když se ti tam nebude líbit, můžeš pak přestoupit jinam. Z FTVS ti vždy zkoušky uznají. Z provinčních univerzit však v Praze zkoušky málokdy uznají... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.07.2008 13:14:58, milan) Olga: ktere vsechny skoly radis pod pojem provnicni univerzity :D ? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.07.2008 13:23:02, Olga Olga) České Budějovice, Olomouc, Hradec Králové, Liberec, Opava, Ústí nad Labem reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.07.2008 13:46:34, petr) Olga: a ty jsi na ftvs fyzioterapii studovala?

    Olga Olga: ohromující zeměpisné znalosti, ale trochu mimo mísu, třeba v Liberci se fyzioterapie nestuduje, a vsadím se že i jinde reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.07.2008 13:54:36, milan) Petr: ale muj dotaz byl obecny, neslo o "provincni univerzity" (jak to Olga nazvala), kde se studuje fyzioterapie, a Olga to pochopila spravne, cili myslim, ze odpoved je presne v mise :D, i kdyz myslim, ze ten pojem provincni univerzity je az prehnany reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.04.2012 19:17:52, Tali) Zdravím,rád bych se zeptal,jestli přijímací řízení na FTVS UK obsahuje opravdu jenom všeobecný test reagovat zde
    Email: tali8500seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.05.2012 17:36:12, Student fyzio) Vážení maturanti,

    můj příspěvek už vás asi neodradí od podání přihlášky, ale SNAD se dostanete na více škol a až se budete rozhodovat, doufám, že na něj vezmete (ve svém vlastním zájmu) ohled. Studuji již pár let fyzioterapii na ftvs uk, rozhodoval jsem se zda nastoupit na LF na fyzio, nebo na ftvs a nevímproč jsem věřil, že na ftvs je tento obor lepší. CHYBA LÁVKY! Látka je podávaná neuceleně, osnovy nedávají smysl - některé věci uslyšíte během bakalářského studia x-krát, některé uslyšíte u státnic poprvé a všichni budou zírat - jaktože to neznáte už od prvního ročníku?! Skripta na většinu předmětů neexistují, stejně jako knihy, které jsou vyprodané (nebo 20 let po vydání) k dostání maximálně v knihovnách lékařských fakult (většinou beznadějně vypůjčené), nebo díkybohu už začínají být na uložto.... Obor je to úžasně zajímavý a učení je opravdu hodně (žádná flákačka, to ani nedoufejte, minimálně obden se učíte a připravujete), ale aby to nestačilo, je studium na této škole ještě šperkováno hromadou naschválů. Ačkoliv jsou na katedře i úžasné osobnosti, tak systém výuky a osnov vám neumožní si od nich odnést to , co by si zasloužili, pokud nebudte věnovat hodně, ale hodně času samostudiu - to opravdu podstatné se nikdy nedozvíte, s trochou štěstí v magisterském studiu. Vztahy na katedře a mezi katedrou a studenty jsou na takové úrovni, že vypsat termín 24hodin před zkouškou je v pořádku a je chyba studentů, když se nepřihlásí a nepřijdo- a další bude vypsán stejným systémem a podobné perličky... Že vyhlásit termín testu měsíc dopředu a pak dva dny před testem jej odsunout, případně dávat na zkoušky a testy - místo tří pokusů pouze dva.. - podle nich úplně v pořádku. Že některé zápočtové a zkouškové testy (od jedné a té samé Mgr.) nejsou mluvnicky ani věcně správně a nedávají smysl - to se sice ví, petice se léta píší, ale ona stále "učí".. Zdá se vám to nemožné? Mně taky, ale je to pravda pravdoucí. Báječný argument na všechno nefér chování je, že katedra je ve všem nevinně, protože vedení školy poslední roky nabírá dvakrát tolik studentů, co dříve (peníze za ně se hodí), ale o to víc se snaží je povyhazovat i za úplné hlouposti - a to jsou na ně ještě všichni profesoři naštvaní, že studentů je TOLIK a že se v těchto počtech nedá praktické hodiny vyučovat. Což je pravda, ale opravdu je to chyba studentů? A spravedlnosti se nedovoláte nikde. Stížnosti a petice na děkanát jsou předány do rukou paní vedoucí katedry, která už ale po všech těch dopisech a mailech adresovaných přímo jí - musí mít jasno o tom co se děje. Proto jsme se naskrz ročníky domluvili, že současnou situaci budeme ventilovat co to jen půjde, třeba to lidem pomůže vybrat si lepší školu a nechytit se do této pasti. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.02.2013 23:22:53, Dominika) Já studuji v Ústí nad Labem a je to tu úplně to samé co píšeš. Teď jsem si podala přihlášku na Mgr. Na ftvs a 2LF a doufala jsem, když je to ta Karlova Universita, kterou všichni vychvalují, že to bude o něčem jiném...:(S15 TEXT reagovat zde
      Email: dolczeeseznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.03.2013 19:07:09, Vaavulka) Ahoj, já letos jsem se hlásim do ústí na ujep na fyzioterapii. To co píšeš mě celkem vyděsilo. S08 Oravdu je to tam tak hrozné? Ze dne otevřených dveří na mě vaše škola udělala větší dojem než třeba v Plzni. Jinak jsem se hlásila k vám ,do Plzně a do Brna.... děkuju za odpověď reagovat zde
        Email: Vava10seznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.02.2013 23:37:38, Inkvizitor) Jen bych si dovolil doplnit, že řada předmětů se v oboru fyzioterapie učí podle stejných osnov jako pro mediky (alespoň na lékařských fakultách), takže pokud někdo jde na fyzioterapii jako na "snazší cestu ke vzdělání v medicínském oboru, tvrdě narazí.

      Se studijní literaturou máte - bohužel - pravdu. Moc lidí nemá chutě psát skripta elektronicky (nejsou za to body) a s vydáváním knih jsou problémy. Snad s novou generací pedagogů odchovaných např. na WikiSkriptech přijde nový vítr. (tím chci nenápadně naznačit, že FTVS není do projektu WikiSkript zapojena a přitom by vůbec nevadilo, kdyby byla).

      Co se týče neschopných neodvolatelných, tak ten problém sdílíte s teoretickými ústavy lékařských fakult a částečně i s technikami - schopní lidé si mimo akademickou sféru vydělají více a v Akademii věd mají pro změnu lepší podmínky pro vědeckou práci (nejsou zahlcováni výukou). Takže na fakultách zůstávají spíše nadšenci a v praxi neuplatnitelní ztroskotanci. Pokud ještě takový ztroskotanec nemá náhled na svoji neschopnost, je na malér zaděláno. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.06.2013 15:02:33, uchazec) Chtela bych se zeptat, zda nevite zhruba od kolikati dosazenych bodu v tsp je sance se na FTVS na fyzioterapii dostat? Maximum je 400. Diky reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.06.2016 11:42:29, Jenda) Jako promin, ale ty se za současného přijetí na FTVS i na LF rozhodneš studovat na FTVS. Tahle logika mi už z principu přijde dost chorá :)) jinak hodně zdaru reagovat zde
      Email: jendapostcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.04.2019 12:19:11, Student) TARKA STEJNE JE TO NA 2. LF!! Takze si moc nepomuzete.Spoustu ucitelu je fajn, ale garanti a vedouci na rehabilitaci jsou naladovi a porad nasrani.. cim vyssi post, tim vetsi moc a ty ucitele toho radi zneuzivaji. Doporucuji sem nejit, je to peklo!! Jeste, ze uz mam (jen tak tak) dostudovanyho Bc.. ale ty nervy za to nestaly. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.06.2013 12:33:44, Eliška) Ahoj, tak teď to bude asi na Fyzioterapie UK FTVS hlavně těžší se dostat, už dva roky jsou příjímací zk na bc.studium studijní předpoklady a od letoška jsou i nové přijímací zkoušky na magisterské studium, už to není ze skript, ale komplet nové otázky, teď jsem to psala v pondělí... Kdybych se rozhodovala znovu kde studovat, tak už od bc. jdu jinam, dobře to zvažte! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.07.2013 10:53:09, Sonja) Ahoj,
    hele, je tostarší zkušenost, ale snad to k něčemu někomu bude - byla jsem na ergo v Plzni, nemělo to úroveň a odešla jsem. Učitelé zapomínali, že náš obor vůbec učí, zapomněli nám vyhlásit zkouškový období se slovy " no tak si oběhejte učitele sami a přihlašte se jim osobně", učili nás lidi, co rok před náma vylezli a v životě nebyli v praxi, garantem oboru je paní, která ergo nesnáší a prohlašuje, že jediným posláním ženy ve zdravotnictví je dobře se vdát.Má vytipované "oblíbence" a těm udělá ze života peklo, ať se snaží sebevíc, i kdyby to znamenalo je pomlouvat po všech čertech v nesmyslných lžích. Naopak - čím víc se učíte, snažíte, zajímáte o obor, tím větší klacky Vám pod nohy bude házet. Ostatní učitelé se jí bojí, takže Vám k ničemu nepomůže ani přezkoušení před komisí.
    Teď mám na škole kamarádku, která už předtím má hotové fyzio tamtéž - opět zakopla o tuto paní, kdy ač má všechny státnice za 1, bakalářku s nejlepším doporučením, tak nedostala praktické státnice z ergo.
    Tolik pro představu.
    Zajímalo by mě však studium fyzio na ujepu v ústí, máte někdo názor? Prosím, ješstli by to šlo - mailem. Díky moc reagovat zde
    Email: sonja.szabrotskaseznamcz

Podobné příspěvky:
  1. Fyzioterapie Kladno nebo Ústí? - Výběr vysoké školy
  2. přijímačky FTVS-fyzioterapie - Přijímačky, přípravné kurzy
  3. Fyzioterapie na FTVS a koleje - Ostatní
  4. Fyzioterapie na FTVS nebo FTK - Výběr vysoké školy
  5. Studium fyzioterapie - dálkově, distančně ??? - Informace o studiu
  6. Přestup z UK FTVS na ZČU - Univerzita Karlova
  7. Fyzioterapie - Informace o studiu
  8. Fakulta tělesné kultury-fyzioterapie - Přijímačky, přípravné kurzy
  9. jaká VŠ? - Výběr vysoké školy
  10. Fyzioterapie FZV nebo FTK UPOL? - Univerzita Palackého v Olomouci

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.