co si vybrat?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 29.07.2008 22:39:02, vladka, zhlédnuto: 765x, reakcí celkem: 19Reagovat na příspěvek
ahojky...poradte,jestli mate nekdo zkusenost s Molekularni biologii a biochemii organismu na UK (nebo aspon s PrF UK); porad vaham mezi UK a VSChT-Biochemi a biotechnologiemi...:(
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.07.2008 11:27:36, Lada) Ja studuju PrF UK a pokud ti muzu poradit, tak bez radsi na VSChT. Tady ti vsichni davaji hrozne najevo ze ses na Karlovce a ze ses uplna nicka, kdezto ze profesori jsou uplne dokonaly, taky je to tady hodne zkostnately, zastaraly, nejaka modernizace neprichazi v uvahu... :) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.07.2008 09:07:34, Renata) Lado, oni si tě dovolili vyhodit od zkousky, co? To mam nejradsi. Lidi, co nadavaji na ucitele, jaky to jsou paka, slecno dokonala. Vladko, VSCHT a PrF UK jsou elitni ustavy. To znamena, ze tam budes muset hejbnout kostrou a makat. A samozurejem k te elitnosti patri i ucta v profesorum a narocne zkousky. Ale nebudes mit o zamestnani nouzi (spis te budou pretahovat k sobe). Ja bych volila UK - kamkoli v Evrope vyjedes, tuhle skolu tam znaji. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.07.2008 11:51:03, Tereza) No tak nezlob se na mě ja studuje biologii na PřUK a je to tady perfektní. Prednásejici jsou supr, vsichni ti vychazejí vstríc. Zatím jsem se nestkala s jedninou blbou reakci. Naopak prednasejici se nas snazi podporovat v uceni a zadny mindraky si na nas nevylivaji. Nevim co delas za obor, ale biologie je skvela.
    Vladka : spousta lidi chce z VSCHT na UK, ale zalezi na tobe. Ja jsem ze skolou max.spokojena a na VŠCHT bych nesla prooze nejsem technicky zamerena. A Ta molekulara je u nas skvela. Ale zalezi na tobe - z obou skol budes mit dobre uplatneni reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.07.2008 14:04:41, vladka) no ja prave slysela, ze Karlovka je o dost chudsi nez VSCHT (cemuz i celkem verim), tak by me zajimalo, jestli se to nejak vyrazne odrazi i v tom studiu... protoze fakt je,ze penize jsou ke kvalitnimu provozu laboratori proste treba. jinak se mi zda,ze na UK by mohla byt prijemnejsi atmosfera-prece jen je rozdil 60 a 600 lidi,co budou na VSCHT... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.07.2008 15:03:56, nejlonka) to, co pise Lada, uz jsem slysela od spousty studentu UK a stejne tak jsem uz slysela nekolikrat i to, co pise vladka o VSCHT ... vazne tezko radit, protoze ven koncem stejne hlavne zalezi na tom, k jake praci na diplomce se pak dostanes, rozhodla bych se podle oboru. S biochemii a biotechnologii snadno sezenes praci i mimo vyzkum, v komercnich firmach, naopak obor, co mas na UK je snadno uplatnitelny v oblasti vyzkumu a vyvoje, ale zase nechci to striktne generalizovat ... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.07.2008 18:02:41, katka) mě by teda vaše názory taky zajímaly. příští rok jsem plánovala zkoušet přijímačky právě na mol.biologii a biochemii organismů, ale vaše reakce mě drobet rozčarovaly. a ještě když berou na všcht bez přijímaček, tak do jakýho tak průměru...dík reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.07.2008 18:26:30, Tereza) Moji kamaradi z molekulary jsou vsichni velice spokojeni tak nevim. Rikam to proto ze tam studuji. Biologie se rozdeluje do 3typu: obecna, ekologicka a evolucni a molekularni biologie - nektery prednasky mame spolecny takze se bavime a nikdo mi jeset nerekl zadny problem.
    Nevim co Lada studuje - to muze byt matfyz, KATA,chemie, ale biologie to urcite neni. Pokud nekdo z biologie odesel tak zduvodu nezajem o ucivo, ale ne kvuli skole. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.07.2008 23:12:25, katka) a co jinak říkali na tu molekulární biologii, je to hodně náročný? a ty studuješ jakou? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.07.2008 19:34:23, vladka) na vscht berou bez prijimacek a asi docela dost lidi...pro srovnani-letos brali na tu fakultu asi 630 lidi,ja mela jednu dvojku a 7 jednicek z tech predmetu a byla sem 27. ale prave to me tam trochu odrazuje,ze tam berou vsechny...na druhou stranu je fakt,ze taky dost lidi po prvaku dobrovolne odejde,protoze zjisti,ze je to nebavi nebo nezvladaj. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.07.2008 23:09:36, katka) no já taky často slýchám, že ten první ročník je takový síto a pěkně se to tam pročistí :) no ale s tim průměrem si mě docela potěšila. já mám zatim pět jedniček a jednu dvojku, tak snad si to jakš takš udržim :) no a jinak, přikláníš se zatim víc k tý biologii nebo k všcht? reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.07.2008 09:41:20, vladka) no asi bych radsi na tu Karlovku...dneska to asi budu muset rozseknout, protoze se ma poslat navratka na UK na soustredeni.ta Karlovka mi prjde takova pratelstejsi,muzes si tam predmety navolit jaky chces (na VSCHT musis az do druhaku chodit na vsechno,co ti naridi-a to je hlavne matika a fyzika za nejvic kreditu...), takze to je dobry pro lidi, ktery MaF moc nemusi. mne by teda tyhle predmety nevadily,ale na ty UK je vetsi svoboda.Hlavni otazkou pri vyberu mezi temahle 2 skolama je to,co chce pak clovek delat...VSCHT je vic do prumyslu-taky je clovek vic technictejsi-zato na UK vychovavaj budouci vedce...proto jsem prave vahala-nejsem si jista,jestli chci za kazdou cenu bejt vedec,protoze v prumyslu je asi prece jen vic penez. ale nakonec se rozhoduju pro UK...i pres po pomluvy,ze VSCHT je bohatsi (maj i trochu vyssi stipka) a modernejsi si vybiram na pohled pratelstejsi skolu a flexibilni obor...no udivime.taky by me lakalo byt technik spis nez biolog...v nejhosrim se treba bude dat prelezt,ale myslim,ze az se mi tam zalibi,nebude to nutny reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.07.2008 15:52:45, Tereza) Neni pravda, ze na Uk vychovavaji budouci vedce. V te molekulare je to spis nez v tom ostatnim. A s tou molekularou muzes delat ve farmacii pak v obrovskych firmach a vedcem rozhodne byt nemusis. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.07.2008 16:49:06, vladka) jak jsi to myslela? ze na molekulare nevychovavaji striktne jen budouci vedce? jestli je to tak, tak tim lip reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.07.2008 18:19:07, Tereza) No to vis ze tam nevychovavji striktne vedce. Ne kazdy ma na to aby sel delat vedce i kdyz ho bavi zrovna molekulara, takze ty lidi delaji v ruznych firmach kde nemaji pozici vedce. O te makromolekulare az toho tolik nevim co se tyce tech profesi, ale kdyby meli byt vsichni co jsou na MOBIBO - tedy makromelukare vedci tak to by tam moc lidi nestudovalo. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.07.2008 21:06:39, studentka VŠCHT) Podle nicku je asi jasne, kam patrim. Urcite neni pravda, ze UK vychovava vedce a VSCHT lidi do prumyslu, je to vzdycky takove, jake chces, aby to bylo a take zalezi na tom, jake jsou tve osobni schopnosti. Klidne na VSCHT muzes delat vedu, opacne z Karlovky jit mimo ni. Omylem je, ze z VSCHT vyhazujou az po prvnim roce, pravdou je, ze spousta lidi odejde uz po prvnim semestru, jelikoz je treba urcite mnozstvi kreditu na postup do druheho semestru. Po roce se to procisti dokonale a na konci druhaku uz vladne komorni atmosfera. :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.07.2008 18:21:09, Tereza) Sorry na molekulare - zafixovala se mi v hlave makromolekulara ani nevim proc a nemuzu se toho zbavit:) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.08.2008 08:52:36, vladka) ja si rikala...co to je za obor...:-) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.09.2008 02:11:40, Luca) Ahoj Vladko,
    asi uz je pozde na reakce, urcite mas vybrano, ale rada bych taky projevila svuj nazor, treba pro jiné do budoucna. Co se týče uplatnění, statistiky mluví jasně pro všcht(v tomto oboru)...právě systém vybírání si předmětů na přF může být příčina nekomlexního vzdělání, na všcht máš pevně stanovený prgram + volitelné předměty, které si zvolíš podle tvého oborového zaměření. Výhoda je i v tom, že první 2 roky mají všichni obecné předměty a mohou si tedy ještě rozmýšlet co přesně by je bavilo či dokonce bez problému změnit fakultu.
    To, že na všcht berou tolik studentů do prváku se může zdát pro lajka jako vizitka školy pod úrovní, ale opak je pravdou! všcht si tak zajišťuje vyšší přijem financí, z kterých potom může modernizovat své laboratoře a zařízení...a můžeš mi věřit, že do druháku (né-li do druhého semestru) prochází průměrně 20 - 30% ! a další ročníky taky nejsou snadné...Z mého pohledu a zkušenosti je to dřina, která stojí za to.
    Co se týče zahraničí je UK samozřejmě profláklejší, ale v tomto oboru biochemie a molek. genetiky západní evropa všcht také dobře zná:)
    Technika je budoucnost, kterou přírodověda postrádá;) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.09.2008 23:22:28, Týna) Ahoj, taky jsem řešila stejný problém..Jestli na molbio, nebo na VSCHT a ještě jsem do toho měla přimíchanou farmacii v HK. Nakonec jsem zvolila VŠCHT, přesně kvůli uplatnění a větší flexibilitě..Sice se mi tam nelíbí zatím ta masovost- jsou nás přeplněný posluchárny, ale doufám, že se to čase spraví..Taky mě tam lákala větší možnost vycestovat. Nevím, jestli jsem si zvolila správně, ale toi snad už ukáže jen čas..Nemáte někdo zkušenost s tím oborem synteza a vyroba léčiv? reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Co si vybrat? - Výběr vysoké školy
  2. Kterou pak vybrat - Ostatní
  3. Školné na VŠEM jaké vybrat? Specha!!!! - Ostatní
  4. Školné - jaké vybrat - Ostatní
  5. Jakou školu vybrat - Výběr vysoké školy
  6. Kterou ekonomickou školu vybrat? - Výběr vysoké školy
  7. VŠCHT - obor Biochemie a biotechnologie a Syntéza a výroba léčiv- jaký si vybrat ? - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
  8. Jak vybrat téma bak.práce? - Ostatní
  9. Jakou ekonomku si vybrat? - Výběr vysoké školy
  10. Kterou ekonomku si vybrat? VŠE Praha, VUT Brno, UTB Zlín, VŠB-TUO, UPCE? - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.