VŠE x PEF ČZU


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 21.08.2008 22:52:52, jana, zhlédnuto: 32078x, reakcí celkem: 87Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj lidičky, je tu někdo, kdo studuje VŠE, konkrétně obor Podniková ekonomika a management na podnikohospodářské fakultě? Dostala jsem se na navazující na VŠE i na zemědělku a nemůžu se rozhodnout. VŠE je rozhodně prestižnější, ale co jsem slyšela, tak na čzu je větší pohodička a lepší přístup. Navíc nemám moc dobrý pocit z toho, že na VŠE je na zkoušku jen jeden pokus. Co vy na to? Dá se VŠE zvládnout i když nejsem úplně studijní typ? Díky :-)

Email: prajaaseznamcz, ICQ: 343664406
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.10.2014 21:21:11, Nguyen) Ahoj, přišel jsem na ČZU PEF z Masarykovy univerzity a musím říct, že je to fakt flákárna, výuka skoro žádná, studenti většinou flákáči a myšlenkově slabší, co se chtějí hlavně bavit a školu jakkoli ošulit. To se pak už ani nedivím tomu, když každej zaměstnavatel vezme radši někoho z VŠE, kde dostávaj mnohem víc do těla.
    Pověst zemědělky ze Suchdola se v mých očích naplnila víc než vrchovatě. Ano, není to třeba tak lehké jako na soukromých školách, ale žádný zázrak to opravdu taky není.
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.10.2014 15:22:11, x) "Titul nemá váhu" je sice do značné míry pravda, ale přesto: Pokud před zaměstnavatele nastoupí dva absolventi, tak za jinak stejných podmínek (tzn. mají identické znalosti, praxi, vystupování, výkon při pohovoru, atd.) značná část zaměstnavatelů dá přednost tomu z VŠE před tím z ČZU. Chápu, že se to studentům ČZU nelíbí, ale cesta k nápravě nevede přes to, že začnou tvrdit, že do "za jinak stejných podmínek" patří i to, že zatímco student VŠE nonstop ležel v knihách, aby všechnu požadovanou teorii pobral, student ČZU se pilně věnoval praxi. Takový argument jen posiluje dojem (třeba i mylný), že studenti ČZU v průměru nestojí za mnoho.

    Pozn.: Než někdo začne argumentovat, že jednu nebo druhou ze škol neznám:
    1) Na tom vůbec nezáleží. Typický zaměstnavatel ty školy nezná taky. V popisované situaci se rozhodne podle "obecného povědomí o kvalitě škol", které momentálně preferuje VŠE.
    2) VŠE znám osobně, i když ne z pozice úspěšného studenta. ČZU osobně neznám, ale znám diplomky jejích studentů a znám převažující směr proudění neúspěšných studentů mezi ČZU a VŠE. Také znám osobně jiné ekonomické fakulty nebo ekonomicky zaměřené programy jiných VŠ, a přestože si myslím, že z pozice obyčejného studenta nejsou horší než VŠE, napsal bych o nich totéž, co tady píšu o ČZU. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.10.2014 09:25:13, Veronika) Hlavně jsem chtěla reagovat na příspěvek, který vyzněl že neděláme nic jiného, než studujeme krávy :) A dále jak někdo napsal že zaměstnavatel přijme pouze studenty VŠE..
    Ještě bych chtěla dodat, že co se obtížnosti týče, nemůže tady nikdo srovnávat obecně VŠE A ČZU protože ty obory jsou prostě jiné a speciálně na ČZU nejtěžší je PAE a pokud někdo z VSSR nebo co to tam máme ještě řekne že to je jednoduché tak ať si to zkusí a vyhoděj ho u matiky :D ( a ještě že tam tohle síto máme, pracovat v týmu na seminárce s ***cem je oprvadu super)
    S rukou na srdci ale můžu říct, že pro studenta neflákače je ČZU jednoduchá. Nemyslím si že je to věc na škodu. Na to kde jste studovali bakaláře nikdo koukat nebude, užijete si mládí bez stresu a magisterský si pak udělat na VŠE, aby se zalepila pusa posměváčkům. Sama uvažuju nad dálkovým v Jindřichově Hradci. reagovat zde
    Email: przyczkova.veronikaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.10.2014 23:25:07, Hmm) Praxe u studentů ČZU nijak oslnivá většinou nebývá..., máte tam sice veget, to je pravda, ale k osobnímu rozvoji ten čas využije tak možná jedna desetina z vás. :D
    A prázdný CV moc lidí z VŠE nemá..., minimálně o prázdninách se dá většinou něco sehnat, nehledě na nejrůznější spolky a kluby, které zde působí. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.10.2014 20:11:44, Veronika) 1)Že je kladen důraz na zemědělské předměty mi teda nepřijde. Ano museli jsme si v prváku přetrpět zemědělské systémy I a II , ale tím to tak končilo. Ve druháku pak akorát byla ekonomika agrárního sektoru, na které společně s matikou vyházeli mnoho studentů.
    2)Vtipné je jak se jim hned daří dostat zpátky :D Student ČZU je nezničitelný student. Podá si přihlášku, nechá si uznat předměty a je zpátky na škole, akorát musí opakovat to co neudělal takže se zpozdí pouze o rok.
    3) Co se stresu týče ČZU je v pohodě, máte čas chodit do práce, cestovat. Pro vybrané je program rozšířené jazyková výuka, kde přihlášené podrobí testům a vyberou 20 studentů z celé PEF, kteří studují část předmětů v AJ NJ nebo FJ plus navíc další do života užitečné předměty nad rámec svého studijního oboru a završí to zkouškou TOIEC.
    4) Já jsem v celku spokojená, našla jsem si skvělé přátele, díky rozšířené jazykové výuce mám skvělou angličtinu, v klidu můžu každé léto vyjet pracovat do zahraničí, protože zkoušky mám za 2 max 3 týdny hotové. Mám práci i osobní život. :)
    5) ALE Čzu prostě nemá ten zvuk jako VŠE, každej se vám hned posmívá že jste z hnojárny a že jste automaticky uplně hloupý. Čzu lidi berou jako odpad.
    6)Ve výsledku nějaký titul nemá zas takovou váhu. Ať je z ČZU nebo VŠE záleží na tom co máte navíc. Kolik zkoušek z cizího jazyka máte, jestli jste studovali nebo pracovali v zahraničí, další vzdělání a rozvoj je nutný. Neříkejte mi že když bude mít zaměstnavatel vedle sebe dva absolventy, jednoho z VŠE který neměl na nic kromě studia čas a má pouze titul o tom že umí biflovat, a nebo studenta z hnojárny, který byl na erazmu a pracoval po celém světě, má rozhled, zkušenosti a další kvality, tak vezmou toho z VŠE :D to je kravina reagovat zde
    Email: przyczkova.veronikaseznamcz


Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 14.05.2024 14:12:28.