VŠE x PEF ČZU


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 21.08.2008 22:52:52, jana, zhlédnuto: 32079x, reakcí celkem: 87Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj lidičky, je tu někdo, kdo studuje VŠE, konkrétně obor Podniková ekonomika a management na podnikohospodářské fakultě? Dostala jsem se na navazující na VŠE i na zemědělku a nemůžu se rozhodnout. VŠE je rozhodně prestižnější, ale co jsem slyšela, tak na čzu je větší pohodička a lepší přístup. Navíc nemám moc dobrý pocit z toho, že na VŠE je na zkoušku jen jeden pokus. Co vy na to? Dá se VŠE zvládnout i když nejsem úplně studijní typ? Díky :-)

Email: prajaaseznamcz, ICQ: 343664406
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.03.2014 20:49:54, hanz) Jedna moje znama na VSE pred dvema rokama dostudovala a i kdyz to tam tech 5 let byla makacka a stres, tak si ted nemuze stezovat. Nabidky prace se ji hned po statnicich jen hrnuly a z osmi pohovoru, ktery behem poslednich prazdnin obesla ji chteli hned v sesti firmach, coz bylo zapriceno hlavne tim, jak ona rika, ze ostatni studovali ekonomii na jinych skolach:) Takze bejt tebou to tam vydrzim, a tu jinou skolu zacni studovat treba dalkove, abys mel pripadnou zachranu.. Hold VSE je tady v CR top:) Ostatni se muzeme jit zahrabat, hlavne ty ze soukromych skol reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.03.2014 15:16:54, Barbora I.) Na VŠE jsem začínala, ale bála jsem se, že to nedám, takže jsem si další rok přibrala ještě PEF ČZU. V tom předchozím komentu jsem to přehodila, třetím rokem jsem na VŠE, teprve 2. na ČZU. A proč jsem to udělala takhle? Kdyby mně došly kredity, nemusela bych za neúspěšný studium nic platit, protože probíhalo souběžně: bakaláře na VŠE už mám po prváku rozplánovanýho na 4 roky, kdybych to v tom posledním roce nakonec nedala, měla bych za tři roky bakaláře z PEF ČZU. Je to taková pojistka.
    Praxe se dá sehnat rychle, to pro mě není až takový problém, horší by bylo, kdybych po 4 letech námahy skončila bez VŠ. ;) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.03.2014 14:48:14, Sindibád) Ahoj, proč studuješ vedle VŠE i ČZU? Není to zbytečná ztráta času? Neumím si představit jakou to má přidanou hodnotu... Lepší je podle mě třeba praxe při studiu. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.03.2014 14:23:23, Jarda) To teda nevím, kde se to objeví. Sami studenti ČZU jsou s tímto faktem velmi dobře obeznámeni, i když občas někteří z nich tvrdí opak, aby si snad nepřipadali nějak méněcenní.

    Na průměr po 1. semestru nemůžeš v žádném případě dát, záleží na tom, co jsi měl za volitelné předměty, ty totiž s takovým pořadím zahází velmi drsně. Ze 69. místa se tak po dalším roce můžeš propadnout třeba na 180. Aneb mít 1-2 těžší volitelné předměty, které nekončí hodnocením výborně, tak jsi hned třeba až o 100 míst níže.

    Neber si to tedy osobně, ale hodnotit něco po 1. semestru, to je vcelku nesmysl.

    Nicméně chápu, že ti studium v permanentním stresu nevyhovuje, čeká tě opakování účta, možná i matiky, nově teď máš (ve 2. semestru) asi statistiku a ekonomii. A to narazíš ještě na horší předměty + docela pekelný státnice - v systému je vidět docela dost lidí, co už maj obhájenou BP, ale nemaj titul - neudělali státnice.

    Kamarád teď chodí taky na NF, zrovna dělal státnice z ekonomie na magistru, státnice se dělaly ze směsice středně pokročilých a pokročilých kurzů mikroekonomie a makroekonomie.
    Na 1. pokus to udělali jen 2 lidi ze 75. Nakonec (+další 2 pokusy) to neudělala asi čtvrtina-pro ty studium skončilo. S06
    A to už jsou na magistru mnohem větší borci než na bakaláři, kde je ještě hlavně v prváku a druháku takovej ten (řekněme) lehčí intelektuální odpad, takže pokud máš problémy už na začátku, tak zvaž své další působení na VŠE.
    Na ČZU PEF v Praze je taková správná parta "huličů", co držej vždy při sobě, tam bys neměl být příliš ve stresu + se tam líp seznámíš a budeš mít více volného času.

    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.03.2014 09:03:08, Ethmund) Ono se to občas někde objeví, že je ČZU stejně těžká jako VŠE a ono i přesto, že selský rozum a všechno okolo dává najevo, že je to nesmysl. Tak ve chvíli, kdy na tom rozhodnutí záleží, tak ten strach a nejistota přijdou... Nejde o to, že bych to snad nezvládal. Nejhůř jsem tu pokud budu honostit podle ostatních, tak nějak průměrný spíše lehce nadprůměrný student (po prvním semestru jsem podle průměru 69. z 240 lidí v mém oboru), ale je to studium v permanentním strachu a navíc mám spíše pocit, že ostatní na to tak moc kašlou a tak moc jim to nejde, než že já bych byl nějak dobrej. reagovat zde


Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 14.05.2024 14:12:28.