VŠE x PEF ČZU


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 21.08.2008 22:52:52, jana, zhlédnuto: 32079x, reakcí celkem: 87Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj lidičky, je tu někdo, kdo studuje VŠE, konkrétně obor Podniková ekonomika a management na podnikohospodářské fakultě? Dostala jsem se na navazující na VŠE i na zemědělku a nemůžu se rozhodnout. VŠE je rozhodně prestižnější, ale co jsem slyšela, tak na čzu je větší pohodička a lepší přístup. Navíc nemám moc dobrý pocit z toho, že na VŠE je na zkoušku jen jeden pokus. Co vy na to? Dá se VŠE zvládnout i když nejsem úplně studijní typ? Díky :-)

Email: prajaaseznamcz, ICQ: 343664406
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.01.2018 19:56:44, Leo) Tvá obhajoba je úsměvná, nechápu, že to vy studenti z PEF máte stále zapotřebí. Dovolím si zmínit osobní zkušenost. Pokaždé, když jsem mluvil s absolventem z PEF a to, proč si vybral zrovna tuhle školu, tak důvodem bylo z 90 % to, že se nedostal na VŠE a PEF pro něj byla záchrana a zbývajících 10 % se chtělo flákat, ale chtěli titul a vybrali si tak jednoduchou školu, která je veřejná a tedy nemusí hradit své studium.
    V minulém zaměstnání bylo naše IT oddělení složeno z analytiků z VŠE, včetně mě, ajťáků, kteří byli buď nadšenci do IT a měli pouze středoškolské vzdělání nebo z absolventů z ČVUT. Oddělení výzkumu bylo složeno z lidí z VŠCHT a na zákaznické podpoře byly slečny z PEF ČZU, inženýrky, s 18 tisíci čistého. To je pro srovnání s praxí, kterou se ráda oháníš. Vlastně jsem se ještě nesetkal s absolventem z PEF, který by měl nějaký větší úspěch. Já se zase mohu pochlubit zkušeností, když jsem tehdy byl na přijímacím pohovoru na VŠCHT, jsou to čtyři roky zpátky. Bylo nás tam tehdy asi 12, z toho byla většina uchazečů (tipuji, že 6-8) právě z PEF ČZU, když jsem tehdy vstupoval do místnosti, tak člen komise prohlásil, že se snad dnes dostaví také jiní absolventi než z PEF, že z nějakého důvodu odtamtud všichni utíkáme (kupodivu všichni, kteří tam z PEF byli, byli i soudní a na rovinu řekli, že je to škola na houby a chtějí si udělat inženýrský titul jinde, aby tak měli lepší výchozí pozici). Tohle, aby si dovolil říct někdo z komise u pohovoru, cituji "ááá, VŠE, doufám, že nejste další namyšlenec, co si myslí, že když studoval na VŠE, tak je něco extra a na konec má znalosti, jako všichni ostatní..", tak se sbalím a rovnou odcházím, protože to není profesionální jednání, při vstupu mě rovnou urazí, zasahuje do osobní roviny, aniž by mě osobně znal, v takové firmě bych opravdu pracovat nechtěl, když ji dělá vizitku někdo takový, podle mě sis to ale stejně vymyslela, abys podpořila svou obhajobu. Lidé z VŠE nejsou vůbec namyšlení, to je o člověku, ne o tom, kterou školu vystuduješ, akorát nás baví ten váš pokus o srovnávání se a ten váš mindrák, kdy máte potřebu nás absolventy VŠE stále v něčem dohánět.
    Souhlasím s komentářem od Lišky. Váš problém je, že jste zemědělská univerzita, ale na zemědělství jste zaměřeni jen málo. Zemědělství je strašně málo ziskové odvětví, lidé tam mají nízké příjmy a k vám samozřejmě nechodí lidé, kteří by chtěli v zemědělství po absolvování školy pracovat, ačkoliv se hlásí na zemědělskou univerzitu, dává tohle smysl? Vedení ČZU ale musí nějak nalákat lidi, aby k nim na školu přišli studovat, vymyslí tedy takového hybrida, který se prezentuje, jako ekonomická fakulta, s ekonomickými a IT obory a to přes to, že škola nese název Česká zemědělská univerzita. VŠE je ekonomická univerzita, zabývá se výhradně ekonomickými disciplínami a to všechny fakulty. Její absolventi tak opouštějí univerzitu s kvalitními ekonomickými znalostmi, se zaměřením na dané odvětví (ti, kteří si z toho něco odnesli, samozřejmě), vaši absolventi ale opouštějí PEF s obecnými znalostmi, jak z ekonomiky, tak ze zemědělství, tak z IT, tak z jazyků, od všeho kousek a ve výsledku neumíte pořádně nic, prakticky nemáte konkrétní zaměření. Já tomu říkám zemědělec s ekonomickým přehledem. Takže, pokud chci studovat ekonomický obor, tak jdu na VŠE nebo na fakultu sociálních věd, IES UK (pokud si opravdu věřím), pokud zemědělský obor, tak na ČZU, prosté. Pokud se nedostanu na VŠE, pojistím se tím, že dám přihlášku jinam, ale přeci ne na zemědělskou univerzitu, když chci být ekonom, analytik, účetní nebo já nevím. Člověk, který to udělá totiž pak nejde na školu, aby vystudoval něco konkrétního, něco, co jej baví a co by v budoucnu rád dělal, ale honí se za titulem, přičemž je mu jedno, kde ho získá. reagovat zde
    Email: eldergodseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.07.2017 09:56:27, Medvěd) Nezlob se na mě, ale ty tvé důvody jsou vesměs argumentů prostá racionalizace tvých předsudků. S takovou z tebe kvalitní absolvent nebude ani náhodou, protože základní předpoklad kvalitního absolventa soft oboru je schopnost neracionalizovat své předsudky. Můj čas je příliš drahý na to, abych tě zdarma učil to, co jsi se měla naučit ve škole, případně co si můžeš sama nastudovat, pokud vykážeš nějakou smysluplnou aktivitu nad rámec studijních povinností. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.07.2017 23:03:07, Nic) Aha... a mohl by jsi mi vyjmenovat ty kralitni soukrome ekonomicke školy ? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.07.2017 21:09:31, Liška) PEF dnes opravdu není obecně lepší než soukromé školy (je totiž občas horší), ale to je na dlouhou diskuzi a považuji ji za zbytečnou.

    Ale pár důvodů:
    Bývá tedy zvykem, že na katedře XXX jsou absolventi oboru XXX a ne oboru TTT, které bylo třeba někam umístit. Pokud tedy již necháme stranou vedoucího.

    Je to hodně povrchní, opravdu. Stačí vyhledat pár prezentací od pedagogů, půjčit si skripta atd., často je to spíše na úrovni střední školy. Je to dáno kvalitou studentů, směšnou časovou dotací a původním zaměřením některých pedagogů, kteří se na něco jiného "přeškolili" a nemají dostatečný základ a znalosti.

    Ano, kvalita šla ještě dolů, spíše než otřes to je vývoj.

    ČSE má určitou váhu a pokud pohlédneme do seznamu členů, je jasné, že tam mnoho ekonomických škol je. Prostě to něco dalšího o té škole vypovídá, asi nejvíce neochotu srovnání....neochotu kontaktu s " venkem".
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.07.2017 20:02:26, Medvěd) Kolektivní členství resp. nečlenství v nevýlučném spolku neznamená naprosto nic. I pro tebe by mělo platit, že je třeba si dávat pozor na nesmyslné ukazatele. Dtto o vedoucích kateder - to je nevděčná administrativa, takže často to dělají spíše lidé toužící po exponovaném místě, případně lidé, kteří ví, že si výkonného úředníka zajistí; tedy i toto je třeba brát s rezervou.

    Co se týče studia koncipovaného jako "vše trochu", tak to nezbytně nutně není špatné, špatné by to bylo teprve v případě, že by to bylo hodně povrchní. Široký přehled je často do praxe na nižších pozicích výhodnější než hlubší vhled do užší problematiky.

    PEF ČZU rozhodně na VŠE v žádném oboru co do kvality nemá, ale stále je výrazně lepší než soukromé pomocné vysoké školy. I když se na PEF nedávno odehrálo několik otřesů, které kvalitě ublížily, stále to není taková tragédie, aby to nebylo pro lidi z praxe užitečnější než studium na soukromé vysoké škole. O motivaci primárně studovat PEF prezenčně si nedělám iluze... reagovat zde


Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 14.05.2024 14:12:28.