VŠE x PEF ČZU


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 21.08.2008 22:52:52, jana, zhlédnuto: 32079x, reakcí celkem: 87Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj lidičky, je tu někdo, kdo studuje VŠE, konkrétně obor Podniková ekonomika a management na podnikohospodářské fakultě? Dostala jsem se na navazující na VŠE i na zemědělku a nemůžu se rozhodnout. VŠE je rozhodně prestižnější, ale co jsem slyšela, tak na čzu je větší pohodička a lepší přístup. Navíc nemám moc dobrý pocit z toho, že na VŠE je na zkoušku jen jeden pokus. Co vy na to? Dá se VŠE zvládnout i když nejsem úplně studijní typ? Díky :-)

Email: prajaaseznamcz, ICQ: 343664406
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.05.2014 15:03:06, Libor) "Nová rektorka VŠE: Školné rozhodně nechci. Soukromníci nás ale de facto tunelují.

    Nově zvolená rektorka VŠE Hana Machková své univerzitě věří. Absolventi mají prestiž i úspěch. Nyní škola připravuje inkubátor pro podnikatelské start-upy. Machková nevidí budoucnost v placení školného, dokládá to na neúspěchu soukromých univerzit."

    Více zde: http://zpravy.ihned.cz/cesko-skolstvi/c1-62195990-rektorka-hana-machkova-skolne-na-vse-zavadet-nechci reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.04.2014 13:03:29, Bubáčisko) Ahoj, čirou náhodou chodím na PEF na obor VSRR Máme tu hodně lidí z ekonomky, méně lidí je pak z gymnázií (viz já). Od roku 2011 najela celá Pefka na systém nepovinných přednášek 1* týdně a cvičení 1* za 14 dní (tím podle některých klesla kvalita výuky), na ty ale chodit musíš. V pohodě můžeš při této škole zvládat i brigádu. Momentálně chodím do práce 3 dny v týdnu a do školy jeden den (jsem na prezenčním studiu). Jelikož je na Pefce hodně studentů, je tam také hodně studijních kruhů, rozvrh lze tedy upravit přesně dle tvých představ. Co se týče matematiky nebála bych se toho. V prvním ročníku jsme měli 2 takové trochu logičtější předměty a to: Matematické metody v ekonomii a Systémovou analýzu výrobkových vertikál a pokud se na to člověk trochu podíval a chodil na cvičení, zkoušku zvládnul. Daleko horší jsou už pak jiné předměty ve vyšších ročnících. Každý rok se trochu mění studijní plán, kupříkladu my jsme se ještě učili kytičky a rostlinky (už ani nevím jak se ten předmět jmenoval) ale to už ted snad nebudete. Pef je dobrá volba pro někoho, kdo si chce při škole dělat někde praxi a ne jenom chodit do školy po - pá. Čas od času je na fakultě zajímavá přenáška s nějakou osobností (např. Tomio Okamura atd.) nebo třeba Career Days. Jediné co na této škole trochu vázne je výuka jazyků.
    K oborům řeknu asi to, že podnikání a administrativa a veřejná správa a reg. rozvoj (to studuju já) nejsou zas tak moc náročné obory, je tu hodně lidí z OA, díky tomu, že tu není moc matiky, lidi z OA totiž s matikou většinou moc nekamarádí.
    Trochu náročnější je obor provoz a ekonomiky, kde je víc matiky. A pak je tu i ***ost hospodářská a kulturní studia-to určitě nedoporučuju. No a informatika-ale zaměřená dle profilu školy, těžko říct, co to je zač.
    Jinak dostat se není problém, berou okolo 60 % uchazečů.
    Výhodou a zároveň nevýhodou tý školy je to, že není zas tak náročná (jako třeba VŠE, kde musíš fakt tvrdě makat a stejně se z toho dost lidí nakonec ***e), ale není to ani vyložená fraška (viz většina soukromých)., kde zkoušky udělá i trochu chytřejší opice.
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.03.2014 18:28:06, Janule) *Ta náročnost oborů na NF, jak píše Ethmund, nejvyšší u ekonomie... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.03.2014 18:25:02, Janule) Čau, zajímavý téma.:)
    Ta náročnost oborů je na VŠE prej dost diverzifikovaná (asi jako na VŠCHT či ČVUT).
    Nejtěžší obory jsou ale podle většina lidí finance a bankovnictví na FFU, ekonomie/ekonomická analýza na NF a ještě jeden nějakej obor z FISU (nevím kterej, ale demografie ani aplikovaná informatika to prej není)
    Ta náročnost oborů, jak píše Ethmund, nejvyšší je na NF u ekonomie, pak národní hospodářství (to je prej náročností v současný době srovnatelný s ekonomií, jen na ekonomii ještě víc (údajně až naprosto nesmyslně) hrotěj ty státnice) a nejlehčí veřejná správa a regionální rozvoj.
    Na magistru je pak nejtěžší ekonomická analýza, o něco lehčí je hospodářská politika a ještě lehčí je pak zbytek oborů, tedy veřejná správa, regionální studia a hospodářský dějiny.

    Kdyby mělo dojít na srovnání náročnosti oborů na VŠE, tak nejtěžší jsou prej Finance na FFU, kde maj na magisterským stupni úplně šílenej mix předmětů, který maj vysokou neúspěšnost, některý předměty, který byly lehčí tam prej ještě v minulým roce nahradili těžšíma (finanční řízení koncernů místo oceňování atd.)

    Kdybych měla (dle na škole známých údajů) srovnávat atraktivní obory na VŠE a jejich náročnost, tak by to vypadalo asi takhle:

    Nejtěžší obory finance (FFU) a ekonomická analýza (NF) = hlavně magisterský stupeň dokončí naprostý zlomek studentů, střední náročnost asi podniková ekonomika a management (FPH) a veřejná správa (NF) a úplně nejlehčí pak cestovní ruch (FMV), management (FM v JH), marketing (FPH-vedlejška)...

    Pak je spousta oborů, který jsou mezi, třeba hospodářská politika bude lehčí než finance či ekonomická analýza, ale zase těžší než podniková ekonomika a management.
    Nebo třeba regionální studia na NF budou lehčí než podniková ekonomika a management na FPH, ale těžší než třeba cestovní ruch na FMV.

    Ale osobně bych si obor dle náročnosti nevybírala, nejlepším oborem jsou tak podle mě finance, ten obor je nejuniverzálnější, má zaměření jak na soukromej tak na veřejnej sektor a dále na magistru se lze další specializací vhodně formovat. Takže k financím tak může mít člověk jako druhou specializaci např. makroekonomickou analýzu z NF a směřovat tak spíše na pozici makroekonoma v bance, finanční inženýrství (FFU), pojistný inženýrství (FIS)-risk management či např auditing z FFU-auditor.
    Je toho strašně mnoho.
    Ale taky člověk může zvolit lehčí obor, kterej vystuduje třeba snáz, ale v uplatnění to takový terno nebude, i když pochází z VŠE, jako třeba ten cestovní ruch.
    Na VŠE je velká spousta oborů, vybrala jsem asi jen ty nejznámnější, sama se mám zájem v tomto roce ucházet o mag. studium na VŠE. Bakaláře mám z MU, ale cítím, že chci od života víc.:))

    Přihlášku budu mít ( od 1.4. to otevřou) na FFU finance, NF veřejnou správu a FPH podnikovou eko. Brala bych asi finance. Nejdůležitější je prostě mít z VŠE magistra, kde se to studium už více profiluje dle oboru a bere se další specializace.:)) Na bakaláři je dost předmětů obecnějších nebo takový ty úvody. :-) I když škoda, na bakaláře jsem kdysi taky chtěla na VŠE. Praha je Praha a VŠE je VŠE. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.03.2014 14:46:07, Ethmund) Jenom abych to uvedl na pravou míru. Snažím se to tak nějak vypozorovat a udělat si o náročnosti obou škol obrázek, ono se to jinak hodnotí z pohledu nezaujatého pozorovatele a jinak, když už jsem v tom nějakým způsobem zainteresovanej. Proto jsem taky děkoval za každý názor s osobní zkušeností, který jsem zde našel, protože ono to, že někdo odešel z VŠE na ČZU ještě vůbec nemusí znamenat, že ČZU dostudoval.

    Kdybych si myslel, že ten průměr z prvního semestru má nějakou větší vypovídací hodnotu tak bych rozhodně nepřemýšlel nad změnou školy, chtěl jsem jenom poukázat na to, že je na fakultě spousta lidí, kteří jsou na tom hůř než já a v tomhle ohledu moc kvalitativních ani kvantitativních ukazatelů není. Chtěl jsem tím vlastně říct, že pokud by to zabalil každý, kdo by byl ve stejné a horší situaci jako teď já, tak by na NF po prvním semestru zbyla cca 1/4 lidí. Znám osobně lidi, kteří dostudovali Bc. i přesto, že v prvním semestru ztratili 17 možná dokonce i víc kreditových poukázek. Na druhou stranu znám i lidi, kteří to po takové ztrátě museli ve druháku zabalit, což je to čeho se bojím.

    O situaci na škole jsem informovanej dobře, snažím se to tak nějak všemožně pozorovat a tvůj kamarád zřejmě studoval na Bc. obor Ekonomie, který je svojí úmrtností u státnic vyhlášenej a já upřímně obdivuju každýho, kdo na tom oboru je a k těm státnicím jde o to víc ty, který to dali, protože já bych byl asi tak posranej, že bych k nim ani nedošel. Od doktoranda, kterýho mám na Základy mikra jsem slyšel, že na magisterským na oboru Ekonomická analýza státnice z makra na první pokus nedal nikdo. To jsou pro mě obory o kterých vůbec neuvažuju už jenom kvůli stresu a o náročnosti už ani nemluvím. Navíc zatím vůbec magisterský neřeším. To mi přijde zatím trochu předčasný... reagovat zde


Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 14.05.2024 14:12:28.