VŠE x PEF ČZU


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 21.08.2008 22:52:52, jana, zhlédnuto: 32078x, reakcí celkem: 87Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj lidičky, je tu někdo, kdo studuje VŠE, konkrétně obor Podniková ekonomika a management na podnikohospodářské fakultě? Dostala jsem se na navazující na VŠE i na zemědělku a nemůžu se rozhodnout. VŠE je rozhodně prestižnější, ale co jsem slyšela, tak na čzu je větší pohodička a lepší přístup. Navíc nemám moc dobrý pocit z toho, že na VŠE je na zkoušku jen jeden pokus. Co vy na to? Dá se VŠE zvládnout i když nejsem úplně studijní typ? Díky :-)

Email: prajaaseznamcz, ICQ: 343664406
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.11.2014 22:09:12, Lenka) Tohle je celkem pěkná recenze, které jsem si všimla nedávno na jiném serveru, líbí se mi hlavně ten konec ( o tom, jak by se dnes museli vysmívat ostatní studenti ekonomek)

    Jsem bývalá studentka VŠE, kde jsem neúspěšně ukončila studium a ted tak studuju PEF ČZU, hodně lidí se mě ptá, jaké to na VŠE bylo. Jasně, kdybych vám (i sama sobě) chtěla lhát do kapsy, řekla bych asi, že PEF je taková odnož VŠE, realita je ale taková, že co se týče úrovně studia, jeho náročnosti, systému hodnocení, zázemí, kvality studentů, tak ČZU nesahá VŠE ani po kotníky. To jste ale slyšet jistě nechtěli. No, já to celkem chápu, já totiž taky ne.:) Popravdě mě už unavuje fakt, jak mnoho lidí z ČZU rádo rozděluje naši univerzitu na PEF a to ostatní. A tu PEF zminují spíše v tom horším slova smyslu. PEF ČZU je samozřejmě terčem mnoha vtipků a posměšků ze stran studentů ostatních škol - typicky například žvásty lidí z ČVUT, jak se strašně stydí projít kolem zastávky autobusu směr Suchdol na Dejvicích, aby si lidi kolem náhodou nemysleli, že snad patří k zemědělce (a přitom na ČVUT jsou minimálně stejní exoti jako tady). Dokonce se mě nedávno i jeden týpek zeptal, proč nejezdíme do školy na krávách. :D ČZU, lidově hnojárna, je škola, kde naleznete širokou škálu lidí, ale přikláním se bohužel k názoru, že lepší uchazeče PEF (a obecně ČZU) příliš neláká, no považte - jaký ambiciozní student by se asi tak dral na školu, o které se říká, že tam jdou ti, kteří chtějí mít alespon nějakou vysokou školu? Který ambiciozní student by šel na školu, která je pověstná svými "smažkami" - jako ráj všech vyhulenců? No, a proto ČZU obecně láká spíše ty slabší zájemce (ze SOU, SOŠ) o studium na VŠ. Ale abych nebyla stále jen tak negativní, na PEF ČZU je super přátelská atmosféra, užijete si tu spoustu srandy a získáte mnoho přátel (i když spíše tím, že těm flákáčům nasdílíte své poznámky:)), pro většinu bude plusem i znatelně méně učení než na VŠE a sada několika pokusů na každou zkoušku. Asi jen poznamenám, upozorním, že jste na zemědělské škole (je jedno jaký obor), takže se tu budete muset povinně vypořádat s předměty jako Zemědělské systémy 1, Zemědělské systémy 2, Ekonomika agrárního sektoru..., zemědělské předměty se podle většiny lidí na škole dost hrotěj, ale já chápu proč, jsme prostě "hnojaři", takže tyhle věci bychom měli znát. Aneb třeba na Fildě UK se bude hrotit kurz filosofie, at studujete psychologii a na VŠE zase kurz ekonomie, at studujtete třeba kognitivní informatiku, no a na ČZU zemědělství, at studujete třeba provoz a ekonomiku. Závěrem bych řekla, že ČZU není žádná elitní, top škola, ale zase to není ani nic, co by bylo hodno nějakého krutého výsměchu - vždyt se podívejte na ty regionální ekonomické a humanitní fakulty, které jsou dnes v každém menším městě (Karviná, Pardubky, Hradec Kr., Ústí n. Labem, Český Budějovice, Liberec a další) a soukromé ekonomické školy - jak by se pak museli asi (v rámci ekvivalence) vysmívat tito absolventi? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.11.2014 12:59:34, hmmmm5) No jestli ale někoho po bakaláři z PEF vezmou na VŠE
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.11.2014 15:28:57, y) No to si děláš srandu. Pravděpodobně máš VŠE. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.10.2014 14:26:17, mstitel) For Rudydabel, ja jsem na VŠE byl, nepopírám její úroveň ale jak říká kolega z ČZU...studenti z VŠE jsou namyšlenci co si mastí ego nad jinýma studentama z ekonomek. Tuto školu vystudovalo spousta politiků a taky to teď tak v našem státě vypadá ( to máš za tu aroganci). Souhlasim s tim, že VŠE je prestiž ale co se týče vybavenosti školy silně za ČZU pokulhává. Btw. co se týče praxe...studuji Veřejnou správu a regionální rozvoj a opravdu plevel netrhám a ani k dojení kraviček nedošlo. Takže se zklidni. :) Peace and love reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.10.2014 07:22:20, jojojo) dneska je už obvykle IES před fakultama z VŠE, ale jsou to jiné typy škol
    jisté je, že PEF ČZU se plácá někde vzadu
    její absolventi se fakt guvernérama ČNB nestávaji ani členama bankovní rady ČNB
    ani nejsou ve vedení významných společností
    stačí mrknout na Linkedin
    jejich plat je také v praxi zásadně nižší
    chyba je v tom, že PEF v honu na studenty bere prakticky každého, nároky minimální, škola se sice snaží tvářit jako ekonomická fakulta, ale je to zemědělská škola ( což byla její výhoda) a tuto specializaci bohužel zcela opustila
    čili absolventi nemají co nabídnout navíc oproti jiným kvalitnějším ekonomkám


    reagovat zde


Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 14.05.2024 14:12:28.