medicína-pitvy


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 21.09.2008 16:09:49, vendy, zhlédnuto: 5210x, reakcí celkem: 9Reagovat na příspěvek
Ahojky, chtěla bych zkusit dostat se na medicínu, ale nevim jestli bych na to měla. to učení bych snad ještě nějak zvládala, ale spíš se bojím pitev. krev mi nevadí, ale jak se řeže do člověka...S14 Na druhou stranu mě to ale strašně zajímá a určitě by mě to i bavilo. tak nevím:( myslíte, že bych si zvykla? Díky za odpovědi
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.09.2008 21:34:09, S.) Ahojky...no já nevím, řeknu to asi takhle - vždycky jsem chtěla jít po základce na zdrávku, ale vadila a vadí mi krev, takže jsem od toho upustila... před maturou u nás na škole jsme měli možnost vidět pitvu na vlastní oči, z 25 lidí tam vydržel jeden člověk dokonce, ostatní omdlévali (a to i chlapi...) a utíkali... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.09.2008 07:30:24, irena) Já taky poprvé omdlela a dokonce ještě pak asi 2x-3x se mi dělávalo zle až jsem si říkala, že zanechám studia, ale nebyla jsem sama, byli tam lidi, s kterými to ani nehnulo a i lidi, kteří na tom byli stejně jako já. Já si zvykla, postupem času mu ani nevadil ten smrad tam, ani ta pitva samotná, ted už si pitvu zkouším i sama a v pohodě..Samozřejmě někteří si nezvykli, ale byla jich jen hrstka, musíš to zkusit, nebo popřípadně doporučuji jednu brigádu, ale je trochu morbidní, ale nevim, zda je možné ji jen tak sehnat, kamarád ji dělal, ale on studoval medinu, tak mu to pomohlo, omýval na pitevně mrtvé, dneska s nim nic nehne :D
    ne vážně, zvykneš si, nic to neni, pust si na netu pitvu, hod do googlu pitva video a nějaká ti vyjede, zkoukni to pokud by se ti chtělo omdlít i u videa někde doma v křesle, tak radši popřemýšlej o něčem jiném.. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.06.2010 17:56:12, Bella) Tak jsem se koukala na 10 minutové video pitvy..a je to...brutální S05
      Tedy ne že by se mi přímo dělalo špatně, ale dokonale rozřezat, rozebrat, rozpitvat lidské tělo za pár minut je celkem síla. Ještě to bylo tělo nějaký mladý ženský... no o medicíně uvažuju, ale nevím, jestli mě tohle neodradí.. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.09.2008 09:40:50, Ela) Když to nezkusíš,tak nepoznáš jestli ti to bude vadit ...
    každý si pod slovem pitva představí spoustu krve a mrtvolu,ale při poslání lékaře nejde o mrtvého jako takového,ale o to na mrtvém se naučit pomoct živému ... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.10.2008 20:22:06, lili) já jsem teda nezažila, že by na pitvě kdokoliv omdlel...řekla bych, že to vypráví lidi, co o tom moc neví, nebo co tam byli se střední školou se podívat- a to je jiný.. první pitvu, co bys zažila, by byla anatomická- a tam bys krev hledala marně (pokud někoho nenabereš na skalpel ;):D )...lidi si to většinou představují úplně jinak, než jak to je...bereš to jinak, když tam jsi...ustáli to všichni, co znám...S06 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.10.2008 18:39:06, běta) no a kdyz jste mluvili o tom smradu tam...da se nejak zvladnout nebo je to hodne zly? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.04.2010 20:27:03, Elora) ahojik, já jsem právě na konci maturitního ročníku, jak už tady bylo mnohokrat zminěno na začatku roku jsme já a mí spolužáci absolvovali návštěvu pitevny, věřila sem si, nebylo mi zle, smrad byl absolutně snesitelný, ale pohled na ,,rozcupované\'\' tělo mě zasáhl natolik že sem měla problémy klidně spát další dva měsíce, ten pohled mě děsil hodně dlouho. Dala sem si i přihlášku na medicinu, ale upřímě doufám, že uspěji na farmacii.... na medicínu sem asi psychicky málo odolná :P. Nevim jestli se toho hrozného pocitu dá zbavit zvykem. Proto bych raději zvolila laboratoř se zkumavkama než pitevnu se skalpelem. :) reagovat zde
    Email: Seifertova.zseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.08.2010 11:43:11, Markéta) Ahoj, no já mám opačný problém :-) Pitvy jsem zvládla vcelku v pohodě, jen jednou se mi udělalo trošku šoufl (paradoxně když období pitev takřka končilo), ale jinak tam byla skoro i sranda :-) Ale to učení, to je mazec :-D Pokud to fakt chceš dělat, jdi do toho...a doporučuju jinou než 1.LF (to ti řekne víc lidí, nejsem proti té škole zaujatá, jen je to prostě úplně největší síto). reagovat zde
    Email: m.plestilovacentrumcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.09.2010 18:09:35, luca) Ahoj, lidi fakt se pitvy nebojte. Medinu nestuduju, ale jako dcera majitele pohřební služby jsem na pitevně vcelku často.Viděla jsem ji několikrát, dá se to, člověk se s tím sžije. Táta je na tom daleko hůř, musí sbírat sebevrahy na kolejích, osamělý a zapoměnutý mrtvoly v rozkladu(to je teprve smrad) a to se dělá zle i mě a bude mi trvat hodně dlouho si zvyknout. Já Vás všechny obdivuju, vadí mi pohled na tekoucí krev z živého člověka, to fakt nedávám. reagovat zde
    Email: Lucka.2seznamcz

Podobné příspěvky:
  1. Medicína, psychologie? - Ostatní
  2. Medicína, FVL nebo biologie? - Výběr vysoké školy
  3. Veterina x Medicína - Výběr vysoké školy
  4. Medicína vs přírodovědní/přidružené obory? Návrh oborů - Výběr vysoké školy
  5. Speciální pedagogika nebo medicína? - Výběr vysoké školy
  6. Medicína nebo architektura? Spěchá. - Výběr vysoké školy
  7. Medicína, biochemie? - Výběr vysoké školy
  8. Farmacie x medicina - Výběr vysoké školy
  9. Zubní lékařství, medicína, farmacie - časová náročnost studia - Výběr vysoké školy
  10. Medicína - plastika - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.