Nevím co dál

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 14.11.2008 21:58:45, Anka, zhlédnuto: 821x, reakcí celkem: 13Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhojte... v současné době řeším dilema - začala jsem studovat VŠ, která mě nebaví a kromě toho nedělám nic jiného, než vypracovávám různé úkoly a projekty do školy (mám 15 předmětů). Jsem na zhroucení, celý týden jsem od rána skoro až do večera ve škole, vůbec se skoro nevyspím. Uvažovala jsem, že bych si podala přihlášku na nejlehčí obor, co snad může být(na který jsem chtěla i předtím, ale bohužel mě nevzali - měla jsem jen jednu školu s tímto oborem...)... myslíte si, že je lepší se stresovat, rok zůstat na škole a pak přestoupit, nebo ukončit školu po ZS, jít pracovat (mám dohodnuté místo) a potom začít znova? nebo třeba ukončit studium už teď, a odjet do zahraničí jako au-pair? Budu ráda za jakýkoliv názor... Děkuji :)
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.12.2008 10:29:46, petr) "Všechny mé známe co se pachtí býti Mgr. neznám ani jednu co by ta výška jich nějak bavila...a pořád jenom ubekuji nad tím,jak život nesnáší a všechny berou antidepresiva...nebo antipsychotika...nekecám....výška je dost psychicky náročná obzvlášt když už jste ve čtrtáku" lol tak to mas asi divne zname...ja zas neznam nikoho koho by skola nejak vyrazne psichycky vycerpaval (hold tam nema lozit ten kdo na to nema) a vecinu lidi alespon castence (jasne ze ne kazdy predmet) bavi.....ti lidi chteji alespon neceho v zivote dosahnout..... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.12.2008 13:23:28, Ivka) A jaky je tvuj vysneny obor?taky jsem ted nechala vysky, ale porad se hledam..bavi me tak od vseho trochu a bojim se, ze at si to dam zase kamkoliv, realita bude opet uplne jina a nevydrzim tam :( reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.12.2008 22:54:53, Anka) Ahojky... chtěla bych všem poděkovat za názory a rady, moc mi to pomohlo v rozhodování.
    Rozhodla jsem se školu skutečně ukončit (nemá cenu se dál trápit kvůli něčemu, co dělat nechci a nebudu), pracovat a zapsala jsem se na jazykovku. Zároveň jsem si podala přihlášky na vysněný obor s tím, že udělám maximum abych se na něj dostala.
    Ještě jednou vám všem děkuji :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.12.2008 21:34:14, Katka) ahoja,
    Radka má pravdu. Po střední škole jsem vůbec nechtěla dále studovat, tak jsem šla na jazykovku. Pak odjela do Anglie jako Aupairka, vřele doporučuji, ikdyž je to hodně stresově náročné...ale hej dá ti to do života docela hodně....změniš pohled na život...a otrkáš se...pak jsem byla trochu rozumnější tak jsem se příhlásila na výšku...myslela jsem si supr obor proč ne...ale ne vše co na první pohled vypadá skvěle to může být bezva...šíleně mě to nebavilo...chtěla jsem s tím seknout, ale nestalo se to...nakonec mě vyhodili s nedostatku kreditu...přemyšlela jsem co dál...a nakonec jsem zase pracovala jako Aupair...po nějakém čase jsem s tím sekla a odjela domu...řekla jsem si musím mít nějaké další vzdělání než maturita...tak jsem šla na Vošku...teda nedoporučovala bych nikomu...prozatím tam jsem ale to nemá žádnou úroveň...každý den dojíždím, jsem pořád nevyspaná tak přes týden se neučím...to ani nejde...přes víkendy se učím fuurt...ale předevčírem mi trnklo...že seru na tu školu a budu dělat to co mě opravdu baví...vždycky jsem chtěla být účetní..tak od ledna budu dělat rekvalifikaci...a chci si v angličtině dále vzdělávat takže určitě nějakej kurz ajiny...a opravdicky budu štastná v tom co mě baví...a ne držet na výšce která není jistá...nikdy...člověk by měl dělat vše v životě co ho baví...a nemá cenu makat na tom, co opravdicky nesnášíš.....taky jsem měla zdravotní problémy s vysoké...projevily se u mě deprese a další psychosomatické problémy...už bych na výšku nešla...život je krátky na to se honit za titulama a být úspěšný ale všechno má své klady a zápory...Všechny mé známe co se pachtí býti Mgr. neznám ani jednu co by ta výška jich nějak bavila...a pořád jenom ubekuji nad tím,jak život nesnáší a všechny berou antidepresiva...nebo antipsychotika...nekecám....výška je dost psychicky náročná obzvlášt když už jste ve čtvrtáku....Udělej si život tak abys hlavně byla štastná sama ze sebou..a. nikdy se nedívej na lidí kolem sebe co se pachtí a pachtí...a to pachtění jich někdy přivede do hrobu!!!S05 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.11.2008 23:57:54, Radka) Ahoj Anko, já tedy nevím, ale mně všechny ty rady typu "zůstaň, pokus se to nějak zvládnout, požádej někoho o pomoc, ono se to časem zlepší" připadají naprosto mimo. Podle mě by tohle bylo řešení, pokud bys studovala na škole, která by tě bavila a zajímala, jen bys ji zkrátka nezvládala. Ale jak jsem pochopila, tohle tvůj případ není, zkrátka jsi se ve výběru školy sekla, což se může stát (a znám takových lidí dost). Takže já tedy sama za sebe radím: Pakliže je to obor, který tě nezajímá a nehodláš se jím živit, byla chyba na něj vůbec jen nastupovat. Řešení: pryč a co nejrychleji! Nemá smysl trávit čas šprtáním se něčeho, co pak nijak nevyužiješ. Jestliže máš zajištěné pracovní místo, vůbec bych neváhala! Šla bych makat, aspoň bych si něco vydělala a na jaře bych zkusila přijímačky na obor, kam opravdu chceš. Že bys během půl roku natolik vypadla ze studijního tempa, že by ses pak už nechytila, to si teda nemyslím. Ale jak říkám, je to můj názor, samozřejmě někdo může mít úplně jiný. reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. Nevím, kam na vysokou. :-( - Výběr vysoké školy
  2. Nevím jakou vysokou školu studovat - Výběr vysoké školy
  3. Nevím kam jít - Přijímačky, přípravné kurzy
  4. Nevím, co dělat :( - Výběr vysoké školy
  5. Nevím, kam na vysokou :-/ - Výběr vysoké školy
  6. Nevím na jakou vysokou, pomoc ! - Výběr vysoké školy
  7. Přesně vím co hledám ale nevim jestli to vubec jde :) - Výběr vysoké školy
  8. Nevím kam na vysokou školu, střední kosmetička - Výběr vysoké školy
  9. Nevím na jakou vysokou, co dělat? - Výběr vysoké školy
  10. Nevím kam na vysokou :/ - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.