Počítačová grafika


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 18.11.2008 11:56:27, Ivana Jevická, zhlédnuto: 6894x, reakcí celkem: 20Reagovat na příspěvek
Ahoj všichni!

Mohli byste mi někdo, prosím, poradit ohledně studia počítačové grafiky? Jak se na studium nejlíp připravit? Jaké bych měla mít vstupní znalosti (z matematiky, programování atd.), abych školu byla schopná zvládnout? Jsem teprve ve druháku na gymplu, ale pomalu se už zajímám, co bych chtěla v budoucnu dělat.

Děkuji za odpovědi a rady!:)
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.11.2008 15:09:40, XXX) Lol ty si lama:D na co to řešíš pořád se něco otvírá a zavírá ... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.11.2008 15:23:21, Ivana Jevická) Lama jsi ty S15 reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.02.2009 22:00:28, beviamo) Sohlasím s názorem reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.11.2008 15:23:55, Ivana Jevická) Lama jsi ty S15 a příště se aspoň podepiš reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.11.2008 22:11:16, Radek) Lamy tu máme taky, ale buďte na sebe hodnější, lidi.. ;) http://www.vejska.cz/profiles/radek-lexa/files/lamaa.jpg
    Myslím že na počítačovou grafiku toho zas tak moc nepotřebuješ.. Matiku budeš mít z gymplu asi dost dobrou.. Programování.. no leda by sis sama psala prográmky na kompresi obrázků třeba. To si spíš kup nějaké publikace o estetice, vnímání barev, typografii, designu apod. A nějaký grafický program.. nejznámější vektorový Corel Draw, nejznámější bitmapový Photoshop. A taky to chce bystrou mysl - občas dobrý nápad jak něco nejlíp udělat :). Zčásti zkušenost a zčásti talent.
    Počítačová grafika v širším smyslu to jsou asi i webové stránky.. a tam se malinko programování může hodit.. pro začátek mrkni na xhtml, no a když to budeš chtít víc rozjet tak php nebo javascript.
    Ale fakt si myslím že máš ještě fůru času.. užívej si mládí :D. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.01.2009 19:22:49, Riedli) A jakou VŠ počítačové grafiky by ste mohli doporučit? Mám v plánu na nějakou jít ale nevím jakou. zaměření: počítačová grafika > webová grafika, reklama, design, profi úprava foto (nevím jestli se to někde učí na škole a je to zahrnuto do nějakého oboru, ale baví mě to). děkuji za odpověď reagovat zde
      Web: http://riedli.cz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.01.2009 19:26:50, Kiki) Ahoj, myslím, že s timhle zaměřenim budeš mít problém. V Praze je fakt hodně málo škol. Já skončila na grafice na VOŠ Orange Factory. Něco je na Hollarce (PC grafika) reagovat zde
    Email: anitsirchcentrumcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2009 16:27:28, Dita) a na masarycce v Brne je na FI primo Pocitacova grafika a zpracovani obrazu.. docela fajn:) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.02.2009 13:18:26, Kačka) A jak je to tam s přijetím bez nutnosti dělat TSP? četla jsem něco o dobrém umístění ve sciích... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.02.2009 22:25:26, Riedli) a mají taky nějaký web? docela bych se podíval a nastudoval reagovat zde
      Web: riedli.cz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.02.2009 15:59:00, Radek) nevím o něm.. o studovaných předmětech viz zde http://www.fi.muni.cz/admission/bachelor/index.xhtml.cs (buď v informačním systému-nejlepší-info o všech jednotlivých předmětech, ve Žluté knize - tam určitě bude seznam studovaných předmětů v oboru..ty si pak najdeš konkrétně v tom inf.systému. (bakalářské studium), v magisterském navazujícím je ještě také jeden obor (Počítačová grafika).
        Katedra počítačové grafiky a designu
        Vedoucí pracoviště: doc. Ing. Jiří Sochor, CSc.
        http://www.muni.cz/fi/331400/people
        (členové katedry)
        http://www.fi.muni.cz/~sochor/ (jeho stránky).

        reagovat zde
        Email: radek.lexavejskacz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.02.2009 18:56:52, riedli) Tak to mi velice pohohlo MUNI jsem si pročetl a myslím že by se tam našlo přesně co hledám jen je to trochu z ruky (středočeský kraj).

    A co si myslíte o tomhle? Víte o tom něco?
    http://novyprogram.informatika.cvut.cz/
    mě zaujal obor: web a multimedia (přesně pro mě)

    děkuji S13S13S13 reagovat zde
    Web: riedli.cz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.04.2011 14:02:49, xxmumik) Ahoj, web a multimedia na fit dělám a pokud chceš nějakou grafiku, tak tohle opravdu neni vhodná škola. Je zde OPRAVDU jen programování a matika. Co se týče webových stránek - probírá se hlavně PHP, HTML a CSS jen okrajově. PHP je taky programování a všechny ostatní předměty se sice maskujou různými názvy, ale pořád je to jen a jen programování (c, c++, mysql, sql, js, java, assembler) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.03.2009 18:02:21, Alfréd) ČVUT bych velmi doporučil, hlavně pokud hledáš něco poblíž. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.03.2009 18:06:27, Alfréd) no ještě něco:

    počítačová grafika jako informatický obor NENÍ kreslení v Corelu a navrhování webíků, počítačová grafika je z velké části o celkem složitých algoritmech, tj. matematice

    Takže doporučuji důkladně prohlédnout seznam studovaných předmětů, kvůli zamezení případných překvapení v x-tém ročníku. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.03.2009 20:37:18, riedli) Děkuji za názor. Myslím že u mě matematika nebude problém bude to můj maturitní předmět.
    S13S13S13 reagovat zde
    Web: riedli.cz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.02.2011 14:55:45, Marek Blaščík) Ahoj,
    koukám se po škole kde by se dala studovat počítačová graika se zaměřením na 3D modelování nebo na animaci, nejlépe na oboje. Univerzita Tomáše Bati mě moc nenadchla, slyšel jsem, že tam dají hodně na kresbu a to není moje nejsilnější stránka.
    Jeslti někdo víte o ňějaké škole u nás, nebo klidně i v Anglii tak mi prosim poraďte.

    Děkuju moc, Marek Blaščík reagovat zde
    Email: marekblascikgmailcom
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.07.2012 11:01:56, Jiří Žára) Pokud ještě není totálně pozdě, pak bych si dovolil upozornit na možnost studia Počítačové grafiky na FEL ČVUT v Praze. Výuku zajišťuje Katedra počítačové grafiky a interakce (v tomto období ji zrovna vedu) a vyučuje jak praktičtější postupy v bakalářském studiu (obor Web a multimédia, program STM), tak hodně hluboké a teoretické znalosti v magisterském studiu (obor Počítačová grafika, program OI).
      Přehled předmětů je na http://dcgi.felk.cvut.cz/courses
      Jiří Žára reagovat zde
      Email: zarafelcvutcz, Web: http://dcgi.felk.cvut.cz/
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.04.2011 20:14:39, vrtule) nově obor Multimédia v ekonomické praxi na VŠE - od příštího školního roku
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.08.2015 12:37:39, eva) Zlínská VOŠ umění - tříleté denní studium ve dvou ateliérech. Výtvarný ateliér nabízí zájemcům obory Užitá malba, Sochařská tvorba, Grafická tvorba, Výtvarná fotografie a nová média. http://www.skolaumeni.cz
    reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Počítačová grafika na jednotlivých fakultách - Výběr vysoké školy
  2. na které VŠ se dá studovat počítačová grafika - Výběr vysoké školy
  3. informatika-grafika? - Výběr vysoké školy
  4. Výběr VŠ Grafika - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.