UPOL nazory


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 11.12.2008 21:27:41, _mia_, zhlédnuto: 990x, reakcí celkem: 12Reagovat na příspěvek
zdravim vsechny, letos studuji na masarycce prvnim rokem, ale jelikoz mou prioritou byla vzdycky zurnalistika a na MU mi nevysla, tak sem se letos rozhodla zkusit stesti znovu - a to v Olomouci, neb tam je vetsi sance se dostat:).... ale bohuzel sem slysela z ruznych stran ne prilis pozitivni reakce na pristup ucitelu ke studentum...mohl by mi to nekdo potvrdit nebo vyvratit? Pripadne srovnat i uroven zurnalistika v brne, zurnalistika v olomouci?? Co sem prosla ruzna fora, vicemene se srovnava hodne UK a MU, ale o Olomouci kde nic tu nic... za jakekoliv info jsem moc vdecna, myslim, ze to pomuze i spouste dalsich potencialnich zajemcu:)


  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.12.2008 21:42:42, XXX) No tak Brno je špička snad ve všem. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.12.2008 21:50:52, _mia_) no to urcite)...ale pomohlo by mi neco konkretnejsiho, nejsem zas nejak extra parici a kalici tvor, takze to, ze je brno studentsky mesto se spoustou klubu, kde se da pit a jezdi tu salina:) pro me neni zas tak uplne rozhodujici:)... rozhodujici je skola-uroven, pristup vyucujicich, kvalita vzdelani...:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.12.2008 01:32:35, YYY) No nevim, kdo přišel na to, že do Olomouce se dá snadněji dostat?! Z 910 uchazečů jich brali 50!!
    Tak vlastně je to jedno, protože jak do Brna, tak do Olomouce, vlastně i do Zlína na marketingovou komunikaci, se dělá přijímačka z testu OSP od Scia! Takže jeden test - co se povede - to bude! reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.12.2008 08:51:16, _mia_) No jde spis o to, ze ja nemam zas takovy problemy s OSP ( to by muj lonsky percentil stacil na Olomouc), ale spis se ZSV a jelikoz na MU se ty percentily scitaj, tak ikdyz dam z OSP treba devadesat, ale ze ZSV treba 40, tak jsem stejne nahrana:( reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.12.2008 01:33:40, kia) http://www.upol.cz/skupiny/uchazeci/studijni-obory/?user_vlkupobory_pi1%5BshowUid%5D=555&cHash=bd343 88968 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.12.2008 09:32:01, _mia_) Navíc bych jen chtěla dodat, že je hodně povrchní, brát šance na přijetí jen podle poměru přijatých/uchazečů. Daleko podstatnější je spodní bodová hranice, s ktero byli uchazeči přijati. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.12.2008 13:41:40, Markéta) Ahoj, já jsem o Olomouci slyšela samé pozitivní názory, jak na přístup vyučujících tak i na kvalitu oborů - a to od více lidí nezávislých na sobě. Letos se tam také hlásím (odcházím z jiné VŠ), ale na jiný obor. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.12.2008 14:24:00, _mia_) Jee, tak to si mě moc potěšila:)... no je pravda, že já sem to mám podložené hlavně z oblasti oboru, který teď studuju na MU - že to hodně studentů právě odchází do Brna, a pak i z okruhu své rodiny, ale to se týká kombinovaného studia... v kadždém případě moc děkuji za reakci, zvedla mi náladu:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.12.2008 19:10:23, Radka) Tedy, mio, nerada bych ti tu náladu zase zkazila, ale... já studuju žurnu v Praze a jedna moje spolužačka ji studovala rok v Olmiku, než přešla do Prahy. Svoji olomouckou epizodu tedy líčila dosti znechuceně... Prý tam žurnalistiku učí spíš češtináři než lidé, kteří by opravdu rozuměli médiím... Já být tebou, preferuju Brno. Nepopírám, že v Olmiku je určitě spousta kvalitních oborů, ale co se týče žurnalistiky, tak tam to podle mě funguje podle přímé úměry "čím větší město, tím lépe". Jednoduše proto, že ve větším městě funguje víc médií, což pro tebe znamená větší možnost najít si praxi při studiu, udělat si kontakty mezi lidmi z oboru atd. Ale je to samozřejmě tvoje volba, nechci tě moc ovlivňovat. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.12.2008 15:22:32, _mia_) Díky moc za názor!:)... popravdě, já sem měla taky stejné "podezření", že to v Olomouci nebude úplně ideální, mimojiné i z tebou zmíněných důvodů, ale říkala sem si, že je vždycky lepší osobní zkušenost někoho, kdo tím prošel.... můžu se zeptat, s jakou kombinací tvoje kamarádka studovala žurnalistiku v olomouci, a pak v Praze? Samozřejmě mám v plánu zkoušet dál i Brno, ale přece jen, olomouc je aspoň o kousek větší "jistota"... reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.12.2008 18:34:20, Radka) mia: Tak kombinaci bohužel nevím, dokonce mám pocit, že v té době bylo ještě možné studovat v Olomouci žurnu i jednooborově (bylo to už ve školním roce 2005/2006). V Praze máme žurnalistiku jenom jednooborovou. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.01.2011 14:30:51, Sailen) Ahoj, tak já první rok studuju žurnu v Olomouci dvouoborově s uměnovědou. Porovnání s jinými univerzitami nemám, hlásila jsem se i do Brna, ale narazila jsem na stejný problém jako ty (ZSV). Nevím, co by ti přesně pomohlo, ale upřesním pár věcí:
    1) zatím mě neučil žádný češtinář (ale samozřejmě záleží na volbě předmětů a jednooborovosti/dvouoborovosti) Vetšinu předmětů mě učí lidé z praxe + máme pásmo přednášek o médiích, kde je každý týden pozvaný někdo jiný.
    2) je pravda, že stav budovy, v níž se KZU nachází, je v katastrofálním stavu, katedra se už asi 5 let snaží o přestěhování, ale UP zatím nebyla schopná nabídnout žádnou vhodnou alternativu
    3) podle mého názoru nemá smysl studovat žurnalistiku jednooborově, vždy je dobré nejprve mít specializaci, něčemu pořádně rozumět, aby o tom člověk mohl psát (proto druhý obor). Když vyjdeš ze školy po vystudování jednooborové žurny, budeš mít spoustu spíše teoretických než praktických vědomostí (z toho žádná redakce moc odvařená nebude) a žádnou konkrétní odbornost danou titulem (z toho taktéž ne)
    4) ano, je pravda že tu jsou učitelé, kteří učí úplné ***iny, jsou arogantní (na jeden předmět takového mám) a člověk by je nejraději někam kopl, ale pochybuji, že v Praze nebo Brně nerazíš na zázračný učitelský sbor plný zábavných chápavých spravedlivých dochvilných nechybujících spolehlivých profesorů (zkrátka všude se nejde někdo)
    5) v porovnání s mým druhých oborem můžu konstatovat, že žurnalistika je celkem flákárna reagovat zde
    Email: sailen.esgmailcom, Web: sailen.ic.cz

Podobné příspěvky:
  1. UPOL-kombin.-VEŘEJNÁ SPRÁVA x SOCIÁLNÍ PRÁCE ??? - Informace o studiu
  2. všeobecné lékařství na LF HK nebo UPOL - Výběr vysoké školy
  3. Žurnalistika UPOL - Univerzita Palackého v Olomouci
  4. FIM nebo VŠPJ vaše názory - Univerzita Hradec Králové
  5. Ústní zkouška na psychologii UPOL - Přijímačky, přípravné kurzy
  6. VŠB vs UPOL - Výběr vysoké školy
  7. Lf upol alebo muni - Výběr vysoké školy
  8. A zase ty koleje!! UPOL - Univerzita Palackého v Olomouci
  9. Politológia - FSV, FSS alebo UPOL? - Ostatní
  10. VŠE nebo ČVUT, názory a zkušenosti? - Vysoká škola ekonomická v Praze

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.