Prosím o radu

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 12.12.2008 13:18:42, Denisa, zhlédnuto: 734x, reakcí celkem: 15Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekDobrý den.
Je mi 24let,mám obchodní akademii,jsem z Moravskozleského kraje.Už tím,že jsem šla na obchodku jsem šlápla vedle,no jo,ale v 15jsem o životě moc nevěděla a nikdo mě nepodpořil.Když jsem byla na obchodce,došlo mi,že to není nic pro mě,já se hodím do zdravotnictví,školství,atd.Mám velice dobré komunikační schopnosti,vždycky jsem chtěla pomáhat lidem,dokážu se vcítit do druhých a pomoci jim.Uvažovala jsem o studiu práv nebo psychologie,ale je těžké se tam dostat,ty přijímačky jsou celkem kruté a velký nával zájemců o tyto obory.Jsem tak nešťastná,že nemohu dělat to co by mě bavilo a pro co mám předpoklady.A jako absolventka obchodky moc šancí na úspěch nemám,jsem bez praxe,bez známosti a tady u nás je to problém sehnat práci,uvažovala jsem o nějakém kurzu,třeba účetní,jelikož jsem na škole účetnictví měli,tak stejně mi nikdo nechci dát šanci,nebo pak nějaký programátorský kurs,ale nevím zda bych se s tím chytala jelikož je to jen kurz a ne požadovaná praxe.Momentálně dělám servírku.Prosím,můžete mi nějak poradit?Předem děkuji za odpovědi.Denisa

Email: Denisa1984seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.12.2008 13:36:49, Romča) Ahoj. Myslím si, že když chceš studovat práva nebo psychologii, tak bych zvolila nějaký přípravný kurz a už odteď se na přijímačky připravovala a doučila se potřebné věci. Vím, jak je těžké se tam dostat, mám kamarádku na právech, dávala si přihlášky na všechny fakulty, nikde ji normálně nevzali (měla ze scia 88), až na jednu na odvolání.
    Já jsem v situaci, kdy jsem s jednou VŠ skončila, práci sháním těžko (jsem rovněž z Moravskoslezskýho kraje) a připravuju se na přijímačky na druhou, sice se tam nehlásí tolik lidí jako na práva, ale přijímačky jsou kruté, a jelikož chci ten obor studovat tak udělám pro to maximum; totéž radím i tobě, připrav se co nejlépe na přijímačky, aby jsi z toho mohla mít dobrý pocit, že jsi udělala maximum co jsi mohla. To, že jsi z obchodky vůbec nemá vliv na přijetí, jen se budeš muset připravit více (já třeba taky nejsem z oboru). Myslím, že podobné kurzy - účetnictví, rpogramátorství atd jsou nahouby, jelikož vždycky přijde někdo vzdělanější (VOŠ, VŠ) v tom oboru a ty budeš mít smůlu. Co vím, tak vždy u programátorství chtějí VŠ.
    Zkus vážně tu přípravu na přijímačky, hodně štěstí. :) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.12.2008 14:14:45, Prd) Holka...můj kámoš děla programatora má střední školu...takže bych to nebrala ale není to tak jednoduché....musí tě to šileně bavit...a to, že člověk si řekne chci být programatorem, a pak zjistí ty jo....to se nedá...tak to nemá cenu...není to vůbec lehké...pár krát jsem se dívala na jeho výtvory jak to vůbec dělá atd...

      Jsem na Vošce...a tady bych to nebrala nějak že po této škole budu vzdělanější....
      Nemá to úroveň tak prosím tě...bud jdi na Výšku...nebo se pekelně připrav na přijimací pohovor...totiž já už mám objednané knížky co se týče účetnictví taky v podstatě jsem z obchodky a taky nejsem hned po matuře a účto taky jsem na střední měla ráda...Vošku studovat po Novém Roce už nechci ...jsem připravena i stím...že budu doma nějakou dobu ...že si práci neseženu jen tak...ale mám dobu na to abych si účetnictví nějak nazupala od nova...něco v hlavě mám tak si myslím,že to tak těžké nebude...angličtinu si myslím,že umím...praxe v zahraničí...a pak jednoletý pomaturitní kurz ajiny...a pak taky samostudium doma...
      Už jsem byla za celej život na 5 výběrovkách a měla jsem štěsti u dvou nějakou dobu jsem tam pracovala ale jo to ale...chtěla jsem jít na výšku...ale z nedostatku kreditu mě vyhodili takže není to tak lehké....
      Ale holka nezoufej...celej život máš před sebou...člověk pořád musí něco zkoušet...jednou si v životě dobře vybereš...a budeš šťastná....
      Ale nemyslím si ,že bakaláři nebo mgr...mají na trhu větší úspěch..za prvé moc jazyk na výšce se nenaučí...což vím...byla jsem na výběrovkách a chtěli raději holku co se domluví po telefonu a není tele....takže jazyk je na prvním místě než VS..zapamatuj si tohle to...protože ikdyž máš jakékoliv supr vzdělání...ale bez jazyka nikde se neuplatníš....a můžeš dělat i práci středoškoláka...hodně lidí je naivních...a myslí si, supr jsem Bc. a celý svět patří mě....v dnešní době je důležité za prvé jazyk...komunikativnost.. a jestli jsi středoškolák nebo VS to je EGAL!! Znám holku kámoška středoškolačka němina anglina plynule..vydělá 30 litrů hrubého tady v moravskoslezském kraji..což můj přitel ING. a vyděla tak čistého 15tis. jestli se naučím dobře dva jazyky..nějaké certifikáty pozbiráš...všude budou chtít tebe než Bakaláře bez jazyku...nezapomen...:) reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.12.2008 15:24:55, Osiris) Toto je blbost, že jazyk je na prvním místě. Domníváš se, že třeba na konstruktéra vezmou radši komunikativního člověka s jazyky, který tomu vůbec nerozumí? Blbost! Důležitost jazyku se zbytečně přeceňuje. Pokud budou chtít člověka na odborné místo, tu školu mít musí. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.12.2008 15:51:36, Denisa) Na jazyky bohužel nemám hlavu.Já byla vždy na přírodní vědy,logika atd.to je moje,ta obchodka bylo mé šlápnutí vedle. reagovat zde
        Email: Denisa1984seznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.12.2008 15:48:30, Denisa) Díky za radu.Já to zkoušela na práva hned po střední a jedině na Karlovce jsem měla 100bodů,ale chtěli 114.Mám doma spoustu těch minulýh testů,co se týče scia a TSP,tak se do toho pustím. reagovat zde
      Email: Denisa1984seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.12.2008 16:09:13, Lenča) Deni, říkáš, že bys chtěla pomáhat...myslíš, že jsou práva vhodný obor? Jsem ve třeťáku a věř, že většina z nás jsme sem šli s tím, že chceme být užiteční, pomáhat lidem, být prospěšní společnosti. Už po prvním semestru jsme ale ztratili iluze, v tomhle oboru a v tomhle státě to prostě není možné.

    Podle toho co jsi psala si myslím, že by ses lépe realizovala v psychologii nebo výbornou volbou by pro tebe mohla být nějaká sociální VŠ, není tak těžké se tam dostat a máš jistotu, že opravdu budeš užitečná a budeš pomáhat lidem.

    Tak nad tím ještě popřemýšlej, ať znova nešlápneš vedle. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.12.2008 19:03:31, Radka) Deniso, vejšku určitě zkus! Co se týče práv, to se mi ale moc nezdá - vem si, že to studium trvá 5 let, tobě je 24, i kdyby ses dostala na první pokus, tak než to vystuduješ, je ti minimálně 29, pak ještě budeš dělat koncipientku... než by ses dostala k nějaké pořádné práci a slušnému platu, budeš, s prominutím, skoro v důchodu (to samozřejmě nadsazuju), nehledě na to, že třeba mezitím budeš ještě chtít založit rodinu. Totéž s medicínou.
    Čili já bych si vybrala něco méně náročného, třeba pychologii, pedagogiku nebo tu sociální práci, jak radí Lenča. Tyhle obory se (na rozdíl od práv) dají na hodně školách studovat i dálkově při zaměstnání, což uvítáš, pokud by třeba tví rodiče nebyli už ochotní sponzorovat ti prezenční studium (třeba já si neumím představit, že bych ve čtyřiadvaceti nebyla finančně soběstačná). Kromě toho na dálkových oborech je většinou větší šance na přijetí. Myslím, že když se opravdu poctivě připravíš na přijímačky, tak dostat se dá úplně všude a to, jakou máš střední školu, na to nemá vliv.
    Samozřejmě bych chtěla ale zdůraznit, že to, že to vystuduješ, ještě pořád taky nemusí znamenat, že v tom oboru najdeš práci - jak sama píšeš, hledat práci není med a i když situaci v Moravskoslezském kraji neznám, tak ve společenských vědách se celkově těžko shání uplatnění.
    Jinak ale musím říct, že mi přijde, že si úplně protiřečíš - nejdřív píšeš, že se umíš vcítit do druhých a chceš jim pomáhat, a pak přijdeš s tím, že sis chtěla udělat kurz na programátora. To byl nějaký úlet, ne? Když chceš dělat něco v sociální oblasti, proč do toho taháš zase programátorství? Tuhle epizodu jsem nějak nepochopila. A stejně si myslím, že rekvalifikační kurzy jsou na nic, protože, jak tu už padlo, všude raději vezmou někoho, kdo na to má školu. Každopádně by sis podle mě především měla ujasnit, co opravdu chceš, a ne to střílet od boku.
    Plus souhlasím s Osiris, že význam jazyků se přeceňuje a že jazyky ani zdaleka!!! nejsou všechno. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.12.2008 19:16:22, Denisa) I práva jsou studovat dálkově,ptala jsem se známého,jelikož se taky hlásil a už mu je 31,řekl mi,že lze požádat o individuální studijní plán,a pak se to studuje při zaměstnání dálkovou formou.To už bohužel u medicíny nejde.O těch kurzech jsem uvažovala,opravdu v krajním případě,kdyby už nebyla jiná možnost,co mám spolužačky z obchodky,tak nic moc,dělají práci,co by dělala klidně někdo i se základním vzděláním,kamarádka třeba jen vyřizuje objednávky a balí příslušenství k tel.k distribuci.Nechci ze sebe dělat bůhvíco,ale myslím si,že v takové práci bych nebyla využita na 100%. reagovat zde
      Email: Denisa1984seznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.12.2008 19:19:03, Denisa) A co se týče rodiny,o tom jsem ještě nikdy neuvažovala.Zatím mě to vůbec nebere. reagovat zde
      Email: Denisa1984seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.12.2008 19:30:12, Lenča) Máš pravdu, že se to dá řešit formou individuálního studijního plánu, ale ani v Brně, ani v Praze na právech ti jako důvod neuznají zaměstnání, možná to dřív dělali, ale teď už rozhodně ne, to vím jistě. V Olomouci to také myslím neuznávají (ale nejsem si jistá na 100%) a v Plzni ano. Takže pokud chceš studovat práva dálkově přes ISP, tak jedině v Plzni, jinde to u nás nejde. Nebo by pro tebe bylo možná schůdnější vystudovat jen bakalářské právo, např. veřejná správa má dobré uplatnění...co myslíš? Navazující by sis pak mohla dodělat, pokud bys měla zájem. Výhodou je, že se neuvážeš hned na pět let, ale jen na tři, což je větší šance dodělat a když se rozhodneš pokračovat, tak klidně budeš moct. Jinak bakalářské právo není problém studovat dálkově bez ISP. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.12.2008 19:48:05, Denisa) Budu si to muset srovnat v hlavě a co bude pro mě nejpřijatelnější,tak proto se rozhodnu. I na te lékařské jde studovat třeba všeobecná zdravotní sestra kombinovanou formou studia na 3roky.Jinak děkuji moc za rady. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.12.2008 20:40:33, Iva) Ahoj zdravotní sestra jde studovat kombinovaně, ale musíš mít už za sebou nejméně tří roky praxe v nemocnici!!! tAkže to zase tak jednoduché není apráce sestry taky žádný med ani velký výdělek, měla by jsi si ujasnit co vlasntně chceš!!§ reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.12.2008 22:12:38, Romča) Asi jak kde, koukala jsem tady na Ostravskou univerzitu a tam jsou jen normální přijímačky, s tím že během studia si musíš odpracovat 2300 hodin abys získala diplom... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.12.2008 23:46:18, sylva) Ahoj Deniso! Určitě zkus VŠ! A že je ti 24 - no a co? Myslím, že zrovna na právech je spoustu lidí, kterým je jako tobě i více - někteří se nedostali na 1.pokus nebo studují práva jako druhou VŠ. Znám spoustu lidí, kteří studují a je jim víc jak 25 let. Pořádně to promysli, koukni se hlavně na předměty, které se na těch školách vyučují - to Ti určitě dost pomůže v rozhodování. Přeji hodně štěstí a šťastnou volbu! :D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.12.2008 15:04:21, Radek) jak jsem si četl příspěvky Denisy a ty reakce, tak bych možná zkusil v rámci ekonomické školy resp. fakulty nějaký obor se zaměřením na marketing, personální řízení. Tam se cit pro lidi a psychologie uplatní. Navíc máš Deniso ekonomické základy, takže ti spousta věcí nebude cizí. Zatímco na obchodce sis třeba připadala nesvá, na VŠ logiku určitě můžeš využít.. co se týče ekonomických propočtů, matematiky, sestavení marketingové strategie kterou musís rozmyslet z různých úhlů apod.
    Prostě takový další námět.
    reagovat zde
    Email: radek.lexavejskacz

Podobné příspěvky:
  1. prosím, poraďte - Ostatní
  2. Prosím o radu - právo, psychologie, nebo mezinárodní vztahy??! - Výběr vysoké školy
  3. MOC PROSÍM O RADU - Ostatní
  4. Prosím o radu - Ostatní
  5. Prosim o radu - vejška 26+ - Informace o studiu
  6. Prosím o pomoc a radu s výběrem vysoké i oboru - Výběr vysoké školy
  7. Poraďte prosím kam na vysokou - Výběr vysoké školy
  8. VŠE nebo ČZU? prosím o radu. - Ostatní
  9. PROSIM O RADU****** - Ostatní
  10. prosba o radu - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.