komentář o VŠEM

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 22.01.2009 22:32:41, student, zhlédnuto: 9380x, reakcí celkem: 50Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekJako student 3. ročníku kombinovaného studia na VŠEM nabízím pár referencí z vlastní zkušenosti. Kvalita přednášek až na 2 nebo 3 výjimky slušná. Velká část pedagogů učí zároveň na jiných vysokých školách nebo jsou to kvalifikovaní lidé z praxe. Studijní materiály až na výjimky na dobré úrovni. Náročnost zkoušek přiměřená, rozhodně ne přehnaná. Je pravda, že velká přísnost na zkouškách k jakémukoli opisování nebo podvádění je dost neobvyklá, ale naprostá většina studentů se s tím sžila a nemá s tím problém. Zkrátka si rozmyslíte podvádět, než riskovat vyloučení ze školy. Pro většinu studentů jsou větším problémem seminární práce - 9 seminárních prací za bakalářské studium + bakalářská práce je časově náročná a stresující záležitost, zvláště pro ty kteří jsou na kombinovaném studiu a přitom ještě pracují. Souhrnem by se dalo říct, že kolegů studentů z těch, které znám, jsou celkem spokojeni. Jen ty seminární práce. Kdyby těch nebylo nebo kdyby jich bylo alespoň míň. Ale seminární práce v podobném množství jsou i na některých jiných školách. Na druhou stranu si alespoň uvědomíte, že dokončení studia na této škole vyžaduje určité úsilí a že to zkrátka nedostanete zadarmo.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.02.2009 15:35:13, Elis) Nejsem sice z ekonomického směru. Ale jsem také na dálkovém studiu. V prvním a druhém ročníku jsme v každém semestru psali asi tak 5 seminárních prací, tedy 20 prací za první dva roky studia, každá o minimálním rozsahu 10 stran. Ve třetím ročníku je prací méně, ale zase se píše BP, tak myslím, že se to na školách podobá. Co se týče opisování, tak je to stejné. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.09.2010 22:44:58, Tesák) Jsem v pátém trimestru na této škole. Výše uvedené hodnocení naprosto sedí. Lektoři jsou velmi kvalitní a úroveň přednášek slušná - žádné blábolení. Pokud se na zkoušky připravíte nemáte problém. Mohli by ještě popracovat na zkvalitnění komunikace studijního oddělení - neosobní přístup, obecně nic moc. reagovat zde
    Email: tesakcentrumcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.09.2010 10:57:39, bublina) Dobrý den,
    chodím do třetího ročníku prezenčně a nyní zápasím se státnicema .... nemáte nějaké materiály nebo radu co by mi mohlo úspěšnost zlepšit ? :(
    Zatím mám jen státnici z ekonomie, o které se říká, že je na VŠEM nejtěžší ... nyní dělám oborový základ a poté mě ještě čeká specializace z marketingu
    Děkuji předem za jakékoliv rady apod :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.10.2010 20:56:32, John) Na VŠEM nedoporučuji nikomu chodit. Změnila se část vedení a vede to teď parta akedemických teoretických extremistů a bláznů, kteří se do praktického života nehodí. Jestli chcete normální školu, kde vás nebudou šikanovat za úplné nesmysly, určitě běžte jinam. Mohu srovnávat a za poslední tři roky se tam úplně změnil přístup ke studentům. Je to šikana, byrokracie, arogance. Na studijním oddělení šéfuje patologická podrážděná byrokratka, se kterou se nedomluvíte. Na většinu otázek uslyšíte odpověď, že si máte poslat studijní formulář. Jestli na soukromé škole očekáváte, že s vámi budou jednat jako z rozumnými lidmi, tak tady s vámi jednají ještě hůř než na jakékoli státní škole a to mohu srovnávat. Tohle fakt nemá smysl. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.10.2010 16:27:24, Adéla) Johna komentář je celkem výstižný, já srovnávat nemůžu ale rok na VŠEM mi stačil. Nemyslím, tím přednášky a cvičení, ty byly podle mě kvalitní a na úrovni, ani zkoušky nebyly zrovna nejlehčí, jak by se na soukromé škole dalo očekávat, ale přístup studijního odd, tak to jsem nezažila .. Měla jsem pocit, že si snad ze studentů dělají srandu ! A slovo ŠIKANA se k týhle škole fakt hodí, nevyjádřila bych se líp ! A studijní formuláře ? :D Na ty mě odkázali vždycky, když jsem něco potřebovala nebo chtěla jsem to vysvětlit ! Nikdy jsem se přímo osobně na studijku nic nedozvěděla. Ale žádná škola není dokonalá, ale VŠEM už rozhodně někdy více. S14 reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.10.2010 16:30:40, Adéla) Nikdy více, ne někdy více :D reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.12.2010 22:45:30, Man) Naprosty souhlas, SIKANA, BYROKRACIE ... mam ted pred ustnima statnicema na Bc., uz abych byl pryc. Na magistersky obor tam rozhodne nepujdu, kort ted, kdyz se opet zmenil system, vedeni ... jeste vetsi byrokracie ... atd.

          Testy - tezke, ale jen dva testy jsem neudelal napoprve, takze pokud se nekdo nauci (ucil jsem se tak tyden pred kazdym testem), udelat se to da v pohode. ZZK (pisemne statnice) - taky zadna hruza, vsechny jsem udelal napoprve. Nebyt tech studijnich formularu a absolutne neschopneho a sikanujiciho studijniho oddeleni, byla by to dobra skola. Ucebnice, ucitele, prednasky, to je vse v poradku a na velice dobre urovni. reagovat zde
          Email: aaaacz
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.04.2011 23:05:04, oli) Ahoj, mám prosbu. Taky se právě snažím dokončit studium. Pomohly by mi nějaké informace o ústní obhajobě na všemu. Co tam postrádám je "kolektiv" - obecně lidi moc nesdílí informace bohužel. Tak předem díky! reagovat zde
            Email: olgamrazkovaseznamcz, ICQ: 168349576
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.12.2010 23:32:36, hele) Mě přijde, že je tam vše opačně než by u soukromé školy člověk čekal.
          Škola má asi nejnižší školný mezi soukromými, začíná už na 25tisících za celý rok, ale nemáte k tomu skoro nic, myslím tím učebnice, podporu apod.
          Snížení školného si škola může dovolit kvůli optimalizaci nákladů, studijní oddělení vyřizuje spoustu věcí, ale i tak by jejich přístup měl být profesionální a na lidské úrovni. Je to asi největší mínus školy. Lidské jednání a časté změny v hodnocení studia.

          Jinak je škola velmi dobře technicky zajištěná, sofistikovaný informační systém, online e-learning, prezentace, studijní opory, učebnice téměř ke každému předmětu.
          Nová budova a celkové technické zázemí je velmi pěkné. Dobrá podpora pro kombinovanou formu studia.
          Škola má jinak dobré lektory a celková nabídka bakalářských oborů je taky zajímavá.
          Magisterské obory zatím "nejsou" tolik rozvinuté, snad škola nabídne i zajímavější obory a celkově předměty v Ing. studiu.

          Nevýhodou školy je její neznámost, malá propojenost s významnými firmami a podporou podnikaní.
          Některé cvičení by mohly být zajímavější a více orientovány na praxi, klidně delší než přednášky a více praktických příkladů, řešení případových studií, také nabídka více cizích jazyků, aby člověk mohl bez problému například odjet někam přes Erasmus.

          Celkově tam panuje demotivující studijní prostředí, právě kvůli aroganci.:(
          snad se to změní...

          Nejhorší je to arogantní jednání a formuláře....:(
          reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.12.2010 09:59:51, Martin) Studijní oddělení je skutečně hrozné... Očekával bych, že se budou chovat rádoby fundovaně a slušně alespoň než se jim člověk "upíše". Mne odradil už jejich přístup při zjišťovaní informací, kdy nejsou schopni ani podat jednotnou odpověď. Působí to naprosto neseriózně a degraduje to školu.
            Jsou sice nejlevnější (nebo jedni z nejlevnějších), ale při představě, že by mne ta banda na studijním oddělení soustavně neštvávala po dobu několika let, raději si zaplatím dvojnásobné školné třeba na bankovním institutu, který je hned vedle a přístup studijního oddělení je o poznání lepší. (alespoň za mých dob tedy byl).
            Měl jsem tu čest studovat tři vysoké školy (všechny úspěšně) z toho dvě byly státní a studijní oddělení tam fungovalo podle zažité praxe státního školství, ale s podobným nepořádkem jako panuje na VŠEM jsem se dosud nesetkal.
            Přijde mi až paradoxní, že škola učící principy podnikání sama naprosto přehlíží studenty - jako platící klienty za možnost studovat (nemyslím tím v žádném případě kupování titulu). Chápal bych kdyby si měli studenti důvod stěžovat si na obtížnost látky apod. - to by odráželo úrověň studentů a možná výuky. Zde škola mnoho způsobů jak nespokojenost zvrátit nemá. Pokud je ale 99% stížností na studijní oddělení jeho aroganci, neschopnost a nekompetenci, jde o naprosto vzorový příklad neschopnosti vedení.
            Ačkoli se škola prezentuje jako ústav jdoucí s dobou, měli by si její představitelé zřejmě aspoň přečíst základy vztahů se zákazníky, metody optimalizace procesů, nebo aspoň ISO 9001.
            Snížili školné - fajn, z krátkodobého hlediska to jistě zvýší počet studentů, ale z toho dlouhodobého to reputaci školy nijak nezvýší a rád bych viděl, kam chcou snižovat školné potom...
            Snad jim jednou dojde, že s tímto přístupem to tahle škola daleko nedotáhne...
            reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.12.2010 14:16:48, hele) Ano, personální marketing by se měl zlepšit a výuka cizích jazyků.
              Pro studenty kombinovaného studia není moc možností studia například na veřejné škole. VŠE toto studium vůbec nenabízí a ČZU ano, ale první tři semestry se tam učí věci co člověk v businessu nevyužije a je to tím pádem ztráta času. Takže když někdo tvrdí běžte na veřejnou v podstatě to není možné.
              reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.01.2011 15:44:23, Petr) V posledním půl roce se obsazení studijního oddělení změnilo výrazně k lepšímu. Myslím, že se vedení školy dostalo stížnosti a tak začalo jednat. Nepříjemné dámy ze studijního oddělení snad nadobro zmizely a v tuto chvíli je jednání s mladými slečnami jen radost. Řekl bych, že i úroveň podávaných informací studijním oddělením se zvýšila. Zásadní problém poměrně vysoké striktnosti a byrokratičnosti systému, který je na škole zaveden, ale nezmizel a jen tak nezmizí, protože tento systém nevytváří studijní oddělení ale rektorát. A problém je v tom, že dokud bude rektorát zastávat tvrdé postoje a vynucovat si požadované nastavení úrovně kvality studia splněním nastavených požadavků, bude ze strany nás studentů nepokojenost. Obecně ale musím kvalitu školy hodnotit velmi kladně. Jak systém výuky, tak kvalita pedagogů a studijních materiálů je na velmi dobré úrovni. Zásadní problém nastává v okamžiku, kdy platící student má představu o tom, že studium bude pohodovější a méně náročnější než na státní škole. Tato soukromá škola má nízké školné, ale s nikým se nemazlí, nic zde nedostanete zadarmo a zvláště v závěru studia budete muset zabrat. Na státních školách je síto obvykle na začátku ve formě náročných přijímacích zkoušek. Na této soukromé škole vezmou kohokoli bez přijímaček a skutečné síto potkáte až před koncem studia, do té doby je to jen zkouška motivace a v některých předmětech se budete muset možná více učit a dělat zkoušku napodruhé nebo napotřetí. V závěru vás ale čeká splnění řady termínů dokončení zkoušek a odevzdání seminárních prací a bakalářské práce, které ne každý zvládne včas. Takže se vám může stát, že se na tuto školu dostanete a myslíte si že máte vyhráno, jenže pokud ten závěr podceníte, tak ji nedoděláte. Z našeho ročníku dostudovalo jen asi 30% studentů - část odpadla během prvních dvou let a velká část vyhořela na tom, že podcenila závěr. Na konci potom zjistíte, že během pár měsíců těžko zvládnete odevzdat zbývající seminární práce, bakalářku a k tomu ještě dodělat zbývající zkoušky. Když to nestihnete, nabídnou vám možnost pokračovat za předpokladu, že se vám neuznají žádné seminárky a že musíte složit znovu závěrečné zkoušky a napsat novou bakalářku, ale za prodloužení studia zase jen platíte a platíte a než to všechno napíšete znovu, tak uběhne víc než rok. Tahle škola to má vychytané, nabere hodně lidí, kteří jí pořád platí a na konci to velká část studentů nezvládne, takže jim nabídne možnost pokračovat a oni tedy pokračují a platí a platí. Hodně studentů je potom rozhořčených, že si platili školné a školu nedodělali. Jenže ruku na srdce, jestli tito studenti opravdu poctivě studovali a psali seminárky nebo to tak trochu flákali. reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.04.2011 13:59:59, Lenka K.) Nemáte nějakou zkušenost s tím, jak se přijímají studenti z VOŠ na kombinované studium? Chtěla bych se přihlásit, ale nechci studovat celého Bc. zase znova. Je tady nějaká možnost zkrácení? reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.04.2013 18:44:16, Tulda) Přesně jak píšete, lidi jsou lajdáci, a pak za školu dají více peněz, protože musí protahovat studium, v řádném termínu ji tak dokončí méně lidí. Ale valná většina školu dokončí. Pakliže ne, tak to opravdu musí být totální ***i, protože ty zkoušky opravdu nejsou nic hrozného, ale zase to není taková parodie na vš jako třeba všo, všfs nebo ujak, ty už měli dávno zavřít. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.04.2012 11:48:41, Alča) Naprosto, ale naprosto souhlasim!!! Studijní oddělení je kapitola sama pro sebe. Pátému patru se snažím opravdu vyhýbat. Po návštěvě studijního oddělení na VŠEM hrozí trvalé psychické následky, tiky a zajíkání se. S05 reagovat zde
        Email: eva.laznagmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.04.2011 10:46:12, TR) Nevim co mate proti chovani lidi na VSE - skola je trivialni, chovaj se k nam normalne. Idealni stredni skola s diplomem :) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.04.2013 18:59:42, Tulda) Tak VŠE má do střední školy s diplomem hodně daleko, po BIVŠ tam dělám magistra na NF obor ekonomická analýza a chčiju krev. S12 Přál bych všem studentům soukromých škol něco takového zažít, aby si uvědomili, že už je nikdo nebude vodit za ručičku, říkat jim, co přesně bude v testu, smlouvat u hodnocení, mít sto pokusů na zkoušku jako jinde, ale opravdu tvrdé a nekompromisní hodnocení. Ani nevím, jestli tu školu dokončím, ale jestli ano, budu na sebe alespon hrdý. :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.06.2011 14:22:14, Leo) Vážení spolužáci BIVŠ v Praze

    Jelikož většina studentů kombinované formy propadla u státních závěrečných zkoušek, je naší povinností varovat všechny čerstvé Bakaláře, kamarády, známé, rodinné příslušníky, aby zvážili další ( případné ) působení na BIVŠ. Doporučujeme magisterská studia na jiných soukromých VŠ v Praze, kde je procento neúspěšnosti minimální. Dále máme již dílčí informace, kdy je možno nastoupit ( přestoupit ) na jiné VŠ již do 2. ročníku magisterského studia s uznáním zkoušek z BIVŠ. Zvažte, jestli budete riskovat úspěšnost u státních zkoušek na "naší" škole v příštím roce, nebo vsadíme na jistotu úspěchu u jiné školy.

    Ráda budu všechny informovat o průběhu státních zkoušek v letošním roce na jiných VŠ v Praze, které se opravdu nedají srovnat s přístupem BIVŠ, které mnohdy hraničí se šikanou. Prosím všechny o informace, jak SZZ probíhaly. Tyto informace monitorujeme přes kamarády i na jiných školách. Samozřejmě uděláme porovnání několika škol a výsledky se budeme snažit dostat do přístupných médií. Pro další informace a možnou komunikaci používejte kotakt: bivs-protestemailcz

    reagovat zde
    Email: bivs-protestemailcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.07.2011 21:08:02, Martin) Ja statnicoval na BIVSu lini a uspesnost byla v pohode... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.04.2013 18:51:39, Tulda) Je smutné, že jste se za celou dobu *** naučili a museli vás tak vyhodit až od státnic. Když jsem byl u státnic já, byla to naprostá pohoda, pokud člověk něco uměl, ale to se o absolventech bivš bohužel říci nedá, na vině jsou pochopitelně přijímací zkoušky, které nejsou, vezmou každého a a primitivní testy, opisování atd., aby šli všichni do dalšího ročníku. Já na BIVŠ chodil a vyhodil bych dvě třetiny lidí už v prváku. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.04.2012 10:10:23, Petr) Protože teď řada maturantů řeší, kam na soukromou VŠ. Chtěl bych varovat, abyste nechodili na VŠEM. Může se zdát na první pohled líbivé školné, ale věřte, že na konci studia budete oproti ostatním VŠ v minusu a hlavně, budete neustále rozdýchávat aroganci této školy.
    Student má řadu povinností (což je samozřejmě správné), problém ale je, že škola nemá vůči studentům povinnosti žádné. Student musí vše odevzdat v krátkém termínu, který se mnohdy změní v průběhu „hry“, stejně jako se mění podmínky studia, apod. Nikdo Vám nedá nikdy vědět, co přesně se změnilo, jen přijde strohý mail, že si máte přečíst to a to. Problém je, že Vás škola neustále zahlcuje spamy. Takže z 50ti přijatých e-mailů se vás týká jen jeden. A nikdo nemá samozřejmě čas pročítat 49 mailů, které jsou úplně mimo. Navíc stránky VŠEM jsou velmi rozsáhlé, nepřehledné, mění se neustále „cesty“ dokumentů, takže vyznat se v nich je opravdu nadlidský úkon. Dokonce ani studijní oddělení vám není schopné říct, co kde hledat. A když dáte vyhledávat podle slov, nikdy už na vyhledaném odkazu dokument nenajdete. To ale není nic proti termínům. Studijní oddělení má sice také termíny, do kdy by mělo reagovat, do kdy by mělo schválit téma seminárky, bakalářky, diplomky a dalších dokumentů. Ale realita je, že třeba projekt bakalářky, bez kterého se nehnete, má být schválen studijním (ještě není dán vedoucímu práce) do 14ti dnů, ale realita je, že přijde až za cca 2 měsíce. Pak se jim tam nelíbí formální úprava a student musí opravit a poslat zpět do 3 DNŮ. Když to nestihne (zrovna byl víkend), tak je nahraný. Závěrečné zkoušky mají být ohodnoceny do 14ti dnů, ale realita je dvojnásobek. Bohužel pak se student nestihne přihlásit na další termín, takže se dostane do skluzu se studiem. Dalším výborným podvodem na studenty je limit odhlášení ze zkoušky. Protože jsou termíny velmi rychle rozebrané, tak si studenti dělají plán a přihlásí se na různé termíny dopředu. A když poté potřebujete zrušit termín (klidně 2 měsíce dopředu) a odhlásíte se (10x), tak dostanete 5 bodů (za 10 vás mohou vyloučit) a nesmíte chodit na zkoušky! Takže se dostanete do skluzu a platíte a platíte. Velký hit jsou teď také prezentace seminárních prací. Ačkoli jste hodnoceni lektorem známkou 1, klidně vás několikrát vyhodí od prezentace z protichůdných důvodů. Na to existuje krásný argument: „na akademické půdě může mít komise jiný názor než předchozí komise“. Takže vy něco opravíte podle výtek jedné komise a příště vás vyhodí jiná komise za to, že jste to opravili. Krom toho, že na jiných školách žádná prezentace není (jděte tam), stačí poslat práci a ta je hodnocena, tak tady se necháte šikanovat a ještě za to platíte. Jedná se o velmi propracovaný systém VŠEM, kdy ačkoliv máte již všechny zkoušky i ohodnocené práce, musíte platit za prodloužení, kvůli opakovaným prezentacím. Tohle píšu za všechny moje spolužáky, kteří se shodují na tom, že už by na VŠEM nikdy studovat nešli a většina z nich bude po bakaláři pokračovat jinde. Ne kvůli tomu, že by byly těžké zkoušky, těžké studium, ale kvůli nekonečné šikaně a tahání peněz, a také kvůli nerovnoprávnosti, kdy dochází ke zvůli ze strany školy. Oni nemusí nic a vy jste za vše popotahováni. Protože ti chytří už dávno z VŠEM odešli, mohu doporučit VŠE – distanční studium, VŠFS nebo UJAK (ten má nejhorší jméno, ale studium je v pohodě).
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.12.2012 17:46:21, teres) studuji dalkove poslednim rokem na VSEM a musim rici, ze je to hrozna zkusenosti. Pokud pujdu studovat MBA/ING pak ROZHODNE NE NA VSEM!!!

    Podminky studia vcetne zkousek, terminu, rozsahu, predmetu se neustale meni!! Chovani studijniho oddeleni me neustale prekvapuje - takhle se snad ke studentum nechovali ani na SS! Zvlast pro pracujici lidi, kteri jsou zvykli na profesionalni chovani, je to velky sok. Ale jakmile se jim upisete, mate smulu a vse graduje v poslednim rocniku, kdy skola uz nemuze financne tratit. Spis naopak se snazi nahnat penize, jelikoz je i dobryden zpoplatnen: typicky, vyhazovani od zkousek v poslednim rocniku, nesmyslne vyhazovani od prezentace SEMINARNICH PRACI (ne bakalarskych, ale seminarnich!!).... v dusledku zjistite, ze jste diky seminarnim pracem neuzavreli studium vcas a musite si priplatit za dalsi semestr!

    TEXT reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.05.2016 17:03:30, Pepa) Já musím také potvrdit, jako student 3 ročníku, že je škola hrozná. Neustále problémy se vším. Seminárky vracejí pro malicherné a vymyšlené důvody (dvojtečka, čárka, pomlčka, středník se nesmějí psát, stejně jako podtrhnout text...). Každé hodnocení trvá klidně i měsíc a tak vám trvá i 6 měsíců SP odevzdat. Lektoři jsou při hodnocení SP arogantní a co je nejhorší, vůbec je nezajímá obsah práce, pouze formální náležitosti. Jejich hodnocení se mění z verze na verzi = co chtěli v předchozí, teď hodnotí jako chybu...

      Škole jde pouze o peníze, vše je zpoplatněno a nejde o kvalitu vzdělávání (dokonce mají nařízení, že když je osočíte "neprávem", budete potrestáni... o tom samozřejmě rozhodují oni...). Když přetáhnete studium, musíte zaplatit celý rok, přestože potřebujete jen pár týdnů a to jen kvůli tomu, že vše prodlužují a mají nesmyslné administrativní požadavky...

      Lektoři jsou také mizerní, velmi často jde o pouhé předčítače prezentací, kteří nejsou schopni ani ochotni nic vysvětlit. Chodit na přednášky kombinovaného studia prostě nemá smysl.

      Jestli chcete dobrou školu, poohlédněte se raději jinde... reagovat zde
      Email: connectedcentrumcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.05.2016 07:40:40, x) Technická poznámka: Podtrhávání textu je skutečně až na několik málo výjimek typografický zločin. Normální je ale snižovat body, důvod k vrácení práce by to měl být jen v případě typograficky orientovaného předmětu. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.06.2016 21:39:20, studentX) Tady je akorát někdo uražený, že ho vyhodili od SP, když nesplňoval administrativní podmínky a nepochopil účel práce.
        Psaní SP je od toho, aby ses naučil psát akademické texty, a když dodržuješ stanovené podmínky, tvá metoda navazuje na cíl a celá práce má vnitřní logiku. Je pravda, že se na SP bazíruje hodně a stejně tak na jejich formální úpravě, ale nemyslím si, že to je špatně. Bez problémů se to dá udělat napoprvé, když dodržuješ pravidla psaní akademického textu, která stanovují stejně přísně jako většina relevantních impaktovaných časopisů.
        Dá se bez problémů studovat bez přetažení, jen před začátkem studia stačí přečíst podmínky a dát si na věci rezervu. Když člověk umí číst a plánovat čas, tak to není problém.
        Lektoři na stejné úrovni jako na státních, většinou tam i učí. Na kombinované přednášky jsem chodil a mimo jednoho lektora všechny hodnotím pozitivně. U některých přednášejících jsem si šel látku ještě jednou poslechnout a zopakovat třeba na vše nebo čvut, kde měli obdobný obsah. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.06.2016 16:20:39, Kamila) Vůbec s tebou nesouhlasím ty studente třetího ročníku. VŠEM je jediná škola, která mi vyšla se vším vstříc, je to jedna z nejlepších škol vůbec - dělají něco pro studenty - viz například profesní dny apod. Nechápu, jak můžeš tuhle školu pomlouvat, protože znám řadu lidí, spolužáků co tam jsou také moc spokojeni. S09

        Je to výborná škola a za tím si stojím. Mimochodem já jsem také studentkou třetího ročníku a kombinovaného studia a my teda máme učitele z praxe, kteří nám vše ochotně vysvětlí. reagovat zde
        Email: kamila.kamkaseznamcz
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.06.2016 17:45:47, Pepa) Studentka ze studijniho oddeleni :-))
          Takovou hooupost nemuze zadny student VSEM napsat... reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.06.2016 00:38:48, Ursus Maritimus) Pepo, tohle už snad nemyslíš vážně... Jen tu pliveš jed a házíš špínu.

            Hele, mě je přes 40. Na VŠEM tento týden končím (pokud mě nevyhodí od obhajoby). Mám za sebou 20 let praxe v komerční sféře. Mám-li hodnotit za sebe, tak vše co jsem se na VŠEM naučil mi je k užitku (vedu malou firmu a potřebuji tedy vše od ekonomiky podniku, přes management až po marketing, inovace a HR). Až na jednu výjimku měly všechny přednášky hlavu a patu a to, co jsem tam slyšel se dalo hned druhý den začít používat a také jsem to používat začal. Žádné zbytečné teoretické kecy - vše zaměřeno právě na komerční praxi a použití. Absolvent VŠEM má dobrý základ pro rozjezd vlastního podnikání, nebo pro manažerskou dráhu. Není teoretickým ekonomem, ani bankovním analytikem. V rámci ing. studia je teď jen jedna SP. Ta mi prošla na "první dobrou". Studijní oddělení mě dokonce zapisovalo po termínu abych stihnul obhájit do konce srpna a nepřišel jsem o stípko. Měnili kvůli tomu i složení komise, aby tam byl někdo s potřebnou odborností. Možná to bylo tím, že jsem oslovil lektora, který mi se SP pomohl cennými radami.

            Na druhou stranu, co mi na škole pilo krev: Neustálé změny. Během 5ti měsíců, co jsem psal DP se 3x změnila pravidla pro její psaní, což bylo dost nasertivní (pro neznalé: na VŠEM je cca 35 stránkový manuál na psaní odborných prací a pokud jej nedodržíte - např. máte o 0,5cm posunuté okraje, tak máte smůlu a prostě vás k obhajobě nepustí. Bez možnosti odvolání, nebo opravy - doplaťte si další rok a přijďte v říjnu). Nastupoval jsem za určitých podmínek, které mi během těch dvou let postupně očesávali (abych byl spravedlivý, část připadá na vrub i akreditační komisi). Za současných podmínek bych tam už nenastoupil. Jsem přesvědčený, že zcela vědomě využívají (zneužívají) user-lock. Teď ke konci jsem se setkal s jednou věcí, která mi přišla vysloveně nefér (bohužel šlo o peníze) a která přehoupla misky vah v mé hlavě do polohy "až se mě někdo zeptá, tak mu nápad jít na VŠEM rozmluvím". Každá mince má dvě strany. VŠEM má spoustu kladných aspektů, ale také spoustu záporných. A záleží na tom, jakou váhu dáš jednotlivým kritériím. To co mě přišlo nefér a zkazilo to můj dobrý pocit ze školy i studia (zakládám si na vlastnostech jako je čest a fér hra) může jinému připadat jako malichernost, přes kterou se přenese a naopak - život je otázkou priorit. reagovat zde
            Email: zvlsseznamcz
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.06.2016 20:09:14, x) Nebudu se vyjadřovat k ostatnímu, ale k tomuhle musím: "na VŠEM je cca 35 stránkový manuál na psaní odborných prací a pokud jej nedodržíte - např. máte o 0,5cm posunuté okraje, tak máte smůlu a prostě vás k obhajobě nepustí". Na normální škole je k dispozici šablona, do které student svůj text napíše a ten je okamžitě správně naformátovaný. Na těch více počítačově zdatných to je v TeXu nebo LaTeXu, na těch méně počítačově zdatných ve Wordu, ale aspoň něco je všude. Samozřejmě kromě škol, které teprve v rámci BP/DP zjišťují, jestli vůbec student umí na základní úrovni ovládat počítač. Pokud VŠEM skutečně bazíruje na vzhledu, který sama nedodá, tak to o ní hodně vypovídá. Potenciální zájemci by to měli zvážit. reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.06.2016 20:24:31, Jan Weber) Pocitacove zdatnemu studentovi nedela problem si sablonu nastavit podle pokynu. Pokud bych mel tohle zvazovat jako zasadni argument proc nejit na nejakou skolu, to bych na tom musel byt hodne spatne. reagovat zde
                Email: ambroseznamcz
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.06.2016 20:34:48, x) O to přece vůbec nejde, jestli je těžké nebo lehké ten dokument nastavit podle pokynů! Jde o to, že je nehodné vysoké školy bazírovat na ryze formálních požadavcích, které mohly být snadno realizovány jednou strojově a potom už nikdy. Vypovídá to o tom, co si škola myslí o svých klientech, a já osobně bych to jako diskvalifikující faktor měl. Stejně jako porušování pravidel za běhu. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.06.2016 23:38:08, Kamila) Pepo, to že ty nejsi spokojený ještě neznamená, že někdo spokojený je a to je můj případ. No a jak vidíš, tak nejsem sama. reagovat zde
            Email: kamila.kamkaseznamcz
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.06.2016 13:47:19, xxx) Kamila, Kateřina, Nikol, Majka, Vendy :D reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.06.2016 11:04:40, Kamila) Určitě ty chytráku :-). Zajdi si popovídat s lidmi ze školy a spousta z nich ti poví, že jsou na VŠEM spokojeni. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.07.2016 22:36:26, Mopie) Se VSEM mam negativnu zkusenost a kvuli tomu jsem se rozhodla ze skoly odejit. S takovou aroganci a pristupem ke studentum jsem se jeste nikde nesetkala. A presne jak tady bylo receni-u seminarnich praci lektori nehodnoti obsah, ale predevsim formalni upravu a seminarni prace vam nebude zapoctena jen kvuli malichernostem. Zpetna vazba kterou dostanete je pouze subjektivni nazor na vasi praci, pricemz se nejedna o konstruktivni feedback. Studijni oddeleni je velmi neochotne a nevlidne, komunikuji pouze pres formulare velmi strohym zpusobem, pratelskeho jednani k studentovi se nedockate.
        Jejich MBA program je v podstate prevlecena cast Ing. studia, s tim, ze to v podstate zadne MBA neni, jen zkratili s trochu prevlekli Ing. studium ( pro MBA musite absolvovat pouze 7 predmetu, plus SP a DP a zaverecne zkousky ), pricemz se nejedna o ZADNE napojeni na praxi a leadership, jak u MBA byva. Vetsina z prednasejicich co jsem mela NEBYLA z praxe, a ti, kteri byli, tak se soustredili pouze na cast problematiky, a tu porad omilali, pricemz zbytek uciva neresili. Nekteri prednasejici jsou jiz v duchode, nejsou informovani o poslednich trendech a mluvi o vecech, ktere byly relevantni 20 let zpatky. Osobne skolu a MBA program VUBEC nedoporucuji, kvalita vyuky je nizka, neni zamerena na prakticke aplikace, prednasejici jsou narcisticti akademici, a nakonec se nic poradneho nenaucite. Jejich MBA program krome jineho neni akreditovany, takze tomu, kdo ma zajem o opravdovy MBA program bych doporucila VSE anebo treba nejakou uznavanou zahranicni business skolu. Ja jsem na VSEM sla hlavne kvuli cene ( 60 000- 80 000 kc podle cenove urovne ) za MBA, ale ted je mi jasne, ze to za to vubec nestalo a lituji toho, ze jsem se divala predevsim na cenu, a ze jsem ignorovala kvalitu a pristup skoly ( uz ta komunikace pres studijni formulare , arogance studijniho oddeleni a fakt, ze vzali kazdeho, kdo se do programu prihlasil mi mely byt varovanim ). reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.06.2016 16:08:04, Jan Weber) Teď už si můžu říkat o škole co chci (včera jsme odevzdali školní průkazy a vstoupili do absolventského programu) - nemusím mít strach, že za můj negativní názor mě může čekat šikana ve škole, nebo něco podobného. Rád bych zde publikoval svůj názor na školu, protože se zde poslední dobou množí jak nekritické pozitivní názory, tak i názory z opačného spektra a já si myslím, že nic není nikdy černobílé. Rád bych jen řekl, že jsem na VŠEM studoval jen kombinovanou formou Ing obor (bakaláře jsem měl z jiné školy), je mi přes 40 a 20 let se pohybuji v komerční sféře. A rozhodně mě škola neplatí, ani mi za můj názor neslibuje nějaké výhody a podobně.

    I přesto, že už můžu říct naplno svůj názor si myslím, že tak špatné to zase nebylo a není. Vadilo mi pár věcí:
    - Neustálé změny za pochodu s okamžitou platností. Kdyby byly oznamovány včas dopředu, tak mi tak nevadí, ale škola je schopna den před odevzdáním SP/BP/DP změnit pokyny (formátování a podobně) a studente udělej si to jak chceš, ale musíš to mít podle nich. Kdyby bylo jakési přechodné období, kdy už jsou k dispozici nová pravidla, ale třeba ještě 2 měsíce jsou akceptovány i práce podle původních, tak není co řešit.
    - Vadí mi to, že ne všechny zásadní informace jsou oznámeny - spousta drobných změn (přidaná jedna věta, ale s fatálním dopadem pro nás a pro naše finance) probíhá v tichosti na webu a škola asi doufá, že si jich nevšimneme, nebo to tak aspoň vypadá (viz podmínky stipendia pro tento AR, které mě stály 30.000 - kdybych věděl o změně podmínek, tak bych si dal jednu zkoušku 2x a ono by mi to v pohodě vyšlo).
    - Vadí mi nevyrovnaný obchodní vztah mezi školou a studentem, kdy velmi silně cítím user-lock, který nad námi škola má. Někdo se s tím v pohodě sžije a není to pro něj problém. Já si potrpím na fér a vyrovnanou hru a měl jsem s tím obrovské vnitřní dilema celou dobu. Lidem s podobným osobnostním nastavením bych doporučil, aby přihlášku na VŠEM dobře zvážili. Je to celé věc názoru a věc osobnostního nastavení každého z nás.
    - Těžko jsem se sžíval s tím utkvělým lpěním a důrazem na formální stránku písemných prací - když nebude úplně v pohodě po odborné stránce, můžete ji ještě obhájit a nebo dostanete horší známku. Pokud má ale práce formální nedostatky, ani vás nepustí k té obhajobě. Přišlo mi, že škola trvá více na formě, než na obsahu a to mi nepřijde v pořádku.
    - U zkoušek (testy) mi přišlo, že ten kdo si narve skripta do hlavy nazpaměť udělá zkoušku za 1 a přitom absolutně nemusí vědět, co to v té hlavě má a jak to použít. Já mám rád logické vazby - pokud chápu principy, nemusím si do hlavy rvát dlouhé litanie. U většiny testů to ale bylo hlavně o slovíčkaření. Osobně (ale zase je to věc názoru) bych v testu vzal, kdyby tam bylo víc modelových situací a řešení (tedy ne "Krizový management je když:", ale "Jaké je optimální řešení následující krizové situace"). Ale chápu, že spousta lidí má raději to slovíčkaření.
    - Co jsem špatně zkousával bylo Prohlášení studenta. Podepsat při nástupu do školy bianko "směnku" - prohlášení, že dopředu souhlasím s čímkoliv co si kdo na mě ve škole vymyslí, to mi přijde hodně za hranou.

    Na druhou stranu - trvám na tom, že získané vzdělání, vědomosti a informace mi jsou platné a mají pro mě svůj praktický význam. Rozhodně to, co umím denně používám ve své praxi (vedu svou malou firmu) a až na jednu výjimku jsou všechny předměty, které jsem měl pro mě užitečné. Ty peníze, které jsem zaplatil nebyly jen za titul, ale za dovednosti. S poměrem cena/výkon nemám nejmenší problém. Potřebuji vše od ekonomie podniku, přes marketing, management (včetně všech, co jsme měli - strategický, finanční, změnový, krizový), potřebuji řídit kvalitu (nemáme zavedené ISO, ale podle spousty věcí z norem pracujeme), potřebuji řídit lidské zdroje, plánovat inovace... Už během studia jsem zjišťoval co vše jsem dělal špatně a získané poznatky jsem začal hned převádět do praxe. Co se týče studia jako takového, nemůžu říct křivého slova. Lektoři vstřícní, až na jednu výjimku i fundovaní, většinou rozumní, dovedli odpovědět i na konkrétní dotazy z praxe, když jsem potřeboval řešit problémy ve firmě, dovedli mě nasměrovat a neměli s tím problém. Trochu jsem váhal nad smysluplností videolearningu - většinou zde lektor pouze přečetl prezentaci. Myslím si, že videolearning by mohl být pojat zajímavěji a mohl by být rozšířenější o další věci stejně, jako jsou rozšířené i off-line přednášky ve škole. Pak bych zkousnul i to, že bude o něco delší. Takto jsem neměl jiný důvod jej sledovat, než bonusové body. Dobrá vychytávka byla přednáška v MP3 - na dlouhé cesty autem výborné.

    Hodně často se řeší obhajoby (SP / BP / DP) a snaha komisí donutit vás prodlužovat. Byl jsem na jedné SP a pak už jen na DP. A nemyslím si, že by se někdo snažil někoho vyhazovat - spíš naopak. Všechny připomínky a dotazy komise byly věcné a férové a pokud dotyčný obhajovatel nebyl úplný tragéd (nebo ještě hůř: namachrovaný tragéd), tak prošel bez problémů. Komise se rozhodně nechovaly nijak zákeřně a nepřišly mi ani přísnější než na jiných školách, kam se občas zajdu tak ze srandy na obhajobu podívat. Škola se dala zvládnout tak, že vše prošlo "na první dobrou". Možná jsem měl štěstí na dobré komise, to nedokážu posoudit.

    Co se týče komunikace s SO - občas byla lehce na hlavu (odpověď typu "to je vaše odpovědnost, to si musíte zkontrolovat vy podle podmínek na webu", přitom stačilo to otevřít a kouknout a na rozdíl ode mě ty podmínky znají z hlavy a znají i svůj výklad). Rozhodně jsem se ale nikdy nesetkal s arogancí a povýšenectvím. Slečny i pan Šubrt byli vždy milí a vstřícní. Možná ten, kdo je sám arogantní až na půdu s tím má problém. Ale v tom případě mu SO jen nastavuje zrcadlo a je to o tom, že jak se do lesa volá, tak z něj huláká hajný...

    Velkou otázkou, diskutovanou na FB i tady jsou peníze a slyším zde názory, že škola udělá vše pro to, aby nás donutila prodloužit. Já jsem se s tím nesetkal. V loňském roce mne dokonce SO zapisovalo na obhajobu SP po uzávěrce, abych ji stihnul obhájit do konce srpna a nepřišel jsem o stipendium. Letos jsem o něj bohužel přišel vinou malé nenápadné změny v podmínkách, kterou nikdo nikde neoznámil a v tichosti to změnili na webu a nevšiml jsem si toho (resp. jsem si téměř jist, že na začátku AR, když jsem se tam díval (1.9.) to tam bylo jinak). Co mi nepřijde úplně v pořádku je, když si kvůli druhému pokusu o obhajobu musí lidi zaplatit celý ročník (přitom vše ostatní už mají splněno a jde jen o těch půl hodiny před komisí). Když si to jednoduše spočítám, tak mi to vychází 20.000 na hodinu času každého člena komise. To mi skutečně fér nepřijde. Stejně tak některé poplatky v sazebníku mi přijdou přetažené. Ale s tím se člověk mohl seznámit už před nástupem a nikdo ho nenutí podepsat smlouvu, že?

    Nemohu srovnávat soukromou a veřejnou VŠ, na veřejné jsem byl naposledy v roce 1994, v době kdy nebyl ani internet a nikdo netušil, že bude existovat něco jako Google a Facebook. Takže je to nesrovnatelné. Mohu ale srovnat své působení na VŠEM a mé dva kolegy, kteří před dvěma týdny absolvovali na PEK ZČU. Podle toho, jak jsem během jejich studia sledoval jak a co do školy řeší, tak měli studium nejspíše o něco náročnější. Poté, co absolvovali jsme se bavili o tom, co umí a dovedou a přijde mi, že mají spoustu vědeckých teoretických vědomostí, které jsme my neřešili a nikdo je po nás nechtěl, ale nejsem si jistý, zda jsou prakticky použitelní v soukromé firmě tak, jako my z VŠEM. Resp. na nich vidím, že se mají tady ve firmě ještě hodně co učit. V tomto má VŠEM myslím navrch. Ale je to jen můj názor. Absolvent VŠEM není bankovní analytik (pokud při škole nestudoval sám další předměty a obory), ani teoretický ekonom. Má ale výborný základ pro rozjezd vlastního podnikání, nebo pro nástup někam do liniového, nebo středního managementu (i když manažer podle mě není jen o vzdělání, ale i o vyzrálé osobnosti a ještě jsem nepotkal kloudného manažera, kterému by bylo pod 35 let).

    Mohu srovnat přístup dvou škol na kterých jsem studoval v poslední době (myslím, že za těch pár let se moc zásadního nezměnilo). Oproti minulé škole (VŠMIEP) byla VŠEM komisnější a oficiálnější. Na VŠMIEP byla ze strany vedení i vyučujících otevřenější atmosféra. Hlavní zásluhu na tom měl asi pan prorektor, který kdykoliv nás například potkal na chodbě, tak se zastavil na kus neformální řeči a ptal se, zda máme vše, co potřebujeme a jestli to, co se učíme pro nás má skutečně praktický význam. S tím jsem se tady nesetkal. Vše je řešeno formálně hodnotícími formuláři a podobně. Pokud už nám dali na VŠMIEP nekompetentního lektora, uměli ho vyměnit a přednášku pro nás zopakovat. Na VŠEM jsme měli jednoho takového tragéda, který nám neřekl vůbec nic (ani netušil co by nám měl vykládat) a když jsme si stěžovali, dočkali jsme se sice omluvy, ale že by řekli "přijeďte příští sobotu, my tu přenášku uspořádáme znovu", to nikoho nenapadlo (i když jsem to v komunikaci se SO dost okatě naznačoval).

    Toť asi vše, co jsem chtěl říct. Teď očekávám, že se na mě sesypete jako sršni... reagovat zde
    Email: ambroseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.06.2016 17:55:26, x) Jedna věc je každopádně pozoruhodná a stojí za to, aby byla zdůrazněna. Takové sáhodlouhé a pochvalné vyjádření, pro zvýšení věrohodnosti je dokonce doplněn e-mail. Jenže po ověření se ukazuje, že tento mail neexistuje. Navíc podobně neexistuje ani e-mail, který má výše ve svém podpisu tzv. Kamila. Závěr je, předpokládám, jasný. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.06.2016 20:19:50, Jan Weber) A jak jsi ho overoval, experte? Ja jen ze mi nic neprislo... A kdyz uz se navazis do anonymnich mailu, tak bud od te dobroty a nepodepisuj se "x". A vubec... s nekterymi lidmi nema cenu diskutovat. To se dela jen s temi, co chteji nejen hovorit, ale take naslouchat a premyslet o nazoru protistrany. reagovat zde
        Email: ambroseznamcz
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.06.2016 11:34:30, x) E-mail jde pingnout podobně jako IP adresa, takže testovaný ani neví, že byl ověřován. Přímočarý postup někdy narazí na ochranu před spamem (greylisting,...), ale to jde zvládnout - a pro kontrolu je dobré současně testovat fungující adresu na tomtéž serveru.

          A jen tak mezi námi, nenavážím se do anonymních diskutujících. Jen mi přijde směšné vytvářel lživé "dobré zkušenosti", které podporuje smyšlené "skutečné jméno" a aby to působilo ještě lépe, tak neexistující email.

          Jedna lekce zdarma: Jediný způsob, jak bys mohl alespoň zdánlivě zamést stopy, je to, že okamžitě ten smyšlený mail registruješ. Tím alespoň částečně zameteš stopy. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.06.2016 20:39:19, x) Podle mě ten mail existuje. Sice to nic o důvěryhodnosti zprávy neříká, ale proč také používat nepravdy jako ti údajní absolventi?

        Kamilu jsem nezkoušel. reagovat zde
        Email: prezidenthradcz
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.06.2016 11:37:37, x) Důvod je jednoduchý: Hochštapler, který se nechá zaměstnat jako guerillový propagátor VŠEM, nebude žádný velký myslitel. Navíc cílová skupina takového reklamního pinožení také není zrovna elita národa. Takže pojede podle několika málo jednoduchých bodů, které zdánlivě zvýší věrohodnost textu. Jméno udělá hodně, smyšlený email zdánlivě zvýší věrohodnost. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.06.2016 20:30:22, x) "mé dva kolegy, kteří před dvěma týdny absolvovali na PEK ZČU. Podle toho, jak jsem během jejich studia sledoval jak a co do školy řeší, tak měli studium nejspíše o něco náročnější." - Moc by mě zajímalo, kde že to ti dva kolegové studovali. PEK ZČU totiž neexistuje. Existuje FEK ZČU a PEF ČZU; o kvalitě obou mám informace z první ruky a pokud je pravda, že "studium nejspíše o něco náročnější", tak se děsím toho, co bylo na VŠEM - ani jedna z jmenovaných fakult není zrovna známa svou vysokou kvalitou a náročností, speciálně v případě PEF ČZU je to spíš naopak.

      Btw., tento příspěvek mi připadá nápadně podobný příspěvku (23.06.2016 00:38:48, Ursus Maritimus). To je taky náhoda, stejně jako těch deset nebo kolik pochvalných příspěvků o VŠEM v posledních dnech? reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.06.2016 20:41:10, Jan Weber) Pardon. FEK ZCU. Errare humanum est. Ursus Maritimus je moje alter ego, nezastiram. A neschovaval jsem se pred normalnim ctenarem, ale pred skolou. Nerad bych aby si me den pred statnicemi spojili s neslunickovym komentarm podle jmena,nebo e-mailu. Staci? A koncim s anonymni diskusi... reagovat zde
        Email: ambroseznamcz
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.06.2016 20:53:56, x) Anonymitu můžeme odbourat, stačí uvést e-mail, ne? reagovat zde
          Email: prezidenthradcz
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.06.2016 21:00:51, Jan Weber) Ja jsem ho uvedl a zobrazuje se. V cem je problem? Nebo myslis, ze kdyz pouzivam jako soukromy mail svoji 20 let starou prezdivku, tak to nefunguje? reagovat zde
            Email: ambroseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.07.2016 16:47:48, Jaroslav Mojžiš) Jako bývalý student jsem požádal studijní oddělení o možnost vydání potvrzení o studiu na této škole. Reakcí bylo potvrzení o obdržení mého požadavku a obdržení zálohové faktury na 1.000,00 Kč . Nedalo mi to a tento "administrativní poplatek" jsem si checknul na 3 jiných respektovaných soukromých VŠ v Praze. Ejhle za potvrzení nic nechtějí S08 Velice lituji, že jsem kdysi zvolil tak úžasnou školu, která komunikuje jako stroj a má slušně řečeno přemrštěné finanční požadavky. Rychle pryč, přátelé! Pokud jste ale robot a máte peníze na vyhazování, tak je to pro Vás výtečná volba. reagovat zde
    Email: jaroslav.mojzisemailcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.07.2016 15:33:25, Jan Bárta) Nechtějí, ale zase mají zpoplatněno co na VŠEM ne a těch položek je jinde mnohem a mnohem více - což jistě víš, když sis projel ceníky, tak jako já před chvílí. Ve finále tě ostatní soukromky oškubaj mnohem víc.

      A víš co? Tvůj problém je i evidentně jinde, když tady pomlouváš školu, kterou si sám vystudoval. O těchto lidech si myslím svoje. Zamysli se nad sebou. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.07.2016 16:13:39, x) Ano, umí si přiznat, že šlápl do ho|/na. Pokud ti to přijde špatné, je to skutečně důvod k zamyšlení - ale zamyslet byses měl ty sám nad sebou. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.07.2016 10:35:24, Jan Bárta) Zveřejni tvé jméno :-), až potom budou mít tvé komentáře smysl.S09 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.07.2016 22:47:13, Lind) VŠEM je výsměch, alespoň v porovnání s veřejnou školou, kterou jsem studoval předtím. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Doplňující fakta o VŠEM - Výběr vysoké školy
  2. První rok studia na VŠEM - Ostatní
  3. Studium VŠEM - hořká zkušenost - Ostatní
  4. VŠEM prezenční studium Bc. a Ing. - Ostatní
  5. Studium na VŠEM - Ostatní
  6. VŠEM recenze - Informace o studiu
  7. Máš na vysokou? Máš na VŠEM? - Ostatní
  8. VŠEM - studium - Výběr vysoké školy
  9. Hodnocení VŠEM - Výběr vysoké školy
  10. Studium VŠEM - Vysoká škola ekonomie a managementu, a.s.

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.