Provozne ekonomicka fakulta v Pze

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 30.01.2009 15:21:22, Radulka, zhlédnuto: 678x, reakcí celkem: 7Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj lidi!Cetla sem tu par reakci na otazky typu kam skolu ktera je v poho a s moznosti kombinovaneho studia!Hodne ste tu mluvili o te provozne ekonomicke tak se chci zeptat jestli ta ma jako sanci jit uplne kazdy?!Mam pocit ze kdyz jsem antitalent na matiku tak moc sanci nemam ze?!Jsem spis na jazyky tak kdy jste nekdo poradil a vyjadril se k predchozimu dotazu budu rada..zatim paaaa*Radulka* S10

Email: Izzinkaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2009 09:18:27, Radek) Ahoj Radulko ;)
    Já bych se k předchozímu dotazu vyjádřil asi takhle. Je pravda, že nějaká matematika je na všech ekonomkách. Je to ale mnohem méně než na technikách, přírodovědných oborech, učitelství matematiky. Je to prostě takový výběr the best of, pro použití ve vědě a pro některé ekonomické výpočty.. Algebru (matice) využiješ pro řešení soustav více rovnic o více neznámých, derivace pro určování sklonu křivek a pro určování maxima či minima různých funkcí (optimalizace nákladů či zisku), integrály - např. pro určení plochy pod křivkou.. použití (teoretické.. na výpočty máš software nebo tabulky) ve statistice a pravděpodobnosti, funkce více proměnných a jejich maxima a minima (parciální derivace) je takové rozšíření.. někdy se hodí, pak nekonečné řady - tak to se taky dá využít třeba u anuit.. tok příjmů v různých obdobích.. čím dále v budoucnosti máš určitý příjem, tím menší má hodnotu dnes (protože v porovnání je lepší mít něco dnes než mít to za 10 let, protože když to máš dnes, můžeš z toho 10 let těžit úroky a za 10 let budeš mít víc), diferenciální a difereční rovnice..- tak to se používá spíš pro tvorbu nějakých modelů (spojitých či nespojitých.. na to se na některých ekon. oborech v ekonomii ani nenarazí.. ale kdyby tě osud zavál někam do makroekonomie, třeba do ČNB, tak se ti to může hodit. Nu, a to je všechno,.. máš dva semestrální kurzy matematiky na PEFce, postupně tam proberete zhruba to co jsem psal. Neříkám že to není občas těžký.. lidi co jim matika nejde, nebo co jsou z obchodky, se musí hodně snažit. Ale myslím že ty obory za to stojí. A nevzdával bych to kvůli jednomu neoblíbenému předmětu. Lepší než jít na obor bez matiky, kde se budeš trápit s paměťovým učením a kde bude nutné se učit občas i věci do hloubky, které ti nepřijdou úplně užitečné. Já si myslím, že když chceš na ekonomku, tak tam jdi. Vždycky se najde někdo kdo ti pomůže připravit na přijímačky nebo písemky z matiky na škole.. a když ne, jsou různé přípravné kurzy (soukromé), nebo učitelé na VŠ mají konzultační hodiny, nebo jednou neuděláš - v dalším semestru už budeš vědět o co go.., ono stačí mít nějaký vzor.. řešený příklad.. projít si to jak se to dělá, pochopit proč se dělá to a tamto, a pak už jen procvičuješ a je to opravdu o tom.. pak už sekáš příklady jeden za druhým úplně v pohodě. Je jen potřeba si na to vyhradit dostatečný čas.. a když víš že je to matika která je těžká, můžeš se do toho zakousnout hned od začátku.
    Hodně zdaru, ... a kdybys potřebovala pomoct třeba na přijímačky, tak se mi nebo tady někomu ozvi, kup si sbírku k přijímačkám na PEF ČZU, případně vyber vhodný kurz (nějaké dostupné i z těchto stránek). Uff, dlouhý mail, promiň. :D Jazyky jsou taky fajn.. ale myslím že je dobrý do toho ještě něco umět, a ne jen "mluvit". Ti nejlepší se uživí jako překladatelé textů, filmů, tlumočníci, někdo se stane učitelem ať už na školách nebo v soukromé jazykovce apod. Zdar reagovat zde
    Email: radek.lexavejskacz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2009 18:35:22, Radulka) Tyyy jooo dekuji ti za vycerpavajici mejl. Ale abych ti poradne popsala moji situaci ...tak: maturovala jsem v roce 2007 pak sem odjela na pul roku do anglie...mezi tim sem udelala prijimacky na UJEP v usti nad labem na pajdak obor AJ-Nj zamereni na vzdelavani no a jak tam tak do ty skoly chodim prisla sem na to ze vubec neumim nemecky a ze to nemmuzu nikdy dat(bylo mi to i receno ze bych si mela najit jiny obor) no a navic chci do Phy a skolu musim udelat jelikoz mam jen gympl a s tim asi prdlacku neco v zivote dokazu! No a tak ted hledam skolu v Pze dalkove u ktery budu moci pracovat a zaroven nebude moc narocna...hodne lidi tu prave psalo o te provozne ekonomicke tak sem se chtela zeptat ale podle toho co si mi tu vsechno vypisoval co se tam bere tak vazne nemam ani paru o co jde...vazne sem uplne vymazana a z matiky neumim nic scitat a odecitat tot vse...takze si myslim ze tohle neklapne...!Co myslis...nedoporucil by si mi nejakou jinou skolu nebo tak?!Budu asi muset jit do nejaky poradny nebo nevim hihihihihi urco napis budu rada S10 reagovat zde
      Email: Izzinkaseznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2009 20:44:58, pepa) PEFky se neboj, rozhodně to není škola pro super matematiky. Ale zvol si radši denní studium, kombinované tam jaksi upadá. Omezuje se rozsah přednášek i cvičení a pak je problém z čeho se připravit na zkoušku. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.02.2009 14:21:41, Radulka) No a ty tam chodis?!Taky sem se chtela zeptat jakej obor by jste mi doporucili.Me jde proste hlavne o to abych se i pri te skole zvladla uzivit.Na denni bych rada ale nevim jestli to pujde skloubit dohromady s praci?!To je taky ta otazka..Potrebovala bych videt treba i neci rozvrh coa jak jaky tam sou predmety a tak!Proboha mam toho ted tak plnou hlavu a vubec nevim kudy kam...to je sila proste S15 reagovat zde
          Email: Izzinkaseznamcz
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.02.2009 09:05:28, pepa) Obory najdeš na pef.czu.cz v sekci Studium. U každého je i studijní plán.
            Pokud jsi svobodná a vejdeš se do kritérií na přidělení místa na koleji (zjistíš dotazem na studijní), volil bych jednoznačně denní studium. Pokud pro tebe nepřipadá v úvahu, podívej se ještě do sekce Celoživotní vzdělávání. PEF totiž vyučuje některé obory i na konzultačních střediscích v rámci CŽV, ze kterého pak můžeš přejít do řádného studia. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.02.2009 02:01:04, -ja-) Dělám ekonomiku na PEFce kombinovaně... Je pravda, že změnili systém výuky, takže máš na každý předmět 1x za semestr několikahodinovou přednášku vcelku. To je brutus jak pro vyučující, tak pro studenty. Fakt se to nepovedlo. Rozhodně se neprobere všechno, co je potřeba, takže je to na samostudium. Na druhou stranu - máš tu zemědělské předměty a v těch toho po dálkařích většinou nechtějí tolik co po deňácích.
            Funguje tu studentská solidarita, takže různých materiálů ke studiu se dá sehnat dost. Takže ne že by nebylo z čeho se připravit na zkoušku, ale musí se shánět nebo sama zamakat. Matika - no, pokud jsi ochotná toho dost napočítat, tak tu zkoušku bez problémů dáš. V podstatě - kdo spočítal skripta, dal nejhůř za 2 :) Nebála bych se jí. PEFka sama organizuje nějaké přípravné kurzy k přijímačkám, můžu z vlastní zkušenosti doporučit.
            Jinak kurzy CŽV (veřejná správa a regionální rozvoj) jsou možností, ale možností placenou a přejít se na řádné studium dá, ale - tuším - až po třech semestrech a musíš mít průměr do 2,00. Lidičkové z CŽV s náma dělali nějaké zkoušky, tak říkali, že sice dali za 3, ale musí znova právě kvůli tomu průměru. Další info k přijímačkám: http://www.pef.czu.cz/cs/?r=4054&i=1175 reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.02.2009 18:12:26, begr) Já bych řekl že denní studium taky jde dělat v klidu s prací. Studuju na PEF CZU obor informatika a žádný velký problémy nemám. Je tu velká manipulace s rozvrhem, pokud si vybereš obor, kterej studuje hodně lidi(PAA, PAE, INFO) tak je i hodně vypsaných cvičení, kde se můžeš zapsat, případně se i domluvit s vyučujícím. Na přednášky chodit nebudeš a cvika jsi dáš do 2dnů. Věr mi, že na zápočet se určitě nenadřeš a lepší to slyšet než se drtit doma:). Pak budeš mít 3 dny na práci. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. ČZU - Provozně ekonomická fakulta - studium veřejné správy na konzultačních střediscích - Ostatní
  2. ČESKÁ ZEMĚDĚLSKÁ UNIVERZITA - PROVOZNĚ EKONOMICKÁ FAKULTA - studium na konzultačních střediscích - Česká zemědělská univerzita v Praze
  3. VŠE x JČU ekonomická fakulta - Informace o studiu
  4. ZČU ekonomická - Západočeská univerzita v Plzni
  5. Jihočeská univerzita, Ekonomická fakulta Strukturální politika EU pro veřejnou správu - Výběr vysoké školy
  6. Sociálně-ekonomická demografie VŠE - Vysoká škola ekonomická v Praze
  7. ekonomická fakulta - matematika - Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
  8. Ekonomická fakulta na JU v Českých Budějovicích - Ostatní
  9. ZČU - ekonomická fakulta - nutné - Západočeská univerzita v Plzni
  10. Ekonomická škola - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 12.03.2024 23:05:05.