Soukromá? Toť otázka...


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 28.02.2009 19:41:47, Milan, zhlédnuto: 8345x, reakcí celkem: 95Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekTak koukám, že tady spousta studentů řeší tu otázku, co jsem řešil i já před dvěma lety... Neudělal jsem přijímačky na veřejnou školu, na soukromou mě vzali. Po roce jsem pochopil, jak to chodí. Zaplatíš a dostaneš titul. O nic jiného nejde.

Už přijímačky byla fraška, vzali vlastně každého. Test z cizího jazyka jak pro základní školu, no katastrofa. Učitelé neustále slevovali požadavky, jen aby všichni zkouškami prolezli. Například z matematiky nám nejprve doporučili skripta a poté (po 1 semestru) učebnice pro střední školy. Zkoušku z matematiky pak udělal úplně každý...

A to se, prosím, jedná o jednu z nejprestižnějších soukromých VŠ v Praze! (alespoň studenti té školy to tu tvrdí a škola to rovněž o sobě prohlašuje)

Po dvou letech jsem se pořádně naučil na přijímačky a dostal se na veřejnou školu. Kvalita je nesrovnatelná, úroveň studentů rovněž (prostě inteligentní lidi, co zvládli přijímačky a pálí jim to). Samozřejmě jsou i vyšší nároky, ale já chci skutečně něco umět, o titul mi nejde!!!

BTW, když jsem se dostal na veřejnou školu (kde mi mimochodem ze soukromé školy nic neuznali... koukli se na jména vyučujících a u některých zjistili, že tito nemají vůbec kvalifikaci, aby mohli daný obor učit), šel jsem jen tak z legrace na zkoušky (makroekonomie a účetnictví) zcela nenaučen a udělal jsem je. Je to směšné.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.08.2009 23:13:02, Pete) To Osiris: By mě zajímalo co studuješ za školu? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.08.2009 13:53:35, Michal) K tomu bodu 2. by bylo možná lepší poznamenat, že snížení požadavků, k jakému dochází na soukromých školách, není cestou k zlepšení morálky. Naopak udržet vysokou morálku při vysokých požadavcích (tj. to, že se např. ani v takové situaci nepodvádí) je kumšt, na jakém by mělo ideální škole záležet... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.08.2009 13:49:37, Michal) Připouštím, že byla pitomost v diskuzi věnované školství předjímat situaci, kdy se např. schopný vojenský velitel dostane do vleku neschopných podřízených. Ve škole jde tak trochu o ideály a je to tak správné. Naopak školy, které toto obracejí z principu v pravý opak, jsou mizerné a neměly by existovat... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.08.2009 12:15:21, ...) ANALÝZA IDIOTSTVÍ MICHALOVY REAKCE NA MILANA

    1. Schopný mezi neschopnými = nevýhoda. To musí iritovat kohokoli, kdo se pohybuje v běžném komunikačním diskurzu, protože být schopný mezi neschopnými je obvykle považováno naopak za výhodu.

    2. Zmínka o jakési osobnostní anomálii autora je následována apelem na "morálku" studenta, což musí působit jako rozpor na kohokoli, kdo má základní pojem o psychologii. Labilní člověk a morálka jsou z hlediska psychologie neslučitelné pojmy a autor tudíž sotva může vědět, o čem mluví.

    3. Věta "Ty však budeš mít za pár let jiné starosti atd." měla zřejmě navázat rovnou na tu zmínku o schopnostech, které jsou dle autora nevýhodné a v praxi nepoužitelné, ale on pak začal mluvit o něčem jiném a pak neudržel myšlenku a k této větě se neorganicky vrátil.

    Úplně nejhorší je ale ten bod 1... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.08.2009 23:11:18, Kateřina S.) PRO ZAMYŠLENÍ

    Dobrý den, právě jsem dočetla tuto diskuzi a hodně jsem se nad tím zamýšlela...Již od prvního ročníku na gymnázium jsem extérně pracovala v několika firmách, abych měla také nějakou praxi :-) Také jsem si prošla několika kurzy. Gymnázium jsem završila skvělým maturitním vysvědčením se samými jedničkami (né, že by to teď k něčemu bylo), byla jsem jednou z těch podctivých, které se pravidelně učili.

    Díky zkouškám OSP (kdy mi nebyla uznána ani praxe ani dobrý průměr) jsem se na svůj vysnění obor nedostala. Díky bohu mi byla nabídnuta velice slušná pracovní pozice, která je pro mě momentálně na prvním místě. Z tohoto důvodu potřebuji vše přizpůsobit práci a to i vzdělání. Jelikož mi na veřejné škole nevyjdou absolutně vstříc, musím zvolit soukromou školu, na kterou jsem si musela půjčit peníze.

    Myslím si, že je to opravdu individuální. Ten kdo je dostatečně flexibilní ať určitě volí veřejnou školu, někteří bohužel nemají takové štěstí, aby je stále mohli živit rodiče, proto musí volit práci + kombinaci školy.

    Nicméně chápu některé rozhořčené z Vás - také se mi nelíbí, že jsou studenti (zbohatlíci), kterým jde pouze o titul a né o vzdělání..:-) co se dá dělat...každý máme jiné možnosti..ať jsme chudí, bohatí, chytří, hloupější...

    Ze svých zkušeností - většinou zaměstnavatel či personalista pozná s kým má tu čest. Všem přeji hodně štěstí ať na veřejné či soukroumé škole a žádné zbytečné vrásky kvůli rozdílům ve školách :-))) reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. VŠE nebo soukromá VŠ, která škola má hlubší zaměření v oboru, možnost studia v zahraničí? - Výběr vysoké školy
  2. Druhá vysoká škola - soukromá/veřejná, názory+zkušenosti - Výběr vysoké školy
  3. Nejsnadnější VŠ soukromá v Praze - dálkově - Výběr vysoké školy
  4. VŠP diskuze - rozšířené názory - noví podnikatelé - hodnocení - nej - soukromá VŠ - Vysoká škola podnikání a práva, a.s.
  5. iba mala otazka - Informace o studiu
  6. Bc? soukromá polská VŠ? - Ostatní
  7. Soukroma vysoká škola STING - Ostatní
  8. Sociální politika a sociální práce + toť otázka :( - Masarykova univerzita
  9. soukromá vysoká škola - Ostatní
  10. Soukroma VS - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.