soukromé vysoké školství


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 02.03.2009 16:15:28, klára, zhlédnuto: 4470x, reakcí celkem: 45Reagovat na příspěvek
Dobrý den, zdravím všechny. Mám dotaz,resp.prosbu obecnějšího charakteru. Ze všech stran se na mě hrnou informace a zkazky, že soukromé vysoké školy jsou "podřadného" charakteru, že kdokoliv si zde zaplatí školné, má tak jistotu získaného vš titulu. Podobného charakteru jsou i informace o studentech těchto škol, že jim vzdělání kupují rodiče. Moje situace je taková, že prezenčně studuji mgr. na veřejné vysoké škole (MU Brno) a zároveň u toho jsem zaměstnaná na soukromé vysoké škole a zdejší studium, natož studenti, mi zdaleka nepřipomínají to, co je avizováno v médiích, popř.internetových diskuzích. Proto bych se vás ráda zeptala na váš názor, na váš názor na soukromé vysoké školy? Jak je vnímáte? Máte s nějaké zkušenosti, dojmy, popř. někdo z vašeho okolí? Opravdu by mě to zajímalo...
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.03.2009 19:10:41, ewe) Ahoj, můj názor na soukromé vysoké školy je podobný jako tvůj, hodně lidí se domnívá, že tím, že si studenti školu platí, mají rovnou zaplacený titul. To ale tvrdí hlavně ti, kteří o tom nemají žádné informace. V dnešní době se na placených školách neplatí titul, ale kvalita nebo různorodost oborů. Jen tak mezi námi, většina státních škol nabízí ty samé obory, jen na jiných místech(když se nedostaneš do Prahy nebo Brna, zkusíš to v Plzni nebo Hradci, ale stále na tentýž obor..a když tě nezaujme žádný z nabízených oborů...tak máš smůlu, anebo můžeš jít na soukromou školu..:D

    A ke zkušenostem, já se letos hlásím jen na soukromé školy, protože jak jsem výše uvedla, nemohla jsem si z nabídky veřejných škol vybrat S09 a většina mých spolužáků, kteří šli na veřejné školy a nudné obory, jen aby se dostali na vejšku už stejně ukončili studium a zůstali v podstatě jen lidé na pomaturitních jazycích a na soukromých školách, tak to možná také o něčem svědčí...S10

    reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.03.2009 19:14:05, Malkin) No..promiň ale svědčí to jen o tom že jste byly třída neskutečných ***ů reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.03.2009 09:05:36, klára) Ahoj, pokud máš k tématu co říct, resp. napsat, budu jedině ráda... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.03.2009 09:17:00, klára) ahoj, děkuju ti za příspěvek. naprosto souhlasím s tím, co píšeš...učí u nás normálně lidi z MU, z MZLU a tak dále, taky je potřeba nezapomínat na to, že vyučující na soukromých VŠ by měli mít minimálně titul Ph.D.
      a myslím, že to neklíčovější je skutečně v tom, že soukromé VŠ nabízí obory, které veřejné VŠ nenabízí nebo je nezvládají kapacitně uspokojit...tím chci říct, že se prostě veřejné a soukromé doplňují a soukromé tak vyplňují prázdná místa v nabídce... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.03.2009 20:36:44, :-)) Studuji první ročník soukromé školy v Praze a nezdá se mi, že bysme měli nějak lehké zkoušky a že když si zaplatíme projdeme dál. Do školy chodím 2 - 3 týdně jako moji kamarádi z VŠE či ZČU. Ze zkoušek vyhazují, některé jsou lehčí ale to snad všude a některé těžké.

    Proč jsem šla na soukromou školu? Protože obor který studuji je jen na UK a hlásilo se 1500 a brali 50 a bohužel jsem se nedostala a nechtěla jsem na jiné obory na které jsem se sice dostala, ale nebavili by mě tak jako mě baví obor, který teď studuji na soukromce. Například v letošním semestru máme z 5 učitelů 3 z UK a máme i stejné učebnice jako studenti na UK, jen musíme platit školné, ale výuka je kvalitní, škola mě baví, tak proč ne reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.03.2009 00:02:59, :-(() Tipuju to na Andragogiku nebo Medialni studia, ze jo?! reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.03.2009 13:10:50, kačka) ahoj, navazující mgr. andragogika lze od 2009/2010 studovat i na FF MU v Brně...:)hurá! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.03.2009 15:40:17, klára) ahoj lidičky, pořád čekám na vaše reakce!!! S15
    uvažuju totiž, že na toto téma napíšu diplomovou práci a tak by mě zajímalo, co si lidi opravdu myslí o soukromých výškách, zajímají mě vaše zkušenosti, názory, postoje, nápady...myslím, že taková práce má smysl, protože spousta lidí k tomu má co říct, ale chci vědět víc! takže pokud máte co říct, bylo by to super :) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.03.2009 14:30:00, Osiris) Osobně se domnívám, že české soukromé školy dávají tituly komukoliv, kdo si je zaplatí - kvalita je dost hrozná. Viděl jsem pár zkouškových písemek a je to tak na úrovni průměrné střední školy. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.03.2009 14:46:26, sarka) Kdyz jsi videl par zkouskovych pisemek, proc tady nejake neuverejnis? Docela hodne by mne to zajimalo. Diky reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.03.2009 16:57:20, Helča) no já si nemyslím, že to dávají každému.Moje sestry tam studují-jedna sice začala studovat jinde, protože ji vyhodili,zkoušky mě připadá měla srovnatelné s veřejnou Vš.je pravda, že na některé se dostaneš bez přijímaček a udržet se tam není problém, ale zase u jiných je to naopak,to je stejné jako na veřejných, řekla bych že je to 50 na 50.A to že si někdo myslí, že když mají peníze,tak si prostě zaplatí titul, tak to není.Někdo prostě nemá jinou možnost studovat než na soukromých, protože jim zaměstnavatel jinak dělá problémy, když chtějí navštěvovat přednášky atd.třeba jen v pátek.A když si pak máte vybrat práci nebo školu, tak nemáte navybranou.Každý nemá rodinu, která se o něj postará,dokud nevystuduje Vš. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.06.2012 10:07:09, anet) já si teda rozhodně nemyslím, že soukromé školy dávají titul komukoliv...podle mě jsou některé (asi ne všechny, pravda) soukromé školy na úrovni těch státních a možná že jsou někdy i lepší než státní...a takovýhle hlouposti jako že soukromé jsou lehčí než státní mě opravdu vytáčejí..... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.03.2009 12:53:58, Claire) Ahoj, tak taky přihodím něco do diskuze. Studuju na soukromé vysoké škole(ZMVS). Nikdy by mě nenapadlo jít na soukromou, kdyby něco podobného nabízela nějaká státní a v rozumné vzdálenosti od bydliště. Mám titul DiS a chtěla jsem si dodělat Bc. Tady mám tu možnost a navíc za jeden rok. Musím uznat, že je to poměrně dost náročné. Všechno je nahuštěné v jednom ročníku. Ale dá se to s přehledem zvládnout. Navíc klidně veřejně řeknu, že jsem z velmi sociálně slábé rodiny (tatínek v invalidním důchodu a maminka s minim. mzdou). Ještě na podzim jsem brala sociální přídavky. Nebýt toho, že jsem si školu zaplatila sama ze spoření, co mi rodiče šetřili do začátku (až se třeba vdám), tak tady určitě nejsem. Docela mě štvou lidi, co si myslí, že když jsem na soukromé, tak nemusím nic dělat a mám všechno bez práce! Taky slečinky, co si jezdí do školy baworákem na mě koukají, jak na chudou příbuznou. Není všechno, jak se na první pohled zdá. Berte to tak, že nakonec je jedno, odkud ten titul máš..... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.11.2010 09:24:43, ladka) Bože, to je keců...jako ať se platí i na státní a jeto...No, tak tady to máme, bude se platit i na státní!!! Studuji UK-MFF a rozhodně nebudu riskovat a okamžitě přestupuju na soukromou. Ted jsou si přeci obě rovné....Kdyz za to mam ted platit,tak radeji na soukrome a rozhodne me nikdo na studijnim neodbyde. Ted uz je uplne jedno, kde se studuju, vsude se palati, tak co. Na soukrome si me alespon za ty penize budou vazit...a kdyz si clovek dobre vybere, uspeje pri hledani prace i lip se soukromou.....DOPORUCUJU BIVS, VSMI..... reagovat zde
      Telefon: 723784928
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.03.2009 09:15:48, ANN) Studuju na soukromé VŠ a nemůžu souhlasit s tím, že tam chodí jenom tupci, co si kupují titul. Samozřejmě se tam pár takových lidí najde, ale stejně tak na druhou stranu tam studuje spoustu inteligentních lidí, kteří si tuto školu zvolili třeba kvůli zajímavému oboru, individuálnímu přístupu, časovým možnostem atd.
    Takže mě opravdu vytáčí, když někdo, kdo má informace jenom z doslechu, prohlásí, že všichni studenti soukromých škol jsou blbci, kteří neumějí nic, na státní by to nezvládli atd. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.08.2009 13:02:17, renata) generalizování jakéholiv názoru - jako např. veřejná dobrá a soukromá špatná - zkrátka pramení pouze z neznalosti a neschopnosti zajímat se i o argumenty podporující druhý tábor přiznivců. Mně už tady ta diskuse připadá - jak když se hádají příznivci Sparty a Slávie. Každý z nás má díkybohu nějaké možnosti,znalosti, zájmy a záleží na něm jak je využije. Mám dost přátel , kteří začali studovat až ve středním věku , protože v určité době nemohli studovat ani např. gymnázium. Možná si to většina z Vás neuvědomuje , ale oni mají obrovskou motivaci a mají už rodiny a zaměstnání a rozhodně jim nejde pouze titul. Mnoho z nich má tolik praktických i teoretických znalostí , že by na školách mohli vyučovat, ale bohužel jim ten titul k tomu schází.Na každou zkoušku se pečlivě připravují a když selžou , tak většinou dávají vinu sobě a ne zkoušejícícmu.Protože jsou už opravdu dospělí a zodpovědní především k sobě . Jistěže někomu přijde divné , že se někdo pustí ve 40 do studia vysoké školy , ale je dobře , že takové možnosti existují. Na soukromých školách nestudovali a nestudují pouze blbečci , kterým rodiče zaplatili školu , aby měli doma vysokoškoláka. Ke studiu na soukromé škole přece může být mnoho důvodů.... Pro mne má studium na veřejné škole ( v ČR) taky větší prestiž , ale rozhodně bych si nedovolila šmahem odsoudit všechny studenty soukromých škol.Nejde o školu jako takovou , ale o studenta - a to ať je mu 20 nebo 40, jak ke studiu přistupuje a co pro něj studium znamená. Připadá mi , že studium soukr. versus veřejná - to je téma minimálně na diplomku :)
      reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.03.2009 10:18:57, sarka) Jsem rada, ze se najdou i diskutujici, kteri maji pozitivni nazory na soukrome VS. Btw pan Osiris jeste neukazal zkouskove pisemky, ktere udajne videl. Tak sem s nima at se muzu podivat co mne ceka, ty chytra hlavo;) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.03.2009 16:18:35, potvora) obávám se, že "vidět" nutně neznamená "vlastnit" Viděla jsem kupříkladu svoje testy z matematiky, ale přesto - v ruce nemám ani jeden... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.03.2009 16:24:00, Osiris) Kdybych k nim měl autorská práva, tak je uveřejním. Bohužel je mám z interních zdrojů a jde poznat, o které vyučující jde, takže to uveřejňovat nebudu, aby neměli problémy. Jejich obtížnost je taková, že by je udělal i můj pes, kdybych mu dal tužku. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.06.2009 19:04:02, Lucy) Ahoj, přispěju taky svojí trochou do mlýna. Už od sš jsem věděla co chci studovat ale státní školy bohužel tento obor moc nenabízí. Studuju cestovní ruch v Praze na všo. Pokud jde o lidi tak připouštím, že jsou tam obcas tupci ale je tam i spousta intelignetních lidí. Učitelé odborníci z praxe nebo ze státních škol.na školný si většina lidí vydělává, nejsou to jen lidi ze zbohatlikých rodin.
    Mě osobně by zajímalo co si o soukromých školách myslí vyučující? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.08.2009 21:29:53, fero) Zdá se mi, že většina reakcí byla doslovně zkopírována z nedávno proběhlé diskuse. Zřejmě site přes prázdniny zmírá na nezájem a tak admini recyklují starší příspěvky :D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.08.2009 23:56:33, pavel) Nevím co tady pořád někdo má s prestiží škol atd. Zdá se mi to jako žabomyší války. Podívejte se na žebříčky VŠ z celého světa a naše Karlovka je v druhé stovce a to tam je jako jediná škola. Takové diskuze jestli je lepší VŠE nebo Masarykova univerzita mi připadají směšné, protože když zajedete za Aš, tak to nikoho nezajímá. Radši mít soukromou školu kterou někdo ve světě zná, což je třeba případ UNYP nebo University of Northern Carolina, které tady mají pobočky, než VŠE kterou ve světě nikdo nezná reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.08.2009 20:47:01, kačí) :-) bingo. Za hranicema stojí za něco ze státních škol tak akorát UK a ČVUT, s tou vaší protěžovanou a v Praze jedinou státní protěžovanou VŠE se jděte vycpat...Jen tak mimochodem, když jsou dnes tlaky na to, aby 50% lidí mělo VŠ, tak dá logicky rozum, že většina z toho nemůže být elita, ale průměrní tupci (nic ve zlém), kteří ať už studují státní nebo soukromou, jsou prostě jen průměr. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.08.2009 12:21:49, Malkin) Jo..v zahraničí na vás všichni čekaj s otevřenou náručí..fakt naivní děti:D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.08.2009 10:17:47, petra) ani já nepodporuji státní vysoké školství. Nedávno jsem zde psala článek o tom, co se mi stalo při přijímacím řízení na uk. pevně věřím v to, že se jednou soukromé vysoké školy stanou uznávanější než ty státní. Stejně, jako je tomu v zahraničí. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.08.2009 10:28:06, Osiris) Mohu se zeptat, kdy soukromé vysoké školy začnou nabízet jadernou fyziku, genetiku, farmacii, matematiku nebo podobné exaktní náročné obory? Každá kvalitní vysoká škola je vyučuje.

      Soukromé školy se soustředí pouze na masové obory, o které mají zájem tisíce studentů. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.08.2009 19:18:10, klára) Vypadá to, že drtivá většina zdejších diskutjících se shodne na tom, že soukromé vysoké školy jsou "byznys", a to jak v dobrém, tak špatném slova smyslu. Proč by ale neměly nabízet "masové obory", když je o ně zájem? Takový je dnešní celosvětový trend...mít vysokoškolské vzdělání...zde odkazuji na kačí...ta to vyjádřila ve svém příspěvku naprotosto jednoznačně...
        Tím ale nechci znehodnocovat tvůj příspěvek, naopak je super pozorovat, že každý tuto problematiku nahlíží z jiného úhlu pohledu a to je přesně to, co pro svoji diplomku hledám...proto prosím všechny zúčastněné jen tak dál a navíc teda vám všem děkuju... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.08.2009 13:44:24, petra) jak správně říkáš: až tyhle obory začnou někoho zajímat:) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.08.2009 15:44:15, David) Komu není rady, tomu není pomoci, bohužel lidi jako slečna Petra budou vždycky velkými kritiky státních škol...přesto jsem si jist, že autorka posledního příspěvku není spokojena spíš sama se sebou než s veřejnými školami, přestože bude tvrdit opak. Ostatní si ale vždycky udělají názor na podobné příspěvky sami. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.08.2009 15:59:58, Osiris) Právě proto by bylo dobré silně redukovat počet studujících na těchto masových oborech (velice náročné přijímačky apod.) a o náročné exaktní obory by se zvýšil zájem.

      Ono se musí také hledět na zájmy státu - každý stát nutně potřebuje tyto exaktní obory k zajištění základního fungování - například jaderné elektrárny, léčiva, matematické modely...

      Abychom neskončili tak, že nás budou operovat ukrajinci:( reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.08.2009 19:03:42, petra) petra není slečna to za prve. za druhé zájem o obor tímhle nikdy nezvedneš. stát potřebuje ekonomy a ne milion jederňáků když tu ty elektrárny jsou sotva dvě (jen příklad). a navíc málo koho bys donutil dělat něco co ho nebaví. a tohle bývají ne zrovna zábavné obory nebo to tak aspoň lidi vidí. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.08.2009 10:53:12, Hanka) Ježkovy voči:-) Mě zrovna při představě, že bych měla studovat něco od ekonomie,běhá mráz po zádech!O soukromých školách, které vesměs nabízejí jen samé "žvanivé" obory, si taky myslím, že studium tam je prostě zaplacené a v mých očích ho to prostě ve srovnání s veřejnou školou degraduje. Na druhou stranu- kdyby nabízeli obor, který veřejná škola neotevírá, jako třeba navazující magisterské dálkové studium klinické biochemie, tak neváhám ani chvilku. Ale platit za studium něčeho, co můžu bezplatně studovat na veřejné škole, mi přijde jako vyhazování peněz anebo jako zoufalá snaha získat titul aspoň nějakým způsobem... reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.08.2009 20:01:06, klára) takže jestli to dobře chápu, odsuzuješ soukromé vysoké školy za to, že na trhu nabízejí službu, která je žádaná? to by pak byly tyto soukromé subjekty špatnými podnikately, kdyby nabízely to, co netáhne masově....

        na druhou stranu nepopírám, že je zde otázka kvality této služby...ale opět se musím ptát...kdyby ty soukromé školy nabízely to, co píšeš (navazující magisterské dálkové studium klinické biochemie), považovala bys je automaticky za kvalitní? (píšeš že bys neváhala)... to jako že soukromé vysoké školy jsou nekvalitní proto, že nabízejí obory, které lze studovat i na veřejných vysokých školách?

        zdá se mi to plné rozporů... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.08.2009 14:59:53, Mirek) Myslim, ze rada z diskutujicich ma pravdu. Na soukromych skolach jsou skutecne rovnez velmi inteligentni a pracoviti studenti, bohuzel se tam drzi (a udrzi) i uplni blbci... Tim se samozrejme prestiz snizuje a skodi to zejmena tem dobrym (napriklad rade skvelych dospelych dalkaru).

    Problem je v tom, ze vlastne nikoho nemuzete vyhodit. Prvne na tom zavisi ekonomicky vysledek skoly a druhak majitele by se vas zbavili. Neexistuje zadny akademicky senat, ktery by mohl otevrene tyto otazky resit.

    Vim to na vlastni kuzi, protoze na soukrome skole ucim (jmenovat nebudu, nechci poskodit). Ucim rovnez na statni skole (UK). Srovnani mam, delat to musim, z financnich duvodu samozrejme. Pysny na to nejsem, ale rodinu zivit musim.

    Rad Klare poskytnu podklady pro praci, ukazu (smesne) testy a radu tragickych diplomovych praci ze soukrome skoly.

    Predstavte si, ze jsem to chtel jiz i publikovat v novinach, ale protoze skola je jejich sponzorem, nebylo mi dopravno...

    Takze Klaro, napis mi svuj mail a ja ti odepisu. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.08.2009 14:08:33, Osiris) Ty diplomové práce by mě taktéž zajímaly. Jsou někde dostupné? reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.11.2010 12:45:52, Miroslav) Bohužel se tato úroveň rozšířila i na menší státní "univerzity" (od tud mám zase zkušenosti já).... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.08.2009 17:25:58, klára) Pane Mirku, děkuji Vám za názor i za nabídku. Popravdě řečeno, ty práce by mě zajímaly, ovšem cílem mojí diplomky není zneužít "konexí" a získat něco, co není veřejně dostupné. Navíc ze své pozice mám přístup ke studentským výstupům. Mým zájmem je zjistit, jak se veřejnost dívá na institut soukromého vysokého školství a musím říct, že v drtivé většině je to skutečně velmi negativní, až mě to překvapuje. Nejde o to, že stojím na jedné nebo na druhé straně, taky mám na věc svůj názor, a musím říct, že i mnohé zdejší příspěvky můj postoj malinko tranformovaly, ale jde mi o to, zkusit zjistit, jaké všechny jsou důvody k těmto negativním/pozitivním postojům nebo z jakého úhlu pohledu hodnotí soukromé vysoké školství, např. zda-li jde o studenta/absolventa školy, učitele apod.

      Bylo to v této diskusi již zmíněno (Lucy), zajímaly by mě i názory vyučujících, kteří mají s výukou na soukromkách zkušenost. Takže pokud jde o využití Vaší nabídky, byla bych spíš vděčná za vyjádření názoru na věc, popř. zodpovězení pár otázek.
      reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.08.2009 11:57:22, Mirek) Souhlasím. Diplomové a bakalářské práce jsou ze zákona volně přístupné, minimálně v knihovnách VŠ. Takže stačí se registrovat v některé knihovně...

        Jinak, napište mi na sebe kontakt. Mohu zprostředkovat rozhovor s více vyučujícími. Tady jsme hodně skeptičtí, ač jsme "jednou z nejprestižnějších" soukromých VŠ, ale to je jen reklama. Ale domnívám se, že to bude skutečně fenomén, aloe soukromé školy si za to mohou samy. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.09.2009 12:37:30, klára) Posílám tedy svůj e-mail, který jsem si založila pro tyto účely a prosím tedy všechny, kteří mi chtějí k věci něco napsat a nechtějí to ventilovat tady veřejně, napište mi, budu ráda, pomůžete mi a docela se na to i těším ;)

          klara.diplomkaseznamcz reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.08.2009 09:44:19, ap) jestli se i já mohu přidat do diskuse... tak jen na začátek napíši, že mě přijali na uk. Já tam ovšem nejdu. jdu na ujak. Proč? více se mi líbí prostředí... je to logické, že soukromá škola má více financí. více mě zaujal obor a jeho vyučování a možnosti, které máte už v průběhu studia. a hlavně mě přesvědčila neskutečná arogance, která na uk panuje. já nechci nikoho urazit, všichni inteligentní lidé si uvědomí, že nejsme všichni stejní, ale ať už to bylo na přijímačkách nebo jsem potřebovala mluvit s někým na studijním oddělení vždy jsem se setkala s dosti arogantním přístupem. Taktéž k mému rozhodnutí přispělo to, že jsem na ústním pohovoru viděla ten kolektiv studentů, kteří se tam objevili. Nic proti nim, ale jednak málo kdo z nich byl letošní maturant jako já a navíc mi přišlo, že se tam pořád někdo přetvařuje a hraje si na něco, co není.
    já plně souhlasím s panem profesorem, že jsou na soukromých školách dětičky bohatejch rodičů a že ty nároky nemůžou být takový, ale upřímně si myslím, že ono na tom moc nesejde. kdo chce něco umět, naučí se, kdo nechce, jeho minus. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.06.2012 11:35:43, Inkvizitor) Tvoje rozhodnutí odejít na UJAK plně schvaluji. Výrazně to zlepší průměrné IQ UK i UJAK :D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.11.2012 14:11:20, Lenka) Já bych to negeneralizovala. Jsem ve druháku na soukromé škole a ve třeťáku na veřejné. VŠO Praha a UK. V něčem je lepší UK, v něčem VŠO. Každý ať si najde svoje. Já si myslím, že do prexe se mi bude víc hodit VŠO, ale titul z UK bude mít větší váhu. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.11.2012 15:46:14, Joes) Soukromé jsou pod úrovní státních. Většina soukromých jsou typu obchodní, management, cestovní ruch nebo jiné podivné "kecací" obory. Proč není soukromý matfyz či jiné přírodní vědy? Proč asi. Většina lidí co má na to dostat se na státní, tak pochopitelně nejde na soukromou. Vysoká škola by měla být těžce elitní záležitost a lidé z těch soukromých jsou spíš takový společenský průměr a odlišuje je pouze to, že studovat chtějí a mají na to, nebo spíš jim to někdo zaplatí (rodiče že). A tak by to být nemělo, protože pak univerzity ztrácejí svůj kredit. Znám lidi z VŠO a VŠEM a jejich znalostní úroveň a celkový rozhled opravdu neodpovídá úrovni vysokoškoláka. Někdy bych řekl, že jsou spíš i chováním, zájmy a názory na úrovni lidí ani ne ze střední školy :-) A často tam pokračují lidé ze soukromých středních škol, což už je úplná tragédie. Znám dokonce případy, kteří jdou na obchodní vejšku, protože chtějí podnikat. Proboha na podnikatele snad stačí učňák, nadání a odvaha, ne? :-) Na vejšku se přece chodí z jiných, ušlechtilejších důvodů a měla by být dostupná pouze pro lidi s vysoce nadprůměrnou inteligencí a nikoliv pro snaživé průměrce. reagovat zde
    Email: janflintseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.11.2012 18:58:35, petroš) a co ta hnusná aféra na právech v Plzni? Státní škola a taková ostuda. Pan Kindl, jeho prodávání přijímaček na práva, rychlostudium i za 2 měsíce pro politiky, rodinu mafiána Mrázka... Tohle je nějaká prestiž? To je horší než na soukromé škole!!!!!! A je to dost silný argument proti zastáncům, že státní vysoké školy jsou lepší!!! Hahaha, taková špína v Plzni. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.11.2012 00:03:20, Martina) Jedna výjimka to asi nevytrhne... zatímco na sourkromích školách je špína spíš běžná. Navíc práva v Plzni opravdu nejsou státní škola... reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. soukromé - Ostatní
  2. Student soukrome skoly se projevil - to je UCHO! - Informace o studiu
  3. Výběr vysoké školy - Výběr vysoké školy
  4. Jak se pohlizi na soukrome vysoke skoly? - Informace o studiu
  5. Prosím o informace o Vysoké škole Veřejné správy - Ostatní
  6. Přechod ze soukromé školy na státní - Informace o studiu
  7. 2 vysoké školy současně - shodné předměty - Informace o studiu
  8. Přestup ze soukromé školy - Policejní akademie České republiky
  9. Image Vysoké školy polytechnické Jihlava - Vysoká škola polytechnická Jihlava
  10. Soukrome skoly propadly - Informace o studiu

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.