Kombinované studium - student??

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 15.04.2009 08:52:25, Pavlína, zhlédnuto: 8873x, reakcí celkem: 8Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj chci se zeptat, jestli když půjdu nakombinované studium, zda budu ještě podle zákona student??Díky za odpověď.

Email: pavlincacentrumcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.04.2009 14:06:48, alena) jen na některých fakultách ti potvrdí průkazy např:ISIC kartu,ale většina ne,ale pro sociálku a zdravotní pojištění neuznávají statut studenta na kombinované studium, protože pracuješ,ale pokud budeš soubežně studovat VŠ prezenčně,tak ti bude od této školy uznán statut studenta reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.01.2011 12:11:53, SmartSissy) Není pravda. Studuji kombinovaně a je to takto - do 26 let máš i na kombinovaném studiu státem uznaný statut studenta, tzn. hlavně zdravotní a sociální pojištění za tebe hradí stát. Ovšem to je asi tak vše, co z toho plyne za výhody, protože na ISIC mají nárok jen deňáci, stejně tak různé slevy, vedení studentského účtu zdarma a jiné výhody pro studenty, které jsou většinou vázány orávě na ISIC, pro kombinované studium neplatí. Tedy - statut studenta a z toho plynoucí státem garantované úlevy máš. Víc nic. Ale i tak dobrý, ne? :) reagovat zde
      Email: SmartSissyinMailcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.01.2011 12:35:09, Petr) To dle mne taky není úplně pravda.... Některé školy mají kombinované studium a dávají studentum status studenta, nekteré ne (záleží myslím na frekvenci výuky). Overoval jsem si to u ZP i na pracáku před cca 2 lety. U mne byl napriklad problém prave v tom ze skola status studenta na kombinovaném studiu nemela a musel bych být na pracáku nebo zároven denne studovat. Ruku do ohne za to ale nedám po zkusenostech se státními úředa a ZP se nedá verit nicemu co reknou :-D reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.01.2011 18:04:38, Lucka) Presne, zalezi skolu od skoly. A taky zalezi, co si pod tim "statutem studenta" predstavujes. Ja studuji kombinovane (UK) a skola za mne plati zdravotni, ale socialni uz ne. Ale potvzreni o studiu atd a na prukazku atd mam take. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.01.2016 18:07:02, Ondra) Sociální pojištění stát už mnoho let neplatí jak u denáků tak dálkařů, jiné tomu bylo před 20 lety. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2016 14:17:23, rh) Od 1.1.2010 nehradí stát sociální pojištění za studenta, pokud chce student tuto dobu mít započtenou na důchod, musí si platit sociální sám
              zdravotní hradí do 26 let reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.07.2011 07:05:50, Rinnoa) Zdravím =) Statut studenta zůstává i v případě kombi studia = sociální a zdravotní skutečně dále hradí stát. I možnost pobírání přídavků na "dítě" tu je. ISIC mi nabídnut také byl (na UK i UJEP). Studentské účty převedeny na běžné účty (GE a ČS kombi v tomto případě neuzná, ale když se nic nehlásí, studentské účty většinou běží do 26let=o)
    Díky studijnímu průkazu jsem mohla využít i slevy na Petřínské rozhledně =oDD
    Jediné, co díky kombi studiu asi nikde nedostanete, je hlavně sleva na Dopravním podniku a u ČD, ale ISIC dráhy jistí =o)
    A na VZP se mě ptali, co to je za školu - státní nebo soukromá, když jsem se předem chtěla informovat, zda se musím hlásit na pracák,než najdu prci, ale státní jsou O.K., tak je asi možné, že některé soukromé nejsou v tomto případě státem uznávané pro tyto nároky...Alespoň to tak vyznělo no nevím...:D reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.07.2011 07:07:44, Rinnoa) Ups, chybí mi tam "á", tak samozřejmě bylo myšleno práci....=oDDD:D reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Kombinované studium - Ostatní
  2. Je student kombinovaného navazujícího studia brán jako student? - Informace o studiu
  3. Kombinované studium FSS - Masarykova univerzita
  4. kombinované studium - Informace o studiu
  5. Šance na přijetí - kombinované studium VŠPJ - Vysoká škola polytechnická Jihlava
  6. kombinované studium na UTB Zlín fame - Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
  7. student - Ostatní
  8. Prezenční nebo kombinované studium na VŠEM a MBA pro absolventy? - Informace o studiu
  9. Denní vs. dálkové (prezenční vs.kombinované) studium???? - Informace o studiu
  10. Materiály pro studium 1.ročníku - kombinované - Bezpečnostní management - Policejní akademie České republiky

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.