Fakulta humanitních studií - bakaláři - Všechny oinformace!


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 27.05.2009 10:14:11, Petra, zhlédnuto: 7055x, reakcí celkem: 25Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekHezký den,
dostala jsem swe na FHS na UK a byla bych ráda za všechny informace o studiu na téhle škole. Přecházím už z jedné vysoké, a proto se chci připravit na všechno. Jak je to náročné, co přednášející, jaká je organizace, jednání, četba, zkoušky... Prostě všechno. P5edem díky za každou odpověď :)

Email: petaaa.pemailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.05.2009 10:50:57, wertz) S takovou zase přejdeš jinam cestovatelko reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.05.2009 11:08:07, Petra) Proč myslíš? Dělala jsem škola, která mi vyloženě nesedla, tak jsem chtěla zkusit něco jiného. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.06.2009 11:06:20, Honza) Čau tak asi budeeme spolužáci:), chtěl se tě požádat jestli budeš mít něáký info nebo kontakt na někoho, kdo tam studuje, jestli bys mě to nemohla přeposlat. Budu ti vděčen;) See-yaS06 reagovat zde
    Email: 11boudaseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.06.2009 12:13:03, Petra) Ahoj :) Určitě přepošlu, ale zatím jsem se nic moc nedozvěděla S15 Tak budu shánět dál! :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.06.2009 15:32:57, uk) Ahoj, v prváku je to dost těžký podle mě, protože musíš zvládnout ekonomii, psychologii i filosofii a v druhým semestru úvod do historie Ale dá se to zvládnout, pokud nezlenivíš a budeš se připravovat. Jo, říkáš si určitě že se ti to nestane, ale já měla přednášky 3dny v tejdnu a byl pro mě docela problém učit se, když po tobě nikdo zrovna nic momentálně nechce, kdo by to dělal, že jo?) Asi bych eměla moc radit, ale já bych si znova nedala úvod do studia, museli jsme přečíst dost knih, abychom získali ty dva kredity. A kontrolovaná četba je na prváky taky dost těžká, takže dost lidí za ni nakonec nezískalo kredity,nezvládli ji. Lepší je nedat na všechno co ti Pinc doporučí a mít rezervu, kdybys náhodou neudělalaty úvody do eko, psych,soc..
    Dost dobrý jsou cesty k filosofii se Zikou- byly to skvělé a zábavné přednášky Nezapomenutelná hodina byla ta jak s sebou přinesl psa a zařadil ho do výkladu:) Dva redity máš jenom za účast a nic víc. Pokud tě baví filmy, tak percepce filmové tvorby s Kerbachovou byla dobrá. Jo a pokud si budeš přihlašovat tělocvik, asi bych si nedávala žádné hodiny se Slavíkovou. Tedy pokud tě nemotivuje cvičitelka cholerička, která ponižuje, je hrubá a neempatická, jo pak se mojí radou neřiď a směle k ní:) Rozbrečela a psychicky zničila už dost lidí...to je asi všechno. Je to fakulta hodně o samostatnosti, ale dá se to zvládnout. Hodně štěstí:)
    reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.06.2009 17:43:27, Petra) Strašně moc děkuju za Tvoje postřehy a informace! Tohle je pro mě moc důležitý. Některé věci dost chápu, jelikož na minulé nebo ještě současné vysoké mám rozvrh taky tři dny v týdnu, tak si to dokážu představit - ,,do zkouškovýho času dost" :D jenže to se vůbec nevyplácí! Pojedu na tu předletní školu, tak snad mi to něco dá nebo se něco dozvím :)
      Mockrát děkuju ještě jednou :), trochu jsem zděšená, respektive hodně! Nevím, jestli to budeš ještě číst, ale mám tu mail, tak pokud se mi náhodou ozveš budu moc ráda, na pár věcí bych se ještě zeptala. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.06.2009 15:03:04, Honzik) Ahoj hele mohla bysmi pls poslat ten seznam četby, abych si mohl začít už teďka dík ;) reagovat zde
      Email: 11boudaseznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.07.2009 15:15:47, Michal) Zadej si do diskuze v uvodnim panelu "Filtr dle parametru", pak si nastav, ze chces, aby se zobrazovaly prispevky i s reakcemi (!) a nakonec zadej klicove slovo "Pinc". A zobrazi se Ti to, co mas SKUTECNE cist!

        Kdyz vsak musite k jednotlivym studijnim okruhum hlavne neco nacist, je mi zahadou, z ceho pak zbyva, aby jste byli v jednotlivych premetech zkouseni. Prece si musite neco zapisovat do indexu! A pokud jste pak zkouseni z neceho uplne jineho, proc musite vubec cist? Odpovi mi nekdo? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2009 13:48:15, Michal) Ahoj! Jako notorický spamer se sem přifařuji a chtěl bych poprosit, zda při studiu někdo nenarazíte na některé z vyučujících, které uvádím na www.volny.cz/vlastnipoznamky. Na Google toho už o nich moc není. Budu se sem pravidelně chodit dívat. Ozvěte se! Díky. reagovat zde
    Web: http://www.volny.cz/vlastnipoznamky
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.06.2010 18:13:59, Anička) Ahoj :)
    Někdo ze studentů FHS, povíte mi, prosím, jak je to tam s kredity a hlavně jaký předměty a zkoušky jsou v prvním semestru (nebo i v průběhu celého bakaláře) povinný, kolik si musím vybrat z těch volitelných,...??
    Dostala jsem se totiž na dvě školy a nemůžu si vybrat, tak bych asi chtěla zkusit obě najednou. Myslíte si, že se to dá zvládnout? A jak moc je kladen důraz na domácí načítání si knih?? reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.06.2010 18:53:03, Petra) Ahoj, za studium musíš splnit klasicky 180 kreditů, každý semestr minimálně 25 pro postup do dalšího, ideálně 30. V prvním semestru jsou povinné zkoušky z ekonomie, psychologie, sociologie, reference z cizího jazyka, proseminář k interpretaci textu a myslím, že letšní škola... zbytek si můžeš vybrat podle toho, co by tě zajímalo :) Svůj studijní plán si můžeš utvořit víceméně podle sebe, takže bys i teoreticky zvládla docházet jinam. Je ale třeba myslet na to, že i když po tobě nikdo moc během semestru nechce, musíš se tomu studiu věnovat. Za sebe můžu říct, že knih čtu docela dost na povinné i volitelné předměty a potom si můžeš zapsat také četbu knih, za kterou pak můžeš dostat kredity pokud splníš uvedené podmínky. Jinak škola mě na začátku vyděsila, jednoduché to není, ale postupem času zjišťuji, že bych neměnila :) reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.06.2010 19:42:35, Anička) Ahaa..no a když se kouknu na studijní plán (http://fhs.cuni.cz/FHS-294-version1-Studplan_prez.doc), tak jaký je rozdíl mezi povinnými a povinně volitelnými předměty? Co má znamenat, že za ty volitelné bude započítáno max. 26 ECTS? A jak se ty kredity počítají - když to uděláš, dostaneš je a když ne, nic se neděje? Tu ekonomii, sociologii, ... prostě musíš udělat hned v prvním semestru? A jak vypadají ty povinné přednášky - je nutné tam chodit nebo se víceméně čtou skripta??
        Mooc děkuju za odpověď na tu spoustu otázek S13 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.06.2010 21:33:50, Veronika) Nejjednoduší typ VŠ, který může vůbec být. Jde o vzdělávání, které je zcela o ničem a po absolvování nemáš šanci nejít práci. Pokud najdeš, tak mimo obor, či velmi podfinancovanou.
    Není divu, je to jednoduchá škola, kterou zvládne každý vystudovat. Jakou mají třeba studenti během studia praxi?! Studenti všech technických a zdravotnických oborů ( farmacie, Všeobecné lékařství, Všeobecná sestra, Zdravotnický laborant ) mají studium opravdu náročné se spostou praxe během studia a také v osobním volnu, např. letních prázdninách, velmi nabitého rozvrhu a mnoha předmětů.
    A co tito? Normální lemplové!! Běžte se klouzat a školné pro vás hned. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.06.2010 23:03:55, Petra) Absolutně nevíš, o čem mluvíš a o co tam jde :DD ale hádat se tu nebudu :DDD reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.06.2010 11:49:28, Veronika) Vím, o čem mluvím. Jaké je z této školy uplatnění, co tě bude živit? Nechci slyšet knihovny nebo archivy, protože tam může pracovat i středoškolák. Kde máte praxi? Také máte 5 týdenní povinnou praxi o prázdninách jako studenti zdravotnických oborů? Kde jsou vidět Vaše výsledky?? Sestrojujete nová letadla, léčite, ošetřujete lidi?
        Nehceš se hádat, protože nemáš argumenty! reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.06.2010 12:14:28, Gabi) Koukám že slečna Veronika je asi ředitelka zeměkoule :-D ale co...mě to může být jedno, já studuji uplně něco jiného, jen po přečtení příspěvku jsem byla mírně jejim jednáním pobavena :-D nech prosimtě každého studovat to co chce a zbytečně tu do nich nerejpej.... reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.06.2010 13:17:54, Veronika) Reagovala jsem na příspěvěk, ve kterém bylo řečeno, že nevím, o čem mluvím. Mám právo svobodně projevit názor, že humanitně zameřené fakulty nemají pro budoucnost národa příliš velký užitek a že jejich absolventi se obtížně prosadí na trhu práce.
            Mimochodem státu a daňovému poplatníku to asi tak jedno není. Ono totiž vzdělávání každého studenta stát něco stojí. Např. zdravotní pojištění, 60 000 Kč. jako příspěvek od státu na 1 studenta ročně, provoz menzy atd.. Naštěstí dle plánu MŠMT bude docházet k redukci těchto nepotřebných škol, což je dobře. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.06.2010 16:10:52, jaja) Milá Veroniko a napadlo tě třeba někdy, že kdyby všichni lidé byli jen technici, lékaří apod., že by šla naše společnost taky do háje? I ti podle Tebe "nepotřební pro společnost" mají svou úlohu, jasně právníci nikomu život nezachrání, a ani nesestrojí letadlo, ale jsou taky třeba. Faktem je, že humanitně zaměřených lidí je plno a právníků jak by smetl, ale to už je věc jiná. Nechť každý studuje to, co ho baví a o co má zájem, každý se prostě nemůže vyžívat v technických a přírodovědných oborech. reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.06.2010 18:57:38, Petra) Ale mám :) Vím, jak to tam chodí, kam já chodím na praxi, čemu se věnuji a co dál budu dělat :) Možná, že i budu mít místo ve firmě, kde sbírám během studia zkušenosti :)
                ale co mám vysvětlovat člověku, který se tady chová jakoby sebral celou moudost světa. Nevím, co jsi vystudovala nebo ne, ale o tomhle nevíš vůbec nic. Nechápu, kde se v tobě bere tolik vzteku. reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.06.2010 12:07:28, Veronika) Tak pokud máš praxi, tak je to v pořádku. Vím, že nikdo z mých známých, kdo studuje humanitně zaměřenou školu, praxi nemá. Myslím, že o tom vím hodně, sama jsem dobrovolnice v jedné společnosti, kde působí i někteří absolventi humanitních směrů.
                  reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.06.2010 12:04:18, Veronika) No právě to je ale ten problém. Humanitně vzdělaných lidí je plno. Jedná se právě o to uplatnění. V ČR je spousta humanitně zaměřených VŠ, nejen Fakulta humanitních studií, ale i filosofické, teologické a některé sociální Prostě bohužel po tolika lidech není poptávka. Stát tedy do většiny studentů vložil peníze zbytečně. Nemluvím o hromadném rušení těcho škol, ale redukce je zcela evidentně na místě.
                Nicméně s Tebou naprosto souhlasím, že všichni nemůžou být jen technici, biologové nebo zdravotníci, to je pravda. Zároveň se ale tyto jmenované školy málokomu podaří dokončit, protože jsou složité. reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.02.2011 11:17:19, Markéta) slečna Veronika je největší primitíva a je mi jí líto! reagovat zde
                  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.03.2011 20:55:37, Eva) No nevím, promin, ale nazývat někoho primitiv jen kvůli příspěvku, který má hlavu a patu mi přijde trochu mimo. Nezlob se, ale primitiv jsi ty.
                    Shodou okolností studuji také zdravotnický obor a na většinu humanitních oborů se na fakultě koukáme s despektem. Jste v podstatě takové nic a s neuplatněním vašich humanitních oborů zcela souhlasím.
                    Ostatně, jsem naprosto pro zavedení školného na VŠ a v první řadě by měli nejvíce platit právě studenti humanitních oborů.
                    reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.06.2010 18:53:55, tucnacek) Veroniko, ja osobne bych v zadnem pripade takto nereagovala na prispevek z 27.05.09 :D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.10.2010 14:23:08, Micka) Ahoj, může mi někdo, kdo se dostal nebo dělal přijímačky na tuto školu (FHS UK), říct nějaké podrobnosti o přijímacím řízení? Chtějí dodat jenom maturitní vysvědčení, anebo i známky z vysvědčení z jednotlivých ročníků SŠ (ty po xx letech od maturity už totiž nemám S15 Uvažuji, že to příští rok zkusím na dálkové studium, pokud jsou tedy přijímačky opravdu o překladu z cizího jazyka a ne o vědomostních testech z historie, filosofie atd. Za jakékoli informace předem děkuji :) reagovat zde
    Email: biggreenboxyahoocom

Podobné příspěvky:
  1. UK - Fakulta humanitních studií - Univerzita Karlova
  2. Fakulta humanitních studií UK - Ostatní
  3. Fakulta humanitních studií UK - Univerzita Karlova
  4. Fakulta sociálních studií - Přijímačky, přípravné kurzy
  5. Fakulta zdravotnických studií Pardubice - vaše zkušenosti? - Informace o studiu
  6. Fakulta humanitních studijí - Ostatní
  7. VŠE- fakulta managementu vs. národohospodářská fakulta - Vysoká škola ekonomická v Praze
  8. Zapsání magisterského předmetu v bakaláři. - Informace o studiu
  9. FAKULTA ZDRAVOTNICKÝCH STUDIÍ PLZEŇ - Informace o studiu
  10. Vysoká škola evropských a regionálních studií - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.