VFU Brno FVL x FVHE


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 17.06.2009 14:14:39, Siera, zhlédnuto: 2388x, reakcí celkem: 7Reagovat na příspěvek
Která z veterinárních fakult je lepší? Kde je větší úmrtnost a těžší studium? Vzali mě na šestileté tstudium na obě a nějak se nemuhu rozhodnout. Tak co? Poradí mi někdo?:)
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.06.2009 18:26:00, Kristýna) Ahojky,chodím na FVHE...v podstatě jsou obě fakulty totožné,do 3.ročníku máme stejné předměty s lékařstvím,pak se to začíná trochu odlišovat-hlavně,co se týče praxe,té mají FVL daleko více...Podle mě je lepší FVHE,máme větší možnost uplatnění,širší rozhled...FVL máš přeci jen úžší specializaci...Úmrtnost,no...pořád straší:D...prej to dodělá 30% lidí...docela bych tomu i věřila,protože člověk si tady někdy opravdu sáhne až na dno svých sil...ale pokud tě to opravdu chytne a je to tvůj sen,zvládneš to:)Kdybys chtěla nějaké materiály (skripta,rady)do prváku,ozvi se:) reagovat zde
    Email: HerodkovaKseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.06.2009 09:12:59, niki) ahoj, ja sem chodila na obe fakulty. asi takhle, na lidi z fvhe se na zkouskach nektery zkousejici divaj s despektem, typu vy jste jen ty hygienici, a na cvikach nekde taky. zalezi, jestli chces delat lekare nebo by ti nevadil hygienik. pokud lekare, tak pak urcite zvolit fvl, ty predmety se od ctvrtaku celkem hodne lisej a s na hygiene te rozhodne tak dobre na leceni nepripravej.
    pokud bys chtela delat i hygienu, tak zvol fvhe, tam mas vazne sirsi uplatneni, ale zase te muzou odmitnout v nekterejch ordinacich jako lekare.
    taky mi prijde, ze se celkem lisej lidi z obou fakult- na fvl sou spis lidi pilny, typu sprt, co se porad uci a berou to hodne vazne a na fvhe sou spis flegmousi. panuje mezi nima celkem velka rivalita, hlavne soucasnej tretak, co sem si tak vsimla..
    co se narocnosti studia tyce, tak fvl je od tooh ctvrtaku tezsi, ale zase za cenu, ze se neucis nezazivny predmety typu chemie potrevin, radiobiologie potravin, ktery sou na hygiene a vsechny mozny hygieny vyrob a technologii.
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.06.2009 09:15:05, niki) jo a jeste dodatek k te mortalite. hygieniku je na zacatku neco pres stovku a v soucasnym ctvrtaku jich je kolem 35. veterinari si drzej svuj puvodni pocet vic, ale to je hlavne tim pristupem ke studiu, jak uz sem psala, hygienici na to vetsinoiu vic kaslou.. tak hodne stesti ve studiu u nas, asi bdue potreba reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.10.2010 14:08:41, kolemjdoucí zkoušející) No rozdíl od Niki bych si dovolil tvrdit, že studium na FVHE je obtížnější, protože vedle svých hygienických (epidemiologie je spíše do počtu a v zásadě ji absolventi pořádně neovládají) musejí zvládnout i lékařské předměty v rozsahu, který je sice co do hodinové dotace nižší, nicméně základní literatura je stejná jako na FVL a zkoušející nedělají mnohdy valného rozdílu. To je dle mého hlavní příčinou vyšší mortality na FVHE.

    Jinak k těm rozdílům ještě jedno skromné pozorování - studentni FVL jsou mnohdy obdařeni podstatně vyšším sebevědomím, které zdaleka nedosahuje jejich schopností. Ona i ta rivalita a nevraživost je mnohdy jen ze strany studentů a absolventů FVL vůči studentům FVHE - ze strany studentů FVHE je to obvykle vysvětlováno závistí, protože na rozdíl od absolventů FVL nemají absolventi FVHE problém sehnat práci. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.03.2011 20:53:43, Thisbe) Zdarec, jen si dovolím malou reakci. Studenti FVL na hygieniky opravdu koukají skrz prsty-taky koukám;-) Úmrtnost na hygieně je velmi vysoká, ale mají těch předmětů, ikdyž jednodušších, skutečně více než my na FVL. No a přítel vystudoval hygienu a ikdyž se účastnil několika konferencí a má ty "správné" známé, najít práci mu trvalo déle než půl roku-o zbytku jeho ročníku ani nemluvě (holky to mají těžší). Tož tak. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.06.2011 13:01:18, krista) Ahoj, potřebovala bych vědět, jak je to s počtem přijatých. Na jejich stránkách jsem se dočetla že berou 220, ale ke studiu nastoupí jen 130 třeba .... jak to tedy je? To nikdy nenaplní stav? A taky nevíte náhodou někdo, jak je to s minimem bodů pro přijetí? Celkem mě to znervoznuje, že mí kamarádi jsou už na školách a já pořád nevím, jak na tom jsem. :/ Díky moc za odpověď. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.02.2018 19:18:02, kd) Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli si myslíte, že je problém jít na fvhe, popř. fvl, s dready? Díky :) reagovat zde
    Email: krystofdostalemailcz

Podobné příspěvky:
  1. Ekonomie + právo, Praha vs. Brno - Výběr vysoké školy
  2. VUT Brno nebo Univerzira Pardubice - Výběr vysoké školy
  3. Praha nebo Brno - Výběr vysoké školy
  4. FVL/FVHE - Informace o studiu
  5. VŠCHT Praha x VFU Brno - Výběr vysoké školy
  6. Studium medicíny - Brno nebo Olomouc? - Výběr vysoké školy
  7. VŠ Karla Engliše, Brno - názory? - Výběr vysoké školy
  8. Velká zvířata - FVL nevo FVHE? - Veterinární a farmaceutická univerzita Brno

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.