Informatika


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 18.06.2009 21:59:58, vt, zhlédnuto: 5058x, reakcí celkem: 16Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekVŠFS má ekonomické zaměření, kam chodí dost pěkného, ale načinčaného ženského pohlaví. Druhé zaměření je informatické, k čemuž jsem již schopen detailněji mluvit: v prvním ročníku 1/4-1/3 studentů odpadne, zejména na algoritmech a datových strukturách, drsná je i matematika 1 až 3. Proti eko je to rozhodně tužší, ale studia po 3 letech dokončí už takřka všichni pozůstalí. Čili v tomto směru ne dávačka a vnady nikoliv vybojovatelné (mluvím stále o oboru Aplikovaná informatika!).
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.06.2009 08:08:33, Osiris) No to zrovna. Možná, že patří mezi těžší soukromé školy, ale oproti státním je to pořád dávačka. Zrovna písemku z Algoritmů a datových struktur jsem viděl, a je to tak lehké, že jsem si napřed myslel, že je to písemka ze střední školy. Pokud na tom vyhazují, tak je úroveň studentů velmi špatná. Drsná matematika je taky doufám vtip.

    Pokud někdo myslí informatiku vážně, a chce, aby jeho titul zaměstnavatel bral, měl by jít na školu typu FEL, FJFI, Matfyz, ... a ne na nějakou pochybnou soukromou. Drsnou matematiku pak zažijete na FJFI nebo matfyzu. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.09.2009 19:21:17, vt) Kolega Osiris je velmi zarytý odpůrce soukromých VŠ, jak je vidět v jiných příspěvcích. V něčem má ale pravdu - pokud chcete být fakt machři, běžte jinam! Jenže jaderné inženýrství nebo čistá elektronika je úplně jiná parketa (s jiným obsahem a hloubkou) a otázkou je, jestli vůbec máte šanci dojít do konce a nakonec nepřestoupíte někam jinam. Je to totiž také o přístupu - jak nám na Všfs občas referovali vyučující (mj. pocházející třeba z Mff či Fel) a jak lze číst v jiných diskusích - jakmile jste zaškatulkováni nebo nejste dost přizpůsobiví, zaděláváte si na problém.

    Soukromá Všfs (od letošního roku už poskytující univerzitní vzdělání) bere studenty jako klienty a je zde vidět úplně odlišný přístup než u veřejných Vš; přitom se nesnaží nechat prolézt každého. Vím, o čem mluvím, 2 roky jsem byl na státní a vědomí, že vy jste nicka a oni profesoři, to fakt sebere chuť.

    Informatiku na Všfs lze tak spíše přirovnat k jiným informatickým oborům "neinformatických" (a nematematických) fakult a ústavů: jako např. Informatice na stavební fakultě Čvut, Hospodářské fakultě TUL, Fes Upce apod. S čímkoliv dalším (mff, fel...) to je prostě ne(z)měřitelné....

    Drsnější matematikou na Všfs je míněno to, že se prostě na ni musíte dost podívat, zapamatovat si vzorečky a něco si spočítat - nejde to holt nalejt do hlavy a vyplivnout. V matematice je jak středoškolská látka (derivace-integrály), tak navíc jsou paraciální der., stromy, teorie grafů apod. Student z gymplu nemůže mít problém. Kdo se neučí, letí. A je mi jasné, že matematika na FJI není drsná, ale smrtící.
    K testu z Algoritmů: otázkou je, co bylo viděno. Byl to zápočtový test, nebo první polovina zkoušky? Skripta se používají z Matfyzpressu a přednášky jsou na podkladech Mff (a z Mff). Vyhazuje se za celkové nezvládnutí předmětu - což může být v počátku i nezvládnutí jednoduššího zápočtového testu.
    Tyto dva předměty jsou pravděpodobně obecně nejklíčovější - kdo na nich pohoří (třeba opakovaně), je odfiltrován, stejně jako na jiných školách v jiných předmětech.
    Kromě těchto předmětů mohou mít neprogramátoři vítr z něčeho jiného (C, objektové...), programátoři zase z Mikroekonomie a Statistiky.

    Na závěr se drobně kaji: popis je úměrný době 4 let nazpátek. Jak to přesně vypadá dnes v prváku, to netuším - každopádně jak jsem slyšel, fitruje se dál...

    P.S.
    ...a na ekonomických oborech Všfs studuje spousta pěkných buchet - které na jaderné fyzice zaručeně nepotkáte :) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.11.2009 21:57:50, Cody) Jenomže Osiris to napsal trefně. Zarytý odpůrce soukromého školství není jenom Osiris jak si ty myslíš, odpůrce soukromých VŠ je totiž každý kromě studentů a absolventů právě těchto méněcenných vzdělávacích ústavů. Soukromé školství je totiž odvar státního. Soukromé VŠ mají všechny mnohem nižší úroveň vzdělání, všeobecně jsou mezi lidmi neuznávané a je to koupený titul. Proč by někdo platil třeba cca 80 tisíc za bakaláře, když by vzdělání mohl získat zdarma na státní? Proč? Protože na soukromé školy chodí většinou lidi co se na státní VŠ nedostanou a úroveň studia je tak nízká, že soukromou dodělají i oni.
      A to, že na VŠFS studují pěkné buchty - tak tomu říkám inteligentní argument proč tam studovat, mít méněcenné VŠ vzdělání a vyhazovat prachy za školný:D.
      reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.11.2009 18:47:01, Michal) Pane Bože, Ty jsi snad ještě vůbec neslyšel Právnické fakultě v Plzni. Nejnovější bonbónek je např. dvojitá diplomová práce poslance Marka Bendy (ODS), který rigorózní titul získal pouze změnou v odsazování slov ve své magisterské práci... Nadávat na soukromé školy dnes už nikdo nemá právo po tom, co se už v Plzni provalilo a co se ještě provalí dále (doufám, že nejenom tam). Vy však běžně obhajujete práce, které napsal někdo jiný, soudě podle nabídky na jejich vypracovávání na tomto webu... Tví předchůdci v této diskuzi mají ještě mou omluvu, protože o té Plzni nevěděli. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.11.2009 17:14:11, Osiris) Jak souvisí kauza v Plzni s tím, že soukromé tituly prodávají za peníze? To je typický případ logického klamu (ale co je logický klam, Vy asi neznáte). To, že se najde hrozná státní škola přeci neznamená, že soukromé jsou nějaké dobré. Soukromé tady v ČR znamená zásadně nižší kvalitu absolventů a jsem proto, aby se odebraly akreditace. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.05.2010 12:47:10, Alex) Každý to vidí jinak, jsem na státní VŠ v 5. roč., dostal jsem se přes přijímačky, a klidně bych šel studovat na soukromou...pohodovější studium na soukromé a napsaný titul před jménem je pořád stejný titul jak ze soukr. či státní VŠ!!!! tak odsuzování soukr. škol nemá velké upodstatnění, pokud nejde o speciálně orientovaného zaměstnavatele! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.06.2010 13:04:17, VT) Do třetice přispívám k tématu Všfs - Informatika. Nikoliv proto, abych zde tlačil nějaké své názory nebo kontroval (jak vidím i v jiných příspěvcích, někdo ze zásady nepřipustí jiný názor), ale abych poradil/pomohl/zdůvodnil potenciálnímu zájemci studium na Všfs. Přitom se budu snažit nastínit odpovědi na vyřčené otázky/názory, takže to bude občas malinko mimo téma.

    Kdysi dávno po gymplu a roční práci jsem přemýšlel, co dál. Tak jsem se rozhodl pro vyšší odbornou školu (nad strojní průmyslovkou). Zde se právě nabízí stejná paralela: před 15 lety se objevily silné hlasy: proč mezi státní vysoké a střední školství (soukromé nebylo) cpát něco dalšího, co je to za titul; školu vychodí ti, co na vejšku nemají... Zkrátka úplně to samé, jako dnes! Čas to však odvál a nepotvrdil a dnes je vošek mraky na nejrůznější, často chybějící oborové téma. Stejně to vidím s dnešní otázkou soukromé či státní vysoké školy: za několik let to bude úplně jedno - pro běžnou obecnou (ne extra specializovanou) profesi stačí Vš daného zaměření, třebas soukromá; pro lepší zaměření je třeba zvolit lepší VŠ. A tedy státní, protože podle mne žádná soukromá lékařská fakulta nikdy nevznikne a jaderná fyzika je stále Matfyz. Jinak si se soukromou Vš zaručeně vystačíte.

    Na VOš jsem trochu přičichl k informatice a už u toho zůstal. Při několikaleté práci jsem si udělal několik oborových zkoušek: ale podle častého přirovnání, že na soukromé škole se platí a tedy titul je koupený, bych musel např. říci, že zkoušky od Microsoftu (MCP, MCSA...) jsou taky koupené, protože se za ně platí. Kdo na nich byl, tak ví - kdo bude tvrdit opak, tomu názor nevyvrátím a ani to nemá smysl.

    Pak jsem si odskočil na státní vysokou školu. Při zaměstnání. Jak mnozí žehrají v jiných příspěvcích, jde o prostředí, přístup, předané znalosti... Že jste jen student a páni jsou docenti nebo že někomu neřeknete omylem profesore? Málo míst ke zkoušce? Skripta vyprodaná před 2 lety? - váš problém, studente. To nemělo smysl. Proto jsem volil soukromou školu: už od toho, že má opravenou budovu a světlé záchody, příjemné prostředí, o všem jste předem a dostatečně informováni, jsou tu odborně fundovaní garanti směrů a předmětů, dostatek materiálů...

    Zvolil jsem Všfs jako zástupce nejstarších soukromých vysokých škol, tedy s určitě zaběhlou praxí, fundovaností, prestiží, externími přednášejícími. Z hlediska vzdělání toho nelituji - dosvěděl jsem se nové/aktuální poznatky, dostal podložené a jasně ukázané teoretické základy. Aplikovaná informatika (rozuměj: praktická!) měla na škole svěží vítr, přednášející jsou stále z Čvut, Mff, Vše. Materiálů dostatek, i z jiných škol. Dostatečně předem známé zkouškové termíny, aniž by se stalo, že se na někoho nedostane. Zkoušky často v sobotu, žádné "v úterý o konzultačních hod. přivezte práci a ve středu přijďte na zkoušku". Dostanete informaci z kalendáře, že se blíží termín odevzdání práce. Volíte předmět - nestane se, že by třeba 5 studentů se nemohlo přihlásit, protože kapacita učebny je vyčerpaná a protože jsme holt přijmuli moc lidí, tak tenhle zbytek se přihlásí za rok. Živá diskuse s vyučujícím. Přednášející jsou lidé z praxe, i třeba majitelé firem, žádná suchá akademická teorie a předmět vypsaný jen kvůli váženosti (a zbytečnosti) pana docenta.
    Hloubka tématu se samořejmě nedá srovnávat s jinými speciálními ústavy, např. u matematiky (ale to jsem nikde nesrovnával, stačí si přečíst výše a pozorně). Tj. např. výše zmiňované algoritmy (grafy, stromy, ..., PN/NP problémy, aproximační alg. ad.) slouží k prosítování studentů a prověření jejich zájmu. Docent Čepek (odkudpak asi? :) mnohokrát zdůraznil, že v tomhle oboru a předmětu prostě nelze slevit - a takřka všichni studenti s ním (když ne hned, tak později) souhlasí.
    Stále se ale dívejme na obor Informatika na Všfs jako věc praktickou a tedy porovnatelnou jen o obdobnými obory jinde! Druhou věcí je, že za dr. Zavorala měl tento obor na škole vyšší prioritu proti ostatním. Studentů informatiky jsou stále jednotky %. Nechci být nějakým prorokem, ale buď se interními tlaky ten obor trochu popostrčí, nebo ho ekonomické obory do 10 let převálcují.

    Školné: není nejvyšší a dá se ustát, ale buď musíte mít dobrou práci, nebo škudlit na rodině, nebo se víc otáčet či mít úspory. Kombinoval jsem všechno. Naštěstí i na státních se bude platit, takže uvidíme, jestli budou školy nutit setrvávat studenty co nejdéle ve studiu, aby z nich dostaly co nejvíc. Určitě ne, stejně jako to není na soukromých - všude platí určitý studijní řád a délka studia, pak jedete znovu, i když třeba staré zkoušky uznají.
    Možná, že kdybych byl o hodně mladší a neměl rodinu a byl hned po střední, šel bych na státní vysokou školu. Uspořené peníze bych použil jinak, třeba na bezstarostný studentský život 3 dny ve škole a zbytek po nálevnách :)

    Náročnost zkoušek? Jak u čeho - zápočet opravdu můžete mít za strohou povídací semestrální práci (filozofie, komunikace...), u jiných přinesete elaborát za pracovní skupinu (např. projektování IS - práce vč. všech diagramů, nejlépe dle metodiky doc. Voříška), občas si přijdete znovu. Já jako člověk levý na programování jsem měl potíže s objektovým programováním a z napsaní úlohy online jsem byl hotový. Studium se dá zkrátka zvládnout bez větší paniky, navíc dokážete spoustu věcí přinést z praxe nebo z Vašeho zaměstnání a nemusíte plodit nějaké nesmysly.

    Padají názory, že soukromá škola je obecně neuznávaná a nemá váhu. Neviděl bych to tak - v našem ročníku nás bylo něco pod třicet, všichni dlouhodobě zaměstnaní a přitom studující. Zaměstnavatelé věděli, jakou školu studujeme a že je soukromá - a po jejím dokončení si nikdo rozhodně nepohoršil. Ba naopak.
    Občas jsme na to kápli s německým ředitelem naší firmy, mj. absolventem státní univerzity. Bavili jsme se o mírně specializané práci, nikoliv o vysoce specializovaných činností a vědeckém výzkumu. Říkal, že praxe je taková, že nikoho nezajímá, jestli máte střední nebo vysokou školu, rozhodující je, co prakticky umíte. Nedělám si iluze, že pokud v přijímacím pohovoru budou 2 stejní kandidáti se stejnou praxí, pohovor dopadne stejně dobře, vzorovou praktickou úlohu zvládnou stejně, tak ze stále trvajících pohnutek bude upřednostněn kandidát ze státní Vš. A nebo taky ne.
    Zarazilo mne, že u cizozemců nemají naše státní školy žádnou váhu (rozuměj výhodu proti soukromým), tedy kromě Cuni.

    Dokončení Všfs beru spíše jako rozšíření si pohledu a vzdělání, o titul mi nešlo, ani starého diplomovaného technika jsem už kdysi dávno nepoužíval. Titulování je totiž takové české unikum: pokud zase použiji slova našeho německého ředitele, není možné, že byste někomu řekl "herr dipl. ing." - tituly se cení až od nějaké vědecké hodnosti, např. Dr. Proto tu honičku v Čechách moc nechápe. Tedy titul makový či takový prostě je dobrý, nikoliv však všespasící. Vždycky bude zaměstnavatele zajímat Vaše praxe, dovednosti, nikoliv to, co jste na zkouškách kdysi odrmolili.
    Kupodivu našeho něm. ředitele celkem mrzelo, že mi neposkytoval více prostoru pro studium (často jsem prošvihl zkoušku či přednášky) a to že jsem studoval soukromou Všfs, s tím neměl žádný problém.
    Svoji záverečnou práci (ověřenou přes Thesis) mi vedl člověk z Čvut, oponoval člověk z Vše, praktické řešení jsem vztáhl na naši firmu a práci jsem později opravdu mohl použít při nasazení Sapu v naší firmě.

    Za Všfs se nestydím, protože vím, jaké to tam bylo a jaký má ta škola potenciál. Nemá smysl někoho o něčem přesvědčovat, každý máme svoji pravdu. Předem samozřejmě kontruji na případnou připomínku k medializaci problému na škole ohledně zkráceného studia. Je to rozvířený jeden větší případ, ke kterému nejsou předkládána všechna fakta (a na další drobné případy se ukazuje). Zkrácené studium ale funguje všude, někde pochybení nelze prokázat (Všfs), jinde jich je mraky do nebe bijících (ZUP). Moje iluze o státních školách tím dost spadly.

    Abych to ještě uzavřel: řekl jsem si, že ke všem titulům by se mi hodil Ing. (lépe to vypadá ), tak jsem si loni řekl, hurá na jinou, státní Vš - holt jsem nepoučitelný. Mám malé děti, potřebuji nechat rozrůst majetek :) apod., tak jsem chtěl uspořit a proto jsem zvolil státní školu a zase dálkové studium. Už nikdy! Přednášející nepřijede na přednášky a v pondělí pošle e-mail, že to prostě nestihl (a tečka). Zkoušky o víkendu? - zapomeňte (zase). Potřebujete něco? - přijeďte si dopoledne sto kilometrů daleko v konzultační hodiny. Práci mailem? - ne, osobně doručit. Skripta nejsou? - hmmm, smůla (zase). Dálkaři? - no tak ty nemám rád (a 25% úspěšnost). V mém věku? - děkuji, to ne.

    V mém případě slušné soukromé školy vítězí a nikdo mi ten názor nevezme. A taky ho nikomu necpu. Snažil jsem se popsat, proč jsem zvolil Všfs a proč ji třeba může zvolit někdo další. Howgh. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.08.2010 08:31:15, VŠE) S příspěvkem nelze než souhlasit, nejde přeci pouze o vědecké uplatnění VŠ vědomostí, navíc znám dost lidí, kteří se uplatnili v jiném oboru než studovali a po pár letech přiznají, že jsou již mimo. Problém s nestandartním studiem má i Karlova univerzita... (Pedák) reagovat zde
      Email: vseseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.06.2010 10:49:31, Myst) Zrovna AI je na Všfs dost kvalitní, protože tam učí kapacity z ČVUT (např. odborník na AI pan Brom). Velmi dobře se mluví i o VŠMIE.Vím např., že autor několika odborných knih pro Computer Press vystudoval VŠFS.
    Ono soukromé okecávačky jako různý marketing či podnikatelství atd, tam skutečně není mozek potřeba. Ale u informatiky, ať na VŠFS či VŠMIE, prostě musí mít to myšlení.
    BTW, s VŠFS spolupracuje např. Microsoft reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.01.2011 19:13:17, Petra) Mooc se mi líbí názory lidí, kteří bez jakých koli vědomostí o soukromých VŠ plácají a plácají o zaplacených titulech. Studovala jsem na státní VŠ - VŠB-TU na fakultě metalurgie a materiálového inženýrství, takže žádná zívačka :) vzali mě díky maturitě bez přijímaček (stejně tak i na další STÁTNÍ školy). Je to škola náročná a dobrá. Teď studuji na VŠFS. Je to samozřejmě o něco jednodužší, ale to i proto, že jsem si zvolila humanitní obor, který je VŽDYCKY daleko jednodužší. Je jedno, jaká je to škola, kdo ji vlastní. Soukromou školu jsem si vybrala proto, že se mi nechce se beze smyslu flákat na denním a při práci chodím do školy a tahle škola se studentům přizpůsobuje, studenti nemusí podlízat profesorům, chovají se k nám jako k lidem, ne jako k póvlu.
    Věc názoru..... reagovat zde
    Email: kereseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.01.2011 15:23:06, honza) Ono se v roce 2013 začné platit školené také na všech veřejných VŠ a bude klid od těchto řečí o zaplacených titulech. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.01.2012 17:54:18, tomas) Právě se projevila úroveň studentů VŠFS. Je to podřadná škola! Napsat jednoDUŽší a student humanitního obru VŠ!? Probuďte se lidi! reagovat zde
      Email: krauziiseznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.12.2012 23:12:41, vt) Nebyl bych tak kritický... Tobě - plného rozhořčení - vypadlo jedno písmenko a jedna čárka. Stát se to může a se školou to nesouvisí. A jak pravil spisovatel V. Vondruška v rozhovoru pro MfD: co se dnes píše za diplomky z historie (tedy humanitního oboru na prestižní univerzitě), to by za nich neprošlo ani jako semestrálka... reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.04.2015 00:04:01, cmd) Asi to neplati jen o humanitnich oborech. To, s cim absolvovala tahle pani, je taky celkem dilo.
          https://www.vutbr.cz/studium/zaverecne-prace?action=detail&zp_id=11097
          Pritom VUT v Brne mam v podvedomi ulozenou jako tu lepsi ze statnich skol. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.04.2015 00:58:44, Y) FP je taková ostuda VUT, jak už bývá u "ekonomických fakult" jinak slušných škol zvykem.
            Ale ty budeš asi taky dobrý řízek, když nedokážeš ani překopírovat odkaz: https://www.vutbr.cz/studium/zaverecne-prace?zp_id=11097 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.12.2017 00:50:01, Adam) Rad bych věděl, jakou práci vykonává pan VT, po vystudování soukromé školy. reagovat zde
    Email: adamm01seznamcz

Podobné příspěvky:
  1. VŠE FIS - Aplikovaná informatika - Vysoká škola ekonomická v Praze
  2. Podniková informatika, finanční a pojistná matematika - Masarykova univerzita
  3. Podniková informatika, finanční a pojistná matematika - Výběr vysoké školy
  4. Výběr VŠ - informatika, programování - Výběr vysoké školy
  5. VUT (FP) vs MUNI (ESF) - informatika - Výběr vysoké školy
  6. ČZU - Informatika - Česká zemědělská univerzita v Praze
  7. Manazerska informatika - Slezská univerzita v Opavě
  8. Elektrotechnika nebo aplikovaná informatika/automatizace - Výběr vysoké školy
  9. PEF MENDELU vs. FP VUT (Informatika) - Výběr vysoké školy
  10. Aplikovaná Informatika - Vysoká škola ekonomická v Praze

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.