Dálkové studium - domluva se zaměstnavatelem

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 09.08.2006 16:19:20, Lenka, zhlédnuto: 1280x, reakcí celkem: 14Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekMilý kolegové dálkaři, uvažuji o změně zaměstnání a proto by mě zajímalo jaké máte zkušensoti se vstřícností Vašich zaměstanvatelů při uvolňování ke studiu. Zatím jsem nabyla pocit, že studium při zaměstnání se moc nenosí a musíte se buď upsat k několika odpracovaným rokům nebo obětovat celou svou dovolenou a to ještě nemáte jistotu, že Vám dovolenou poskytnou..... Na čem jste se domluvily? Díky
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.08.2006 20:10:51, Pavlína) Já budu sepisovat se zaměstnavatelem dohodu o zvýšení kvalifikace a pak po studiu musím u něj zůstat tak dlouho jak budu studovat nebo mu pak musím zaplatit zpětně tu částku, kterou do mě investoval když mě v době školy, zkoušek platil můj denní plat. Pokud ale po studiích chytnu super flek tak mu ty prachy dám a jdu za kariérou..:D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.08.2006 09:49:24, Peta) Já jsem se s dohodla tak, že si budu vybírat řádnou dovolenou a jakmile už žádnou nebudu mít, bude se to řešit neplaceným volnem. Ale říkám si, že mohu být na jednu stranu svému zaměstnavateli vděčná, že mi takové studium umožní, protože jsem se dozvěděla, že výuka mi bude probíhat každou středu. Tenhle sen si prostě nenechám vzít ani za cenu toho, že se budu muset na nějakou dobu uskromnit... snad se to do budoucna vyplatí S15 Určitě! ;) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.08.2006 10:53:11, Lenka) Tak nějak jako Peta bych to chtěla realizovat, ale co si budeme povídat, když zaměstanvatel nebude vstřícný, tak mi dovolenou ani neplacené volno prostě neschválí a z toho mám strach.....:( reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.08.2006 12:58:26, Peta) Taky jsem měla strach, ale šla jsem za ním co nejdřív, abych věděla, jak bude reagovat a na čem vlastně je. Nesnáším nejistotu. Přestože tvrdý alkohol nesnáším, dala jsem si 2 panáky slivovice, abych se trochu uklidnila, a šla jsem do jámy lvové :) Nakonec reagoval mnohem klidněji a vstřícněji, než jsem předpokládala, což mě strašně potěšilo. Doufám, že to tak bude fungovat a oba budeme spokojení. Každopádně ti, Leni, držím palce, ať to tvůj šéf taky vezme a najdete spolu nějaké kompromisní řešení ;) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.08.2006 08:45:46, fuko) Paní kolegyně.
    Letos jsem dokončil 6 leté studium VŠFS v Praze. je mi 48 let.Studium není jednoduché z časových důvodů. Se svým zaměstnavatelem jsem se vůbec nedomlouval, protože podnik nevěděl že vůbec studuji.Má to své výhody a to: především Vás nikdo nesleduje na co používáte internet. Jestli si nepíšete v práci úkoly, jestli se v práci neučíte , co kopírujete atd. A to jsem dojížděl z Jižních Čech do Prahy každých 14 dní. Škola byla pátek od 12 hodin a sobotu celý den. Přijížděl jsem pozdě a vůbec to nevadilo. Je pravda že jsem si bral dovolenou a celou jsem ji dal na školu.Má to svoje výhody a taky nevýhody.Pokud řeknete že studujete budete velmi sledovaná. Může zde být i závist kolegů že je vyšoupnete z místa a řada jiných aspektů. S pozdravem fuko reagovat zde
    Email: fukopostcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.08.2006 10:14:27, Petra) Souhlasím s fukem... taky jdu od letoška studovat dálkově a nehodlám o tom říkat živé duši. Nejen z důvodů, které fuko už uvedl, ale také si v případě neúspěchu ušetřím jízlivosti a posměch. je hezké,když pracujete v přátelském kolektivu, ale ve svém věku (pokud dostuduju,bude mi jako fukovi) už si žádné velké iluze o lidech nedělám.S13 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.08.2006 11:42:03, Peta) Jelikož mám časově celkem náročnou práci a dovolenou nedostanu pokaždé, když bych si jí přála, tak si neumím představit, že bych o tom šéfa dopředu neinformovala. Pak by mohlo právě dojít k tomu, že když bych potřebovala uvolnit do školy, nemusel by souhlasit. Takhle máme dohodu a budu tedy pracovat jen 4 dny v týdnu s tím, že každou středu můžu být ve škole.S06 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.08.2006 12:25:31, fuko) Poslední příspěvek Fuko
    Přeji Ti hodně úspěchů ve škole a v práci. Jenom poznatek ode mne. Začal jsem studia ve 41 letech. Prošel jsem 2 vysoké školy. Ostravu a Prahu. Poznal jsem kolem 200 kolegů. Ani jeden to neměl v práci lehké pokud to řekl že studuje.Viz Petra z důvodů že když skončíš celý život budeš na pracovišti outseider.Nikdy to ze sebe nesmeješ.Můžeme zde debatovat na téma, že zaměstnavatel může být rád že mu zaměstnanci studují. Myslím že z 90% to tak není. Těch 10% je skutečně na zaměstnance velmi hrdo a měl jsem kolegy kterí z každým rokem školy rostly ve funkcích. myslím že jsem jich poznal tak 5.Pokud je šéf s titulem před 20 a více lety jeho vzdělání už pozbylo kvalit a pak je to o to horší když studuješ.Jako šéf bych každého povzbuzoval, protože vím jaká je to oběť. Závěrem pár slov
    Je třeba najít ten správný koncenzus mezi zaměstnavatelem a studentem, mít cit na info reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.08.2006 12:46:51, Monika) Taky budu řešit otázku studia při práci. Pohybuji se ve školství, takže o utajení před zaměstnavatelem nemůže být řeči, zvláště, když studium bude probíhat pravidelně jeden pracovní den v týdnu. Zatím to vidím na 2 možnosti: zkrácený úvazek (volný den na studium) nebo plný úvazek s čerpáním řádné dovolené (jak uvedla Peťa) + Vyhláška č. 140/1968 Sb. (§4 - Pracovní úlevy pro studující na VŠ...ovšem nevím, na kolik dnů mám nárok v rámci kombinovaného studia, tento druh tam není uveden). Takže závěrem....přeju všem naději nalézt vstřícného zaměstnavatele a sílu zdolávat nástrahy studia při práci! :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.08.2006 16:18:47, Lenka) Moniko, pokud vím tak na pracovních úlevách se musíš se zaměstnavatelem dohodnout a on musí souhlasit. Automatický nárok na placené volno rozhodně není:( reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.08.2006 16:33:57, Monika) Jasně, vše je na domluvě - nedomluvě. Prostě záleží na konkrétním zaměstnavateli a jeho přístupu ke studiu jeho zaměstnanců. S15 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.08.2006 08:51:09, Barča) No já jsem to taky teď letos řešila. Bylo mi receno, ze to zamestnavateli mam rict, tak jsem mu to rekla, vzal to sportovne, ale musim si na to brat sve volno. Na druhou stranu mam jistotu, ze kdyz budu potrebovat, volno dostanu.Jenze jsem ted hodne pod tlakem, abych tu skolu dodelala a jsem dost sledovana.Obe varianty maji sve plus i minus. mě je 20. Obdivuju Fuka, který tohle dokázal ve svem veku. takze nebat se, jit do toho. Drzim palečky.S10 reagovat zde
    Email: cirrusaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.08.2006 20:45:58, Marta) Ahoj, já jsem uzavřela se zaměstnavatelem dohodu o kvalifikaci, ušetřím tak spoustu dní dovolené, ale na druhou stranu jsem se u zaměstnavatele musela upsat na další tři roky po dokončení studia. Pokud zdárně dokončím bakalářské studium, budu určitě chtít pokračovat navazujícím studiem, to už bych si smlouvu o zvýšení kvalifikace dělat nechtěla, takže než bych vystudovala vysněného inženýra, měla bych dva roky ze tří povinných odkrouceno. Zkrátka mi mé zaměstnání vyhovuje k vystudování vysoké školy. Potom se uvidí. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.08.2006 22:03:52, Beruška) Ahoj, no já mám tuhle otázku teprve před sebou. Mám za sebou SŠ ekonomickou a jelikož jsem po matuře udělala přijímačky všude na výbornou, ale i tak jsem nebyla vzitá, tak jsem šla na jazykovku a teď dělám měsíc v jedné firmě. Kombinované studium na vysoké škole mám 1x za měsíc v sobotu a v neděli (tedy bud mít), nevím jak to bude se zkouškami, ale to se už určitě pracovnímu týdnu nebude moct vyhnout...při nástupu mi bylo řečeno, že se to třeba vyřeší nějak dovolenými - no ještě je čas, tak jsme to zatím nerozebírali, ale říkal mi kamarád, co takhle studoval, že je nárok ze zákona a že by to ještě měli platit (třeba jako když jsi na dovče), ale závisí to na počtu dní nebo se nic neplatí a tam je těch dnů zase více. Jenže ohánějte se v dnešní době, kdy je to s tou prací těžké zákony. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Dálkové studium VŠ - výhody a nevýhody? - Výběr vysoké školy
  2. Denní vs. dálkové (prezenční vs.kombinované) studium???? - Informace o studiu
  3. Dálkové studium ekonomiky - Výběr vysoké školy
  4. VOŠ Klatovy - dálkové studium - Ostatní
  5. Psychologie dálkově ??? - Výběr vysoké školy
  6. Studium grafiky a podobných oborů dálkově - Výběr vysoké školy
  7. Dálkové studium - Ostatní
  8. 2013/2014 Marketingová komunikace, Bc., dálkové studium - Vysoká škola finanční a správní, a.s.
  9. DÁLKOVÉ STUDIUM FYZIOTERAPIE - Ostatní
  10. Dalkové studium - Informace o studiu

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.