kdy na pracák????

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 30.09.2009 19:01:59, Katka, zhlédnuto: 795x, reakcí celkem: 2Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekahoj lidičky,
chtěla bych se zeptat, kdy se jít registrovat na ÚP? skončila jsem úspěšeně VŠ - 3.9.09 jsem měla státnice a pán z pojišťovny mi řekl, že za mě stát platí zdravotní pojištění celé září + ještě celý říjen (tedy pokud nezačnu pracovat...) ale na pracáku mi nikdo nedokázal odpovědět... na netu jsem si našla, že se musím evidovat stejně jako na tu zdravotní pojišťovnu - v mém případě tedy stačí koncem řijna.. je to opravdu tak??? díky moc za rady...
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.10.2009 09:59:15, Radek) Jojo, přesně tak. Měsíc následující po ukončení studia to máš ještě placené, stejně jako kdybys končila v červnu a bez přestávky např. v říjnu nastupovala na jinou školu. Na zdrav. pojišťovnu musíš přinést (do podatelny) vyplněný formulář (myslím že je někde na jejich stránkách) o změně - tj. že už nejsi studentem ale že jsi osoba bez příjmů. Na základě toho bys platila kolem tisícovky měsíčně od listopadu - nějak 1075 to tuším bylo, ale to by ti řekli (termín 8.listopadu)- s tím zkušenost nemám. No ale když naklušeš na sklonku října na úřad práce a zaregistruješ se tam jako uchazeč, tak to za tebe platí stát (oni už si to nahlásí sami). Pak musíš docházet na úřad práce (a jako absolvent máš zvýšenou péči - každých 14 dní) a úředník ti z jejich databáze vybere nějaké nabídky které odpovídají tvému oboru a vzdělání (můžeš si i říct z jakého oboru chceš) - vytiskne ti to, a ty tam pak musíš jít. A ten zaměstnavatel tam musí vyplnit že tě bere / nebere / nebo tam napsat že jsi přijata do výběrového řízení které se bude konat tehdy a tehdy, .. s tím papírem pak musíš co nejdřív zpět na úřad práce. Když si ve výb. řízení, tak se čeká do další návštěvy (14 dní), když nepřijata rovnou, tak ti vyberou další.
    Krom toho se můžeš zaregistrovat i sama na netu do té databáze úřadu práce a procházet si nabídky, dávat inzeráty apod. Zaměstnavatelé ti můžou reagovat a tak.

    A krom toho si můžeš shánět práci sama. Některé firmy se nedívají moc dobře na lidi z pracáku, a hlavně ty velké firmy moc časově nespěchají a koukají divně když od nich chceš hned podepisovat nějaký papír jestli tě berou.

    Takže může ti to najít práci, ok, může tě to donutit něco pořád zkoušet - z toho titulu že stát nechce za poplatníky platit to pojištění věčně - takže nesmíš opakovaně tu nabídku odmítnout když tě ta firma náhodou přijme apod. ale z praktického pohledu je tam hodně nepříjemné to vyběhávání papíru.

    Přeji ti zdar:D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.10.2009 13:59:17, Katka) Děkuji Radku za vyčerpávající odpověď:-) jo sháním práci neustále, ale zatím se mi nedaří:-( a na pracák musím jít jen z principu, ať neplatím sama to pojištění. ale mám ještě 3 týdny, než tam budu muset jít, tak snad se něco do té doby najde... reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Od kdy na pracák? - Informace o studiu
  2. Musím na pracák??? - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.