situace na právech ZČU


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 09.10.2009 20:17:29, pepa, zhlédnuto: 1389x, reakcí celkem: 6Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekCo říkáte na to, jak se nám v přímém přenosu rozkládají práva na ZČU ?
Před pár lety jsem se diskrétně zajímal o to, jak se dají plzeňská práva vystudovat jakousi kvazi-kombinovanou formou. Tedy papírově prezenčně, ovšem s individuálním studijním plánem. Bylo mi naznačeno, že bez úplatku jednak nemám šanci na povolení individuálního studijního plánu, ale ani na přežití ročníku. Náklady na postup do dalšího ročníku údajně přesahovaly 100 tis. Kč.S05 Nejsem mladej Mrázek, takže tyhle částky mě odradily.

  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.10.2009 13:52:35, Martina) Tak, jak to většinou bývá, bude pravda někde uprostřed. Já mám s právnickou fakultou ZČU jen jednu zkušenost. V roce 2006 jsem se pídila po tom, zda-li může bakalář ze soukromé školy s právní specializací "veřejná správa" nějakým způsobem navázat a pokračovat na klasickém mag. programu. Bylo mi odpovězeno, že pouze po absolvování klasického přijímacího řízení, tedy s maturanty. Po případném přijetí mohu požádat o uznání částí studia, ale nejspíš by mi byl uznán pouze jeden rok. Tento postup jsem vzdala předem. Znala jsem totiž i některé absolventy přímo z jejich bakalářského studia veřejné správy, kterým se žádným způsobem na magisterské studium nepodařilo dostat.
    Takže ta údajná prostupnost byla jen deklarovaná.
    Moje překvapení bylo obrovské, když jsem zjistila, že se jeden kolega propracoval z "veřejné správy" na PrF MU údajně přestupem přímo do druhého ročníku bak. studia "veřejné správy" na PrF ZČU a o rok později již měl zařízené souběžné studium veřejné správy a magisterského oboru "právo"; stejně tak to absolvoval jistý nejmenovaný politik - iniciátor tzv. "sarajevského atentátu".
    Znám i několik absolventů z karlovarské školy, kteří o přestupu na práva do Plzně vůbec neuvažovali, protože nesplňovali "oficiální kritéria" pro tuto cestu; byl povolen průměr známek pouze do 1,2 a oni měli prospěch třeba jen o 0,5 bodu horší. Do Plzně na práva se od nich stejně nakonec propracovali ti, co se těmto kritériím ani nepřibližovali.
    Mohu potvrdit, že zděšení a rozhořčení těchto lidí je skoro stejně intenzivní, jako studentů a některých mých kolegů, absolventů plzeňských práv. Nemohou uvěřit, že rozsah těch podivností, o kterých něco tušili, byl tak šílený. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.10.2009 15:32:54, Radek) Já jestli můžu něco poznamenat, jako nezaujatý nestudent. Medializované je to opravdu hodně a to že (jestli) to bylo možné (samozřejmě jen pro určité lidi, ostatní si to museli odstudovat se vším a věřím že studium práv je dost náročné) vrhá teď stín na všechny absolventy práv ZČU. Personalisté z firem možná zařadí do svých otázek: Studovali jste Mgr. práva - kde? - v Plzni? - otázky typu: jak dlouho jste studovali, mohu vidět vaši diplomovou práci apod. Myslím ale že řádní absolventi to vše zvládnou a dokážou. A praxe pak ukáže, že si diplom zaslouží. Takže bych jim chtěl svým jménem popřát mnoho zdaru. reagovat zde
    Email: radek.lexavejskacz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.11.2009 10:37:03, tomáš) No tyhle informace jsou zjevně nesmyslné. Na práva jsem se dostal standardní cestou přes přijímací zkoušky, individuální plán mám (a z ročníku cca 440 lidí ho má cca 120). Patrně jsi se ptal na špatném místě :-) Ročník přežívá drtivá většina studentů bez jakéhokoli úplatku. Popravdě, nikdy jsem se ani nedoslechl o případech úplatků mezi běžnými studenty.

    Co se týče Mrázků a jiných VIP, oni de facto fakultu nestudovali - měli dohodnuté věci s vedením školy, které jim dávalo zápočty a zkoušky mimo běžný systém, patrně protihodnotou za finanční plnění nebo příslib protislužeb. Tihle lidé nikdy nepřišli do kontaktu se svými "spolužáky" z běžného studia, ať už denního nebo individuálního, proto o nich nikdo ze studentů vlastně nic nevěděl.

    Co se týče lidí z VS, vím, že jich na Právu pokračuje dost značný počet, podle mého hrubého odhadu více než 50%. Pokud si doplní zkoušky, jsou přijati normálně do 4. ročníku (teď s kreditovým systémem to dozná možná nějakých úprav). reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.08.2010 20:48:22, EUGEN PROTOPAPAS) Tohle mi přišlo mailem. Co si o tom myslíte?

      Co bude ve skutečnosti dále s plzeňskou právnickou fakultou?

      Podle dostupných informací z právnické fakulty rektorátu ZČU v Plzni se odehrává jedna z největších podvodných akcí v dějinách této aférami se otřásající vzdělávací instituce, kde se korupce zabydlela. Dosavadní prozatímní děkan „JUDr.” Pospíšil je ve vedení spolu s dosluhujícím rektorem doc. Ing J. Průšou ve věci jak dále s právnickou fakultou. Radikálnost Pospíšila nepramení z náhlého prozření a odporu ke korupci, nýbrž z úpěnlivé snahy nepřipustit odtajnění způsobu jeho „studia” na fakultě a stejně tak dalších cca 1000 až 2000 jeho stranických spolustudentů. V tom spoléhá na bývalého podnikového právníka uhelných dolů Josefa Eliáše, který tento druh studia pro stranické struktury zabezpečoval a jmenovitě se postaral právě o Jiřího Pospíšila. Zatímco rektor Průša je poměrně čitelně spojen s korupcí na bázi M. Kindl, J. Zachariáš, je J. Eliáš (Pospíšilem prosazovaný coby nový děkan proti Karolu Hrádelovi) orientován na přeměnu PF ZČU na Vysokou školu Emila Škody, jako ryze soukromou instituci po vzoru BVŠP. Tím by se definitivně zametly stopy víceletého ryze korupčního fungování této „vzdělávací instituce” a s tím i všichni falešní studenti, absolventi a nositelé titulu JUDr. Naopak záměrem Průši je rekonstruovat korupční potenciál právnické fakulty a dále jet močálem černým, pokud to půjde.
      reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.08.2010 17:37:59, Petr Bezouška) Co na to říct? Že je to pěkná ptákovina :) Nevím, koho baví vymýšlet takové pohádky. Jen tak mimochodem, Jiří Pospíšil dostudoval v roce 1999, v době, kdy ještě nebyl ani poslancem a kdy fakultu řídil dr. Balaš. Jeho diplomová a poté i rigorózní práce je k dispozici v univerzitní knihovně a každý se s ní může seznámit. Ano, Karel (ne Josef) Eliáš je bývalým podnikovým právníkem (což samo o sobě není nic dehonestujícího, ač se autor té informace o to zřejmě snaží), ale také je v současné době zřejmě nejvýznamnější postavou české civilistiky, mimo jiné je autorem návrhu občanského zákoníku. reagovat zde
        Email: bezouskfprzcucz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.12.2013 17:59:50, Karlíto) Ahoj, přikládám pár referencí na ZČU FP (více než polovina z recenzentů z této fakulty však údajně odešla, takže těžko měřit vyp. hodnotu), tak snad to někomu pomůže.

    Vzdělání z PF ZČU je stejně trapné, jako kdysi Nikol Štíbrová v Uvolněte se, prosím, která (té doby aktivní studentka MUP-soukromka) nebyla Krausovi schopná říct, o čem se učila v politologii, ze které měla zkoušku. Tím chci říct, že ZČU svou náročností, požadavky na studenty byla vždy na úrovni našich soukromých škol, studovali zde mafiáni a pochybné existence a přijímací testy by sem zvládla i cvičená opice(většině easy otázek jen z dějepisu) + se sem dalo v klidu dostat za prachy. V Plzni tedy došlo k SYSTÉMOVÉMU pochybení, fungovala spíše jako jakási akciová společnost. Na každé (i prestižní škole) občas dojde k pochybení, ale není systémového rázu, většinou se jedná jen o dílčí POCHYBENÍ JEDNOTLIVCŮ, TEDY SELHÁNÍ JEDNOTLIVCE. K SYSTÉMOVÉMU pochybení docházelo v Plzni (net toho byl plnej už roky před kauzou) a v současné době k němu dochází zejména na našich soukromých českých školách. CV z PF ZČU většina advokátek rovnou skartuje.

    Zču? Konkursní mafie, pochybné uznávání diplomů z Ukrajiny, za 50 vás tu vzal "Gandalf" bez problémů na cestu za ...titulem, nestandardní studium, opsané práce a následné rušení PhD. za jménem, odebírání titulů Mgr, napojení na další souklromé školy. Zajímavé však je, ža na situaci na plzenských právech, že se zdě dějí nepravosti upozornili de fakto samotní studenti, kterým se nelíbilo, co se tu děje, jak tu mnozí studují. To by se na soukromé vysoké škole nikdy nestalo, veřejné školy mají totiž mnohem více transparentnější fungování (ak. senáty atd.). Proto je někdy označována PF ZČU za takový český soukromý Oxford. (=oproti našim českým soukromým školám je ješte docela na úrovni). Ke studiím práv..., práva nikdy nepatřila k obtížným oborům, ale aby se sem nedostal každý ***ec, tak byly těžké přijímačky. To už ted nebude platit, parta odpadlíků z Plzně v čele s Eliášem si totiž chce založit "svoji" soukromou právnickou fakultu. Takže to bude zase uchazeč=absolvent.

    O této fakultě bylo už dávno známo, že není kvalitní. Bylo tak jen pouhou otázkou času, než se vše provalí. Nicméně, až právě díky medializace je Plzen v širším povědomí společnosti a nikdo na ni tak nechce, což se odráží na otřesné úrovni nabíraných zájemců o studium.:( ŠKODA, že jsem se nedostal do Olomouce :(

    Absolventi končí hromadně na úřadu práce. Velice a důrazně Vás varuju, nelezte sem ani za nic! Nikde, ale opravdu NIKDE nás nechtějí. Fakulta se rozpadá.

    Jméno školy je hodně špatné, horší už být snad ani nemůže. Přijetí na práva do Plzně tak jsou spíše za trest a zlý sen. Z přijetí nemůže mít ani nikdo radost, když berou všechny. Ale horší je to, že právnící z Plzně už neprochází výběrovými řízeními, škola tedy není výhra, ale primárně handicap, Plzni se vyhněte, pokud chcete dělat někdy nějakou kariéru. Jedině že byste jeli v ilegálních věcech, u toho ale většina z nás asi i skončí, jak tak koukám a pozoruji vývoj. Dneska je jméno školy prostě strašně důležitý. Dodnes mě mrzí, že jsem se nedostala na UK, MU nebo do Olomouce a mám tak zkažený celý svůj život. Mu byla můj sen, nejlepší právnická fakulta v ČR, se špičkovým a inovátorským přístupem k výuce. Místo toho jsem na dávačce jménem Plzen, které se všichni vysmívají.

    Zču=právníci namočení do kauzy kolem Grosse a podnikání jeho ženy Šárky, sám Gross je absolventem ZČU. Mnoho podvodů: Horová-bakalářem ze 1 rok, po 4 letech od nástupu doktorát. Horová+Bernátek-chtěli uplatit korunní svědkyni. Jančík, Řápková, Harangozzo, Brázda, Kocourková (zapletená s bossem Mrázkem),Brandová (ve firmách bosse Mrázka) Mrázková a Mrázek-děti bosse podsvětí, Lamková, Bernátek, Průša PHDR: Zachariáš, Tomažič-plagiátorství, Telecký, David, Suchý, Kavka, Bruna..., stovky rádoby studentů, v minulosti přijímání na základě úplatků, dopisů jistým lidem. Plzen je a vždy byla odpadní veřejnou školou, založena čistě za účelem krytí české mafie v dobách krátce po revoluci.

    Co si budeme povídat, v rámci práva je to mizerná škola se špatným uplatněním. Je pověstná svýmu rychlostudenty, nenáročným studiem, podvodnými přijímacími zkouškami.Kdo chce v právu něco znamenat, musí jít na UK nebo MU.

    Poslední dobou se zhoršilo složení jak pedagogické, tak hlavně úroveň studentů. Aféry v poslední době tomu taky moc nepomůžou.

    Plzen je znovu otevřena!! Dostanete se sem snadno, na odvolání sem berou každého a ani tak nenaplní celou kapacitu:D Bude z vás prestižní právník! Já sem jdu nakonec taky, když jsem se jinam nedostala, tak to prubnu aspon tady. A titul JUDR. si pak už v pohodě dodělám třeba na Slovensku jako poslanec ČSSD Hašek, ten taky vystudoval v několikatisícovém slovenském Sládkovičově na soukromé škole na fakultě práva. Obhájil práci o družstvech-nic světoborného. Budu paní právnička! :P Nebo půjdu třeba jako další poslanec Petr Hulínský na Akadémiu policejného zboru v Branislave, kde absolvuju postgraduální studium zakončené rigorózní zkouškou a získám taky titul JUDr. Právničina mě táhne a titul JUDR ještě víc.






    reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Co me ceka na pravech ? - Ostatní
  2. Přestup na právech - Informace o studiu

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.