TITULY V OBČANCE

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 19.10.2009 12:46:51, Radka, zhlédnuto: 12226x, reakcí celkem: 9Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj, ráda bych se zeptala, jak je to s užíváním titulů. Jsem čerstvá Ing., a ráda bych ve své práci používala svůj titul (na vizitkách, v e-mailu apod.), ale slyšela jsem, že nemůžu užívat titul, dokud ho nemám zapsán v občanském průkazu. Je to skutečně tak? Občanka mi trvá do roku 2015 a nechce se mi jít vyřizovat novou jen kvůli titulu - pokud to tedy nebude nutné. Nevíte,jak to tedy opravdu je?! díky.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.10.2009 17:11:55, andrea) Ahoj,
    titul užívat můžeš i bez toho,abys jej měla v občance. Je důležité, že máš papír v deskách a na něm Ing.
    Ale vyřízení občanky kvůli titulu je formalita,do 14 dnů ji máš vyřízenou i s titulem (a je to lepší). reagovat zde
    Email: arsiacentrumcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.10.2009 09:24:22, Martina) Titul můžeš užívat i bez zápisu do občanky. Přestupkem je pouze neoprávněné užívání titulu. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.12.2011 16:19:34, Helena) Ahoj, zajímalo by mě, jaké postihy jsou za neoprávněné používání titulu. U nás v práci používají titul DiS čtyři kolegině, ale ani jedna nemá na něj nárok. Ani jedna nemá vyšší odborné natož pak vysokoškolské vzdělání, pouze pomaturitní specializaci v oboru. Dík za odpověď. reagovat zde
      Email: h.bombalovaseznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.12.2011 20:26:39, Zdena Š.) Drahá kolegyně, tomu říkám analogie (mezera) v právu. § 21 odst. d) zákona o přestupcích hovoří o tom, že přestupku (lze uložit pokutu do 3.000 Kč) se dopustí ten, kdo úmyslně neoprávněně užívá vědeckou nebo uměleckou hodnost nebo titul absolventa vysoké školy.

        O vyšší odborné škole zde není řeč. Zde nejde o akademický titul (o vědeckou hodnost už vůbec ne), nýbrž o označení absolventa vyšší odborné školy. Musel bych se podívat do odborného výkladu některého z předních autorů přestupkového práva (např. P. Mates), ale momentálně nemám po ruce. reagovat zde
        Email: zdenek.smidaemailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.10.2009 00:20:09, Radek) titul může používat kdokoli na něj má nárok. V občance ho mít znamená na úřad s žádostí přinést notářsky ověřený diplom z VŠ.. Já sám ho v občance napsaný nemám, ale když nám v zaměstnání tiskli vizitky (na rozdávání klientům) tak mi ho tam uvedli.. pro prezentaci že jsme u nás ve firmě vzdělaní lidé asi ;-). Takže mi občas chodí maily pane inženýre.. ale nemám to moc rád :-), stačí mi jméno.. reagovat zde
    Email: radek.lexavejskacz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.06.2013 10:49:03, Ondra) Co je to za hloupost? Proč bych nemohl používat titul, když mi byl udělen (bez ohledu na to, jestli je v občance).

    Jinak, za neoprávněné použití titulu horzí tak maximálně vyhazov ze zaměstnání (jde "pouze" o klamání zaměstnavatele), pokud ale není na tu konkrétní pozici zákonem stanovena nějaká kvalifikace (z toho by asi malér byl). reagovat zde
    Email: ondra.spatlascz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.08.2013 10:35:10, Nautilus) Jestliže chceš užívat titul, musíš mít diplom. To kde chceš mít titul uvedený je zcela na Tobě. Samozřejmě když se představuješ Ing. je dobré to mít i v papírech:-D reagovat zde
    Web: http://newtoncollege.cz/sekce/dalkove-studium/bakalarske-studijni-obory-v-kombinovane-forme
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.10.2015 15:04:10, Petr) Ano souhlasím!!!
      Upřesním!
      Pokud úspěšně složíš státní závěrečnou zkoušku se vším všudy, tak na diplomu budeš mít právě datum tohoto dne. Od tohoto dne můžeš užívat titul, kde chceš a kdy chceš. Aniž by byl tento nepovinný údaj zapsán v OP. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.10.2015 14:44:16, RSK) Jen informace pro zajímavost, tituly ze zahraničí v občance mít nelze. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Tituly - Zkoušky, zápočty, státnice
  2. Vysokoškolské tituly - Ostatní
  3. VŠ tituly a pojmy-pozn. - Ostatní
  4. 2 tituly Mgr. nebo pouze jeden? - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.