VŠEM versus VŠE

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 23.10.2009 16:51:18, Pavel, zhlédnuto: 17428x, reakcí celkem: 81Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj všichni,
můžu srovnat VŠEM a jiné školy, protože jsem absolvoval na VŠE bakaláře a na VŠEM navazující magisterské studium. VŠEM je jenom "továrna na tituly". Je to většinou jenom pro lidi co by státní školu nikdy nedodělali. Například na VŠE by se hrubá většina absolventů VŠEM neohřála ani jeden semestr. Je to smutné, ale za prachy jde v dnešní době koupit hodně věcí. Ale je fakt, že jsem se na VŠEM nemusel učit ani z 1% tak jako na VŠE:D. Ale ted na mě občas někdo dost blbě čumí, že mám soukromou. Každej si myslí, že jsem si to zaplatil a mají vlastně pravdu. Kdybych se měl znovu rozhodnout, tak bych šel jenom na VŠE. VŠEM není o ničem jiným než o prachách. Nebo si snad někdo myslí, že když by soukromá škola byla na stejně náročné úrovni jako státní, že by ji někdo dobrovolně platil:D Tak se mějte a studiu zdar:)

Email: etudiant79emailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.10.2009 18:11:08, Jan) Už z logiky toho příspěvku je to nesmysl, někdo je prostě nepřející, že škola začíná vynikat mezi ostatními. Pochybuji, že kdo psal tento příspěvek tu školu vůbec studoval. Tato škola je poměrně na solidní úrovní, stále se rozvijí a podmínky studia jsou celkem přísné, hlavně ty nové, ale i před tím to nebyla žádná procházka. Jasně škola zatím nemá takový zvuk a pestrou nabídku oborů, je na začátku. Nelze srovnávat jednotlivé fakulty nebo celou VŠE se VŠEM, ale pouze příbuzné obory a na to VŠEM jistě má z hlediska náročnosti, určitě to není jen z 1% :D ale zkuste a uvidíte nebo se zeptejte. Jsou tu i studenti z VŠE a ČVUT.:) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.10.2009 20:01:15, Pavel) Mysli si co chceš, ale VŠEM je totální nic oproti OPRAVDOVÝM ekonomkám. Soukromou školu si nikdo nikdy nesplete se školou veřejnou, ta úroveň se nedá totiž ani srovnat. Absolventi ví svoje (myslím absolventy škol veřejných).
      Jinak VŠEM - hotel Krystal, teď je to ve Stodůlkách, skvělé prezentace seminárek (úroveň!!! - např. celých 10 kreditů jenom za individuální seminárku o 15 stranách:D), státnice ví každej dopředu, protože koluje asi 15 zadání a jedno z nich prostě dostaneš atd... Já jsem tam vážně studoval.
      Státní škola je prostě stání škola a pokud bych se měl znovu rozhodnout, tak bych šel raději znovu na veřejnou, soukromá kazí reputaci, většina se na to dívá jako na zaplacený titul. Toť můj názor, já prostě lituji toho, že jsem si to v rámci své lenosti usnadnil v tomto ústavu a chválit ho rozhodně nebudu, protože při srovnání není co, to je prostě můj názor.
      Pokud ty tam jsi spokojený, tak ti to přeji a doufám, že se za tu školu nebudeš jednou stydět jako já, nic víc. Hodně štěstí.

      reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.10.2009 22:47:28, Jan) Tak to si na netu mužu taky najít, kde je škola. Těch seminárek, zápočtů, zkoušek a praktických aplikací je celkem dost. Je to na webu + v rámci praktických aplikací a zápočtů jsou další práce (seminárky, případovky, eseje, prezentace apod.. Pokud jsi tam studoval, tak leda někdy, kdy ta škola začínala a ještě k tomu dálkově, určitě nevíš o rozsáhlých změnách v hodnocení studia. To bych byl docela rád, kdyby si mi poslal (vsstudentemailcz)
        to zadání, protože tady nic takového nekoluje, závěrečky jsou složeny celkem z 13 předmětů a jsou 3 ZZK písemné a 3 ZZK ústní, ZZK ekonomie (makro, mikro, hospoářka), ZZK oborový základ(Management 1,2 a Ekonomika podniku 1,2) a ZZK specializace složena ze 6 předmětů.:) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.10.2009 11:16:15, Pavel) Ještě jeden příspěvěk - nechtěl jsem se studentů jakékoli soukromé školy dotknout, je mně jedno co a kde studujete a pokud se vám na soukromých školách líbí, tak tím líp a přeji vám to. Chtěl jsem pouze ukázat na to, že soukromé vysoké školy jsou proti ekonomickým fakultám opravdu hodně méněcenné a všeobecně se lidé dívají na soukromé školy stejně pořád přes prsty jako na zaplacený titul. Proto je možná lepší studovat veřejnou školu která je mnohem více uznávaná a kvalita je taky někde úplně jinde. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.10.2009 13:36:18, Jan) Chtěl si se dotknout, ale nepovedlo se, né všechny soukromé jsou stejné a o veřejných to platí taky. :) reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.02.2011 09:52:23, Michal) Kdyz jsi tak chytrý, tak se určitě ani nestydíš, že na VŠE je normální, že do výuky přijde trávou omámený lektor a začne přednášet, že 2+2 je 5. To, že se lidé dívají na soukromé přes prsty je opět jen dojezd minulého režimu, protože hodně řídících pracovníků dnešní doby zažilo jen "soukromé, které jsi platil a měl jsi za to titul". v dnešní době je to jinak. Ne na všech soukromých. Ale zrovna VŠEM není vyhlášená jako špatná škola a úroveň její výuky už vůbec ne. A když se oháníš státníma školama, doufám, že počítáš s nutnou praxí během studia, kterou určitě už absolvuješ. Pokud ti není známo, ale tobě určitě je, tak v dnešní době se zaměstnavatel nedívá, co jsi studoval, ale jestli máš titul a jakou máš praxi. Hlavně tu praxi. Pokud tedy nestuduješ Harward, ale ten jsi pravděpodobně vyměnil za VŠEM... Tak práci zdar... reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.04.2013 18:24:14, Maminka) Píšete ***osti, nechci se tu nikoho zastávat, ale zaměstnavatele, ted myslím ty významnější naopak hodně zajímá, odkud máte titul-jakou školu máte, takže tu nedesinformujte, prosím ;) Ano, praxe se lehčeji získá na soukromé, je to jednoduše proto, že učením se tam příliš nezapotíte. Pokud jste alespon průměrně inteligentní a učíte se 1-2 dny na zkoušku, tak odcházíte s jedničkou, maximálně dvojkou. Do školy při dálkáči de facto ani nepáchnete, vím ze zkušenosti známé. A opilí profesoři na veřejné? To je ***ost, už dávno by letěli, konkurence je veliká i tam ;) reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.07.2014 15:13:05, Míša) Dobrý den, obávám sem se, že Michal má pravdu a ze své vlastní zkušenosti vím, co říkám. Samozřejmě, že škola je velice důležitá!!!, ale praxe také a samozřejmě nemůžeme opomenout ani schopnosti a dovednosti člověka (schopnost vést lidi, komunikovat s nimi apod...). Jestliže záleží především na dosaženém vzdělání, tak proč většina zaměstnavatelů požaduje praxi? Přítel, který celý život dělá v top managementu firem mi dokonce říká, že je jedno, jakou školu člověk má, že je důležité mít titul a praxi. Praxe je obzvláště důležitá především u takových oborů, které se studují na ekonomkách...řekněme na všech školách, které nejsou zaměřené na techniku nebo medicínu...Absolventi těchto škol se nemusí tolik ohánět, aby po skončení školy získali práci. Špatné je taky to, že někteří studenti si myslí, že jim díky titulu spadne všechno do klína. OMYL. Vzdělání je nástroj, se kterým se člověk musí naučit zacházet. Pasivní se stavění k dosaženému vzdělání není podle mě nic dobrého. reagovat zde
            Email: michaelasoskovaseznamcz
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.07.2014 16:27:50, Pusinka) Ahojky, za kolik se dá koupit titul bez námahy? Máte prej nějak více úrovní námahy za vyšší školné námahy nejmíň, děkuju. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.10.2009 22:54:19, Jan) pošli klidně státnice na Ing. já studuju Bc. a opravdu dost lidí nestíhá obhajobu v květnu, ale až v říjnu příštího roku. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.10.2009 10:18:59, Pavel) Na VŠEM jsem studoval nedávno, testy a zadání tam kolují (teda pokud máš alespoň nějaké známé a kamarády), Kadeřábek má fajn proslovy ke studentům, krabice v které vyfasuješ skripta a knihy jsou moc pěkné, vyučující jsou to jediné super na této škole, většinou z VŠE, ale mají mnohem mnohem mnohem nižší nároky, klidně se jich zeptej na jejich názor, mimo budovu VŠEM ti řeknou to samé co jsem ti já napsal. Akorát ty vyučující studenti vidí jenom na přednáškách, zkoušky jsou pouze písemné a většinou jenom testem, takže zpětná vazba na profesory prakticky neexistuje. Úroveň VŠEM vážně nic moc, ale pokud to nemůžeš srovnat s veřejnou, tak se ti to na VŠEM asi zdá těžké. Nebudu se s tebou dohadovat, tvoje studium mě nezajímá, obhajuj si VŠEM jak chceš. Ale všeobecně mezi lidmi platí "zaplacené školné = zaplacený titul". Vzhledem k mé zkušenosti s tím naprosto souhlasím. Jinak Ing. uděláš na VŠEM když složíš 12 zkoušek + 4 seminárky + 2 státnice (Ekonomie a Man.), to je dost slabé oproti státním školám víš. Zadání ti klidně pošlu, ale co když jsi pan Kadeřábek:D. A se zadáním je půl titulu doma:D Druhá půlka je školné:D Chápu tě, něco studuješ a věříš tomu, že je to super škola, ale v žebříčku nejlepších ekonomických fakult VŠEM nenajdeš. Do této kategorie se totiž soukromá škola nikdy nedostala a nedostane. Taky jsem byl zklamaný. Přečti si příspěvek studenta z MBA, taky má ten názor, že to je flákárna, protože byl i na veřejné škole. Jak už jsem napsal, přeji ti hodně štěstí, Ahoj a ať se ti daří - ve studiu i v životě. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.10.2009 10:53:06, Jan) Nic mi nepřišlo, tak asi nic nemáš :) Nemůžeš srovnávat prezenční a kombinované studium. Logicky asi ta škola v žádném žebříčku na předních místech být zatím nemůže za tak krátkou dobu, po všem je teď velká poptávka ze strany uchazečů a tak škola si může vybírat koho si pustí ke státnicím a koho ne, na úplném začátku to tak možná nebylo. Zpětná vazba s lektorem je na přednáškách a cvičeních, kdy se probírá praktická část a skládají se zápočty, školu navštěvují i externí odborníci v rámci praktických aplikací. Na prezenčním studiu na bakaláře za rok je 12-13 zkoušek formou abcde více správných odpovědí, neexistují stejné varianty testů, 12 zápočtů formou průběžných testů nebo seminárky, prezentace, eseje, případovky... + seminárky z každého modulu + praktické aplikace (kredity za další práce a aktivity) Mě to opravdu stačí a veř mi, že jsou tu i studenti ze státních a taky si mysleli, že to bude procházka a nijak nevynikají :) Většina lidí tady ani moc na Ing. jít nechce protože nikdy nikdo neví co se změní a jaký můžou bejt podmínky.S13 reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.10.2009 11:28:12, Pavel) A kdo ti řekl, že jsem studoval v kombinované formě?

          Ono je určitě lepší studovat veřejnou školu která je mnohem více všeobecně uznávaná a kvalita je taky někde úplně jinde. Univerzitu s ekonomickou fakultou a mnohaletou tradicí asi nějaká VŠEM jenom tak nepředběhne.

          Jane, je dobrý, že si svoji školu bráníš, ale už to stačilo, já mám svoji pravdu a ty máš taky svoji. Doufám, že ti ty iluze zůstanou a budeš se na VŠEM pořád dívat jako na nějaký Harward. Hodně štěstí!!! Ahoj. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.10.2009 13:30:21, Jan) Tak teď jsi narazil, protože magisterské studium v prezenční formě (Ing.) ještě nebylo otevřeno. Zahájení, tohoto studia bude možné teprve v příštím roce. Pomluvy jsou super, ale pozor na ně :D dřív nebo později se ukáže jak na tom škola je a žádná diskuze typu jedná pan/í povídal/a nebude mít žádný vliv. :) taky přeji hodně štěstí a hlavně rozumu.:D reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.10.2009 14:46:55, Pavel) Já na nic nenarazil, napsal jsem snad, že jsem studoval prezenčně nebo kombinovanou formou? Jenom jsem se zeptal: "A kdo ti řekl, že jsem studoval v kombinované formě?" Promiň, ale už mě unavuješ, jdi na kafe s Kadeřábkem, ten ti to vyzdvihování soukromých škol bude schvalovat. Hodně zdaru, část zadání státnic máš v mailu, čtvrt státnic na Ing. máš v kapse:D:D:D reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.10.2009 14:49:29, Pavel) Jo, hele zkus si dát přihlášku na VŠE. Uvidíme, jestli alespoň ty přijímačky zmákneš. Na VŠEM berou všechny, teda 99%, takže podle toho už si lidi udělají představu, zkus to jinde a pak se předveď. Jedna paní povídala, že bys ani přijímačky zřejmě nedal, proto jsi šel na soukromou:D Ahoj. reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.10.2009 14:56:24, Jan) To je mi jasný, že tě unavuju Takhle se prokecnout :D Na VŠEM berou sice tak 90% ale né všichni dojdou k titulu neboj Pájo :) Dobrej nápad zkusit přijímačky na VŠE pár lidí o tom opravdu uvažuje :) reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.04.2013 18:29:29, Maminka) Nestrašte, na Všem brali vždy přesně 99,5 % Těch 0,5 procenta nakonec odmítlo do školy jít. O nějakých přijímačkách nemůže být řeč, ale to je na všech soukromých, takže to není jen na Všem, abych byla objektivní. K titulu na Všem nedojdou lidi jen v případě zhnusení z byrokracie na škole, zkoušky tam těžké nejsou, alespon co mi říkala známá, že chtěj, abyste to zmákli všichni. :) reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.10.2009 15:00:54, Jan) Těžko si studoval na VŠEM, to bys tady nepsal takový bláboly, si protiřečíš! Tvoje slova "Jedna paní povídala, že bys ani přijímačky zřejmě nedal, proto jsi šel na soukromou" Nestudoval si tam protože, bych pak musel napsat proč si sám nešel rovnou na Ing. na VŠE, neudělal si snad přijímačky? :D Je to to samý :D Nějak si se nám do toho zamotal :) reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.10.2009 15:26:03, Pavel) Neoslovuj mně Pájo, ty jeden Honzo:D Já jsem už minule psal, že jsem šel na soukromou školu, protože jsem si to chtěl ulehčit, už jsem nechtěl jít na státní. Ulehčil jsem si to, ale na druhou stranu jsem si tím nepomohl, VŠEM uznávaná není. Pro ty pomalejší předchozí příspěvky.

                  Renato: Na bakaláře jsem patřičně hrdý, ten je z normální ekonomky, VŠEM nic moc, práci mám pořád stejnou, takže jsem se s VŠEM zatím nikde prezentovat nemusel. Ale hodně lidí se na to dívá jako na koupený vzdělání, to víš asi sama. Akorát tu školu studujete, tak vás to rozčiluje a nechcete si to připustit. Ale já kdybych se mohl zpětně znovu rozhodnout, tak bych si soukromou školu už nikdy nevybral, prostě toho lituji. Tituly VŠEM:D

                  Vy jste spokojení, tak si to užijte a já vám to přeji. Až nad váma někdo bude tahat nos, že máte soukromou, tak si ale vzpomeňte

                  Jo a nechtěl jsem vás naštvat (bohužel se mně to asi povedlo, takže se zároveň i omlovám za upřímnost), chtěl jsem jenom ukázat na to, ať jdou lidi raději na kvalitní školu a prachy utratí někde jinde (a že by se to za to tučné školné dalo pořádně rozjet)..:D

                  Co jsem chtěl to jsem už o soukromém a veřejném školství napsal, od toho tato diskuze je, lidi a potencionální studenti škol ať si z toho vytáhnou co chtějí. Ahoj, hodně úspěchů a ať se vám daří!

                  reagovat zde
                  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.10.2009 15:56:14, Jan) Ten titul klidně můžeš vrátit, zřeknout se ho, ale víš to asi nejde, protože si ho na VŠEM nezískal, v několika věcech mlžíš viz výše, jako student této školy to poznám a ostatní taky. Školné není tak tučné, to jsi možná pomlouval jinou školu. Soukromé školy jsou nové možnosti vzdělávání v ČR, zatím panuje určitá skepse, ale časem se trh vytříbí a jen nejlepší zůstanou. VŠE je kolos, je tam cca 19 000 studentů a určitě tam nepanuje taková kontrola studia z hlediska opisování a plagiátorství jako na VŠEM. reagovat zde
                    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.04.2013 19:08:49, Tulda) Na VŠE se naopak na kontrolu dbá velice-práce tam tak mají vysokou úroven a při testech hlídá hned několik lidí a jste rozesazeni ob místo a ob řadu, všechny věci za sebou, smíte používat pouze kalkulačku a papír, který dostanete a dívat se před sebe, za pohed do strany vám mohou váš test vzít. To se o soukromých školách říci nedá-vím z vlastní zkušenosti, tam je opisování na denním pořádku, o úrovni testů ani nemluvě, viz. UJAK, VŠO, VŠFS a další. Na Ujaku, když je načapaj s tahákem, tak jim ho ještě vrátěj se slovy, že to nestačí, ale pak maj stejně za tři. S08 reagovat zde
                    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.04.2013 18:58:43, Radek) Ostrá kontrola na soukromých školách? To je vtip? Kámoši mi říkaj, že je ani nikdo nehlídá a můžou používat, co chctěj, tedy i chytrý mobily! (kámoši jsou z UJAK, VŠO a VŠFS) To, že je něco kolos, ještě přeci neznamená, že se tam nedbá na transparentnost a kontrolu, mimoto i UJAK má 10 tisíc studentů... Spíš by vás mělo zajímat, kolik učitelů připadá na jednoho studenta, když už chcete takto bezduše srovnávat. reagovat zde
                  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.11.2009 17:12:30, renata) Pavle: já nemám problém se soukromým školstvím , já už titul Ing. z VŠE ( FMV) mám a dost dlouho...
                    Soukromá škola je pro mne jen další možnost vzdělávání , protože se mi nechtělo jít zase jak magor na přijímačky , ale přesto jsem si chtěla z mého oboru doplnit znalosti.Důvody pro studium na soukromé škole jsou různé , nejen to , že je někdo méně schopný student. Mne jenom zaráží , proč , když někdo tu školu vystudoval , tak jí tak může pomlouvat...

                    reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.11.2009 10:19:40, Tereza) Pro Jana: moc bystrý nejsi, spíš ses do toho zamotal ty, přečti si předchozí příspěvky, vše na co narážíš bylo napsáno v předchozích příspěvcích, reaguješ jako zpomalený film. Že ty jsi student nějaké soukromé školy? reagovat zde
                  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.11.2009 16:17:01, Jan) To Tereza, Pavel na škole nestudoval, protože popřel, že studoval kombinovaně, vyplývá to z jeho otázky. Prezenčně tam studovat nemohl, protože, to magisterské studium nebylo ještě otevřeno. Kdybych chtěl, taky bych vytáhl nějaké příspěvky z diskuse na VŠE, kde autoři, píší, že je to brnkačka, ale proč? Pak by mohl přispět nějaký ČVUTák a naše dohady v poho rozstřelit. Nejsem zastáncem nějakých dohadů, je mi jedno kdo si co myslí, škola je ani né polovina úspěchu, můžeš mít samý jedničky od shora až dolu, mít červený diplom a v praxi budeš na vrátnici nebo být dobrý v praxi a nasbírat zkušenosti v zaměstnaní, formou školení, studijních pobytů, stáží apod. Je pravda, že ekonomku má dnes skoro každý, ale právě to co se naučíte v praxi a Váš zájem je mnohem důležitější než nějaké spekulativní dohady. Nemám rád když se někdo něčím vychloubá nebo naopak někdo něco nebo někoho pomlouvá. Tato diskuze nemá pro mně žádný význam. Budoucnost si řídíme každý sám, a žádný diplom peníze za nás nevydělá. reagovat zde
                    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.11.2009 16:57:49, renata) je pravda , že pro praxi mne nepřipravila ani veřejná ani soukromá škola...
                      To je jiný boj , než o to jestli udělám zkoušku:-)
                      Co to je za vítěztví jestli mám vystudovanou veřejnou VŠ?
                      To jsem jako lepší člověk a mám zajištěnou zářnou budoucnost ? Navíc spousty diskutujících jsou studenti a nikde není řečeno , že školu dodělají. Možná budou "odejiti" a ještě zavděk vezmou soukromým školstvím,aby třeba nezahodili léta studia.Takových pár znám:-) reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.02.2011 11:45:55, Petr) Pavle, můžeš se mi prosím ozvat na vsseminarkyseznamcz ohledně těch zadání testů? Ten email výše neexistuje. Potřeboval bych se na něo zeptat .. reagovat zde
        Email: vsseminarkyseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.10.2009 15:01:43, renata) Tak mně nějak není jasné , proč mnoho diskutujících pomlouvá soukromou školu na které studují nebo vystudovali. Je to trochu kontraproduktivní , nebo ne?!?!
    Nebo potom přijdete k pohovoru k zamestnavateli a taky říkate "vystudoval jsme školu , ale za nic to nestálo . Nebudu Vám nic platný , mám titul jen ze soukromé a nic mě vlastně nenaučili , tak mě snad ani do zaměstnání neberte , neboť nic neumím.... "

    reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.10.2009 15:20:57, Jan) Přesně, protože ten člověk, tu školu nestudoval je to logické, všechny ty náměty na osoby a adresu školy se dají vyhledat bez toho, aniž by tam někdo musel studovat. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.11.2009 17:30:02, Kamil) Někdo se prostě umí podívat na svoji školu i bez růžových brýlí a přiznat si pravdu. A když někdo navíc může srovnat dvě školy tak proč by sem nemohl napsat svůj názor. Mně se ta popsaná zkušenost líbí, aspoň mám další pohled na věc. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.11.2009 16:40:19, renata) No vzhledem k tomu , že (díkybohu) máme demokracii , tak určitě každý může napsat svůj názor - tedy i já mohu napsat svůj... Nepíšu , že někdo nemá psát svůj názor , ale tomu názoru se poněkud podivuji .... toť vše . reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.11.2009 08:43:47, Corenk) Nejenom Ministerstvo dopravy, ale i školství varuje: NEMYSLÍŠ - ZAPLATÍŠ:D reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.11.2009 17:52:39, Jj) No tak na soukromé nelezte, když vám nevyhovují, každý ať si jde kam chce, ne?.....studujte si třeba veřejná práva v Plzni, VŠP v Jihlavě nebo Slezskou Uni, když se Vám státní tak líbí a soukromé ne.....na státních jsou samozřejmě všichni hvězdy a samá kvalita, to je jasné. Jen nechápu, proč tady ty soukromé stále dokola pomlouváte, když se Vás to vůbec netýká a studujete úchvatný a prstižní světový ústav :-). Lidi z ČVUT nebo Matfyzu taky nekritizují lemply např.z VŠE, a to proti nim zcela jistě jste :-) :-) reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.11.2009 18:25:23, Radim) A jéje, ty jsi ze soukromé školy, tak se ti to těžce nelíbí, že? Musíš si zvykat, o soukromých školách lidi opravdu nemají dobré mínění. Vždy se soukromých škol zastávají pouze jejich studenti nebo majitelé, což je dost trapné. Lidi z VŠE jsou pro některé studenty Matfyzu možná lemplové, ale lidi ze soukromých škol jsou lemplové a totální studijní odpad pro všechny ostatní - nejenom pro studenty, ale i pro širokou veřejnost. A kdo ti leze na soukromou? Mně bys tam nedostala ani kdybys mně zaplatila školný:D:D:D reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.11.2009 00:31:03, Janča) Mám jen takovej podnět : Nezáleží na individualitě a přístupu ke studiu jednotlivého studenta? Studuji soukromou školu (ano, nejsem na to nějak zvlášť hrdá, ale baví mě to, děláme spoustu praktických cvičení, prací apod. a je to pro mne lepší alternativa, než např. studovat ČZU ekonomiku a první rok ji vůbec nemít)a studiu se opravdu věnuji. Na druhou stranu znám několik lidí, kteří studují státní školy a ,,fixlují", jak mohou.
          Dle mého názoru je obtížnost státních škol vyšší, ale vždy záleží na přístupu jednotlivých studentů. Ale bohužel opravdu nemohu porovnávat se státní.
          Navíc se vše stejně ukáže až v praxi, kde i nejvíc nadaný student může absolutně selhat a fakt, že umí matematiku mu nebude moc platný.
          Ale jinak je celkově školství u nás na děsné úrovni, pokud chcete opravdu něco umět, je to dost o samostudiu.
          Nejde totiž o ten papír !!! reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.11.2009 15:10:51, renata) Mně osobně vůbec nějak nevadí jestli jsem pro ŠIROKOU VEŘEJNOST lempl a studijní odpad :-)) Je mi tak nějak jedno , co si myslí Lojza z Horní Dolní a dokonce je mi i jedno , co si myslí zamindrákovaný student veřejně školy , který zatím v životě nic moc nedokázal.... reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.12.2009 20:40:10, Bohumír) Co jsi dokázala ty? Zaplatila sis zatím jenom školný, že?:D reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.12.2009 14:50:11, renata) Bohumíre , ne ne . Já mám dávno vystudovanou veřejnou VŠ a studium soukromé VŠ je pro mne jen doplněk. Proto mně je opravdu jedno,jaké názory má studentík , který si léčí mindráky:) a dokonce mne opravdu nezajímá ani ta zmiňovaná "široká veřejnost".
              A když ke mně přide žádat o práci takový chytro , které si myslí , že když má titul z veřejné školy , že si sednu na zadek , tak jsem s ním ale rychle hotová. Je mi stokrát milejší člověk , který vystudoval byť "podřadnou" soukromou školu , ale má to v hlavě srovnané a je pro mně jeho práce přínosem. Navíc studium jakékoliv školy je pouze první a docela malý krok k pozdějšímu úspěchu. reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.12.2009 21:31:09, Jj) :D:D přesně. Jen nevím, jestli má význam tady mrhat energií v této diskuzi, když se z ní stává stoka, kde si vybíjí mindáky kdejaký křupan reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.12.2009 21:36:20, Jj) umíš číst ty hvězdo? Říkám jen, na soukromou nelez když se ti nelíbí a nestarej se o ostatní, hojíš si tu anonymně nějaký komplex?... A jen pro tvou info, nestuduju vš žádnou reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.04.2013 18:35:22, Maminka) Tak srovnávat ČVUT a matfyz s Vše je trochu mimo mísu. Na matfyz a ČVUT vezmou všechny, ale pak to proceděj náročnějším studiem. Na Vše se to procedí přijímacíma zkouškama, kde vezmou třeba čtvrtinu, a pak ještě během studia díky ostrým zkouškám a jednomu pokusu místo třech. To se o soukromkách říct nedá, tam vezmou všechny a všichni to dokončí aneb nedokončí jen člověk, kterej nezaplatí školný, což mi takhle doslova řekla známá, která má se školstvím velké zkušenosti. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.11.2009 20:10:11, ondra) Hele vy ukřivděný studentí ze státních škol. Běžte si ty vaše nekonečný mindráky řešit jinam. Podívej se na Plzeň. Co říkáš ? Že právnická není VŠE ? Ale VŠEM taky není VŠE. Až dospěješ, budeš se na to dívat jinak. Navíc mě na tom nejvíc rozčiluje, že většina studentů VŠ je v praxi stejně nepoužitelná, takže jako zaměstnavatel dám přednost někomu s praxí klidně i se soukromou školou, protože to svědčí o tom, že si vzdělání váží a je odhodlaný investovat do sebe. To samo už něco naznačuje. Mistr světa ze státní většinou v praxi končí po dvou měsících... Moc by se mi líbilo kdyby systém vysokých škol sledoval profesní úspěšnost jejich studentů S06 reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.11.2009 18:17:39, Osiris) Koukám, že znáte většinu studentů státních vysokých škol, dokonce je zaměstnáváte, protože víte, že nejsou v praxi použitelní. Navíc, máte hluboký přehled o všech oborech vysokých škol, protože jedině tak můžete dospět k názoru, že ti studenti opravdu nepoužitelní jsou, od farmacie přes historii až po kybernetiku. Navíc, naprosto jistě víte, že student ze státní školy v praxi končí po dvou měsících. To znamená, že zdaleka překonáváte absolventy Oxfordu či Harvardu, neboť i oni nemají tak hluboký přehled ve všech oborech, že mohou tvrdit tyto skutečnosti jako Vy. Proto uznávám, že VŠEM je nejlepší škola na světě která učí všechny obory a Vy jste nejlepší student, neboť máte přehled prakticky o všem. Hluboce se omlouvám všem lidem ze soukromých škol a jsem rád, že mezi námi v České republice studuje takováto zářící hvězda. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.04.2013 18:43:43, Maminka) Je to smutné, ale Plzen je oproti většině našich soukromých škol Oxford. Váží si vzdělání a je odhodlaný do sebe investovat? Aha. A proč teda většině platí školné babičky, dědečkové a rodiče? S15 Naznačuje to leda tak to, že je to bud hlupák nebo línej lempl. Proč by si jinak platil za soukromou, když většina učitelů tam je stejně z veřejných? I když ty nároky na vás musí mít nižší, jinak by je vyhodili, což je dávno profláklá věc. Profesní úspěšnost..., asi takhle, Všem a podobných škol je strašně moc, trh je přesycenej, takže kariéru většina absolventů bude dělat leda tak za pokladnou v supermarketu nebo u tatíčka ve firmě, kterej jim dal nejen na školný, ale za bakalářku, kterej si dal synátor napsat kámošovi pak koupil i medáka. S08 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.11.2009 12:59:59, Ali) Dobrý den, myslím, že je naprosto nesmyslné paušalizovat zaměstanance podle jejich vystudované vysoké školy. Vy máte možná zkušenost s tím, že absolventi Soukromých VŠ neuspějí při pohovorech a ze státních je berete hned. Naše zkušenost je jiná. Je nám vcelku jedno jakou školu vystudoval, ale zajímají nás jeho znalosti a dosažená praxe.
    S lidmi ze soukromých škol nemáme problém a naopak jsou uchazeči ze státní školy, kteří neuspěli. Je mnohem důležitější si uvědomit, že se musíme vzdělávat po celou dobu našeho pracovního života, takže pokud mám dávat přednost někomu kdo před 20 lety vystudoval např. kvalitní VŠE oproti jimému kdo vystudoval současný obor je nesmyslné. Dáme přednost tomu kdo se v oboru dobře orientuje a má znalosti.
    Vsechno je o lidech a jejich přístupu. Samozřejmě souhlasím, že spousta absolventů soukromých VŠ studium tak nějak prošlo a moc toho neznají, ale stejné případy znám i na státních VŠ.
    Dále mám srovnání. Vystudoval jsem státní VŠ - ČVUT a pak jsem při zaměstnání (kombinované studium) studoval Bc. a pak Ing. Na soukromých školách. Na soukromé škole se mnou v kruhu studovalo několik studentů, kteří byli nesmírně nadaní a již ve vysokých pozicích soukromých mezinárodních firem. Několik z nich již studovali druhou vysokou školu a ne kvůli těm písmenkách, ale právě kvůli znalostem, většímu rozhledu v jiném oboru a možnosti studia. Je důležité říci, že státní školy pořád nenabízejí dostatečné možnosti pro kombinované studium při zaměstnání.Nyní je mi 35 let a nedovedu si představit, že by se ke mě někde chovali stejně jako na ČVUT, které jsem dostudoval v 25 letech. Student je na těchto školách pouze číslo a mnohokrát jsem si vyslechl urážky a pohrdání ze strany vyučujících, ale vzhledem k tomu, že člověk potřeboval udělat zkoušky tak mlčel. Na soukromé VŠ (kde jsem studoval- není to VŠEM - nemohu soudit) jsou většinou studenti bráni jako rovnocení partneři vyučujících. Možná by bylo vhodné, kdyby jste se šli podívat na nějakou přednášku například: ekonomika, účetníctví kde proti vyučujícímu sedí 60 lidí z praxe a diskutují nad problémy. Dále se podívat jak fungují studijní oddělení, jak jsou školy vybavené, kdo na nich učí atd..
    Závěrem bych pouze sdělil, že zaměstnance je nutné posuzovat podle znalostí, dovedností a postoji k práci a ne podle toho jakou VŠ studuje (ta je pouze určitým předpokladem). Nedělejte si prosím iluze, že pokud někde řeknete, že jste vystudoval VŠE nebo IES tak, že Vám hned padnou kolem krku. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.12.2009 20:54:26, hoder) Nikdo si iluze nedělá. Napíši Vám svoje zkušenosti: můj zaměstnavatel dává absolventům např. VŠE nebo IES většinou šanci pro něj pracovat a většina těchto absolventů patří mezi jeho klíčové zaměstnance. Pokud mu přijde životopis od absolventa soukromé školy tak potom stejně neuspěje (nikoliv kvůli absolvované škole, ale kvůli tomu, že stejně neprojde u testů a pohovoru, většinou nic neumí, mají pouze titul). Bohužel mé zkušenosti jsou se soukromým vzděláním špatné. Ale určitě je mezi absolventy soukromých škol i pár nadaných studentů, já všechny do jednoho pytle neházím, jenom mám zkrátka pouze hodně špatné zkušenosti. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.12.2009 19:11:45, Malkin) Tohle fakt nemá cenu řešit. Jasně, taky si myslím, že IES a VŠE (alespoň některeé fakulty) jsou oproti ostatním státním a soukromým školám prostě jinde, ale fakt si myslím, co se budoucího zaměstnání týče, že vystudovaná škola není ani zdaleka tan hlavní faktor pro uspění v přijímacím pohovoru. Já osobně studuju Ekonomii na NF VŠE a není to hlavně kvůli tomu abych pak machroval s diplomem, ale proto, že mě ten obor nesmírně baví a nikde lépe (až na IES, na kterou bohužel fakt nemám matiku) by mě ho nenaučili (myslím dokonce že teoretická ekonomie se nikde jinde než na IES nebo VŠE neučí). Proto bych chtěl říct, že je fakt blbost soudit lidi podle školy, znám lidi ze soukromých VŠ, kteří sice nemají až takový logický myšlení, ale jinak jsou chytří, s rozhledem, většina z nich už pracuje v oboru a myslím, že se jednou slušně uplatní. Na druhou stranu znám lidi např. z mýho oboru na VŠE, kteří jsou naprostí arogantní asociálové a nedovedu si představit, že bych jednou s takovými lidmi měl pracovat (nedej bože pracovat pod nimi), nebo lidi z Práv na UPOLu, kteří jsou pro mě obrazem ***ity.
    Takže pro mé kolegy, kteří tady vážně diskutují: Tohle fakt nemáme zapotřebí;) těmahle urážkama se jenom srážíme, my bychom se měli přece srovnávat s někým jiným ne? :) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.12.2009 17:58:38, Mon) Já dávám soukromé školy do jednoho pytle, podle mě nemají moc valnou úroveň. Proč by někdo platil školné např. 70-140 tisíc za bakaláře kdyby byly veřejné školy na stejné úrovni jako soukromé??? Když mezi nimi není rozdíl, tak proč zbytečně platíte školné? Já bych jela raději na dovolenou:D

      Mrkněte na toto: http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=654605#zkouska

      A je mně úplně jedno, jestli je to Metropolitní univerzita, Bankovní institut, VŠEM, UJAK, VŠFS nebo jak se všechny ty instituce jmenují. Good luck:)
      reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.12.2009 13:41:58, Malkin) No jestli to bylo adresovaný na mě tak já moc good luck nepotřebuju, jestli jsi četla co jsem psal:D
        Jinak ten článek je drsnej, já chápu, co jsi chtěla říct. Jenom jsem poukazoval na to, že pokud je někdo na státní škole, taky to nemusí být ještě žádná sláva. Například mezi ekonomkama je to poměrně děs..podle mě tu máme jenom 2 ekonomky, za který se nemusíme stydět..zbytek je s prominutím špína.
        U ostatních oborů můžu soudit jenom podle lidí co tam znám, takže nic moc objektivního. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.09.2010 10:41:45, bublina) Pavle, z tvýho příspěvku opravdu valím oči :D
    Pokud tohle můžeš napsat o VŠEMce, jak je příšerně lehká, tak buď jsi šel dálkově - jelikož k těm se chovají úplně jinak než k nám prezenčákům a nebo jsi asi opravdu tak inteligentní že je tě pro český školy škoda :D
    Opravdu se bavím, jelikož prezenčně bc je tady velice složité, sama VŠEM nám řekla, že státnici z ekonomie máme dvakrát tak těžkou než VŠE
    A taky potom nechápu, proč k nám lidi z VŠE utíkají s nadějí, že u nás jim to pude a pak utíkají zase jinam
    Ani omylem neřeknu že VŠEM je lehká neni lehká, státnice jako mají tady, nejsou nikde za to dám ruku do ohně ....
    Kde jinde musíte nejdřív udělat státnici písemný test a potom teprve smíte na ústní ???? Nehledě na to že na státnice jsou termíny jen první středu v měsíci => 6 měsíců děláte tři státnice na VŠEM na první pokus ....
    Pavlovi sotva věřím, že na tuto školu někdy chodil ... jinak by nikdy nemohl psát, jak je lehká

    ALE MÁM LI BÝT UPŘÍMNÁ, NIKOMU TUTO ŠKOLU NEDOPORUČUJI ... NYNÍ JSME VE TŘETÁKU A SNAŽÍME SE DĚLAT STÁTNICE A STÁLE SI PŘIPLÁCÍME TRIMESTRY, ABYCHOM JE MOHLI ABSOLVOVAT ... opravdu se sem jen solí peníze a nikde žádná snaha ze strany školy či vstřícnost ... nikoho nic nezajímá
    Dneska bych volila jinak opravdu ...:( reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.01.2011 20:57:30, noskova) Ze VŠEM jsem po ukončení Bc. odešla kvůli neustálému připlácení trimestrů a přístupu školy ke studentům. Pokračuji na státní VŠE a přístup školy ke studentům je naprosto nesrovnatelný (v kladném slova smyslu). Připadám si jak v jiném světě. Jinak VŠEM vůbec lehká nebyla. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.04.2011 22:50:23, oli) Ahoj mám prosbu. Právě dokončuju Bc. na všemu a sháním někoho, kdo už absolvoval ústní obhajobu. Moc by mi pomohlo, kdyby ses mi ozvala! Díky. O.

        Add tato škola - do třeťáku velká pohoda. V souvislosti s kauzou v Plzni změna testů a velké zpřísnění úplně všeho, co si dovedete představit. Až to dodělám, tak Vám pak napíšu víc :-) zatím nechci riskovat... reagovat zde
        Email: olgamrazkovaseznamcz, ICQ: 168349576
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.01.2011 00:54:11, jol) No já bych to jako absolventka bakalářského programu zase tak nedramatizovala :D reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.01.2011 08:35:46, Honza) Ja bych to zase nebral na lehkou váhu :-)
        Pri cteni infa o skole jsem narazil na vetsinu negativnich názorů... bral jsem to s nadhledem a neprikladal tomu velkou vahu. Výuka muze byt kvalitni (i kdyz i to je tady v diskuzi zpochybnovano - protoze to ze je skola udajne tezka nemusi automaticky znamenat, ze je taky kvalitni - muze to byt napr tim ze uci neco jineho nez zkousi, nejsou jasne definovane okruhy apod) , ale pristup skoly je hrozny, o cemz jsem se presvedcil uz pri zjistovani informaci a komunikaci se studijnim oddelenim. Nejsou schopni odpovedet ani na elementarni informace a kdyz uz z nich neco vytahnete, tak to probiha tak, ze kouknou na jejich www a tlumoci jak to chapu oni (tim padem se vyklad lisi i mezi pracovniky navzajem).
        Jen na vysvetlenou sam mam dve statni vysoke skoly (Bc a Ing) a byl jsem zvykly na ledacos, ale takovou aroganci v kombinaci s neschopnosti jsem nezazil.
        Studijní oddelení pokladam za vizitku skoly a mne tahla vizitka od teto skoly odradila.
        reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.04.2013 19:26:35, Tulda) "státnici z ekonomie máme dvakrát tak těžkou než VŠE"

      Tak tomu snad ani sama nevěříš, ne? :D

      "A taky potom nechápu, proč k nám lidi z VŠE utíkají s nadějí, že u nás jim to pude a pak utíkají zase jinam"

      Tak "utíkají" asi proto, že je z VŠE vykopli a hledaj nějakou dávačku, na kterou by měli..., Hele, můj kámoš šel na Všem, když mu došly kredity a byl tam za prej největšího kinga, na kdežto na VŠE byl za totálního losera...

      "ani omylem neřeknu že VŠEM je lehká neni lehká, státnice jako mají tady, nejsou nikde za to dám ruku do ohně ....
      Kde jinde musíte nejdřív udělat státnici písemný test a potom teprve smíte na ústní ???? "

      Tak už sis tu ruku spálila, alespon víme, že plácáš bullshity a nic o jinejch školách ani nevíš. Na oboru ekonomie na VŠE je normálně nejdřív písemný test, a pak až ústní. Tak těžké státnice jako mají tam, z toho by se většina studentů soukromek desetkrát posrala.

      "Nehledě na to že na státnice jsou termíny jen první středu v měsíci => 6 měsíců děláte tři státnice na VŠEM na první pokus ...."

      No jo, tak když neuděláš státnice, jdeš za tři měsíce v září, to je všude stejné.
      :-) :-) Tak at to šlape na provaze. S11 reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.04.2013 19:31:41, Tulda) opr. Hele, můj kámoš šel na Všem, když mu došly kredity a byl tam prej za největšího kinga, kdežto na VŠE byl za totálního losera... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.02.2011 18:22:23, tom) Nehoň si tu triko. VŠE je flákárna a nic na tom nezmění ani to že existují školy, které jsou ještě lehčí. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.09.2011 23:44:12, Michal) Já mám maturitu a pomaturitní studium z AJ, celou dobu vidím, jak se hromádka úplně tupejch magorů honí za titulem a přitom maj v hlavě vymeteno... Proto se my do jakékoliv VŠ nechce, jsem podnikatel a vím, že jsem vyrovnaný a žiju praxí - jinak bych uz umřel hlady :) Chtěl jsem o VŠEM najít relevantni informace, ale je to těžké, když se tady půlka studentu VŠE dohaduje, jaky jsou STAR , já videl, kdo tam šel a kdo je tam úspěšně dodnes... Ti nejtupejsi lidi, co znám, takže klídek :) mimochodem o VŠEM si taky nemyslím nic nejlepšího, hlavně to studijní na mě dělá zvláštní dojem... Chtělo by to víc osobitý styl jednání.

    Omlouvám se za diakritiku a chybky - iPad. reagovat zde
    Email: Michalobchodniuspechcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.04.2013 20:01:39, Evelin) ...píše student Všem, který stále nepřekousl, vnitřně se nevyroval s faktem, že na VŠE prostě nemá ;) Věříme ti! S15 reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.04.2013 20:27:26, Michal) Ne, opravdu se nemusíme dohadovat, státní skolu bych nezvládl, mám spoustu dalších aktivit a vzdělaní si musím taky uspořádat flexibilněji.

        Státní škola mi dá titul, učí se tam věci mimo současnou praxi a kromě toho po skole bych mohl maximalne tak do prace :)

        Mimochodem, no radši nic, o nesmyslny hádky nestojím :) reagovat zde
        Email: michalobchodniuspechcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.07.2012 16:19:34, Merfix) přestaňte se tu hádat o prkonitách VŠE vs VŠEM, jděte na UK MAT-FYZ, uvidíte jaké utrpení škola obnáší :)))))) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.07.2012 16:23:44, Merfix) Řeknu to ještě takhle, failzoři z Mat-Fyzu jdou na ČVUT, failzoři z ČVUTu (mimojiné i já :D) jdou na VŠE, failzoři z VŠE jdou buď na VŠEM, Hotelový institut či hnojárnu :))) obrázek si udělejte jaký chcete :)))) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.04.2013 19:12:20, Tulda) Tak z matfyzu se snad odchází dobrovolně, ne? Zase tady pletete jablka a hrušky, kdo má zájem o eko, jde na VŠE, když to nezvládne a vyhodí ho brzo, jde to zkusit ještě na PEF ČZU, když to nezvládne ani tam, jde na Všem, když ani tam, jde na Ujak :D reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.04.2013 09:38:57, dagunda) vystudoval jsem masarnu v brne obor finance, chci pokracovat na MBA na VSEMu. to ze to bude jina uroven je jasny, to ze statni ma svuj kredit u zamestnavatelu je jasny, ale casto je to jen proto, ze z vas na statnich delaji ***y, a velka cast uciva je nepouzitelnou teorii. verim ze to neni jen o samotne skole zda-li statni ci verejna, ono je to o studentovi samotnem, protoze aby student byl chytry a v praxi znaly neziska na skole, ale jen svou cinnosti, samotna skola vam jen otvira dvere poznani, a holt nektera skola otevre dvere vice, nektera mene, ale kazdy stejne musi dvermi projit a pokracovat sam dal. kolik studentu z vysokych statnich skol ma z pohledu financi horsi zamestnani nez studentu soukromych skol. studovat napr. MBA titul jinde nez soukrome snad ani nejde - aspon o tom nevim. napr. v mem oboru mit Ing ve financich ci MBA je velkou otazkou, a ja preferuji MBA. Zkuste srovnat studujni osnovy Ing a MBA a zjistite, ze jsou to odlisne vody a necht si kazdy rozhodne co bude studovat. ja jsem studiu na statni skole vzdy studoval 2-3x vice literatury nez bylo povinne, a stejne tak budu postupovat na skole soukrome, pracuji dlouhodobe ve financnictvi, je mi vice nez 30let a prijde mi usmevne resit zda-li statni nebo soukroma, protoze clovek bez praxe muze mit 10 statnich skol a je mu to na prd. mladsim mohu jen a jen doporucit co nejdrive se cpat do zamestnani treba jen od juniorskych pozic a skolu delat pri praci. jde to a vyplati se to reagovat zde
      Email: husakdavidseznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.04.2013 18:36:26, Inkvizitor) Seriózní MBA je v českých podmínkách poskytován např. při ČVUT (MÚSV) nebo snad i při VŠE. Seriózní a světově uznávaný MBA lze studovat např. dálkově na The Open University.
        Zakoupení si titulu určeného především lidem s managerskou praxí absolventem je jasnou známkou neserióznosti prodávající instituce. A pro tebe potenciálně pěkný průšvih, protože po takovém "kvalitním" MBA si tvým životopisem každý lucidní personalista nanejvýš tak vytře zadek. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.04.2013 21:06:58, dagůnda) cau,
          tak rozhodne souhlasim s tim ze MBA s VSEMu je nekde jinde nez z nejake skoly majici svuj nezpochybnitelny kredit. urcite jsem i s Tebou ve shode, ze MBA level pro absolventa je mimo, pokud nema za sebou manazerskou praxi. kdybych byl standardni zakaznik soukrome VS, pak bych nedostudoval ESF MUNI Finance v Brne, presto me anatoce jednotlivych predmetu docela zaujala. manazerskou zkusenost mam, a to relativne delsi vzhledem k memu veku, kdy pracuji ve financnictvi a lidi ridim nejakych 6let. v zadnem pripade nechci jakkoliv hodnotit Tve HR dovednosti, protoze je neznam. sam kdyz vybiram lidi do svych tymu tak u vzdelani hodnotim nejen obor a samotnou skolu, ale i relevantni praxi. a pokud mi clovek ukaze ve 24letech MBA z podobne instituce, bez bakalarskeho ci magisterskeho studia na VSE ci MUNI, pak je to pro me stejne jak kdyz mi ukaze maturitni vysvedceni z obchodky. je potreba rici, ze neberu a ani nechi nikomu VSEM MBA vnucovat jako nadstandardni ci vyjimecny vzdelavaci level, samotny jej povazuji spis jako rozsirujici kurz neceho co velmi dobre znam. ve studiu MBA nejake makro mikro ci managerke a personalni oblatsi jsou pro me spise veci se opakujici a rozsirujici obzory ci vicemene srovnavaci metoda toho co se kde uci. Pro me cena "kurzu/studia" je relativne akceptovatelna. at je to jakkoliv, sam na VSEMu nestuduji, jen planuji zminovany kurz MBA absolvovat a neocekavam, ze si personalista prede mnou sedne na zadek, protoze jiz dnes tento "problem" resim v jinych urovnich nez asi ocekavas. at se dari reagovat zde
          Email: husakdavidseznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.05.2013 13:05:17, Andres) To, že i absolvent soukromé školy může mít vynikající znalosti, je určitě pravda. Pokud je pilný a chce se učit, tak toho může umět daleko víc než člověk ze státní školy. Problém je ale v tom, že soukromá vysoká škola (jako např. VŠEM) neposkytuje žádnou záruku, že absolvent bude něco umět. Když se tam člověk chce něco naučit, tak k tomu má super podmínky. Ale když nechce, tak tu školu projde i bez (velkého) učení. Jinými slovy: to, že má někdo titul z VŠEM, nemá prakticky žádnou vypovídací hodnotu.

        A jaký je výsledek? Člověk, který se tomu chce opravdu věnovat, jde zpravidla (ačkoliv ne vždy) na veřejnou školu. Když vydá stejné úsilí na VŠE a stejné úsilí na VŠEM, tak toho bude umět stejně. Ale státní škola v jeho životopise bude mít větší váhu (a navíc ušetří peníze). reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.05.2013 13:25:55, Jirka) Tvůj příspěvěk mi přijde smysluplný, ale musím konstatovat, že né všechny zaměření státní školy mají. Když by moje vytoužené zaměření měla pouze jedna, či dvě soukromé školy a půjdu tedy na ní, tak mě žádná státní škola nepřebije a tím pádem jsem v tomto oboru zvolil tu nejlepší volbu ( jedinou školu, která je k dispozici ). reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.05.2013 14:13:27, Inkvizitor) Tady jde spíše o věc názoru. Zaměření soukromých vysokých škol, která neposkytují veřejné (státní vysoké školy jsou jen dvě - Policejní akademie a Univerzita obrany) vysoké školy jsou obvykle spíše jen líbivé viněty na podprůměrném obsahu. Pokud si prostuduješ studijní plány a nabídky volitelných předmětů, obvykle zjistíš, že totéž a na mnohem lepší úrovni můžeš získat na kvalitní veřejné vysoké škole. Druhou možností - a to postihuje i řadu veřejných vysokých škol - je to, že obor s líbivým názvem je ve skutečnosti nekoncepční a k ničemu. Aby to nevypadalo, že mám připomínky jen k soukromým VŠ, tak ukázkovým příkladem takového nekoncepčního oboru je Lékařská fyzika na PřF MU - absolvent je ve skutečnosti k výkonu profese lékařského fyzika (tj. k dalšímu studiu) připraven mnohem hůře než bakalář obecné fyziky na MFF UK. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.06.2016 16:30:14, Kamila) Tak to je teda pěkná ***ost. Nevím jaké informace máš ty, ale už dost mluví o tobě I TO, JAK tady pomlouváš svou ALMA MATER! Věř mi, že já mám také porovnání a dám Ti ho na konkrétním příkladu - třeba student z VŠE by si se svou seminární prací, kterou na VŠE odevzdává na VŠEM ani neškrtl. reagovat zde
    Email: kamila.kamkaseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.06.2016 17:11:36, Dan) VŠEM je póvl reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.06.2016 00:02:18, Tomassino) :D To snad nemůžeš myslet vážně? reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.06.2016 09:24:09, ****) V čem je takový příklad proboha konkrétní?! Ono vlastně uvést nějak moc obecnější tvrzení ani nejde. :D Vždyť se to nijak neliší od toho, kdybych prohlásil, že mám také konkrétní příklad porovnání. Zhodnotil to slovy, že všichni studenti VŠEM jsou retardování a postrádají schopnost věcně argumentovat. (I když já mám důkaz, že alespoň 1 student v takovém stavu je. S06 ) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.01.2017 00:48:16, vsem) Ten Kaderabek je nenazrane arogantni hovado... tod vse o VSEM reagovat zde
    Telefon: 777888999, Email: vsemvsemcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.07.2017 22:30:03, pavel) Za mě jednoznačně VŠEM. Se školou mám dobrou zkušenost. reagovat zde
    Email: pavel.malygmailcom

Podobné příspěvky:
  1. Za mě VŠEM ano! - Ostatní
  2. VŠEM nebo VŠFS? - Výběr vysoké školy
  3. VŠEM - Vysoká škola ekonomie a managementu, a.s.
  4. Zkušenosti na VŠEM- ANEB PROČ JSEM SI VYBRALA TUHLE ŠKOLU - Ostatní
  5. VŠEM nejlepší škola! DOPORUČUJI! - Ostatní
  6. VŠEM recenze - Informace o studiu
  7. Zkušenost studenta z VŠEM - Vysoká škola ekonomie a managementu, a.s.
  8. Školné na VŠEM jaké vybrat? Specha!!!! - Ostatní
  9. Studium na VŠEM - Informace o studiu
  10. Studium na VŠEM od 20 000.- za školní rok?!! - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.